Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2009., 08:50   #341
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Ono što Xedos najčešće navodi je primjer Samojedice, roditelja koji pokušava postići da njezin bivši suprug sudjeluje u životu njihovog djeteta no tu se isprepliću njegov infantilizam i osvetoljubivost ( nerješeni odnosi do kraja ) a sa njene kako njegov utjecaj, stav i ponašanje nije potpuno u skladu s njenim i izražavanje straha da on svojim postupcima možebitno zanemaruje dijete ( izostanak posjete zubaru i sl.) ili ugrožava ( nedolasci, pretjerana popustljivost, shoping ). Oni barem uče, i ne nabijaju interes djece može, kad je po mom.
Kriv čitaš, spominjem u ovom slučaju muža samojedice i njegovo djete (ne ex-a)
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 02:12   #342
Ne biste vjerovali ali evo me natrag na ovaj post nakon više od 2 godine - slučajno naišla na njega hahahaha
Pa eto da vam dam mali update osobne situacije po pitanju razvoda i djeca:

Proslo je evo 3 i pol godine otkad sam se rastala. Djeca su sad 8 i 5 godina stari i moj cijeli ponos. Dobro su zdravi i hvala Bogu nisu odnijeli nikakvih ozbiljnijih psihičkih ozljeda koje je razvod mogao donijeti sa sobom - iako smo povremeno svi bili blizu tome, jer stresova je bilo raznih.
Moj bivsi i nakon 3 i pol godine jos uvijek vidja djecu svaki drugi vikend i svaku srijedu (stime sto mi je ta srijeda vec ozbiljno dosadila), ne placa alimentaciju niti planira, jos uvijek u nikakvom pogledu ne pomaze oko potreba djece, ne dolazi na predstave, roditeljske sastanke, ljuti se ko ris ako slucajno na njegov dan susreta imaju trening/rodjendan/predstavu ili kakvu slicnu obvezu i tad ih jednostavno ne odveze tam gdje bi trebali biti, ne zanima se za njih ili nas zivot dok su kod mene nego se opcenito pokusava praviti da je njihov pravi zivot/obitelj taj kad su kod njega, a to sto su kod mene je kao puka slucajnost prljave igre gorke sudbine.
Sve to me pretjerano ne dira, jer ionako se nikad nisam oslanjala na njega u nikakvom pogledu, znajuci da, ako u braku nisam mogla racunati na njega, moš si misliti kako bi mogla sad kad smo rastavljeni
Nedavno sam ostala bez posla i tad sam pokusala jedan zadnji put razgovarati s njim i zamoliti ga za pomoc da bar direktno skolsku kuhinju plati ili vrtic, tj po 250 kn po djetetu, ali zavrsilo je tako da je mala taj zadnji mjesec skole nosila sendvice sa sobom na boravak - njegov odgovor, sto si je dovraga vec sa 6 upisala u skolu. nista se to nebi desilo da si me slusala i cekala jos godinu.

Moje sadasnje opcije su: ponovno ici s njim na sud i tuziti ga zbog neplacanja alimentacije rezultat moze biti samo jedan: da nakon duge borbe i cijelog niza sudskih posjeta i rjesenja, EVENTUALNO zavrsi u cuzi na godinu dvje, ali alimentaciju ni u tom slucaju nitko nece platiti - znaci djeca bi tatu morala tad posjecivati u zatvoru (kud bi ih ja trebala dovoditi) a ucinka nebi bilo nikakvog, osim da se pretvori u jos veceg kretena a da mi klinci odrastaju traumatizirani.... ili pak jednostavno ga ignorirati i shvatiti da nikad nece biti nista vise nego tata na papiru, jer djeci iz inata ne daruje ni upola toliko ljubavi koliko bi trebao.

Svakom roditelju koji jos cita ove postove porucujem sljedece: Pogledajte se u ogledalo i shvatiti cete najvjerojatnije jednako kao ja, da su vam nakon rastave narasla mala krilca s kojima povremeno poletite iz (naizgled teske) svakodnevnice. Sjetite se koliko gore je bilo dok ste svaku noc legali sa suzama, ogorceni, neznajuci na koji nacin mozete ponovno osjecati srecu. Sad mozda imate manje i mozda se mozete osloniti samo na sebe, ali dovraga BAR ZNATE DA SAMI SEBE NECETE IZDATI. Ja evo 3 i pol godine kasnije slobodnog duha mogu reci da se uopce ne osjecam lose dok djeci treci dan zaredom zbog ogranicenog sadrzaja frizidera pecem palacinke. Naravno bilo bi ljepse da imamo lososa na stolu, ali dajem im sve sto mogu i oni to znaju. Dapace, skupa smisljamo nacine kako da zivimo bolje, i djeca se vesele vise neg ja kad idem na razgovor za posao ili kad se vracam s nekog honorarnog rada, ne zamjeraju mi kad im nesto nemogu priustiti jer znaju da oni uvijek imaju 3 para cipela a ja samo jedan... a prije svega ostalog.... svi skupa se smijemo dok smo zajedno i uvijek nam je dobro. To u braku, tzv zasticena nisam dozivljela a niti su moja djeca.

Mi smo sad prava obitelj, ono sto dok sam bila u braku, nikada nismo bili!!! Jer se volimo i postujemo i svi maksimalno trudimo da si medjusobno darujemo ljubav.

A sto se tice "novih pocetaka" pa i toga je bilo . ... i mogu reci da je proslo sasvim OK. Bila sam u vezi koja je nazalost trajala samo par mjeseci jer smo uskoro prepoznali da nismo jedno za drugog. Unatoc tome, meni i mojoj djeci je i to godilo, jer mamin decko jer bar dolazio koji put tjedno da se s njima valja na travnjaku, sjedio je za stolom dok smo skupa vecerali i posjećivao s ludim entuzijazmom predstave na koje biološki tata eto iz principa nikada ne dolazi, jer kao nemaju veze s njegovim svijetom, odnosno životom koje pokusava isfuravati dok su klinci s njim. Bojala sam se da ce djeca, nakon sto ta veza nije uspjela, jako potonuti, ali tome nije tako. Moj bivsi decko i ja smo sada prijatelji i on cesto dolazi u goste vidjeti djecu cemu se oni jako vesele. Nasa rastava nije bila bolna i grcevita, nije bila popracena dramom i nije bila samotna. Jednostavno smo sjeli skupa, zakljucili da to nije to, uzeli djecu za stol i obajsnili im da je bolje da smo se eto potrudili ali shvatili da se ne volimo dovoljno ali da ni to ne umanjuje moju/nasu ljubav prema njima - i to je nesto sto mi je nezamislivo vidjeti kod bivseg muza za kojeg samo mogu reci da je ogorceni stari jadikovac, bez morala i kicme.

Zato se pliz ohrabrite dame moje, a isto vrijedi i za vas samo hane tate i slobodno pokusajte ponovno. Vidjeti cete bas kao i ja da je svijet puno NORMALNIH, NE TAKO EKSTREMNIH DRAGIH LJUDI, kakvi iz nekih razloga nasi bivsi partneri nikada nece biti

pozdrav i pusa od sretne

TornadosWings
__________________
Don't you think that you can fool me!
TornadosWIngs is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 08:41   #343
Quote:
Mi smo sad prava obitelj, ono sto dok sam bila u braku, nikada nismo bili!!! Jer se volimo i postujemo i svi maksimalno trudimo da si medjusobno darujemo ljubav.
Tesko je dati ljubav kad si ne zadovoljan. Ili postovanje... kad postanes siguran u odluku onda je sve lakse. A kad ju s tom voljom krenes provoditi - sve se savrseno poslozi.

I ono si lijepo rekla, "ne mozes traziti ljubav od nekoga tko ju nema".

Eto...u stvari sam se javila da ti dam podrsku da nikad ne prestanes praviti palacinke i kad za koju godinu budes dobro zaradjivala.

Sretno!
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 10:09   #344
Quote:
Moj bivsi i nakon 3 i pol godine jos uvijek vidja djecu svaki drugi vikend i svaku srijedu (stime sto mi je ta srijeda vec ozbiljno dosadila), ne placa alimentaciju niti planira, jos uvijek u nikakvom pogledu ne pomaze oko potreba djece, ne dolazi na predstave, roditeljske sastanke, ljuti se ko ris ako slucajno na njegov dan susreta imaju trening/rodjendan/predstavu ili kakvu slicnu obvezu i tad ih jednostavno ne odveze tam gdje bi trebali biti, ne zanima se za njih ili nas zivot dok su kod mene nego se opcenito pokusava praviti da je njihov pravi zivot/obitelj taj kad su kod njega, a to sto su kod mene je kao puka slucajnost prljave igre gorke sudbine.
Iz ovoga što si navela ispada da vam je brak razriješen tako da se na sudu ipak vodila briga za interese djece (a ne bitka za osiguranje koristoljublja jednoga od supružnika!), tako da djeca imaju maksimalno mogući kontakt sa roditeljem s kojim ne žive. Po tome ispada da ti je ex suprug ipak zadovoljavao kao roditelj.
Događaji s neplaćanjem alimentacije dovode u sumnju njegove poštene namjere, ali me kopka pitanje zbog čega se tako ponaša. Naime, ako radi i ne plaća za uzdržavanje vlastite djece, onda je pravi gad. Ali, ako ne radi, to je sasvim druga stvar, jer je onda pitanje gdje je uzrok problema, odn. zašto ne radi ili zbog čega i/ili zbog koga ne radi? A ako ne radi, neovisno o razlogu za to stanje, onda niti nema od kuda plaćati za uzdržavanje djece. Tvoje trpljenje toga da on ne doprinosi za djecu, ukazuje pak da si ti sasvim OK kao čovjek.

Na žalost, moj slučaj je potpuna suprotnost tvojem slučaju, kako u nasilničkom ponašanju supruge tako i sudačke joj ekipe koja se protivno zakonu (zlouporaba ovlasti) dograbila mene i moje obitelji, a uništavati me za korist supruge po svaku cijenu i na stravičan način po mene i moju djecu. Da ne opetujem sa opserviranjem, uz sve patološke nastranosti supruge i njenoga materijalističkog tima, djeca su (u izvanpaničnom predmetu) sudski data na skrb supruzi.
Međutim, supruga je od početka ignorirala naloge suda, kao i stavove i savjete ikoje službe da se djeci mora dati i osigurati susretanje i druženje s njihovim ocem (sa mnom). Kako joj leđa drže lokalni suci koji je ne žele kaznom spustiti na zemlju i prisiliti je (Ovrha za predaju djece) da postupa na korist djece kako je već sudski (izvanparnično) određeno, to ona slobodno sve vrijeme psihičkim me podbadanjima izaziva sukob između nje i mene ne bi li me navela na reakciju koja bi mogla biti bilo kako po mene kažnjiva, a njoj koristna (?!?) kad bi se meni onemogućilo susretanje sa djecom.
Zbog drastičnog kršenja prava djece, čak je zato i kazneno osuđena (po Kaznenom zakonu) zbog zlostavljanja djece, međutim i dalje nastavlja bjesomučnu harangu protiv mene, sve ne bi li ipak ishodila korist za sebe koju si je od početka utuvila u glavu.
Što je meni činiti da spasim svoju djecu od takvoga čovjeka i njenih pomagača (licemjera i sociopata)? Pokrenuti novu kaznenu prijavu zbog koje će patološki nasilnik po automatizmu završiti u zatvoru a moja maloljetna djeca ostati bez važne osobe u njihovim životima - majke, kakva god da je nenormalna osoba? Koji ja imam realan izbor a da moja djeca ne polude od šoka i muke koju nisu u stanju razumjeti i trpjeti ako ostanu bez majke (zatvorene) na dulje vrijeme?
Tragikomično je da se supruga pri kontaktima s ljudima u nadležnim službama (koje su s nama bile prisiljene baviti se) predstavljala da je ona iz "ugledne" obitelji, aludirajući time da i očekuje prema njoj servilan odnos od strane tih ljudi. Dakako da se ljudi nisu zbunjivali sa takvim njenim izjavama, nego joj se čudili upitno je promatrajući.
Pitanje je drugo ovdje, i dublje, koje se po toj osnovi stalno samo nameće;
Ako se tako kao moja supruga ponašaju ljudi iz uglednih obitelji (iz te lokalne sredine), što li onda sve ne čine oni iz neuglednih obitelji (iz te lokalne sredine)?

Kad već spominješ palačinke, uvijek se nađe i drugih namjernika zainteresiranih za njih.

Zadnje uređivanje Shwake : 16.07.2010. at 11:07.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.