Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2012., 16:58   #41
Wink

Pozdrav Nera! mislim da ti je to slično iskustvu kakvo ima Lea.ja o tome neznam puno ali pričale su mi o sličnim iskustvima kolegice.kada sam to istraživala zbog njih naišla sam na američke znanstvanike koji su to istraživali i opisali u knjizi mislim Život poslije smrti ili slično.oni kao opisuju da su to demoni u pitanju.po njima treba se rješiti mržnje koju imamo u sebi prema nekome ili se nešto negativno nalazi u našoj okolini.uglavnom mi se možemo zaštiti da izgradimo sebe u ljubavi i miru prema sebi a tako i drugima.naučimo opraštati.malo proradimo na prostoru gdje živimo itd.možda netko ima drugačije viđenje toga.neznam ovo je ono što ja znam.želim ti sreću!
tigrić gabriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 21:26   #42
Slične stvari se događaju meni a i mojoj sestri!!
Spavala sam i u snu osjetim da netko liježe na mene...uspijela sa to nešto teško baciti sa sebe i počela sam ga gurati sa kreveta ali kako je ono palo na pod tako je i mene uhvatilo za ruku i počelo povlačiti za sobom i vući sa kreveta...uspjela sam se otrgnuti ....i skoro sam umrla od straha ---nisam budila muža koji je spavao--samo sam se od straha zalijepila za njega

moja sestra je imala slične događaje i češće od mene --kad joj se to dogodilo zadnji put...i ako ima 30 god. iz sobe je istrčala kao raketa i otišla do mamine sobe i legla s njom u krevet----strah je prevelik.... onaj tko to nije doživio-vjerojatno i ne zna kako je to!!!
vjecno@mlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 22:35   #43
nikoga ne mrzim u zivotu, iako mozda se nesto zlo nalazi u mojoj okolini. fenomen koji sma ja dozivjela istazivajuci dosla sam do informacije da sam dozivjela paralizu u snu. pri tome naglasavam osjecaj straha i prisutnosti necega. koga zanima nek otvopri link i pogleda drugu sliku po redu.... a sve opisano kao karakteristike sam i ja osjetila... jezivo..
http://www.spiritualresearchfoundati...leep_paralysis
__________________
"U sredini poteškoće leži prilika." Albert Einstein
nera23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 20:24   #44
Najvise me plasi to sto neznam jesu li to snovi ili nesto vise.Cudno je,jer kad se probudim budem u istom polozaju u kojem sam zaspala,a i ne budem uznojna kao nakon svake nocne more .
lea9100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 13:35   #45
Obično čaša ovako pukne zbog termičkih naprezanja. Ako je bila do ovog ruba puna hladnim ili pretoplim.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 21:30   #46
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Obično čaša ovako pukne zbog termičkih naprezanja. Ako je bila do ovog ruba puna hladnim ili pretoplim.
U potpunosti se slažem. Ista stvar se u labosu stalno dešava. I znam šta ćete sada reć. Ne mora biti neposredno izlaganje promjenama temperature ili mehaničkim traumama, to se kumulira
__________________
"Skijanje je moderna verzija Sizifa" Frederick Beigbeder
barbie_girl333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 09:13   #47
Quote:
Cruciatus kaže: Pogledaj post
pa čuj a šta je s onom ženskom
Ma ništa, živa je, zdrava i čitava. Pustilo ju je odavno.
zendra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 09:26   #48
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Obično čaša ovako pukne zbog termičkih naprezanja. Ako je bila do ovog ruba puna hladnim ili pretoplim.
sve je bilo na sobnoj temperaturi. stajala je na tom stolu preko sat vremena da ju nitko nije dirao, i onda odjednom pukla.
zendra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 02:13   #49
Quote:
zendra kaže: Pogledaj post
sve je bilo na sobnoj temperaturi. stajala je na tom stolu preko sat vremena da ju nitko nije dirao, i onda odjednom pukla.
Sve se to akumulira tijekom vremena i staklo oslabi, vruce, hladno, vruce, hladno i onda neka je potrefi njena rezonancija i eto ti ga. Mislim imas jedan sasvim razuman, logican i dokazan odgovor, ako ti je draze vjerovati da je to duh neki uradio , neka ti bude sta da ti kazem.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 09:33   #50
ok, ok, hvala! samo tražim razumno objašnjenje, nemoj se uzbuđivati, čaše će ti popucati
zendra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 01:52   #51
To za čašu - Možda je HAARP oružje u pitanju
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 02:08   #52
ovo cure sa snovima i demonima, da vas netko pritišće, nisu to nikakvi demoni. To u psihologiji postoji kao poremećaj spavanja, koji može biti povezan sa apnejom i još nekim poremećajima kao narkolepsija, hipersomnija i slično a zove se paraliza sna...nemojte se bojat, tada svi imajus lične scenarije, tijelo paralizirano, a polubudni, jak šum u ušima, zvukovi, razne halucinacije, pritisak u prsima...crkva sve svodi na demone i ajmo se moliti anđelima....imate poremećaj spavanja, da se to liječiti, postoje nekakve tehnike, meditacije, ni sama više ne znam...malo googlajte paralizu sna i hipnagogne halucinacije...koji demoni ljudi moji...
lejlalajla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 17:52   #53
pozdrav svima

i ja imam jedno neobično iskustvo... bila u školskom wc-u s frendicama. to je bilo nakon sata tjelesnog i išle smo se napiti vode i oprat ruke. one su se zatim odmakle od umivaonika a ja sam još ostala blizu, zatvorila sam pipu i okrenula se i počela pričati s njima. onda kada sam se opet okrenula da se pogledam u zrcalo vidjela sam da je pipa skroz otvorena! ja sam bila sa sigurnošću sigurna da je bila zatvorena :S prije tog događaje, neke cure su bile u tom istom wc-u i kao dozivale duhove i šta ja znam.

šta mislite vi onda o svemu ovome ?
Just4Fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 17:28   #54
Evo mene opet,imam jedno pitanje Nisam imala te snove2 mjeseca i sada su opet poceli.Jos su gori i cesci pa neznam sta da radim da kupim nesto u ljekrni za spavanje da odem kod doktora,psihijatra? Jer me pomalo to iscrpljuje svake druge noci to sanjati i buditi se nije mi bas lako.
lea9100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 17:37   #55
ocigledno odmah na pocetku mislim da sam nasao krivu temu, nitko nije vec godinama ista napisao, ali svejedno pocelo se nesto dogadjati i nemogu vise normalno razmisljat, nisam nikad bio ni fanatik ni obozavatelj tih stvari! niti nevjerujem u to ili nisam vjeravao u to,, da nepricam od samog pocetka,evo danas dosao sam doma lego sam u krevet zaspo sam, odjednom osjecao sam se u snu budan ali nisam mogao doci k sebi, umro sam od straha , doslovno sam osjetio na drugoj strani kreveta kao da se zeli neko popet gore, osjetio sam , cak sam cuo ali nisam nista mogao vidjet, od tog soka neznam kako opisati probudio sam se!, ujutro kad se probudim jednostavno kao da mi stvari nestaju, pocela mi se javljat paranoja i svaku noc prije spavanja zakljucam vrata spavace sobe,, neznam kome se uopce obratiti! neznam nista vise poceo sam razmisljat da gubim psihu ili nesto ako itko ima tko se razumije u to molim vas da odg, dali je to samo neko poremecenje mozga ili nesto treće??
cotrioa19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 21:36   #56
Ne događa se samo tebi:

https://youtu.be/M_E_e9Tlz0M
__________________
Nisam uvijek u pravu, ali nikad nisam u krivu.
Fireskull is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 12:08   #57
stvarno ima hrpa videa na yt koji "dokazuju" paranormalne pojave. pratim i neke istražitelje paranormalnog. jednostavno bi bilo nevjerojatno da su svi lažni... ali treba sve to gledati s dozom opreza i ne vjerovati u sve jer se s današnjom tehnologijom stvarno može svašta.
__________________
Nisam stručnjak
pomraku is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 00:21   #58
Quote:
cotrioa19 kaže: Pogledaj post
ocigledno odmah na pocetku mislim da sam nasao krivu temu, nitko nije vec godinama ista napisao, ali svejedno pocelo se nesto dogadjati i nemogu vise normalno razmisljat, nisam nikad bio ni fanatik ni obozavatelj tih stvari! niti nevjerujem u to ili nisam vjeravao u to,, da nepricam od samog pocetka,evo danas dosao sam doma lego sam u krevet zaspo sam, odjednom osjecao sam se u snu budan ali nisam mogao doci k sebi, umro sam od straha , doslovno sam osjetio na drugoj strani kreveta kao da se zeli neko popet gore, osjetio sam , cak sam cuo ali nisam nista mogao vidjet, od tog soka neznam kako opisati probudio sam se!, ujutro kad se probudim jednostavno kao da mi stvari nestaju, pocela mi se javljat paranoja i svaku noc prije spavanja zakljucam vrata spavace sobe,, neznam kome se uopce obratiti! neznam nista vise poceo sam razmisljat da gubim psihu ili nesto ako itko ima tko se razumije u to molim vas da odg, dali je to samo neko poremecenje mozga ili nesto treće??
Samo sa znaš, da su prosvijetljeni u " snu budni ".
Tj. svjesni su u snu da spavaju, dok ne spavaju preko dana, nivo budnosti i svjesnost im je mnogo veći, nego kod drugih ljudi, svjesni su da spavaju i u snu, svjesni su svakoga trnutka, ne maštaju i ne haluciniraju nikada.
Nivo i konstantna svjesnosti je tu ključ, i ne prekida se ni u snu. Duže i zdravije žive od većine, mentalno i fizički.
Velika je razlika od takvih, prosvijetljenih, od onih, koji u snu izlaze iz sebe, puno sanjaju razne stvari i onih koji puno maštaju i sl.
To je skroz dijametralno suprotno od prosvijetljenih, ako me kužiš, razlika nebo i zemlja.

To je rijetka pojava/sposobnost, koja se može kod nekih rijetkih i utrenirati, a vrlo, vrlo rijetki imaju sposobnost da su prirodno takvi.
Da li se kod tebe radi o tome, o toj pojavi da tokom sna možeš biti svjestan trenutka, svjestan sebe da spavaš , a ne da sanjaš ?
Ako da, tada možeš biti sretan.
Prvo, ne boj se ničega, i ako ti se ponovo pojavi, prihvati to.
Drugo, ako je to u pitanju, poslati ću ti upute, kako da se nadogradiš.
U pitanju je rad na samome sebi, što je uvjek best opcija, i za svakoga poželjno.

Mentalne mogućnosti su ti tada ogromne, za veliku većinu nedostižne.

Zadnje uređivanje Rorion : 25.06.2017. at 00:33.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 00:30   #59
Quote:
Fireskull kaže: Pogledaj post
Ne događa se samo tebi:

https://youtu.be/M_E_e9Tlz0M
Zašto ga plašiš tim bedastočama, lijepo te pitam ?
Čovjek govori o svom događaju u snu, i koji ga brine do te mjere da izbrijava paranoju, a ti ga još zafrkavaš idiotarijom tc tc tc...
I nije stvar samo u idiotariji koju plasiraš, već u tome da ga navodiš na krivi trag, tako da još teže spozna samoga sebe.
Ne poželi drugome zlo, jer tebi će neminovno doći, naravno, kada se najmanje budeš nadao/la ? 100% garantirano.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 20:51   #60
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Samo sa znaš, da su prosvijetljeni u " snu budni ".
Tj. svjesni su u snu da spavaju, dok ne spavaju preko dana, nivo budnosti i svjesnost im je mnogo veći, nego kod drugih ljudi, svjesni su da spavaju i u snu, svjesni su svakoga trnutka, ne maštaju i ne haluciniraju nikada.
Nivo i konstantna svjesnosti je tu ključ, i ne prekida se ni u snu. Duže i zdravije žive od većine, mentalno i fizički.
Velika je razlika od takvih, prosvijetljenih, od onih, koji u snu izlaze iz sebe, puno sanjaju razne stvari i onih koji puno maštaju i sl.
To je skroz dijametralno suprotno od prosvijetljenih, ako me kužiš, razlika nebo i zemlja.

To je rijetka pojava/sposobnost, koja se može kod nekih rijetkih i utrenirati, a vrlo, vrlo rijetki imaju sposobnost da su prirodno takvi.
Da li se kod tebe radi o tome, o toj pojavi da tokom sna možeš biti svjestan trenutka, svjestan sebe da spavaš , a ne da sanjaš ?
Ako da, tada možeš biti sretan.
Prvo, ne boj se ničega, i ako ti se ponovo pojavi, prihvati to.
Drugo, ako je to u pitanju, poslati ću ti upute, kako da se nadogradiš.
U pitanju je rad na samome sebi, što je uvjek best opcija, i za svakoga poželjno.

Mentalne mogućnosti su ti tada ogromne, za veliku većinu nedostižne.
Ne slažem se, ne radi se o rijetkoj sposobnosti nego o poremećaju spavanja.
I ja sam ga dugo imao, a to je jer ti se mozak ne da ugasiti, kod mene je još bilo povezano sa brigama i čestim obiteljskim nasiljem zbog oca alkoholičara.

I kad si svjestan da spavaš istina je da možeš mentalizirati svašta zabavno u snu i to proživljavati, ali se postepeno i sigurno budiš iz tog stanja, jer čim znaš da sanjaš odmah se i budiš, dakako.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.