Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2017., 21:12   #601
Ne treba pretjerivati s tim ocjenama jer one često utječu pozitivno na dijete, u nižim razredima često budu iz odgojnih predmeta zaključene na kraju ipak vrlo visoke ocjene 4,5. Nije niti dobro da ne prihvaćate niže ocjene, upute učiteljice su bile takve i djeca, osim što moraju sami naučiti razmišljati, moraju znati i slijediti upute i zato dijete ponekad iz npr. likovnog dobije 3.

A i nabijate samo presing djetetu da tražite konstantno petice.

Naravno, treba uzet u obzir i slučaj da je u igri samovolja učiteljice ili njezina obijest, ali to je puno puno rjeđe nego što to roditelji pokušavaju istaknut.

Također,

ne vidim problem da se dobije i nešto niža ocjena općenito, ne moraju svi biti odlikaši niti jesu svi za odlikaši, što god roditelj za svoje dijete mislio.

Zadnje uređivanje gargamišamel : 18.03.2017. at 22:34.
Baraba12321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 11:51   #602
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Razvoj situacije o rodi :
Tehnika ok, roda lici na rodu ali je manja od ocekivanih dimenzija pa je zato 3.
Uciteljica je ocekivala stvarno veliku rodu na tom dimnjaku, a njena je ispod ocekivanih dimenzija (tako mi je mala i sama rekla)....
Uglavnom nikakvo konkretnije objasnjenje nisam dobila....
Sad opet mislim da to nije tako bas strasno da je morala biti trojka....
Al dobro....

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
Ajme kak je meni ovo bedasto i smijesno

Totalno te kuzim ali ja sam se prestala zivcirati zbog takvih stvari jer sam uvidjela da mi zivciranje samo trosi energiju.
Mi smo imali slucaj da je mali dobio 4 iz likovnog (ta me ocijena nimalo ne smeta jer cetvorku smatram dobrom ocijenom), ali bas me zanimalo zasto je 4 bas 4 jer znam kako on crta i svi ga hvale po tom pitanju. Uglavnom dođem ja na info. i dok cekam svoj red dobim nekoliko pohvala od roditelja upravo za taj sinov crtez koji je sa crtezima iz cijelog razreda objesen na zidu. Dođem ja na red i surfajuci po imeniku dođemo do likovnog te kazem uciteljici da me zanima samo razlog te cetvorkice, a ona meni kaze: " joj vase dijete prelijepo crta i mogu reci da je iz likovnog najbolji u razredu ali znate mama ovaj put imam osijecaj da nije dao sve od sebe pa mu je ovo poticajna cetvorka".
I na kraju ne znam dal da se smijem ili placem - ono poticajna 4
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 21:59   #603
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Nije bas tak malena, hehehe....
Al dobro....sto je tu je sad.
Prokomentirala sam da ako su dimenzije rode jedini kriterij na ovom crtezu za trojku, da mi se ne cini bas fer....
Nije nista rekla

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
Ja nekako mislim da se trojkama iz likovnog djeca u startu ubijaju u pojam i da bi ocjenjivanje predmeta za koji treba talent trebalo svesti na opisne ocjene.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 22:24   #604
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ja nekako mislim da se trojkama iz likovnog djeca u startu ubijaju u pojam i da bi ocjenjivanje predmeta za koji treba talent trebalo svesti na opisne ocjene.
po onome sto crtaju na likovnom u prvom razredu ne treba talent.
trebaju grafomotoricke sposobnosti koje su osnova pisanja (i koje se ispituju u na upisu) i trebaju usmjerenost na zadatak, pracenje uputa i sl.

opisne ocjene bi trebael biti iz svega u prvim razredima.
jer ocito da i nastavnici, iako trebaju upisat neki opis kraj ocjene, to ne rade.
pa ostaju ocjene iz kojih se izvlace kojekakvi zakljucci.
ne ubija trojka u pojam, nego interpretacija trojke

usput, ja mislim da je dobro da dijete u nizim razredima, kada te ocjene ne sluze nicem osim za roditeljsko slikanje na fejsu ili skupljanje petica ko pokemona, ponekad dobiju i 1 i 2 i 3, i da se uce nositi sa neuspjehom, samostalnim (ne)ucenjem, (ne)pisanjem zadace, i ta steknu radne navike na svojim greskama, a ne kasnije, kada svaka ta ocjena, osim za fejs na kraju godine, je presudna i za upis u srednju.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 08:23   #605
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
po onome sto crtaju na likovnom u prvom razredu ne treba talent.
trebaju grafomotoricke sposobnosti koje su osnova pisanja (i koje se ispituju u na upisu) i trebaju usmjerenost na zadatak, pracenje uputa i sl.

opisne ocjene bi trebael biti iz svega u prvim razredima.
jer ocito da i nastavnici, iako trebaju upisat neki opis kraj ocjene, to ne rade.
pa ostaju ocjene iz kojih se izvlace kojekakvi zakljucci.
ne ubija trojka u pojam, nego interpretacija trojke

usput, ja mislim da je dobro da dijete u nizim razredima, kada te ocjene ne sluze nicem osim za roditeljsko slikanje na fejsu ili skupljanje petica ko pokemona, ponekad dobiju i 1 i 2 i 3, i da se uce nositi sa neuspjehom, samostalnim (ne)ucenjem, (ne)pisanjem zadace, i ta steknu radne navike na svojim greskama, a ne kasnije, kada svaka ta ocjena, osim za fejs na kraju godine, je presudna i za upis u srednju.
joj ovo slikanje za fejs mi je ludilo - ono: bravo prosjek 5.0 i slikanje cijele svjedodžbe
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 17:59   #606
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post

usput, ja mislim da je dobro da dijete u nizim razredima, kada te ocjene ne sluze nicem osim za roditeljsko slikanje na fejsu ili skupljanje petica ko pokemona, ponekad dobiju i 1 i 2 i 3, i da se uce nositi sa neuspjehom, samostalnim (ne)ucenjem, (ne)pisanjem zadace, i ta steknu radne navike na svojim greskama, a ne kasnije, kada svaka ta ocjena, osim za fejs na kraju godine, je presudna i za upis u srednju.
Moguce, mozda si u pravu. Iako mislim da je bolje da se nauce nositi s neuspjehom kroz neki sport.
Inace, malo se brinem. Moj mali se stvarno ne zna nositi s neuspjehom i od malena je uvijek morao biti prvi i pobjeđivati, a ako se to ne bi dogodilo, znao bi reagirati vrlo teatralno.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 14:31   #607
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Moguce, mozda si u pravu. Iako mislim da je bolje da se nauce nositi s neuspjehom kroz neki sport.
Inace, malo se brinem. Moj mali se stvarno ne zna nositi s neuspjehom i od malena je uvijek morao biti prvi i pobjeđivati, a ako se to ne bi dogodilo, znao bi reagirati vrlo teatralno.
pa obzirom na to kak ti na cetvrku reagiras, moram priznat da se pitam kak on uopce moze naucit nosit se s neuspjehom.


sport je opcija,koju upisujes i ispisujes (i jako puno primjera znam di se ispisuju radi neuspjeha). skolu ne mozes samo upisat i ispisat, tu ostajes i moras se nosit sa svim carima sustava, koja ukljucuju osobni uspjeh i neuspjeh, i faktor pravde i nepravde/srece.
i ono sto izgradis kroz skolovanje, nosis i u zivot (na posao, u partnerske veze....)
roditelji su tu defitnitivno vazna podrska, itekako su vazni njihovi i stavovi prema ocjenama, odn njihove precepcija sto je uspjeh, a sto neuspjeh koje onda i prenose na dijete.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 20:33   #608
nije točno kako roditelji reagiraju na ocjene i tako to prenose na djecu..
djeca su već u prvo razredu male formirane ličnosti sa svojom osobnosti i karakterom ..neka se djeca mogo bez problema nositi sa lošim ocjena a neka ne..i na učiteljici je da i niže ocjene prenese na djeci prihvatljiv način o objasni...djeca puno više slušaju i veći utjecaj u prvom razredu imaju učiteljice nego roditelji..

imam dvoje djece u školi (4. razred i 1. razred) i totalno su različitete i totalno drugačije gledaju na ocjene i uspjeh općenito..
dijete koje je sada 4. razred nikad nisu dirale ocjene, to joj je bilo totalno nebitno i njezin moto je da je mogla dobiti i lošiju ocjenu..ocjene su joj uvijek bile šarolike
a dijete koje je sada u 1. razredu je sada dobila prvu 4. i to je bila velika drama..u školi je plakala, doma došla sva tužna i žalosna iako nikad nisam forsirala da mora imati sve 5. i vidjela je kod starije sestre da su prihvatljiva i o.k. i lošije ocjene..
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 11:46   #609
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
nije točno kako roditelji reagiraju na ocjene i tako to prenose na djecu..
djeca su već u prvo razredu male formirane ličnosti sa svojom osobnosti i karakterom ..neka se djeca mogo bez problema nositi sa lošim ocjena a neka ne..i na učiteljici je da i niže ocjene prenese na djeci prihvatljiv način o objasni...djeca puno više slušaju i veći utjecaj u prvom razredu imaju učiteljice nego roditelji..

imam dvoje djece u školi (4. razred i 1. razred) i totalno su različitete i totalno drugačije gledaju na ocjene i uspjeh općenito..
dijete koje je sada 4. razred nikad nisu dirale ocjene, to joj je bilo totalno nebitno i njezin moto je da je mogla dobiti i lošiju ocjenu..ocjene su joj uvijek bile šarolike
a dijete koje je sada u 1. razredu je sada dobila prvu 4. i to je bila velika drama..u školi je plakala, doma došla sva tužna i žalosna iako nikad nisam forsirala da mora imati sve 5. i vidjela je kod starije sestre da su prihvatljiva i o.k. i lošije ocjene..
tocno je da razlicit ljudi razlicito reagiraju i da njihove reakcije mogu utjecat na formiranje stavova prema ocjenjivanju.

za stav prema ocjenama kljucni su uciteljica i roditelji.
vrlo brzo postanu kljucni i ucenici u razredu (i njihove reakcije), sto je opet rezultat interakcije uciteljice s razredom, ali i roditelja ostale djece.
zato su ocjene na pocetku skolovanja suvisne

ovak kak je tvoja kcer reagirala, tak je reagirala i moja sestra.
8 godina razlike, roditelji niakd nisu posebno pitali za ocjene, niti nes forsirali uspjeh.

ono sto moj tata godinama spominje ko lagodno razdoblje, je cinjenica da ja nisam imala ocjene do 4. razreda, da su imali hrpu povratnih inforamcija od uciteljica,daleko otvoreniju komunikaciju, jasnije upute u cemu sam dobra, a gdje kasnim i sto jos moram savladati, nego 8 godina kasnije ona, kod koje se sve svodilo, 5,4,5,4. ma nek malo popravi, moze ona za 5.bit ce to dobro.
i to ti je tak i danas.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:44.