Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 09:39   #1
Kako se izboriti za plaću nakon otkaza?

Situacija ovakva, radila sam 2 mjeseca u jednom ugostiteljskom objektu.
Prvi mjesec rada (svibanj) me šef nije prijavio, makar je govorio da bude, pa me na kraju isplatio na ruke i rekao prijaviti slijedeći mjesec (trenutni lipanj) na 3500 kn (Tvrdi da me prijavio, nisam provjerila jer nemam vremena od posla )

Lipanj se bliži kraju, odradila sam cijeli mjesec, ne slažemo se baš i mislim da je najbolje razići se. Problem nastaje jer on tvrdi da me može isplatiti koliko hoće; Umanjiti mi plaću zbog ovoga ili onoga kako njemu puhne, naplatiti meni što ga je koštalo da me prijavi (??), naplatiti meni uniforme na kojima je iskljlučivo on inzistirao da ih kupi i da u tome radim (nema račun za njih) i slično.

Kako se od ovoga obraniti, kako iz njega izvući svoju zarađenu plaću za lipanj, a da nije bespotrebno umanjena?
Pomoć, savjeti i iskustva dobrodošli.
__________________
I travel the world looking for understanding
of the time that we live in...
Cleo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 10:25   #2
Quote:
Cleo28 kaže: Pogledaj post
Situacija ovakva, radila sam 2 mjeseca u jednom ugostiteljskom objektu.
Prvi mjesec rada (svibanj) me šef nije prijavio, makar je govorio da bude, pa me na kraju isplatio na ruke i rekao prijaviti slijedeći mjesec (trenutni lipanj) na 3500 kn (Tvrdi da me prijavio, nisam provjerila jer nemam vremena od posla )

Lipanj se bliži kraju, odradila sam cijeli mjesec, ne slažemo se baš i mislim da je najbolje razići se. Problem nastaje jer on tvrdi da me može isplatiti koliko hoće; Umanjiti mi plaću zbog ovoga ili onoga kako njemu puhne, naplatiti meni što ga je koštalo da me prijavi (??), naplatiti meni uniforme na kojima je iskljlučivo on inzistirao da ih kupi i da u tome radim (nema račun za njih) i slično.

Kako se od ovoga obraniti, kako iz njega izvući svoju zarađenu plaću za lipanj, a da nije bespotrebno umanjena?
Pomoć, savjeti i iskustva dobrodošli.
da malo karikiram...a non stop privatnici govore da nema konobara?!

naisla si na uobicajenog hrvatskog ugostitelja.nemoj misliti da su drugi bolji.
ma naravno da on tebe moze ipslatiti koliko hoce.ali nezeli i nece.
jednostavno jer to moze i zeli da mu radi rob a on uziva njegov novac.
kod njega si jer nemas gdje i on to zna.drzi te u šaci.
ako te od pocetka nije prijavio onda i nemas nikakva prava.ako te je prijavio moras imati sa njim ugovor o radu.na papiru.ugovor o radu ti je jedan obican obrazac koji kupis u papirnici.
ako nemas ugovor o radu onda i nemas sto traziti.
da bi te prijavio mora napraviti ugovor o radu.
zaradjenu placu za lipanj ces dobiti kad ti da obracun place koji zakonom mora dati.a obracun place ces dobiti kad budes imala ugovor o radu.
posto vjerovatno nemas nista onda i neces dobiti placu.nazalost.
zaboravi novac i bjezi sto prije.nadji mjesto gdje ce dobit ugovor o radu i bit covjek.
mali savjet..prijavis ga inspekciji rada da radis kod njega na crno i da nisi prijavljena...docice oni u provjeru...ustanovice stanje da radis na crno..njemu ide kazna...a tebi formular da si radila kod njega na crno....mislim da onda ga mozes privatno tuziti za taj rad i dati se isplati taj novac.....
sretno
__________________
Doktrina emocijama postaje alat kojim se oblikuje mindset masa, čime se pokusava ugurati totalni izostanak racionalne analize.
Značenje riječi: REGIJA=Srbija+BiH+Crna Gora+Hrvatska
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 17:11   #3
Quote:
Cleo28 kaže: Pogledaj post
Problem nastaje jer on tvrdi da me može isplatiti koliko hoće
-------------------
Kako se od ovoga obraniti, kako iz njega izvući svoju zarađenu plaću za lipanj, a da nije bespotrebno umanjena?
Pomoć, savjeti i iskustva dobrodošli.
Kakvi savjeti kad ti nemaš pojma jesi li ti uopće prijavljena kod poslodavca, a ako jesi na koji iznos si prijavljena.
To su sve osnovne informacije bez kojih mogu samo nagađati. Ja puno toga razumijem, ali da nemaš pojma ni osnovne stvari o svom poslu, e to fakat ne razumijem.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 16:17   #4
Quote:
Cleo28 kaže: Pogledaj post
(Tvrdi da me prijavio, nisam provjerila jer nemam vremena od posla )
Za provjeru preko e građani ti treba doslovno dvije-tri minute i par klikova mišem. (vrijeme koje si potrošila na pisanje posta, sasvim je dovoljno da preko e građani provjeriš svoj radno pravni status).
Toliko vremena svatko ima. Osobito kad se radi o poslu i pravima iz radnog odnosa.

I u tekstu, nigdje ne spominješ ugovor o radu. Što si potpisala, jesi li pročitala što si potpisala?
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.