Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2015., 12:54   #281
Ja se po tom pitanju povodim za željama djeteta. Djeca instinktivno reagiraju i obično prionu uz roditelja koji im nešto pruža, pri čemu ne mislim na golu skrb. Ništa nije fiksno, ni mi se ne držimo papira....ali i praksa CZSSa i sudova se polaaaaako mijenja. Ne znam, ovo za vremenski raspored je zeznuto pogotovo obzirom na obaveze itd.....ali što se tiče dima u kosi, nemarnosti.....nekad treba malo zažmiriti na jedno oko, pogotovo ako djetetu nije ugroženo zdravlje i život.....a nismo svi isti.
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 09:19   #282
Dobro kako treba zažmiriti na jedno oko za higijenu dijeteta? Pa higijena je pola zdravlja, ako nije u stanju otuširati dijete (a dijete se samo tušira, znači treba ga samo poslati na tuširanje), očistiti mu uha i ne čvaljiti cigarete pred njime nego otiči na balkon - o čemu pričamo?

Zašto uvijek, ali uvijek kad ima herpes - dobije ga kad dođe od nje? Prehlađen isto?

Opet mi se u subotu prijetila centrom, reko sam joj opet da prekine sa prijetnjama i da već jednom ode, neka traži srbništvo, sama sebe se bude popljuvala i posrala. Kao da centar nema njene izjave koje je dala kad mi je dala dijete nakon rastave. Znači prvo je ona rekla da dijete ide meni, sa tom idejom smo i otišli na centar. Jbg, žena se u 30-tim godinama prezaljubila u drugoga, svi su bili bitniji nego dijete.

Kasnije je i centar i sud vidjeli da je sva pogodnost da dijete ostane kod mene, a ne kod nje. I sad ona nakon 2 godine bi mjenjala svoje mišljenje, zato jer se ja njoj inatim sa tim vračanjem dijeteta, i što sam valjda sad prvi put u 2 godine malo zube pokazao, a u biti pokazao zube sa pravom!
Ona bi da drugi dan operacije krajnika, dijete bude u igri sa bratićem itd, misllim evo nakon 6. dana još se nije skroz oporavio za igru, još se više mazi i odmara nego igra. Plus uho ga boli, kako su i rekli doktori.

S tim je u subotu ujutro otišao njoj, i nije ga htjela vratiti u nedjelju ujutro jer nije bio u srijedu kod nje kako inače mora biti, pa da ona ima to pravo.
Ima da, pravo da bude drugi dan nakon operacije u prašnjavoj kući, u igri sa bratićem? Zato i nije išao tamo.
A dok meni kasni po par sati sa vračenjm dijeteta, dok ga ne vozi u vrtić nego ga ostavlja doma - jer ili se nije mogla probuditi, ili se žali kako je malo sa njime (a ja kao nisam malo sa njime, radim do 16h), onda nikome ništa.
Naravno, ostavio sam ga u nedjelju, nisam htio probleme, aj neka joj bude za pravo pošto u srijedu nije tamo bio, ali sad više nema ostavljanja niti 1h više kod nje. Ako ću i ostaviti da dijete prespava, neka prespava, ali ga ujutro vraća meni ili vozi u vrtić bez ikakvog prigovora i izvlačenja.

Da vidimo kako će igrati po pravilima centra i suda, samo neka ide na centar, neka se žali.

Kad sam se ja koji sam skrbnik došao prije skoro godinu dana žaliti u centar da ne vrača dijete na vrijeme drugi dan i ne vozi ga u vrtić - bljedo su me pogledali i rekli da dijete uopće nema pravo tamo prespavati, da zašto ga uopće ostavljam tamo. Očito da više ne gledaju na prednost žena kod skrbništva, pogotovo kod nas kad su imali probleme zbog loših odluka, čak nažalost i smrt dijeteta radi mame alkoholičarke.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 07:51   #283
Kako smo se za vikend pokvačili, tj ona je počela meni nešto nabacivati, kao da nije svjesna tko je skrbnik i ostalo, rekao sam joj da više neće dijete niti ostati prespavati kod nje, kamoli duže drugi dan.

Naravno, u bijesu čovjek svašta kaže. Situacija je drugačija, ona gospa ne radi, niti ikad bude radila jer je ljena. Lako njoj prebacivati neke stvari, ispada da sam ja sa sinom samo preko tjedna popodne+jedan dan za vikend = što ispada da sa mojim popuštanjem ona se više druži sa dijetetom nego ja - ako računamo samo sate preko dana!

Kako je jučer ujutro uzela dijete, kako i ide po odluci, pitao sam ju tko ide sa njim na kontrolu. Ja na bolovanje ili ona. Rekla je da ide ona. Reko ok.
Navečer me jučer pita kad da vrati dijete.
Kažem joj ili navečer prema odluci ili danas ujutro u 06h prema mojem dopuštenju.

I opet kreće borba, poruke koje nezna sastaviti jer je polupismena itd.

Najbolje pitanje je bilo - da ja dijetetu objasnim gdje on je, gdje pripada???



Jel ja cijeli život moram voditi borbu sa glupim ljudima?

Realno kako sam već rekao - ja nemam ništa protiv toga da ostane, iako sudska odluka sa kojom se ona složila i kako je ona i sama rekla - dijete ide njoj srijedom ujutro do navečer, i jedan dan za vikend po našem dogovoru.

Dijete treba oba dva roditelja jednako, a onaj tko je skrbnik teoretski više odgovara za dijete i njegovu budućnost.

Meni je i lakše da on sad spava tamo kod nje, nego da ga ujutro budi u pola 6 i vozi meni, pa ga ja prevažam do svoje majke itd.

Samo pitanje glasi - tko je tu lud, čemu prijetnje sa centrom kad zna kako ide odluka?
ono što je sigurno, dopustio sam joj na kraju da ostane kod nje, neka ga doveze danas kad dođem sa posla.

Ali jedna stvar - ako ja danas vidim da ima nokte neobrezane (jer mu rastu jako jako brzo, svaki drugi dan treba rezati ), ako osjetim da kosa smrdi po cigaretama, ako vidim da nije okupan - sutra ujutro sam JA na centru, pa neka ide tražiti skrbništvo, neka ona mjenja svoja mišnjenja nakon 2.5 godine.

Ovo je više lud svijet.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 00:42   #284
Razumijem tvoju ogorcenost, ali daj pokusaj zauzeti neki stav.
Ako mislis da je malome dobro kod nje i da mu je ona dobra mama onda zazmiri na te nokte i nekupanje pa ga ti okupaj i odrezi nokte.

Ako mislis da ga ugrozava psihicki ili fizicki onda joj ga nemoj davati.

Nemoj nju pokusavati mjenjati, ona je takva kakva je, lijena, polupismena....

Ovako to postaje borba izmedu vas dvoje, a mali je kolateralna żrtva i iz takvog odnosa je teze izaci nego iz braka.
Čudna čudesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 01:11   #285
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Ovo je više lud svijet.
ne bih ti trljala sol na ranu, ali... tu si polupismenu glupaču sam birao za majku svojeg djeteta. pljujući po njoj, pljuješ po samome sebi.

& slažem se s forumašicom - zauzmi drugačiji stav. umjesto borbe, budi razuman & strpljiv. pa kad je već ona takva kakva je, ne moraš se i ti inatiti.

budi pametan, stisni zube & neka ti njene prijetnje idu na jedno uho unutra - na drugo van.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 10:46   #286
cotton dakle
ako misliš da ti radi show
drži se striktno odluke suda
s tim da joj daješ djete kad got hoće ako ima volje na recimo 3 sata maximalno
i tel kontakte kad god oće
to joj naravno definiraj jasno
kao i posljedice ako se toga nebude držala jer to nisi dužan radit
nekakav znak dobre volje ajmo reć
osim ako manipulira djetetom onda se dogovori termin razgovora telefonm u napred i toga se drži
to zato da bi ti čuo što i kako se manipulira djetetom
da ako je djete bilo kod tebe duže jer je bolesno onda taj dan trebš njoj nadoknadit
odnosno omogućit djetetu da ostane duže


mislim da si previše involviran
trebaš odvojit to
recimo meni je moja bivša radila show program (optuživanje glumatanje, zajebavanje)
kad je dolazila po djecu
pa sam joj ja počeo davat djecu van kuće
i isto tako uzimat djecu izvan kuće
izbjegava se show
jadno ali funkcionalno

ako ima kakve želje može razgovor na javnom mjestu
zašto to ti omogoćuje a i njoj da se u bilo kom trenutku okreneš i odeš i ona isto tako
poruke ja ne razmjenjujem osim ako je hitno (ono super hitno)
je poruke se pišu tajno a čitaju javno

to kako ona i šta radi sa djetetom je njena stvar
ovo tipa rezanje noktiju prašina ona neka radi po svom
ti radi po svom
a mišljenje zadrži za sebe osim ako nije ugraženo zdravlje djeteta
dakle od prašine dima i dugih noktiju neće djetetu ništa bit
i to tvoje jamranje mi nije baš realno


neznam koliko me shvaćaš
ovo predaja djece izvan kuće
dogovori izvan kuće
i definiranje vremena i uvjeta
poštedićete beskonačnih sati besmislenih natezanja
i živciranja u kojima ti se može desit da kažeš nešto krivo
cuva živce i slaže uvjete unutar kojih i ti i ona
možete "skladno" funkcionirat
i računat si

ali nekako mi se čini da si ti još dosta emotivno involiran
ne samo što se tiče djeteta nego i bivše
zato ti i dajem ove savjete
PureNitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 23:16   #287
Nisam autor, ali zahvaljujem na korisnim savjetima.

Stvarno se svi nekad pogubimo izmedu koristi za klinca, nasih zelja, onoh sta mislimo da bi trebalo i onog sto je zapravo realnost.
Tnx na ovim postu.
Čudna čudesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 13:28   #288
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Pa higijena je pola zdravlja,
Zašto uvijek, ali uvijek kad ima herpes - dobije ga kad dođe od nje? Prehlađen isto?
Bit ću iskrena, nisam čitala tvoje postove, ali ako ti dijete živi kao pod staklenim zvonom nije ni čudo što mu je slab imunitet. Razmisli malo o tome. Njemu fali nešto drugo, a to s "ribanjem" nema veze, baš naprotiv.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 14:33   #289
Novo stanje, krenuo je vrtić + predškolski, znači nema zezanja, mora ići u predškolsku.

Nije niti tjedan i pol završio, već ga ne vozi u vrtić.

U nedjelju otišao njoj, u ponedjeljak ujutro ga nije odvezla jer "nije imala kako", vratila ga u ponedjeljak poslje 17h, kad sam došao sa posla.

Plus u srijedu ga ujutro ja ostavim i vrtiću, popodne ona podigne, i opet ga u četvrtak neće odvesti u vrtić jer će opet biti neki izgovor.

Po tome, dijete je tjedno skoro 3 puna dana kod nje, kod mene 4 popodneva od 17h - do spavanja. Kod koga je onda više, ha?

Naravno na moje negodovanje da po novome će ići subotom kod nje, nedjeljom ga vračati - otišla je u socijal, nešto ih pitala, ali me nazvala nekako "jadno", kao da nije bilo po njenom na socijalu...Nešto je brljala jel još budem prigovarao bla bla, rekao sam joj da nebudem nego će biti kako ja kažem, da i ovako je više od duplo kod nje, a ne brine se o njemu na adekvatan način.

Opet je nešto prijetila da će ona tražiti i dobiti skrbništvo, reko sam joj da samo neka ide, tako da očekujem da ponovno ide dodjela skrbništva i borba. Tj sad će biti očito borba, jer prvi put je kao zaljubljena tinjeđerka u 29. godini rekla da dijete ostaje samnom, da 2 dana ide kod nje BEZ PRESPAVANJA kod nje.
Na kraju ne samo da sam dozvolio prespavanje kasnije, nego eto i ovo njeno maltretiranje.

I sad odjednom ona mjenja odluku da stalno hoće dijete.



Hehe, mali jučer kako je bio 2 dana kod nje, imao uha crna katastrofa - samo toliko, a meni to nije normalno.

Ako pokrene postupak, tražim sigurno dobrog advokata.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 10:45   #290
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Hehe, mali jučer kako je bio 2 dana kod nje, imao uha crna katastrofa - samo toliko, a meni to nije normalno.
Ne sjećam se da sam ikad čitala o tolikim prejebavanjima preko klinca.

Moj klinac ne pere uha svaki dan, već kad pere kosu i uopće mu nisu crna.

Niti jedno od Vas ne misli na dobrobit djeteta, samo ti svoje prejebavanje perfidno upaketaš u brižnost.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)

Zadnje uređivanje Štokrlica : 07.10.2015. at 10:56.
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 14:31   #291
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
...

Niti jedno od Vas ne misli na dobrobit djeteta, samo ti svoje prejebavanje perfidno upaketaš u brižnost.
slažem se

CottonEyeJoe, koliko god ti dobro vodio logističku brigu o djetetu, ne vodiš/te brigu o emocionalnim pečatima koje ćete mu utisnuti međusobnom mržnjom
jako mi se utisnulo u sjećanje svjedočanstvo jednog dečka o iskustvima djece iz razvedenih brakova (tema je negdje ovdje, potraži ako te zanima), a koji je rekao kako mu je kuja od majke cijelo djetinjstvo trovala odnos s ocem...
grozan rječnik, grozna tematika, al' ukratko dobro opisuje kako se međusobni animoziteti bivših supružnika prelome djeci preko leđa
to što ti vidiš u bivšoj supruzi i direktno ili indirektno prenosiš djetetu, dijete ne vidi jer ne traži u njoj partnera nego majku

odrađuješ dobar posao, izdigni se iznad toga da svoju dobrotu možeš argumentirati samo njenom 'lošosti'
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 08:27   #292
Djeca uglavnom pripadnu onom roditelju koji vodi brigu o njemu , prehrani, higijeni , kuci...a to je na nasim prostorima najcesce zena. Kako ce se muzevi ukljucivati u brigu o djeci, tako ce se mijenjati i praksa u centrima. Jednostavno je to tako. Naravno da ima oceva koji vode brigu o djeci i kuci , ne dobiju dijete, ali to je zbog vojske onih drugih koji to ne rade.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 08:53   #293
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Djeca uglavnom pripadnu onom roditelju koji vodi brigu o njemu , prehrani, higijeni , kuci...a to je na nasim prostorima najcesce zena. Kako ce se muzevi ukljucivati u brigu o djeci, tako ce se mijenjati i praksa u centrima. Jednostavno je to tako. Naravno da ima oceva koji vode brigu o djeci i kuci , ne dobiju dijete, ali to je zbog vojske onih drugih koji to ne rade.
Kao što mjesta u parlamentu uglavnom dobiju oni koji se politikom više bave i više ih zanima, ali tu ne prolazi princip meritokracije, sve nas treba brinuti i svi se moramo slagati s tim da spolovi budu ravnopravno zastupljeni, što se ima postići financijskim kaznama i/ili direktnim kvotama.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 11:55   #294
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Djeca uglavnom pripadnu onom roditelju koji vodi brigu o njemu , prehrani, higijeni , kuci...a to je na nasim prostorima najcesce zena. Kako ce se muzevi ukljucivati u brigu o djeci, tako ce se mijenjati i praksa u centrima. Jednostavno je to tako. Naravno da ima oceva koji vode brigu o djeci i kuci , ne dobiju dijete, ali to je zbog vojske onih drugih koji to ne rade.
našim prostorima????
specifikacija tih "prostora"....?''
ruralne sredine?

jer ja živim čitav život u gradu, i ono štop ja vidim, osjetim i čujem oko brige o djeci u mom gradu je već dugi niz godina maximalna ravnopravnost

da i ne govorim o očevima koji idu na porodiljen dopust, koji kuhjau kući jer su žene prezaposlene, vode djecu u vrtić - školu iz istog razloga
od mog brata, mog kuma, mog drugog najboljeg prijatelja i njihovih frendova na dalje

možda mi spadamo u neko tajno duštvo???
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 11:58   #295
Ma strašno gdje neki još žive?Ti bi valjda mog starog streljali jer mi je peglal stvari i rezal nokte na rukama i nogama dok sam bil mali.Jedina razlika je kaj tata ne može dojit pa ne znam kak se taj problemčić može pravno riješit ak je mama recimo narkomanka.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 06:44   #296
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
našim prostorima????
specifikacija tih "prostora"....?''
ruralne sredine?

jer ja živim čitav život u gradu, i ono štop ja vidim, osjetim i čujem oko brige o djeci u mom gradu je već dugi niz godina maximalna ravnopravnost

da i ne govorim o očevima koji idu na porodiljen dopust, koji kuhjau kući jer su žene prezaposlene, vode djecu u vrtić - školu iz istog razloga
od mog brata, mog kuma, mog drugog najboljeg prijatelja i njihovih frendova na dalje

možda mi spadamo u neko tajno duštvo???
Bah...meni je drago da to cujem. Ja spadam u generaciju tvz srednjih godina i vjerujte mi da u mojoj okolini vecinu kucanskih poslova rade zene. Necu reci da ne poznam muskarce koji kuhaju , ciste i premataju bebe , jer poznam , al takvih je malo. Ako mlade generacije ne mogu vjerovati da se to dogada , nitko sretniji od mene. Doista.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.