Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2010., 16:05   #41
prijevara putem oglasa

Prije 15-ak dana sam kupio mobitel preko internet oglasa, uredno ga platio čovjeku preko banke, ali mobitel nikada nije stigao na moju adresu, niti čovjek više odgovara. Zanima me da li ima ikakve pravne osnove da ga tužim te da dobijem natrag novac ili jednostavno da ga potražim i 'riješim' to na jednostavniji način?
satyrir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 16:11   #42
Quote:
satyrir kaže: Pogledaj post
Prije 15-ak dana sam kupio mobitel preko internet oglasa, uredno ga platio čovjeku preko banke, ali mobitel nikada nije stigao na moju adresu, niti čovjek više odgovara. Zanima me da li ima ikakve pravne osnove da ga tužim te da dobijem natrag novac ili jednostavno da ga potražim i 'riješim' to na jednostavniji način?
Bilo bi zbilja smijesno i streberski da ga tuzis, sto za svoju glupost?
I na eBayu lijepo pise da ne placas na takav nacin, a kamoli preko oglasa.
Povrijeden ego najvise kosta
lallaa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 16:16   #43
znači imaš sve njegove podatke??
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 16:18   #44
Ne radi se samo o povrijeđenom egu. Isto se dogodilo i mom prijatelju zbog iste stvari. Svota nije velika, ali nije ni zanemariva, stoga... ako je netko doživio slično neka ispriča, savjetuje... Kasno je sad za ono trebali smo, nismo trebali... Tražimo rješenje!

i da...imam sve podatke, adresa, slika, gdje je radio...

Zadnje uređivanje Katrin : 10.05.2010. at 16:24.
satyrir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 01:17   #45
Quote:
satyrir kaže: Pogledaj post
Ne radi se samo o povrijeđenom egu. Isto se dogodilo i mom prijatelju zbog iste stvari. Svota nije velika, ali nije ni zanemariva, stoga... ako je netko doživio slično neka ispriča, savjetuje... Kasno je sad za ono trebali smo, nismo trebali... Tražimo rješenje!
i da...imam sve podatke, adresa, slika, gdje je radio...
Prijevara
Članak 224.
(1) Tko s ciljem da sebi ili drugome pribavi protupravnu imovinsku korist dovede nekoga lažnim prikazivanjem ili prikrivanjem činjenica u zabludu ili ga održava u zabludi i time ga navede da na štetu svoje ili tuđe imovine nešto učini ili ne učini,
kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.
(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko ostvari sustav s reklamnom, akviziterskom ili drugom djelatnošću radi pridobivanja sudionika, ili profesinalno širi sustav pri kojem se od uloženih sredstava očekuje dobitak i pri kojem se sudionicima obećava imovinska korist pod uvjetom da oni ili druge osobe pod jednakim uvjetima pridobiju druge sudionike, pri čemu je dobit imovinske koristi povezana ili potpuno ili djelomično od poštivanja igre drugih sudionika.
(3) Tko stvori sustav ili već stvoreni sustav uporabi za ostvarenje protupravne imovinske koristi koja po visini nije unaprijed određena, ako u odnosu na pojedine počinitelje nije ostvareno kazneno djelo prijevare,
kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do tri godine.
(4) Ako je počinjenjem kaznenog djela iz stavka 1. ovoga članka pribavljena znatna imovinska korist ili je prouzročena znatna šteta, a počinitelj je postupao s ciljem pribavljanja takve imovinske koristi ili prouzročenja takve štete,
počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.
(5) Ako je počinjenjem kaznenog djela iz stavka 1. ovoga članka pribavljena mala imovinska korist ili je prouzročena mala imovinska šteta, a počinitelj je postupao s ciljem pribavljanja takve imovinske koristi ili prouzročenja takve štete,
počinitelj će se kazniti novčanom kaznom ili kaznom zatvora do šest mjeseci.
(6) Tko kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka počini samo s ciljem da drugoga ošteti,
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.
(7) Za pokušaj kaznenog djela iz stavka 1., 2. i 3. ovoga članka počinitelj će se kazniti.
(8) Kazneni postupak za kazneno djelo iz stavka 5. i 6. ovoga članka pokreće se privatnom tužbom.

Usput prijavi ga krim policiji jer vjerovatno nisi jedini.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 00:03   #46
slika??!!
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 17:01   #47
Savjet u vezi kaznenog djela prijevare

Molio bih nekog tko se smatra sposobnim savjetovati me u vezi članka 224, stavak 1, da se javi na PM. Naravno, ne tražim ništa pro bono, platit ću jedan mali savjet.
__________________
Ko pod drugim jamu kopa fizički je radnik
iPhone_Killer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 15:24   #48
sjebo sam se - sta uradit sad?

ovako ..sjebo sam nesto.. uglavnom prica ide ovako. prije par dana sam iso mjenjat auto za auto, ali lik mi je trebo jos doplatit 600 eura, i sad, uzeo sam taj auto da ga sredim za tehnicki, i sve sta treba...ali sam i ostavio ovaj svoj, pa smo pisali zaduznicu kod javnog bilj, u vrijednosti 1000 eura...tako je lik htio..kao da ga ne sjebemo..blabla.. uglavnom sad.. auto ne moze proc na teh.treba jos dosta ulaganja..a lik je reko da je "pali i vozi"... i sad je problem sto ga lik ne zeli nazad..reko je, bio si , vidio si i uzeo si ga... sta sad uradit??
sranje23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 15:41   #49
Pa jel ti doplatio 600 eura?? idi na tehnički u utrine stavi 100 kn u pepeljaru i prolaziš
samo pitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 15:53   #50
nije... to smo rekli kad prodje tehnicki i kad ga regam...al naravno nije proso... ..al jbg. kako ce proc kad kamere sve snimaju?
sranje23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 15:13   #51
Da li me pokušavaju prevariti??

Dakle na njuškalu sam našao oglas za Apple iPhone 3GS 32GB cijena je 250 eura oglas je čudan
http://www.njuskalo.hr/apple-iphone/...-oglas-1238609

Piše na hrvatski ali rečenice nisu dobro složene (neznam točno da li je to taj oglas ali nije bilo neke veće razlike).

Na mail mi je odgovorio E. K. (stavit ću transkript razgovora dolje...)

Tekst je predugacak i sadrzi osobne podatke, stoga ne moze tu ostati. Katrin


Inače preko interneta ima za 250 eura iphone 3GS uzet pa cijena je moguća sada je stvar samo dali on govori istinu...

Hvala vam unaprijed na savjetima i komentarima...

Zadnje uređivanje Katrin : 27.05.2010. at 10:29.
Delphinidae is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 02:09   #52
Čovječe ne budi lud. Ovo sve meni osobno smrdi na muljažu. Ako već ima tih mobova na netu po istoj cijeni, bolje uzmi iz nekog pouzdanijeg izvora. Inače, njuškalo je ok ako se ljudi drže nekih pravila, kao npr. isključivo plaćanje pouzećem preko pošte, nikakvi mailovi nego broj moba u HR, za mob znaš odakle zove, za mail ne možeš uvijek znat odakle dolazi. Inače, nisam imao loših iskustava pridržavajući se ovih naputaka.
__________________
Trebat će prsti guzici svrbljivoj!
mad_max is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 02:30   #53
99% da je prevara.
ovo mi se cini poput klasicne muljaze. da je to normalna firma ne bi te trazili 50% unaprijed.
to vecinom ide na shemu:
1. nadju zrtvu
2. dopisuju se
3. ako zrtva ne sumnja nista, plati puni iznos i ili dobije prazan paket, ili ne dobije nista
4. ako zrtva sumnja, oni daju svoja uvjerenja o legitimnosti pomjesana sa stvarnim firmama (tipa ups, btw oni ne bi smjeli davati tudje kodove tebi za primjer. samo prema tome mozes vidjeti da su prevaranti)
5. ako si stvarno skeptican i nakon tih uvjeravanja neces im platiti, oni traze dio unaprijed, dio poslije.

a ti sada radi sto hoces...
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 12:19   #54
Quote:
Delphinidae kaže: Pogledaj post
Inače preko interneta ima za 250 eura iphone 3GS uzet pa cijena je moguća sada je stvar samo dali on govori istinu...
A sta tip kaze kad mu kazes da ces osobno doc po telefon (ili poslat prijatelja koji zivi blizu njega)?
Ako lik odbija fizicku primopredaju onda se 100% radi o prevari (osim ako se prodavac ne zove amazon.com).
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 11:58   #55
Pošta i njuškalo

Naime danas me je jedan lik dobro sjeba! ja mu bia narucia nesto na njuškalu i danas meni stigne paket ja uredno platim i sve ode poštar i ja otvaram ono paf dobro me sjeba

Sad me zanima jeli ja mogu dobit pare nazad i vratit taj paket?
chixyman2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 12:12   #56
Za koji iznos te je sjebao i koliko ste daleko jedan od drugog?
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 12:18   #57
a ono 350 nije puno ali to su mi 3 koktela od litre

ja sam na bracu a on vrpolje neman pojma di je to
chixyman2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 12:30   #58
Jesi li ga kontaktirao i rekao da je roba neispravna/neodgovarajuća?
Pravno bojim se da ne možeš ništa, neka me isprave stručnjaci. Ja dosta kupujem/prodajem na taj način i pri kupovini imam jednu stvar koja je obavezna. Prodavač mi prvo mora dati svoju adresu (na koju će ići uplata) i broj fiksnog telefona (naravno na isto ime i na istoj adresi). Ako to ne da prekidam komunikaciju bez objašnjenja.
Inače Vrpolja ima više, koji je poštanski broj?
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 12:36   #59
nisam mu nista napisao on meni u mailu kaze kao javi m ise kad stigne da znam. pricekao sam dok mi neko pametan za ovakve stvari ne kaze nesto pa cu sada to obavit postanski broj je 35210
chixyman2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 12:46   #60
To ti je Vrpolje u Slavoniji, blizu Đakova.
Što ti je poslao? Neispravnu robu, robu koja ne odgovara onome iz oglasa ili ciglu?
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.