Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2010., 12:26   #61
Imam pitanje, ako bi netko znao odgovoriti: da li čovjek koji je vlasnik poduzeća, a ujedno i zaposlenik u tom svom poduzeću, nakon blokade/ zatvaranja i sl. firme ( zbog teške bolesti), ima nakon prijave na burzu pravo na nekakvu naknadu za nezaposlenost? Najme, poznanik mi je rekao da vlasnici poduzeća na burzi nemaju pravo primati nikakvu naknadu.
Unaprijed hvala.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 19:41   #62
Mislim da se to što spominješ odnosi na obrte, da vlasnici nemaju pravo na novčanu naknadu ako recimo zatvore obrt. Mislim da je ipak najbolje pitati na burzu. Možete doći samo pitati na burzu, ne morate se uopće prijaviti na burzu ako želite znati imate li pravo na naknadu u ovom slučaju koji spominjete.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 20:15   #63
ne pa bilo je na tv-u baš o tome..
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 11:34   #64
Hvala. Raspitat ću se onda na burzi.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:11   #65
Otkaz i naknada sa biroa

Dakle,dobio sam otkaz,pa me zanima,pošto imam radnog staža 35 mjeseci,(u jednoj firmi 13mj a u drugoj 22mj) od tog sam bio nezaposlen 3 mj do prelaska u drugu firmu,e sad,zanima me dali zbog tog što nisam u među vremenu radio 3 mj. imam ili nemam pravo na 6 mj naknade ili samo 3mj.?
Pošto sam pročito da zakonski imam pravo na 6mj naknade ako imam 24mj radnog staža,sad me samo zanima dali tih 24 mj mora biti neprekidnog rada ili sveukupnog staža?!
Manson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 16:35   #66
Quote:
Manson kaže: Pogledaj post
Dakle,dobio sam otkaz,pa me zanima,pošto imam radnog staža 35 mjeseci,(u jednoj firmi 13mj a u drugoj 22mj) od tog sam bio nezaposlen 3 mj do prelaska u drugu firmu,e sad,zanima me dali zbog tog što nisam u među vremenu radio 3 mj. imam ili nemam pravo na 6 mj naknade ili samo 3mj.?
Pošto sam pročito da zakonski imam pravo na 6mj naknade ako imam 24mj radnog staža,sad me samo zanima dali tih 24 mj mora biti neprekidnog rada ili sveukupnog staža?!
Sveukupnog,samo odi se javi čim prije,naknada se čeka ako si novi,po 2mj.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 00:40   #67
mene zanima kako nezaposleni produljuju besplatno dopunsko osiguranje.

na internet str. hzzo piše da nakon isteka roka iskaznice oni utvrđuju da li je osoba još uvijek nezaposlena, a ako nisu u mogućnosti to utvrditi onda osoba najkasnije do dana isteka iskaznice mora predočiti papire o nezaposlenosti.

meni sad nije jasno kako da ja znam kaj su oni utvrdili. ako mi poštom ne stigne nova iskaznica do isteka stare onda znam da mi nisu produljili, ali onda će mi biti kasno nositi papire o nezaposleni kod njih jer je prošao rok.
sugarfree7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 00:57   #68
Quote:
Manson kaže: Pogledaj post
Dakle,dobio sam otkaz,pa me zanima,pošto imam radnog staža 35 mjeseci,(u jednoj firmi 13mj a u drugoj 22mj) od tog sam bio nezaposlen 3 mj do prelaska u drugu firmu,e sad,zanima me dali zbog tog što nisam u među vremenu radio 3 mj. imam ili nemam pravo na 6 mj naknade ili samo 3mj.?
Pošto sam pročito da zakonski imam pravo na 6mj naknade ako imam 24mj radnog staža,sad me samo zanima dali tih 24 mj mora biti neprekidnog rada ili sveukupnog staža?!
za 24 mj radnog staža dobiva se 4 mjeseca naknade, za 36 mj staža 5 mj naknade i tako za svaku godinu po jedan mjesec više.
a bitno je da u posljednjih 24 mjeseca imaš 9 mjeseci neprekidnog staža
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 09:07   #69
Quote:
sugarfree7 kaže: Pogledaj post
mene zanima kako nezaposleni produljuju besplatno dopunsko osiguranje.
javis se na burzu u zvonimirovu. samo: Nezaposlenima zabranjen ulaz u Zgradu zavoda za zapošljavanje
brkovsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 11:09   #70
Da li se može biti prijavljen na zavod i imati ugovor o djelu? Koliko novaca se mjesečno može zaraditi i biti i dalje korisnik zavoda?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 13:50   #71
Može, ali ne smije ostvariti mjesečni primitak koji je veći od najniže mjesečne osnovice na koju se obračunavaju doprinosi za obvezna osiguranja prema posebnim propisima (to je oko 2700 kn)
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 14:43   #72
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
Može, ali ne smije ostvariti mjesečni primitak koji je veći od najniže mjesečne osnovice na koju se obračunavaju doprinosi za obvezna osiguranja prema posebnim propisima (to je oko 2700 kn)
Super, hvala na odgovoru

Edit-pokušavam naći informaciju o tome ukoliko sam u programu obrazovanja preko Zavoda da li mogu imati ugovor o djelu?
U zakonu piše samo da je to regulirano ugovorom između korisnika i Zavoda.
Da li je netko vidio taj ugovor i što kaže po tom pitanju?

Zadnje uređivanje Ruralna : 11.05.2010. at 15:06.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 18:10   #73
Uh, ja nikad, možda da nazoveš HZZ i pitaš za detalje, to ti je najbolje.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 19:21   #74
molim da mi neki poznavatelj zakona odgovori,ako se ne želim više prijavljivati na zavod jer nemam nikakve koristi od njih nego gubljenje vremena,kako ostvariti pravo na zdr osigur,kome se javiti,ma plaćala bih sama ovo dopunsko jer ćemo to velika većina nas sa zavoda ionako morati pa ne vidim zašto da trošim živce ispred vrata zavoda,uglavnom šta mi je raditi da imam osnovno zdr,ja ću plaćat dop.
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 20:03   #75
ako si na burzi,imaš pravo na besplatno zdravstveno i dopunsko, samo se nemoj pojaviti na jednom sastanku i oni će te sami odjaviti sa burze a zdravstveno i dopunsko ti ostaje jer zavod i zdravstvo nemaju veze jedno s drugim, jedino na što gubiš pravo je besplatan gradski prijevoz i naknadu (ako si imala pravo na nju)
mala viki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 20:42   #76
hvala na odgovoru,nemam nikakva prava sa burze
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 23:03   #77
Quote:
alma 188 kaže: Pogledaj post
kako ostvariti pravo na zdr osigur,kome se javiti,ma plaćala bih sama ovo dopunsko
javi se na zdravstveno osiguranje i pitaj na koji način ga možeš ostvarit, ovisi o situaciji, postoje rokovi u kojima se traba javiti na hzzo, nakon radnog odnosa je rok 30 dana, može se ostvariti sa navršenih 18 godina, nakon završetka školovanja/diplomiranja,preko supružnika, uvijek postoji rok u kojem se treba prijaviti, a ako si rok propustila, onda ti uvijek preostaje da se negdje barem fiktivno prijaviš u radni odnos i nakon prekida radnog odnosa obavezno se javiti na hzzo

Quote:
mala viki kaže: Pogledaj post
ako si na burzi,imaš pravo na besplatno zdravstveno i dopunsko
ostvarivanje prava na osnovno zdravstveno osiguranje nije povezano ni uvjetovano sa prijavom na zavod za zapošljavanje, znači ne mora se uopće prijaviti na zavod za zapošljavanje, nego se u roku treba prijaviti na zavod za zdravstveno osiguranje.
alison is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 18:01   #78
ma to sam i mislila samo sam se krivo izrazila
mala viki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 18:13   #79
Ne znam sto da radim, pa se evo obracam vama ovdje,
u nadi da cu dobit neki konkretan odgovor...

Situacija je slijedeca, zavrsila sam studij kao redovan student. Sada 29.6 sam imala promociju. E sad, planiram nastaviti skolovanje, upisati specijalisticki studij, u statusu redovnog studenta. Ali, upisi su tek u 9. mjesecu.
I sad ne znam sta da radim?
Dali se ja moram ici prijaviti na zavod za zaposljavanje, pa onda i na socijalno, da bi onda kao nezaposlena osoba imala zdravstveno osiguranje, unatoc tome sto u biti ne radim nikakvu pauzu izmedju studiranja?
Opet s druge strane, primam stipendiju sve dok uredno upisujem vise godine, i dok sam naravno redovan student.
Sto sa stipendijom ako se ja sada prijavim na zavod za zaposljavanje?
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 22:24   #80
Quote:
petra_wb kaže: Pogledaj post
Ne znam sto da radim, pa se evo obracam vama ovdje,
u nadi da cu dobit neki konkretan odgovor...

Situacija je slijedeca, zavrsila sam studij kao redovan student. Sada 29.6 sam imala promociju. E sad, planiram nastaviti skolovanje, upisati specijalisticki studij, u statusu redovnog studenta. Ali, upisi su tek u 9. mjesecu.
I sad ne znam sta da radim?
Dali se ja moram ici prijaviti na zavod za zaposljavanje, pa onda i na socijalno, da bi onda kao nezaposlena osoba imala zdravstveno osiguranje, unatoc tome sto u biti ne radim nikakvu pauzu izmedju studiranja?
Opet s druge strane, primam stipendiju sve dok uredno upisujem vise godine, i dok sam naravno redovan student.
Sto sa stipendijom ako se ja sada prijavim na zavod za zaposljavanje?
Zavod za zapošljavanje nema veze sa zdravstvenim osiguranjem. Nije bitan datum promocije, nego datum diplomiranja. Ukoliko si diplomirala ove godine, trebaš se prijaviti na HZZO do 30.10., odnosno do kraja akademske godine.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.