Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 10:17   #121
Mislim da to nije korektno da se rade paralelno poslovi na fakultetima uz odgovorne političke funkcije s obavezama, kao što je ministarski posao, bez obzira što se ne smiju primati 2 plaće. Ali, isto tako mi nije korektno niti da neki koji rade na fakultetima u državnim institucijama paralelno imaju privatne firme gdje su također zaposleni i primaju plaće, pri čemu im fakultetski status osigurava klijentelu za privatni biznis.

Jedino mi je prihvatljivo privremeno "zamrzavanje" obaveza na fakultetima, pri čemu nikako ne bih dopustila rad u nastavi. To je ipak prezahtjevno da bi se radilo paralelno s ministarskim i sl. poslovima na političkim funkcijama, pod uvjetom naravno da se želi profesionalno raditi. Druga je stvar ako ne, ali to je, nažalost, u Hrvatskoj pravilo daleko češće nego profesionalni rad.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 13:55   #122
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Mislim da to nije korektno da se rade paralelno poslovi na fakultetima uz odgovorne političke funkcije s obavezama, kao što je ministarski posao, bez obzira što se ne smiju primati 2 plaće. Ali, isto tako mi nije korektno niti da neki koji rade na fakultetima u državnim institucijama paralelno imaju privatne firme gdje su također zaposleni i primaju plaće, pri čemu im fakultetski status osigurava klijentelu za privatni biznis.

Jedino mi je prihvatljivo privremeno "zamrzavanje" obaveza na fakultetima, pri čemu nikako ne bih dopustila rad u nastavi. To je ipak prezahtjevno da bi se radilo paralelno s ministarskim i sl. poslovima na političkim funkcijama, pod uvjetom naravno da se želi profesionalno raditi. Druga je stvar ako ne, ali to je, nažalost, u Hrvatskoj pravilo daleko češće nego profesionalni rad.
Upravo tako.
hvala kolegici na pojašnjenju.

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:18   #123
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Budući da sumnjam kako si se kolegi počeo obraćati sa Vi, zaključujem da si me pogrešno shvatio .

Pokušao sam kolegi sugerirati da malo razmisli kako to da je samo njemu i nikome drugom neobična tako uobičajena stvar da sveučilišni profesori zadržavaju dio svojih obveza i dok su na nekoj političkoj funkciji.
jesam.

Ne mogu znati ali nisam baš sasvim siguran kako je moguće prekinut znanstvenu karijeru na sveučilištu momentom odlasak na političku funkciju i to mi ne zvuči realno. Naravno da se u svemu treba imat mjere i da se takve obveze moraju svest na nazovimo to hadni pogon.

Ako je ona ministrica od 0 do 24 sata 365 dana a jest onda nam ni predsjedica ne može bit studentica a kao što vidimo može.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:52   #124
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
nisam baš sasvim siguran kako je moguće prekinut znanstvenu karijeru na sveučilištu momentom odlasak na političku funkciju
Lako ju je prekinuti - teško ju je nastaviti nakon političke funkcije .

Jednako kao što puno liječnika i dalje radi u struci (za Prgometa sam skoro siguran, misli da čak i ministar Kujundžić, itd.), između ostaloga da ne bi "zakržljalo", tako i sveučilišni profesor teško može "preživjeti" višegodišnju rupu u karijeri.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 06:01   #125
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Lako ju je prekinuti - teško ju je nastaviti nakon političke funkcije .

Jednako kao što puno liječnika i dalje radi u struci (za Prgometa sam skoro siguran, misli da čak i ministar Kujundžić, itd.), između ostaloga da ne bi "zakržljalo", tako i sveučilišni profesor teško može "preživjeti" višegodišnju rupu u karijeri.
A i to mi je isto, fakat, posao....
Ako svaštariš i radiš tri posla odjednom, niti jedan posao ne napraviš kako treba.
Evo, npr, ministrica.
Radi u Zagrebu, 5 dana u tjednu. Da joj je radno vrijeme 8-16 (a znamo da takvi poslovi nikad ne završavaju u 16), kreće od doma prije 6:30 i nikad se ne vraća prije 17:30.
Praktična je vjernica (matematika i vjera ne idu zajedno, da me jebeš), znači da određeni dio vremena provodi u crkvi.
Ima obitelj, kojoj treba posvetiti dio vremena, oćeš nećeš.
Treba i odspavati 5-6 sati dnevno. I oprati se, spremiti,obući, najesti... što isto troši vrijeme.
Koliko joj vremena ostane za profesuru? 20 minuta dnevno?
i to bi, onda, kao trebao biti kvalitetan posao'

Ma daj naj.

Ista priča je i s tim silnim doktorima koji su u politici a kao se bave strukom.
Kćer mi je u struci i kojoj ima često prilike sresti kujundžića pa može posvjedočiti kakav je to "rad" - naročito vezano uz činjenicu da on, uz politiku, drži i mjesto u bolnici i mjesto na faksu.

Sve to drek vrijedi. Ne traje njima dan 35 sati pa da sve stignu odraditi.

Prije bi bilo da posao umjesto njih netko drugi odrađuje...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 10:18   #126
Ja zaista ne razumijem zašto se ne ide s rasterećivanjem nastavnika od administracije? Što treba vrijeme gubiti na ispisivanje papirologije umjesto
na kvalitetno osmišljavanje nastave? Isto kao i medicinske sestre, dok ispune sve upitnike za svakog pacijenta, on valjda treba umrijeti.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 18:12   #127
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
A i to mi je isto, fakat, posao....
Ako svaštariš i radiš tri posla odjednom, niti jedan posao ne napraviš kako treba.
Evo, npr, ministrica.
Radi u Zagrebu, 5 dana u tjednu. Da joj je radno vrijeme 8-16 (a znamo da takvi poslovi nikad ne završavaju u 16), kreće od doma prije 6:30 i nikad se ne vraća prije 17:30.
Praktična je vjernica (matematika i vjera ne idu zajedno, da me jebeš), znači da određeni dio vremena provodi u crkvi.
Ima obitelj, kojoj treba posvetiti dio vremena, oćeš nećeš.
Treba i odspavati 5-6 sati dnevno. I oprati se, spremiti,obući, najesti... što isto troši vrijeme.
Koliko joj vremena ostane za profesuru? 20 minuta dnevno?
i to bi, onda, kao trebao biti kvalitetan posao'

Ma daj naj.

Ista priča je i s tim silnim doktorima koji su u politici a kao se bave strukom.
Kćer mi je u struci i kojoj ima često prilike sresti kujundžića pa može posvjedočiti kakav je to "rad" - naročito vezano uz činjenicu da on, uz politiku, drži i mjesto u bolnici i mjesto na faksu.

Sve to drek vrijedi. Ne traje njima dan 35 sati pa da sve stignu odraditi.

Prije bi bilo da posao umjesto njih netko drugi odrađuje...
Za cijeli upis jedan veliki
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 08:01   #128
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
A i to mi je isto, fakat, posao....
Ako svaštariš i radiš tri posla odjednom, niti jedan posao ne napraviš kako treba.
Evo, npr, ministrica.
Radi u Zagrebu, 5 dana u tjednu. Da joj je radno vrijeme 8-16 (a znamo da takvi poslovi nikad ne završavaju u 16), kreće od doma prije 6:30 i nikad se ne vraća prije 17:30.
Praktična je vjernica (matematika i vjera ne idu zajedno, da me jebeš), znači da određeni dio vremena provodi u crkvi.
Ima obitelj, kojoj treba posvetiti dio vremena, oćeš nećeš.
Treba i odspavati 5-6 sati dnevno. I oprati se, spremiti,obući, najesti... što isto troši vrijeme.
Koliko joj vremena ostane za profesuru? 20 minuta dnevno?
i to bi, onda, kao trebao biti kvalitetan posao'

Ma daj naj.

Ista priča je i s tim silnim doktorima koji su u politici a kao se bave strukom.
Kćer mi je u struci i kojoj ima često prilike sresti kujundžića pa može posvjedočiti kakav je to "rad" - naročito vezano uz činjenicu da on, uz politiku, drži i mjesto u bolnici i mjesto na faksu.

Sve to drek vrijedi. Ne traje njima dan 35 sati pa da sve stignu odraditi.

Prije bi bilo da posao umjesto njih netko drugi odrađuje...
Tako je! Naravno da odrađuju, mlađi koji nemaju još sigurne pozicije, čime ih onda mogu debelo i ucjenjivati.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 08:05   #129
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
Ja zaista ne razumijem zašto se ne ide s rasterećivanjem nastavnika od administracije? Što treba vrijeme gubiti na ispisivanje papirologije umjesto
na kvalitetno osmišljavanje nastave? Isto kao i medicinske sestre, dok ispune sve upitnike za svakog pacijenta, on valjda treba umrijeti.
Pa to je barem jasno: Kapitalizmu nije cilj rasterećenje radnika niti pravedna raspodjela posla. Jedini mu je cilj što veći profit uz što manje uloženog kapitala i resursa. Zato se ne želi zaposliti dodatni kadar, premda se administrativni poslovi po institucijama množe, nego se one zaposlene dodatno opterećuje. Oni rade sve više, uz što manju mogućnost održavanja profesionalnosti struke. Naravno da pritom stradaju najslabiji i najnemoćniji. Kad se radi o školama - profesori i nastavnici, ali i učenici, naravno.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 12:47   #130
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Pa to je barem jasno: Kapitalizmu nije cilj rasterećenje radnika niti pravedna raspodjela posla. Jedini mu je cilj što veći profit uz što manje uloženog kapitala i resursa. Zato se ne želi zaposliti dodatni kadar, premda se administrativni poslovi po institucijama množe, nego se one zaposlene dodatno opterećuje. Oni rade sve više, uz što manju mogućnost održavanja profesionalnosti struke. Naravno da pritom stradaju najslabiji i najnemoćniji. Kad se radi o školama - profesori i nastavnici, ali i učenici, naravno.

Ali ovo doslovno graniči s glupošću - godišnji plan i program ima oko 33 stranice, uz to moraš priložiti godišnji plan i program za svakog učenika koji se školuje po prilagođenom programu, ako imaš 10 takvih učenika to je ukupno još 330 stranica papira. Pomnoži to s brojem predemeta... netko istinski mrzi drveće.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 18:35   #131
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
Ali ovo doslovno graniči s glupošću - godišnji plan i program ima oko 33 stranice, uz to moraš priložiti godišnji plan i program za svakog učenika koji se školuje po prilagođenom programu, ako imaš 10 takvih učenika to je ukupno još 330 stranica papira. Pomnoži to s brojem predemeta... netko istinski mrzi drveće.
Znam. Sestra mi je prof. matematike u školi. Nekad smo se stigle vidjeti barem vikendom, sad ni to. Godišnji odmor je morala prekinuti prije kraja da bi pripremila "izvještaj za prilagođene" itd.. Svaki put kad se čujemo, ima novi zadatak iz administracije.

Da ne govorim o tome da za "prilagođene" nemaju nikakve asistente u nastavi, a dio njihove neprilagođenosti se odnosi, recimo, na to da usred sata otvaraju prozor i pokušavaju, primjerice, "izaći van" s 2. kata škole... Naravno, nikad kraja njihovoj "mašti". Pa sad ti drži nastavu i radi s drugom djecom po programu.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:10   #132
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Zato se ne želi zaposliti dodatni kadar
Nije poanta u zapošljavanju novoga kadra, nego u ubijanju sve suvišne papirologije.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 20:32   #133
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post

Da ne govorim o tome da za "prilagođene" nemaju nikakve asistente u nastavi, a dio njihove neprilagođenosti se odnosi, recimo, na to da usred sata otvaraju prozor i pokušavaju, primjerice, "izaći van" s 2. kata škole... Naravno, nikad kraja njihovoj "mašti". Pa sad ti drži nastavu i radi s drugom djecom po programu.
Znam. A uzmi u obzir i to da je sve vise i vise djece u visim razredima osnovne i srednje skole koja nisu savladala tečno citanje. Zašto? Zato sto su u nižim razredima srezali satnicu slogovnog citanja. Prije su postojale tzv. slogovnice, ali to se ukinulo i sad ima puno djece koja ne znaju citati. A kako će ista nauciti, ako nije savladao citanje? To je "reforma" skolstva na hrvatski nacin.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 06:18   #134
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
Ali ovo doslovno graniči s glupošću - godišnji plan i program ima oko 33 stranice, uz to moraš priložiti godišnji plan i program za svakog učenika koji se školuje po prilagođenom programu, ako imaš 10 takvih učenika to je ukupno još 330 stranica papira. Pomnoži to s brojem predemeta... netko istinski mrzi drveće.

Slažem se, papirologije je previše.
Svagdje.
I u školi i u firmi i u državnoj upravi.
No, realno, što misliš tko bi nastavnom osoblju trebao sređivati papirologiju?
Ili, da okrenem tezu: tko bi meni, kao vlasniku male firme, trebao sređivati papirologiju?

Ponavljam, da je previše papirologije, jeste...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 07:51   #135
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
No, realno, što misliš tko bi nastavnom osoblju trebao sređivati papirologiju?
Kada bi se sustav složio tako da se jedan isti podatak upisuje/zapisuje/prepisuje/kopira samo dvaput (evo., čak ne mora ni samo jednom, nek bude dvaput), siguran sam da bi sve bilo super.

Veliki dio svega toga je sam sebi svrha i ostaje nepročitan/neiskorišten. Trebalo bi napraviti pokus i u sve te papire negdje na drugoj trećini umetati rečenicu "Tko ovo pročita platim mu kavu". Kladim se da bi dugo, dugo vremena prošlo dok netko ne bi uočio .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 06:46   #136
Slažem se.
No, definitivno svatko mora barem nekakvu administraciju odrađivati u svom poslu.
Što misliš, tko bi to trebao odrađivati nastavnom osoblju?
Ili, recimo, meni?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 09:41   #137
Koliko znam, administrativni posao je dio nastavničke norme. Vjerojatno je, kako to već biva, nepotrebno prevelik, ali mora ga se I može svesti na razumno mjeru koju će nastavnik sam odraditi.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:27   #138
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Slažem se, papirologije je previše.
Svagdje.
I u školi i u firmi i u državnoj upravi.
No, realno, što misliš tko bi nastavnom osoblju trebao sređivati papirologiju?
Ili, da okrenem tezu: tko bi meni, kao vlasniku male firme, trebao sređivati papirologiju?

Ponavljam, da je previše papirologije, jeste...

A zašto se papirologija ne bi srezala na razumnu mjeru, umjesto da se stalno povećava. Ja bih npr. izbacila mjesečne planove. Zašto? Zato što smatram da je dovoljan godišnji plan po kojem radiš, a to jesi li u nekom mjesecu nastavnu jedinicu tu i tu obradio 6. ili 7. sat, a pomicanja se događaju zbog različitih razloga....to treba kome i zašto?
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 06:15   #139
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
A zašto se papirologija ne bi srezala na razumnu mjeru, umjesto da se stalno povećava. Ja bih npr. izbacila mjesečne planove. Zašto? Zato što smatram da je dovoljan godišnji plan po kojem radiš, a to jesi li u nekom mjesecu nastavnu jedinicu tu i tu obradio 6. ili 7. sat, a pomicanja se događaju zbog različitih razloga....to treba kome i zašto?

Znaš li ti koliko bih ja izbacio nebitne papirologije iz svoje firme?
Znaš li ti da sam morao, iako ne vršim djelatnost u uredu već isključivo na terenu, sam sebi, kao vlasnik kuće vlasniku firme, iznajmiti poslovni prostor i platiti porez na najam?
Znaš li da sam se na ugovoru morao potpisati na obje strane?
Znaš li da sa sobom moram svikud nositi štambilj iako su ga ukinuli?
Znaš li da u svom domu, zbog iznajmljenog prostora svojoj firmi (a radi se o 2 m2 hodnika) moram imati natpis "WC" i "Pazi stepenice"?

Nije samo u školama problem.

Sva silna nepotrebna papirologija izmišljena je da bi se imala čime hraniti silna bespotrebna i beskorisna administracija, a koja je postavljena i izmišljena da mi se mogli uhljebiti kumovi, netjaci, sitni stranački poslušnici...

I tako dugo dok ih sve skupa ne odjebemo (duboka isprika na izrazu, ali nisam mogao naći manje oštru riječ) neće nam svima skupa biti bolje već samo lošije.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 08:42   #140
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nije poanta u zapošljavanju novoga kadra, nego u ubijanju sve suvišne papirologije.
Za prilagođene jest. Nastavnici koji su profesori nekog konkretnog predmeta nisu defektolozi. Za prilagođene trebaju defektologe koje većina škola nema ili barem asistente u nastavi, koje rijetki imaju. To je prebacivanje odgovornosti i brige za sasvim drugu struku onima koji nisu stručni za to područje.

Administracija je poseban problem koji je utrpan dodatno tim istim profesorima i oduzima im vrijeme za nastavu.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.