Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2017., 15:31   #2561
dok druge živcira "promocija" dojenja, tuđe fotke dojenja, mene živcira kuknjava po tome.

"to bi trebao biti intiman čin." - ne određuješ ti koliko je nešto nekome intimno, a koliko ne. pa tako se netko voli sunčati u toplesu, netko ne želi izlagati cice javnosti (preintimno je).
nekome je npr. vjenčanje intiman događaj, ima skromnu ceremoniju u tajnosti ili sa bliskim osobama, drugi pak rade veliku feštu, žele taj dan podijeliti sa svima, bližim i daljima, fotkaju se, snimaju, dilje slike u živo i na društvenim mrežama.
meni osobno je dojenje lijepi i veseli trenutak, i ne osjećam se da bih ga trebala kriti od drugih, već suprotno, rado bih ga podjelila s drugima. imam fotki gdje dojim i jedno i sad ovo drugo dijete.
i poslala sam jednu fotku bliskim prijateljima na face gdje je baba zaspala dojeći, pustila je cicu i spava na cici (kao na jastuku) uz duhovitu poruku "Ono kad zaspiš na šanku".

"dojenje se ne treba promovirati" - pa očito je da treba s obzirom da još puno majki ipak ne pokušava i ne želi se potruditi oko dojenja. mnoge stanu na prvom problemu, a može se dosta toga riješiti.

"žene doje oduvijek, ne treba to prikazivati kao da se tek nedavno otkrilo" -
možda da su žene uvijek živjele u svijetu kakvim ga danas poznajemo (manje muškom i sa pravima), da je bilo interneta, možda bi uvijek poneka podijelila fotke dojenja po internetu.

i sasvim je u redu reći da ne voliš dojiti, da ti je gadljivo i da ne želiš, ali kuknjava što drugi osjećaju suprotno i žele to podijeliti s drugima mi ide na kuki. eto!
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 15:52   #2562
Meni isto nejde u glavu zašto se tolka fama diže oko dojenja. Pa dijete jede, jeboga. Jede. Onak, nema ničega uzvišenog, intimnog i svečanog u tome. To je ručak.
Pakiran je tak kak je, žene kojima je bed će se pokrit ili dojiti samo doma i ne prismrdit vanjskom zraku na duže od dva sata jer onda treba opet trčat doma i dojiti, neke će bit u vječnoj potrazi za skrovitim mjestom i vani, a neke će prelomit i ipak to napraviti u javnosti (osobno sam krenula s prvom kategorijom dok na ljeto nisam pukla jer je bebač htio živit na sisi i nisam bila od volje trčat u viksu svakih pol sata pa bih se okrenula zidu i dojila). Reakcije? Predivne. A ljetujem u malom mjestu u središtu Dalmacije di su maltene samo domaći ljudi. Niti jednog ružnog komentara.

Druga stvar. Da živim milijun godina ne bi mi palo na pamet pitat jesu li blizanci "umjetni". Milijun godina da živim. Majke mi. Ljudi su čudo.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 16:02   #2563
Quote:
Deathblow kaže: Pogledaj post
Meni isto nejde u glavu zašto se tolka fama diže oko dojenja. Pa dijete jede, jeboga. Jede. Onak, nema ničega uzvišenog, intimnog i svečanog u tome. To je ručak.
pa da, sasvim mi je normalno vidjeti dvoje ili više razdraganih ljudi kako objeduju, valjda im je dobro pa to podijele s drugima. isto tako i dojenje. mama hrani bebu, oboje su sretni i zadovoljni - ne kužim kak netko može pizdit oko toga.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 16:59   #2564
Dojila sam godinu dana i dojila sam svugdje vani i u centrima mjestima predvidjenima za dojenje, pa me isto nerviraju tj. gade mi se tudje bradavice u krupnom planu.
Da ne bi bilo zabune oko "to je samo rucak", idu mi na jetra i oni sta skuvaju nesto s nekom kakti egzoticnom/modernom namirnicom pa obavezno moraju okacit sliku ko da se nikad nicega nisu okusili.
Ili izadju na pizzu pa je poslikaju ko da je nikad nisu vidili...wow pizza

Eto. Samo cekam da netko objavi snimku disanja pa da se svi iscudjavaju i lajkaju kako dise...


Zato ni nemam vise fejs. Falain.

Nekome je sve to presuper, nekoga nervira,itd...pa sta
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 17:36   #2565
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Dojila sam godinu dana i dojila sam svugdje vani i u centrima mjestima predvidjenima za dojenje, pa me isto nerviraju tj. gade mi se tudje bradavice u krupnom planu.
Da ne bi bilo zabune oko "to je samo rucak", idu mi na jetra i oni sta skuvaju nesto s nekom kakti egzoticnom/modernom namirnicom pa obavezno moraju okacit sliku ko da se nikad nicega nisu okusili.
Ili izadju na pizzu pa je poslikaju ko da je nikad nisu vidili...wow pizza

Eto. Samo cekam da netko objavi snimku disanja pa da se svi iscudjavaju i lajkaju kako dise...


Zato ni nemam vise fejs. Falain.

Nekome je sve to presuper, nekoga nervira,itd...pa sta
Eto tako i ja razmišljam. Dojenje, žblj, neš ti tebe/mene i tvog/mog (ne)dojenja. Isto dojim/dojila uvijek i svugdje, iz praktičnih razloga - ipak donekle diskretno poštivajuć činjenicu da je nekome možda nelagodno tako da mi niko nikad nije vidio sisu, al ono, ne kužim zašto uvijek nekoga pogodi ta tema.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 09:47   #2566
"Problem" bebinog obroka je u ambalazi. Da se doji iz prsta na primjer, nitko ne bi imao potrebe komentirati. Al s obzirom da je rijec o cicama, onda svi imaju nesto za reci.


Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 10:29   #2567
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
"Problem" bebinog obroka je u ambalazi. Da se doji iz prsta na primjer, nitko ne bi imao potrebe komentirati. Al s obzirom da je rijec o cicama, onda svi imaju nesto za reci.


Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Tek bi tu bilo "falusoidnih" primisli i primjedbi.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:02   #2568
Da li je netko isprobao marame za dojenje? Meni nije problem zbog normalnih ljudi ili zbog zadrtih koji bi me vrijeđali već zbog čudaka koji nisu nikad vidjeli sisu ili imaju fetiš na taj dio tijela. Ne želim da moje dijete i ja budemo predmet nečijih bolesnih seks. fantazija
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:37   #2569
Pa nikada mi se sisa nije vidjela dok dojim. Neke bebe ne zele biti pokrivene preko glave tako da ti to moze biti bacen novac, a isto tako mozes staviti preko i tetra pelenu.
Meni su po lljeti bile najprakticnije majice za dojenje, po zimi svejedno jer nosim potkosulju pa dignem majicu.

sve je stvar prakse. Na pocetku ce ti sigurno biti nezgrapno.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 12:07   #2570
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
"Problem" bebinog obroka je u ambalazi. Da se doji iz prsta na primjer, nitko ne bi imao potrebe komentirati. Al s obzirom da je rijec o cicama, onda svi imaju nesto za reci.


Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Ovo.

Meni osobno dojenje kao dojenje nije predstavljalo posebno intiman čin.
Kupam se često na plaži u toplesu, pa cicu (svoju ili tuđu) ne doživljavam kao državnog neprijatelja ili sramotu koju treba skrivati ispod šatora.
Ipak, socijalno sam biće svjesno društva, situacija i ljudi oko sebe kojima volim pokazati neki minimum respekta (ako dijete i mene već pretjerano ne inkomodira) kroz to da ih ne dovodim bespotrebno u situaciju neugode.
Tako da kad sam dojila u javnosti, čega se nikad nisam libila, to sam činila na neki, ajmo reći, diskretan način. Nisam u restoranu bacala cicu na stol, niti bih sjela na sred Korza i vadila bojne glave na moguće zgražanje jednih, a veselje drugih. Lijepo bih sjela na neko diskretnije mjesto, a ako to nije bilo moguće prebacila bih gazicu preko prijateljice i udri.
Ali ionako se brzo pokazalo da je dijete ono koje prilikom dojenja preferira mir i tišinu. Jer kad bi bilo prometnije javno mjesto u pitanju svako malo bi ispuštalo dojku i zujilo okolo.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 12:26   #2571
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Pa nikada mi se sisa nije vidjela dok dojim. Neke bebe ne zele biti pokrivene preko glave tako da ti to moze biti bacen novac, a isto tako mozes staviti preko i tetra pelenu.
Meni su po lljeti bile najprakticnije majice za dojenje, po zimi svejedno jer nosim potkosulju pa dignem majicu.

sve je stvar prakse. Na pocetku ce ti sigurno biti nezgrapno.
Tetrica je sasvim dovoljna.
Ja je nisam nikad ni prebacivala preko djetetovog lica ili glave (wtf?). S njom bih lagano prekrila samo gornji dio dojke iznad djetetovih usta koja ionako prekrivaju bradavicu dok siše. Kao što kažeš, nema se tu Bog zna što za vidjeti kad se malac ušteka.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 16:51   #2572
Meni se recimo nekoliko puta desilo da prodje neka radoznala zena da vidi malo slatko dijete i uopce ne bi skuzili da dojim,tek kada bi im ja dala do znanja da se stisaju,pa bi se ispricavali, tako da se dojenje uopce ne mora kuziti.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 03:01   #2573
Meni se, recimo, marama za dojenje isplatila svake lipe jer ju stalno koristim kad sam vani ili kad imamo goste doma i jako mi je praktična baš zbog toga što ne ide djetetu preko lica jer ima onu neku kao žicu (ili što je to već )ušivenu na gornjem dijelu i tako mogu cijelo vrijeme vidjeti bebu, a lakše mi je i za pripremiti se za podoj...samo nabacim maramu preko glave i onda sve od ispod izvadim...dok to recimo nikad osobno nisam uspjela s tetricom..

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 09:09   #2574
Quote:
Light Green kaže: Pogledaj post
Meni se, recimo, marama za dojenje isplatila svake lipe jer ju stalno koristim kad sam vani ili kad imamo goste doma i jako mi je praktična baš zbog toga što ne ide djetetu preko lica jer ima onu neku kao žicu (ili što je to već )ušivenu na gornjem dijelu i tako mogu cijelo vrijeme vidjeti bebu, a lakše mi je i za pripremiti se za podoj...samo nabacim maramu preko glave i onda sve od ispod izvadim...dok to recimo nikad osobno nisam uspjela s tetricom..

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk

Dobila sam za poklon tu maramu za dojenje i sviđa mi se. Dojila sam već dva puta u kafiću s njom. Kako sam jedna od onih koja iako ne puši, voli sjediti po kafićima - to mi je zgodan gadget. Mom bebaču ništa ne smeta ako je gladan, a ako nije - onda mu sve smeta. Nije meni da se sramim svoje sise i ne smeta mi ako mali ili vjetar odmakne maramu pa sisa poviri... ali nekako mi se lakše opustiti i razgovarati dok imam tu maramu. Bila sam s frendicom i njenim klincima u parkiću i dojila sam bez marame, ali sam onda imala njenu podršku i bilo mi je skroz ok.

Zadnje uređivanje Trail : 19.07.2017. at 10:14.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 03:48   #2575
Ja sam do sad koristila tetru koju bi zahaklala za ramenicu grudnjaka, ali se mislim napraviti za kao mali treger koji mogu zakačiti za bilo koju tetru kad mi zatreba za dojenje da izgleda kao marama za dojenje.

Jedini problem kojo jošmoram riješiti je podlijevanje dok mala cica, lakomi je kad sam doma, samo stavim tetru ispod cice. A vani redovno imam mrlju na majici...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 06:52   #2576
Nikak mi nije jasno, zašto pokazati cicu stvara nekome, tko gleda - traume!
Da li su ti u svom djetinstvu nešto drugo cicali pa dekretom hoće zabraniti i ostalima?
I da! U onoj bivšoj YU, cicu na, bilo kojoj plaži, bilo je normalno za vidjeti!
Dobro, nekima ženama bih zabranio pokazivanje cica!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 07:05   #2577
Dojila prvo dijete do godinu dana, drugo trenutno dojim. I sve curke koje znam doje, i zapravo se cudim kad citam da mnoge mame iz x razloga ne doje, jer u svojoj blizini znam samo jednu mamu koja iz opravdanih razloga nije mogla dojit.

Da se razumijemo, s prvim sam djetetom htjela milijun puta odustat zvog bolova (kvrge, otekline, sve znate) ali sam imala podrsku u vidu frendice koja mi nije dala da odustanem.

Is sto se tice dojenja u javnosti, nisam nikad imala neugodnu situaciju kao i vecina mama s kojima se druzim. Buduci da sam sramezljiva i nemam obicaj svoje cice pokazivat ikome, uvijek imam maramu sa sobom. Jucer mi se recimo dogodilo da sam bila u shoping centru i dojila s maramom u restoranu dok sam jela, jer mi se nije dalo ic u one prostorije za dojenje. Niko rijec nije reko niti sam se osjetila da me netko prijekorno gleda.
Ono sto je meni najodurnije kod dojenja u javnosti su pogledi nekih frajera, koji bulje i bulje - mislim nis mi se ne vidi jer imam maramu, ali brate mili bulje onak pervertitski in a sexual way. Fuj.
LudaMara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 08:19   #2578
Čitam jutros iskustvo jedne žene u Garden Mallu..
Sjedila je na klupi ,prišao je zaštitar i rekao da ode negdje drugdje.
Po meni strašno degradirajuće..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 08:28   #2579
Baš sam jučer to čitala i kako često idem tamo, mislim se, dobro da nije na mene naletio. Ok, postoji prostorija za dojenje, ali da se moraš osjećati stigmatizirano jer dojiš na klupici - nedopustivo!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 00:54   #2580
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Čitam jutros iskustvo jedne žene u Garden Mallu..
Sjedila je na klupi ,prišao je zaštitar i rekao da ode negdje drugdje.
Po meni strašno degradirajuće..
dakle, ne mogu vjerovati... ja bih rekla da neću pa da vidimo dal bi se usudio pred svima na silu micati ženu s malom bebom...

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.