Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2016., 10:34   #361
Molim moderatore da izbrisu post, nasao sam prikladniju temu.

Zadnje uređivanje velmi : 21.09.2016. at 11:47.
velmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 19:35   #362
Kćer je imala saobraćajku u autoškoli kao vozač (drugi dan vožnje na cesti), stala pješaku na pješačkom, odozada ih udario starkelja. Instruktor i ona bili na hitnoj, ona je imala trzajnu povredu vrata i ramena, instruktor malo jaču, (2 mjeseca bolovanja, terapija itd). Vlasnik autoškole ima kasko u CO, namirio je štetu, a njih dvoje moraju za sebe tražiti osobno. Kćer je predala dokumentaciju od liječnika, ispunila obrazac s opisom i predala broj bankovnog računa.
Kolika bi otprilike bila svota odštete za nju u tom slučaju? Rečeno joj je da će isplata biti za 2- 3 tjedna...
__________________
dok pametniji popuštaju, budale vladaju svijetom...
fanny7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:41   #363
Imam autoosiguranje s 50% bonusa u Eurohercu. Planiram kupiti još jedan rabljeni automobil - mogu li taj bonus prebaciti na novi auto ili na neki način si smanjiti policu osiguranja za drugi automobil?

Unaprijed hvala.
artoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 13:49   #364
ima li tko iskustva sa sava osiguranjem?
__________________
...lutam svitom i sve mi je smišno...
jackofalltrades is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 14:05   #365
Quote:
jackofalltrades kaže: Pogledaj post
ima li tko iskustva sa sava osiguranjem?
Meni su ponudili policu jeftiniju 20-ak kuna od prošlogodišnje u drugom društvu. To je bivši velebit osiguranje

http://www.poslovni.hr/trzista/od-ce...guranje-320229
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 23:33   #366
Allianz - zaštita bonusa iz 2015.

7.1.2015. sam osigurao auto u Allianzu uz bonus 50%, a pritom sam dobio i zaštitu bonusa. Nedugo nakon osiguranja imao sam sitnu nezgodu pa odlucio iskoristiti tu zastitu bonusa...
7.1.2016 sam osigurao u Velebitu uz bonus 50%

Sada se pripremam za novo osiguranje pa radim provjeru mojih podataka na stranici http://www.huo.hr/hrv/premijski-stupanj/40/ i kaže mi "Broj šteta u Bazi štetnika: 1".

Jel to znaci da ce mi ove godine bonus biti smanjen? Kako to da mi je Allianz ipak evidentirao tu štetu ako sam imao zaštitu bonusa?
kuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 00:57   #367
Quote:
kuro kaže: Pogledaj post
7.1.2015. sam osigurao auto u Allianzu uz bonus 50%, a pritom sam dobio i zaštitu bonusa. Nedugo nakon osiguranja imao sam sitnu nezgodu pa odlucio iskoristiti tu zastitu bonusa...
7.1.2016 sam osigurao u Velebitu uz bonus 50%

Sada se pripremam za novo osiguranje pa radim provjeru mojih podataka na stranici http://www.huo.hr/hrv/premijski-stupanj/40/ i kaže mi "Broj šteta u Bazi štetnika: 1".

Jel to znaci da ce mi ove godine bonus biti smanjen? Kako to da mi je Allianz ipak evidentirao tu štetu ako sam imao zaštitu bonusa?
Bonus bi ti morao ostati isti kod te kuće, doduše o ne znsči da ti premijski stupanj neće narasti... dakle ako odlučiš promijeniti osiguranje imaš +15% skuplju policu u teoriji. ali sve se danas dade ispregovarati jer se osiguranja bore za svakog čovjeka. trebalo ti je narasti kad si išao u velebitsko, a vidiš da su ti dali puni bonus samo da si kod njih osiguraš auto.
Nightb1rd is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:35   #368
jel daju ikakve popuste kad ideš osigurati jedan auto,a već jedan imaš osiguran kod njih
s 50% bonusa
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 00:25   #369
Ovisi od osiguranja do osiguranja(imaš obiteljske popuste, grupne popuste, ovakve, onakve....), ali ne očekuj nešto ekstra na račun toga. Razlika bude možda 5%, a više postigneš odlaskom u drugo osiguranje. Eventualno ako dolaziš nekom s oba vozila, pa se potrudi, zbog interesa, oko komercijalnog popusta.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 08:30   #370
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ovisi od osiguranja do osiguranja(imaš obiteljske popuste, grupne popuste, ovakve, onakve....), ali ne očekuj nešto ekstra na račun toga. Razlika bude možda 5%, a više postigneš odlaskom u drugo osiguranje. Eventualno ako dolaziš nekom s oba vozila, pa se potrudi, zbog interesa, oko komercijalnog popusta.
Frend mi je neki dan osigurao novo vozilo, staro je prodao ali nije imao kupoprodajni ugovor, i u osiguranju mu rekli da to nije više bitno tj. možeš imati više vozila u obitelji osigurano sa istim popustom.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:14   #371
Možeš ih imati 168 sa 50%, ali mislim da je Matko pitao imaš li pravo na nešto ekstra, ako imaš više vozila. Zato sam rekao, neki imaju "grupne" popuste, ako imaš više polica osiguranja kod njih(ne nužno AO), neki se više trude, jer bolje je imati klijenta s tri auta, nego onog s jednim, i slično, pa mu je više u interesu da traži neku komercijalu.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 13:52   #372
Kratko pitanje, u mom gradu allianz ima valjda podružnicu, zasebna firma koja zastupa allianz i sami si isplaćuju plaće tj. odvojeni su od allianz grupe.

Jel to legit, nema problema ako dođe do nesrece pa je potrebna naplata ?
__________________
When preparation meets opportunity you call it luck .
Wannabes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 17:40   #373
Cool

Quote:
Wannabes kaže: Pogledaj post
Kratko pitanje, u mom gradu allianz ima valjda podružnicu, zasebna firma koja zastupa allianz i sami si isplaćuju plaće tj. odvojeni su od allianz grupe.

Jel to legit, nema problema ako dođe do nesrece pa je potrebna naplata ?
allianz već duže vrijeme nema svoju zastupničku mrežu, nego je sve svoje zastupnike (jače, naravno) prisilio na otvaranje vlastitih agencija koje exkluzivno rade samo za allianz.
reklo bi se outsourcing na finjaka

u svakom slučaju, sve je legitimno..a taj princip očekuje i druge osiguravajuče kuće, prije ili kasnije
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 00:49   #374
Ok, tnx.

Reko da nije kao s telekomunikacijama. H1, optima i drugi koriste HT infrastrukturu ali kad dođe do kvara izlaze ovi iz ht i naravno da svojim korisnicima daju prednost isto i kod zagušenosti linije.
Zato sam pitao jel ima problema kod naplate osiguranja, jer mi se cinilo da je slicno.
__________________
When preparation meets opportunity you call it luck .
Wannabes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 21:16   #375
Pozdrav,
Može pomoć oko Kaska za Golf 7 2013g
Grawe mi daje full kasko za 2800kn ali vrijednost vozila navedena 172000kn
CO mi daje Full kasko za 2400kn ali je kod njih vrijednost navedena 155000kn

Šta je pametnije uzeti?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
007jaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2019., 11:29   #376
[QUOTE=007jaran;62201075]Pozdrav,
Može pomoć oko Kaska za Golf 7 2013g
Grawe mi daje full kasko za 2800kn ali vrijednost vozila navedena 172000kn
CO mi daje Full kasko za 2400kn ali je kod njih vrijednost navedena 155000kn

Šta je pametnije uzeti ?

Radim u graweu ,ako zelis mogu ti bolje sve to provjerit , al nisu mi dovoljni podaci ,treba mi i oprema da se vidi vrijednost vozila . Iz tog mogu vidit da je CO dao vjerojatno za slabiju opremu , tako ako se sto dogodi neces biti sretan s isplatom.
primjer: imas u autu jaci , skuplji radio koji vrijedi 5000kn , ako mu sto bude dobijes 5000 , a oni u CO nisu to naveli pa bi dobio 1000kn za obican radio
ivanodak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2019., 12:09   #377
Ova allianzov paket obvezno+puno kasko+par još dodataka ispada mi za moje auto cca 2700kn, lani kada sam htio to kupiti najjeftinija ponuda za ovo što ovi nude u paketu je bila cca 3700kn...

Koja je caka, da je ovoliko pojeftinilo...jer ispada da dobijem puni kasko za 1400kn??
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2019., 09:55   #378
Koje je najpovoljnije auto osiguranje uz eventualnu vucnu jednu godisnje?
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2019., 17:36   #379
Quote:
tufo kaže: Pogledaj post
Jadransko same shit!!!! Izbjegnem idiota koji izleti iz sporedne ulice,naravno preko bankine i znaka stop preletim i rasturim si komplet trap na autu.
Policija napravi zapisnik da je on kriv ali idioti nežele isplatiti punu cijenu popravka nego pola jer nije bilo kontakta,hoće da idemo na podjeljenu odgovornost.
Što sam trebao pogoditi u tog trulog yuga i ubiti ih da dobijem punu odštetu za moj auto???Naravno da sam ih tužio i postigli nagodbu na prvodogovoreni iznos.Jadransko i Euroherc izbjegavati u širokom luku,nisu ni drugi cvijeće da se razumijemo,al ovo je dno dna
Svaka ti stoji prijatelju, i nakon 8 godina svaka ti stoji.
genius121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2019., 13:57   #380
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
Koje je najpovoljnije auto osiguranje uz eventualnu vucnu jednu godisnje?
CO ima Vuču za neograničen broj događaja, a limitirana je do 3500 kn za jedan događaj. Košta 50 kn.
bf22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:52.