Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2017., 16:17   #1
Nadoplata zubne proteze?

Imam 47 godina i nakon 5 godina imam pravo na drugu protezu,promjenila sam zubara jer sa starim nisam bila zadovoljna,međutim,ostala sam šokirana kada mi je sestra koja radi kod njega rekla da se proteza nadoplaćuje oko 400 kuna,da li je to istina?Dopunsko i zdravstveno imam.Hvala na odgovoru.

Zadnje uređivanje Scarlett051 : 27.09.2017. at 16:49.
Scarlett051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:53   #2
Nitko ne zna ?O tome inače ima jako malo informacija po netu.
Scarlett051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 14:41   #3
Yep, poprilično sam siguran da se nadoplaćuje.
U principu, u zadnje vrijeme su to sve postrožili, tako da se npr. više ni fiksni aparatić za djecu do 18. godine ne može dobiti preko socijalnog ako je razlog estetika.
Nema više para za ništa, ide lagano otrježnjenje.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 14:48   #4
Pacijenti nemaju pravo na metalnu leguru, kad i imaju pravo na izradu metalne proteze. Ako postoji i samo jedan zub u čeljusti, tada pacijet ima pravo na metalnu leguru i snosi troškove samo cijene legure. Od 100-400 ili koliko već ordinacija računa. Taj novac se prosljeđuje tehničaru. Ako pacijent nema zube, odnosno radi se o potpuno bezuboj čeljusti, tada pacijent nema pravo na wironit, te ako želi ugradnju wironta u totalnu protezu, tada osim cijene metala, plaća i postupak izrade i tada se cijena penje na 1400 ili više za ploču.

Uz osnovno i dopunsko osiguranje, potpuno na teret osiguranja se izrađuje kompletno akrilatna proteza, što i nije neka sreća.

Nisam shvatila da li se 400 kuna plaća za dvije ili za jednu protezu?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 16:56   #5
Išla sam kod druge zubarice,osobno sam išla ovjeriti gornju totalnu metalnu protezu,rekli su mi da se nadoplaćuje 100 kuna,akrilatna ne,još nisam platila tih 100 kuna ,platit ću kad budem išla drugi put,kaj da kažem,luda zemlja,samo gornja totalna,do sada sam imala akrilatne koju su me pošteno žuljale,znati ću vam napisati na kraju ,možda nekome pomogne moje iskustvo.Donja mi je o.k.,rađena kod privatnika i masno plaćena,sačuvao je par mojih zuba,pa je kombinacija plastike i metala.Hvala vam na javljanju .Na toj gornjoj nemam svojih zuba a na papiru koji sam išla ovjeriti je pisalo 2095 kuna,a zubarica je rekla da je nadoplata još sto.Ja se nadam da je to sve i da to me to čudo neće žuljati kao prethodne akrilatne.Kod tog prvog zubara su me zbunili,pa ne znam ni ja na kaj su mislili,jedno priča on,drugo,sestra,napisali su mi uputnicu za zubnu protetiku tu sada idem,da su baš prijazni i taj zubar i ova kod koje sad idem,nisu ali glavno da dobro naprave i da je sa tih 100 kuna gotova priča,javim vam se,sad tek idem na drugi otisak i dati 100 kuna .Imam pravo i na jednu i na drugu ali ovo je samo gornja koju mi rade.Donja je o.k.

Zadnje uređivanje Scarlett051 : 27.10.2017. at 17:29.
Scarlett051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:18   #6
Evo da se javim,moja totalna metalna gornja proteza nakon 4 probe je danas gotova,još se navikavam na novu prijateljicu,nadoplata je 100 kuna,dobila sam račun.Evo nadam se će moje iskustvo nekome pomoći . I nadam se da neće žuljati
Scarlett051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2019., 16:09   #7
ima li netko iskustva sa bezmetalnim termoplastičnim protezama poput "valplast", znate li gdje se mogu uraditi u hrvatskoj i može li ih se dobiti preko socijalnog osiguranja?
tomasini is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2019., 17:13   #8
Quote:
tomasini kaže: Pogledaj post
ima li netko iskustva sa bezmetalnim termoplastičnim protezama poput "valplast", znate li gdje se mogu uraditi u hrvatskoj i može li ih se dobiti preko socijalnog osiguranja?
Pitaj:

https://www.ordinacija-matancevic.hr...ticna-proteza/

https://ordinacija-hemerich.hr/mobil...jalne-proteze/

http://www.stomatolog-zg.com/zubne-proteze/

5. Mekane zubne proteze – mekani materijal za proteze bojamekane zubne protezekod osoba preosjetljivih na tvrdoću zubne proteze nudimo mogućnost izrade proteza sa mekanim donjim dijelom koji prijanja na zubno meso. Rezultat je taj da više nema žuljanja, pritiska, ranica od proteza već vam zubi i te strašne i neugodne proteze počinju napokon predstavljati uživanje u svakodnevnom životu. Cijena 5.500kn (730€). Ukoliko želite mekani materijal staviti na Vašu staru protezu cijena je 1.500 kn (200€).
Elastične zubne proteze
6. Elastične zubne proteze – kod jače osjetljivih na tvrdoću zubne proteze nudimo i mogućnost izrade potpuno elastičnih proteza. Rezultat je taj da više nema žuljanja, pritiska, ranica od proteza već vam zubi i te strašne i neugodne proteze počinju napokon predstavljati uživanje u svakodnevnom životu. Cijena 7.000kn (930€).
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.