Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2008., 18:30   #81
Quote:
Alia kaže: Pogledaj post
Kad već imamo hipnoterapeuta ovdje, da li može jedno konkretno pitanje? Ili dva.

Da li je moguće hipnozom osobu (koja je psihički stabilna), na principu odvikavanja od pušenja, odučiti od pretjeranog i bespotrebnog jela, tj, smanjiti mu apetit?
Da li itko ima iskustva s tim i da li je čuo za nešto takvo?

Unaprijed zahvaljujem..
Pogrešno je mišljenje da psihički stabilna ličnost nije podlježna hipnozi Za hinozu nije potrebna slaba volja ( nestabilna ličnost ) kako laici misli već sposobnost mašte ( umišlljanja ) da pobudi podsvjest na aktivnost. Tjelesna težina uvjetovana je ne količinom hrane već ovisi metabolizmu ( izmjeni materije i energije ) Iskustva iz saniranja viška kilograma su pozitivna o tome sam pisao u knjizi " Pobjedi stres " i " Hipnoza i parapsihološki fenomeni"
jurajc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 18:35   #82
Za više informaacoije možete na portal Google samo upisati juraj čačić i pogledati stranicu i javiti se e - mailom
jurajc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 23:07   #83
Kod mene je prekomjerna težina uzrokovana hranom. To dobro znam. jer stvarno, imam malih psiholoških problema s tim.
Što kad puno misliš na hranu i jedeš kad nisi gladan i nemaš granica u jelu.. možda ipak nije samo metabolizam..
I budem pogledala!
__________________
hmmm...
Alia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 07:30   #84
Wink

Quote:
Alia kaže: Pogledaj post
Kod mene je prekomjerna težina uzrokovana hranom. To dobro znam. jer stvarno, imam malih psiholoških problema s tim.
Što kad puno misliš na hranu i jedeš kad nisi gladan i nemaš granica u jelu.. možda ipak nije samo metabolizam..
I budem pogledala!
"Što kad puno misliš na hranu i jedeš kad nisi gladan i nemaš granica u jelu"
Misao na hranu i konzumiranje hrane i kad nismo gladni predstavlja simptom koji kompenzira nerealiziranu potisnutu želju. U hipnoterapeutskom ( psihotera peutskom ) tretmanu pronalazi se uzrok, koji je uvjetovao simptom.Tako npr. stres koji se formira iz konflikta čovjek nastoji riješiti racionalno dio konflikta koji je vezan za strah emociju potiskuje u podsvjest i zamjenjuje s simptomom ( nesanica, glavobolja, nekontrolirano hrabjebje, impotencija, frigidnost... i niz drugih simptoma ).
jurajc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 07:37   #85
Ukoliko želiš više informacija o svom problemu možeš mi poslati e - mail ili nazvati. Više informacija doprinosi kvalitetnijem rješenju
jurajc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 12:33   #86
Čitam knjigu Brian Roet Razumjevanje hipnoze.Zanimljiva je.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 16:59   #87
Sutra ujutro idem na seansu.A danas je petak.... niš od žuja je zakon petka.bit će cedevita je zakon.

Sacreaus , kaj te nema na forumu, di si? Daj reci few facts about hypnosis. Nema me na MSNu ovih dana jer sam si kupil novi laptop i još nisam sve programe instaliral...
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 13:10   #88
Tu sam, tu sam...

Vidim da se i prof. Juraj Cacic pojavio ovdje njega sam upoznao prije nekoliko godina.. i on je ok za raspravu o hipnozi

Knjiga razumijevanje hipnoze je zanimljiva, ali meni nis posebno.. ako te zanima to vise citaj Ericksona.. naravno, ako ti ide engleski...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 11:06   #89
kad ti znaš vec puno toga (naspram drugima, znam da si reko da zapravo znaš jako malo s obzirom na dubinu i mogučnosti hipoze)

Svaki put kako idem na seansu sve mi se više sviđa.Jedva čekam slijedeći termin.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 22:42   #90
Ne znam na sto mislis pod ovim da sam rekao...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 02:12   #91
Htio sam reći da vjerojatno znaš puno o toj temi ali da si sam rekao da je to samo kap u moru,da ima još mnogo toga za otkrivati...(ne baš te rijeći al neš slično si reko).

Kaj se ti čuješ sa Enom? Valjda se zbog nečeg uvrijedila pa više ne želi dolazit na forum.

Ena daj se vrati,napiši nekaj,ak sam ti ja nekaj loše reko onda sorry.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 16:29   #92
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Tu sam, tu sam...

Vidim da se i prof. Juraj Cacic pojavio ovdje njega sam upoznao prije nekoliko godina.. i on je ok za raspravu o hipnozi

Knjiga razumijevanje hipnoze je zanimljiva, ali meni nis posebno.. ako te zanima to vise citaj Ericksona.. naravno, ako ti ide engleski...

Majn ingliš iz veri guud, thenks for esking.May ankl iz from junajtid stejts end hi tot mi very veri gud, espešeli a rajting end speling.

Da li postoji neko društvo hipnoterapeuta u hrvatskoj? (osim HDMH) jesi u njemu, ideš na nekakve seminare,predavanja po hrvatskoj (ili čak i malo dalje)?
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 08:48   #93
Ako ti je engleski dobar onda mi mozes pomoci ensto prevesti moram prevesti pol stranice na eng....

Nisam u nikakvom drustvu ni ne idem na seminare... skupo je to a i ne znam bas da bi mi koristilo... praksa. vejzba i istrzivanje su najbolji za ucit i usavrsavat...

seminari i tomozda jednom u buducnosti
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 12:31   #94
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Ako ti je engleski dobar onda mi mozes pomoci nesto prevesti moram prevesti pol stranice na eng....

Nisam u nikakvom drustvu ni ne idem na seminare... skupo je to a i ne znam bas da bi mi koristilo... praksa. vjezba i istrazivanje su najbolji za ucit i usavrsavat...
seminari i to mozda jednom u buducnosti
Vjerujem da sam doraso zadatku, ako trebaš pomoć nije problem,samo reci.

Ovo boldano mi se sviđa.Praksa,improvizacija, snalaženje u hodu. A ne kad neki štreber samo govori: "prema jednoj teoriji"..."empirijski je dokazano.." "po sistemu toga i toga" "prema učenju jednog filozofa" "netko je rekao".....

Dobro je učiti od drugih i puno čitati ali treba tome i malo "svojeg" dodat...


Kaj se čuješ sa Enom?
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 11:07   #95
Nema cut Ene...

Javim se ond amalo za prevodjenje.. pola stranice je samo...

A hipnoza... pa da.. tako je najbolje.. u hodu.. u radu.. zajedno s osobom istrazujem, spoznajem.. pratim znakove na osobi (puls, disanje, pokreti, facijalne ekspresije) i po tome dobijam info kad je ensto ok, kad je nesto bitno...

Evo, sad se bas pripremam za hipnozu dosao mi je bivsi (inace i moja prva "zrtva" hipnoze)... kao ne uspijeva se vise sam u trans uvesti, pa da mu pomognem s tim...

sad cemo vidjeti kako ce ici
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 21:54   #96
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Nema cut Ene...
Ko je reko da mene nema???

Di je Kolorka?
ena2502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 21:55   #97
neš vjerovat evo mene.... čim sam ti nick vidjela

jesam ti falila, ha?
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 10:38   #98
HOĆEMO FAJT, HOĆEMO FAJT, HOĆEMO FAJT Chick fihgt u blatu, budemo ga organizirali za par dana kad se pojačaju tenzije između Ene i tajne agentice Colour. ja ću snimat pa ćemo stavit na youtube, budeš ti ena uploadala ja nisam na flat rate

Šala mala.... Ozbiljno pitanje: Ovaj forum je peti najposjećeniji sajt u hrvatskoj i neki ljudi tu dolaze kako bi pronašli neke informacije, pročitali nečija iskustva, čuli druga mišljenja..... i onda netko tko se trenutno zanima za hipnoterapije vidi ovaj topic i misli da će u njemu nać barem neke informacije a kad ono sve totalno offtopic i par ljudi se samo prepucavaju (da se barem onda prepucavaju zbog različitih mišljenja o hipnozi a ne zbog nečeg osobnog)

Pretpostavljam da smo svi punoljetni tj odrasli ljudi i ne vjerujem da ne možemo održavati normalnu raspravu o temi.

Evo, baš danas idem četvrti put na hipnoterapije i mogu reć da se bolje osjećam od kada sam počeo s njima.

Ena, ti si još klijentica? Jesi dobila poziv za besplatno predavanje za negdi dva tjedna? Ja budem išo.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 08:20   #99
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
neš vjerovat evo mene.... čim sam ti nick vidjela

jesam ti falila, ha?
Fakat si brza, nema sta!

Falila? hm...nebi rekla.
ena2502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 08:32   #100
Jurajj smiri strasti...daj nam jos par dana vremena.

Ne znam za to predavanje...nisam u toku. Bila sam mjesec i pol u Texasu i otkrila jednu izvanrednu osobu, pa pridodajem novog materijala za ovu temu:
http://www.anitajung.com/therapy.htm

Sacreus, nadam se da cete se dojmiti.
ena2502 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.