Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2016., 18:33   #1
Patriotizam HDZ-a

Bez provociranja, jel može meni netko objasniti po čemu je to HDZ točno domoljubna i patriotska stranka, ali bez da se referencira na išta što se dogodilo prije 1.1.2000. godine? Tj, zanima me što konkretno daje HDZ-u pravo da se nazivaju domoljubima a da se ne svodi na referenciranje o ratu ili da se ijednom spomene SDP (tipa, HDZ je domoljubna stranka jer su SDP-ovci komunjare i osnovali su državu).
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 18:38   #2
Pa oni to kazu za sebe i ljudi im vjeruju. Rijeci, ne djela
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 18:40   #3
Nažalost, suvremena hr pvoijest ne počinje 1. 1. 2000 godina.
Isto tako ja mogu tražiti da mi netko oibjasni zašto je Juga dobra ili loša bez da se refencira išta prije 1.1.1990.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 18:46   #4
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Isto tako ja mogu tražiti da mi netko oibjasni zašto je Juga dobra ili loša bez da se refencira išta prije 1.1.1990.
To nije isto zato što juga više-manje nakon toga nije ni postojala. Mene zanimaju specifično što je HDZ radio nakon 2000 godine a da se i dalje može nazivati patriotskim ili domoljubnim. Jel ozbiljno tvrdiš da oni nisu uradili ništa patriotski ili domoljubno nakon godine 2000? Jer čim nemreš to navesti, znači da nisu.
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 18:49   #5
HDZ, za razliku od SDP-a, u svom nazivu ima riječ "hrvatska"! A stari Latini su znali da je ime sve, nomen est omen.
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 18:53   #6
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
HDZ, za razliku od SDP-a, u svom nazivu ima riječ "hrvatska"!
Zasto si napisao malim slovom?
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 19:06   #7
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Zasto si napisao malim slovom?
Možda zato kaj je "hrvatska" pridjev a "Hrvatska" imenica. Ali nebitno, ne netu se ne gledaju takve stvari jer su nebitne.
__________________
Cijeni stablo po plodu a ne po lišću!
Jurica222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 19:07   #8
Quote:
Jurica222 kaže: Pogledaj post
Možda zato kaj je "hrvatska" pridjev a "Hrvatska" imenica.
U ovom slucaju je ime (stranke) te se pise velikim slovom. Ta nije hDZ (ili hdz)...
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 19:10   #9
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
U ovom slucaju je ime (stranke) te se pise velikim slovom. Ta nije hDZ (ili hdz)...
Tu si u pravu, zato je npr. HSS a ne hSS, HSP a ne hSP itd. Ali kao što kažem, ne netu smo, pa je nebitno.
__________________
Cijeni stablo po plodu a ne po lišću!
Jurica222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 19:15   #10
E, imate podforum za gramatiku, pravopis i pitanja hrvatskog jezika. Ovdje tome fakat nije mjesto.
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 19:21   #11
Pa jest domoljubna je, neću spominjati SDP, ali u usporedbi s 1.1.2000. mislim da je napravljen pomak, HDZ se riješio Sanadera i još nekolicine lažnih domoljuba. Jacu da ne spominjen, ona je bila izgubljena u vremenu i prostoru, iako mislim da je bar poštenija od Ive. A Karamarko, Kolinda, pa i Orešković za sada su okej, mislim da im je domoljublje visoko na listi prioriteta.
__________________
Cijeni stablo po plodu a ne po lišću!
Jurica222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 19:24   #12
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
HDZ, za razliku od SDP-a, u svom nazivu ima riječ "hrvatska"! A stari Latini su znali da je ime sve, nomen est omen.
Glavna oporbena stranka se zove Socijaldemokratska partija Hrvatske.

http://zeljko-heimer-fame.from.hr/images/hr%7Dsdp.gif - zastava
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 19:25   #13
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
To nije isto zato što juga više-manje nakon toga nije ni postojala. Mene zanimaju specifično što je HDZ radio nakon 2000 godine a da se i dalje može nazivati patriotskim ili domoljubnim. Jel ozbiljno tvrdiš da oni nisu uradili ništa patriotski ili domoljubno nakon godine 2000? Jer čim nemreš to navesti, znači da nisu.

Ne možeš odfikariti dio povijesti jer ti se eto ne sviđa.
HDZ će uvijek imati "kapital" devedesetih, kao što će SDP imati hipoteku devedesetih.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 19:31   #14
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ne možeš odfikariti dio povijesti jer ti se eto ne sviđa.
HDZ će uvijek imati "kapital" devedesetih, kao što će SDP imati hipoteku devedesetih.
OK, vidim da ti nije jasna poatna sa tim limitiom. Kontinuirnao slušam o tome kako je HDZ domoljubna stranka, krcata sa patriotima. Jedini argument koji sam ikada čuo za to je iz prve polovice 90ih i generalno vezan za rat i osnivanje države. Ti događaji me ne zanimaju.

Mene zanima što je to patriotski i domoljubno HDZ uradio nakon toga, pogotovo nakon 2000te. Odnosno, bolje rečeno što kontinuriano radi. Jer ovako, po tvojem komentaru odbijanja navesti išta nakon 2000 te ti indirektno priznaješ da HDZ uopće nema argumentaciju nazivati se domoljubnim. Ako misliš da ima, slobodno reci što. Ako misliš da ne, u prinipu nemaš što više raditi na ovoj temi. Svakako, ako HDZ ništa domoljubno nije napravio nakon 2000 godine, što im daje za pravo nazivati se domoljubnom kolacijom?

PS
Pandan pitanju za SDP bi bio: što je to komunjarski i protudržavno ili nenarodno SDP napravio nakon 1.1.2000.? Tada me uopće ne bi opet zanimali događaji iz 90ih ili od prije. Ideja je da želim konkretne stvari i događaje, ne fraze i optuživanja.
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 19:35   #15
Quote:
Jurica222 kaže: Pogledaj post
Pa jest domoljubna je, neću spominjati SDP, ali u usporedbi s 1.1.2000. mislim da je napravljen pomak, HDZ se riješio Sanadera i još nekolicine lažnih domoljuba. Jacu da ne spominjen, ona je bila izgubljena u vremenu i prostoru, iako mislim da je bar poštenija od Ive. A Karamarko, Kolinda, pa i Orešković za sada su okej, mislim da im je domoljublje visoko na listi prioriteta.
A gdje su tu odlike - domoljublja?
I koje su točno odlike domoljublja?
Sve ovo što si naveo je unutrašnje čišćenje HDZ-a ali po onome tko kome smeta.

Po čemu točno su Karamarko, Kolinda pa i Orešković - domoljubi?
Domoljublje im je visoko na listi prioriteta
I meni je ali nisam sigurna da Karamarko i ja jednako tumačimo domoljublje

Pa jel Hrvati zaista više nisu u stanju pročitati pitanje, shvatiti i odgovoriti na ono što se traži u pitanju?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 19:35   #16
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
OK, vidim da ti nije jasna poatna sa tim limitiom. Kontinuirnao slušam o tome kako je HDZ domoljubna stranka, krcata sa patriotima. Jedini argument koji sam ikada čuo za to je iz prve polovice 90ih i generalno vezan za rat i osnivanje države. Ti događaji me ne zanimaju.

Mene zanima što je to patriotski i domoljubno HDZ uradio nakon toga, pogotovo nakon 2000te. Odnosno, bolje rečeno što kontinuriano radi. Jer ovako, po tvojem komentaru odbijanja navesti išta nakon 2000 te ti indirektno priznaješ da HDZ uopće nema argumentaciju nazivati se domoljubnim. Ako misliš da ima, slobodno reci što. Ako misliš da ne, u prinipu nemaš što više raditi na ovoj temi.

PS
Pandan pitanju za SDP bi bio: što je to komunjarski i protudržavno ili nenarodno SDP napravio nakon 1.1.2000.? Tada me uopće ne bi opet zanimali događaji iz 90ih ili od prije. Ideja je da želim konkretne stvari i događaje, ne fraze i optuživanja.
Zašto bi HDZ morao nešto posebno domoljubno uraditi nakon 2000 kada se već dovoljno zadužio u devedesetima?
TheJudgement is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 19:37   #17
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
HDZ, za razliku od SDP-a, u svom nazivu ima riječ "hrvatska"! A stari Latini su znali da je ime sve, nomen est omen.
Bome govorili su da i "tko pjeva, zlo ne misli" pa su se dobro zajebali.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 19:38   #18
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
OK, vidim da ti nije jasna poatna sa tim limitiom. Kontinuirnao slušam o tome kako je HDZ domoljubna stranka, krcata sa patriotima. Jedini argument koji sam ikada čuo za to je iz prve polovice 90ih i generalno vezan za rat i osnivanje države. Ti događaji me ne zanimaju.

Mene zanima što je to patriotski i domoljubno HDZ uradio nakon toga, pogotovo nakon 2000te. Odnosno, bolje rečeno što kontinuriano radi. Jer ovako, po tvojem komentaru odbijanja navesti išta nakon 2000 te ti indirektno priznaješ da HDZ uopće nema argumentaciju nazivati se domoljubnim. Ako misliš da ima, slobodno reci što. Ako misliš da ne, u prinipu nemaš što više raditi na ovoj temi.
Prvo i osnovno ako i kažemo da povijest počinje 2000 (a ne počinje) hdz je bio u oporbi do 2005. Dok si u oporbi nemaš neke velike mogućnosti manevra. Od 2005 na ovamo o tom se razdoblju može pričati. HDZ jest iznjedrio problematične pojedince, ali treba reći kako nam za današnje probleme nije kriv isključivo i jedino HDZ.
Čak sve više mislim da je hdz-ova uloga u današnjim problemima minorna.
Više problema imamo zbog mentaliteta nego li zbog HDZ-a kao takvog.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 19:38   #19
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Zašto bi HDZ morao nešto posebno domoljubno uraditi nakon 2000 kada se već dovoljno zadužio u devedesetima?
Ne mora, ali onda današnji HDZ nije domoljubna stranka. Nekad bilo, sad se spominjalo.
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 19:39   #20
Quote:
TheJudgement kaže: Pogledaj post
Zašto bi HDZ morao nešto posebno domoljubno uraditi nakon 2000 kada se već dovoljno zadužio u devedesetima?
a čime se dovoljno zadužio u devedestima
Domovinski rat nije iznio samo HDZ tak da to nije dovoljno

a koliko vidimo po nekima isturenim HDZ-ovcima naročito ovima koji smatarju da su zadužili Hrvatsku poprilično su si naplatili - i funkcionoraju sasvim drugačije od onoga što bi ntrebao biti - domoljub
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.