Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2006., 09:57   #21
Quote:
geza kaže:
Sada primječujem da je naslov topika " Geza sapiens " umjesto " ROBO SAPIENS ". Kako je do toga došlo, slučajno ili ne, ili mojom pogreškom, neznam. U svakom slučaju molim ( tražim ) da se naslov topika promjeni u " ROBO SAPIENS ". Ako to nije moguće onda topik u cjelosti treba brisati , time da ću ga ponovno otvoriti pod naslovom " ROBO SAPIENS " kako je i trebalo biti.
Unaprijed zahvaljujem!

Geza, samo ti nastavi!
Čak i ako ovdje nikoga ničemu ne naučiš, barem će ti jadni, skutreni, ograničeni i bezrazložno oholi umovi pokazati tko su.
Uostalom, to već i pokazuju.
Svojim si pisanjem ovdje naime dokazao ono o čemu sam pisao na susjednom topicu. Baš se dobro podudarilo:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=127650&page=3
...jer ono na što tamo upozoravam, ovdje se cakli kao dan.


Ali ne može im se ništa zamjeriti.
Kao što jednom bolesniku psihijatrijske klinike ne možeš zamjeriti što je sebe proglasio Napoleonom pa uvjerava druge da će osvojiti svijet; kao što jednom magarcu ne možeš zamjeriti kad mahne repom pa te opali po licu; tako ni ovim "umovima" ne možeš zamjeriti zbog metoda kojima se služe, jer one su samo zrcalo njihove unutarnje bijede.
Kao što pravi muškarac ne mora dokazivati da je muško, tako ni pravi znalac brisanjem drugih i izvrtanjem njihovih riječi nikada neće dokazivati svoje znanje.
Oduvijek su ti maleni, sitni muškarci nasilno morali dokazivati svoju muškost, jer sama njihova pojava ukazuje na suprotno.
Metode osporavanja svega onoga što se ne razumije, čak se i ne pokušava razumjeti jer nije dio matrice za koju se netko slijepo vezao, oduvijek je bila prikladna filozofija svake niske pameti.
Tako rade jadnici, i njihovu bijedu, koja nije plod igre slučaja i nastala je kao plod lančane reakcije, treba uvijek uzimati u obzir.
Helder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 10:27   #22
Quote:
Helder kaže:
Geza, samo ti nastavi!
Čak i ako ovdje nikoga ničemu ne naučiš, barem će ti jadni, skutreni, ograničeni i bezrazložno oholi umovi pokazati tko su.
Uostalom, to već i pokazuju.
Svojim si pisanjem ovdje naime dokazao ono o čemu sam pisao na susjednom topicu. Baš se dobro podudarilo:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=127650&page=3
...jer ono na što tamo upozoravam, ovdje se cakli kao dan.


Ali ne može im se ništa zamjeriti.
Kao što jednom bolesniku psihijatrijske klinike ne možeš zamjeriti što je sebe proglasio Napoleonom pa uvjerava druge da će osvojiti svijet; kao što jednom magarcu ne možeš zamjeriti kad mahne repom pa te opali po licu; tako ni ovim "umovima" ne možeš zamjeriti zbog metoda kojima se služe, jer one su samo zrcalo njihove unutarnje bijede.
Kao što pravi muškarac ne mora dokazivati da je muško, tako ni pravi znalac brisanjem drugih i izvrtanjem njihovih riječi nikada neće dokazivati svoje znanje.
Oduvijek su ti maleni, sitni muškarci nasilno morali dokazivati svoju muškost, jer sama njihova pojava ukazuje na suprotno.
Metode osporavanja svega onoga što se ne razumije, čak se i ne pokušava razumjeti jer nije dio matrice za koju se netko slijepo vezao, oduvijek je bila prikladna filozofija svake niske pameti.
Tako rade jadnici, i njihovu bijedu, koja nije plod igre slučaja i nastala je kao plod lančane reakcije, treba uvijek uzimati u obzir.


P O T P I S U J E M !!!
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 14:17   #23
Quote:
bariole kaže:
Ali tada onaj kojemu je to namijenjeno to neće pročitati..
Istina ali iz osobnog iskustva znam da ni gezi a bome ni deliji nemožeš neš utuvit u glavu. Oni su se rodili sa svim znanjem ovog svemira i to je to
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 18:46   #24
Quote:
AxMi-24 kaže:
Istina ali iz osobnog iskustva znam da ni gezi a bome ni deliji nemožeš neš utuvit u glavu. Oni su se rodili sa svim znanjem ovog svemira i to je to
I ti još uvijek misliš da imaš problema s njima?
Što su ti oni veći problem, tim manje vjeruješ u stvari kojima se razmećeš.
Helder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 21:54   #25
Problema? Nope. Moj jedini problem je što zagađuju ovaj dio foruma ali pošto su zabavni onda ih puštam (za sada
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 23:30   #26
SADA IH JE TROJE!!!



Bi efreid
Bi veri efreid
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 23:45   #27
Firkragg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2006., 12:45   #28
Talking

Damn da nije to zarazno??
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 09:54   #29
Quote:
AxMi-24 kaže:
Damn da nije to zarazno??
Mozda i je... dajte ne budalite... kakvo trovanje podforuma??? A kaj ste vas trojica neki kult znanja or samting? Kaj se moze mislit o nekom koji napise da je neko drugi pobrao sve znanje svijeta? Ma daj. To ti je isto kad debela osoba tvrdi i tupi da nije iskompleksirana samim time kaj je debela. Nek pisu ljudi o cemu hoce. Pa nije ovo strogo kontrolirana znanstvena emisija. Geza je nadrobio svasta i izmislio toplu vodu, al vi ste ispali papci kaj ste se spustili na njegov nivo (mislim kaaaaaaaaj, kiborg i sayber sapiens??? Na ovo sayber sam posebno ). Zabavno, nema kaj...

Respect!
__________________
"You have to be happy with what you have to be happy with", KC

Zadnje uređivanje Ilium : 17.01.2006. at 12:44.
Ilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 11:50   #30
Quote:
Ilium kaže:
Mozda i je... dajte ne budalite... kakvo trovanje podforuma??? A kaj ste vas trojica neki kult znanja or samting? Kaj se moze mislit o nekom koji napise da je neko drugi pobrao sve znanje svijeta? Ma daj. To ti je isto kad debela osoba tvrdi i tupi da nije iskompleksirana samim time kaj je debela. Nek pisu ljudi o cemu hoce. Pa nije ovo strogo kontrolirana znanstvena emisija. Geza je nadrobio svasta i izmislio toplu vodu, al vi ste ispali papci kaj ste se spustili na njegov nivo.

Respect!
Ovo je forum za znanost. Drobrljene gluposti nije znanost. Ako hoće pričat viceve ima podforum za viceve.
Da je geza u stanju argumentirat normalno i diskutirat nebi mi smetalo ali on ovdje piše takve debilane i još ignorira (alternativno vrijeđa) kad mu se proba objasnit da su njegove teorije blago nemoguće.

Otvorenost trebaju pokazat obadve strane a mi ovdje znamo i Gezu a i Deliju već jako dugo i znamo da nema pomoći.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 12:25   #31
Quote:
AxMi-24 kaže:
Ovo je forum za znanost.
...
Otvorenost trebaju pokazat obadve strane a mi ovdje znamo i Gezu a i Deliju već jako dugo i znamo da nema pomoći.
Nema pomoći?

Riješenje je veoma jednostavno. Treba otvoriti podforum Na rubu znanosti i vjerujem da bi bili svi zadovoljni. Naime, potpuno se slažem s gezom da imaginaciju ne valja sputavati, a i drago mi se upoznavati s novim idejama.

O realizaciji otom potom.

__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 12:51   #32
Ja sam za. Oču "Na rubu znanosti".
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 12:57   #33
Quote:
Ilium kaže:
Mozda i je... dajte ne budalite... kakvo trovanje podforuma??? A kaj ste vas trojica neki kult znanja or samting? Kaj se moze mislit o nekom koji napise da je neko drugi pobrao sve znanje svijeta? Ma daj. To ti je isto kad debela osoba tvrdi i tupi da nije iskompleksirana samim time kaj je debela. Nek pisu ljudi o cemu hoce. Pa nije ovo strogo kontrolirana znanstvena emisija. Geza je nadrobio svasta i izmislio toplu vodu, al vi ste ispali papci kaj ste se spustili na njegov nivo (mislim kaaaaaaaaj, kiborg i sayber sapiens??? Na ovo sayber sam posebno ). Zabavno, nema kaj...

Respect!
Uh.. Nemaš ti staža sa Gezom.. Za razliku od nekih ovdje koji točno znaju smjer u kojemu se uputio ovaj topic..
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 13:59   #34
Quote:
AxMi-24 kaže:
Problema? Nope. Moj jedini problem je što zagađuju ovaj dio foruma ali pošto su zabavni onda ih puštam (za sada
Može li se prljavi WC dodatno zagaditi?

A "drobljene gluposti", ako to stvarno jesu (ne znam, nisam čitao), su onda na pravom mjestu. Čemu onda uzbuna, jedna izmišljotina prepoznala drugu pa se bori za svoje mjesto pod suncem, ili što li...
Helder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 14:08   #35
Sumnjam da je dovoljno topica da bi šef odobrio stvaranje novog podforuma a i pitanje je gdje ga stavit? Na viceve?
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 21:26   #36
Quote:
AxMi-24 kaže:
Istina ali iz osobnog iskustva znam da ni gezi a bome ni deliji nemožeš neš utuvit u glavu. Oni su se rodili sa svim znanjem ovog svemira i to je to
geza: Obratno je. Po običaju ti izvrčeš, a ne mi. Ti si " genije " ovog foruma, a ne mi. Mi iznosumo samo svoja NOVA GLEDIŠTA, ZNANJA, IMAGINACIJE koja su u skaldu s modernim gledištima, znanjima i imaginativnim razmišljanjima u svijetu, o kojima ti nemaš pojma. To tvoje neznanje i nepoznavanje predmeta stalo svaljuješ na sugovornika, jer si patološki umišljen da si ti znanstvenik dok su svi drugi " šupljoglavci ". U tome i ju tebi je problem dragi gospodine, a ne u nama. Psosbno sam vrlo skroman u isticanju mog znanja, ne napadam, samo se branim, koje je sada " priljepljeno i za globalni suopermozak ", ali imamo pravo iznosti i braniti, uvjetno kazano, moja gledišta, teorije i imaginacije, kako to čini i Delija i mnogi drugi koje ti osiono, neosnovano i neargumentirano napadaš. Ti si problem u svom neznanju, a ne mi! Recimo, ti se čudom čudiš " robo sapinesu ", terminu koji se već uveliko primjenjuje u svijetu!? Tako si se čudio haldnoj fuziji, drugom ( biološkom ) načinu stvaranja atoma materije u svemiru, čudo si se biološkom kalciju, zatim ishodištu vremena u budućnosti a ne samo prošlosti, čudiš se makroevoluci i nastajnju novog gigantskog biološkog organizma i td. i t.d. Nisi imamo pojma što je plazma, kao što nemaš pojma što je imaginacija!? Čudiš se svemu o čemu nemaš pojma, umjesto da učiš, saznaješ i surađuješ.
Žalosno ali je istinito!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 22:21   #37
Firkragg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 11:40   #38
Quote:
geza kaže:
geza: Obratno je. Po običaju ti izvrčeš, a ne mi. Ti si " genije " ovog foruma, a ne mi. Mi iznosumo samo svoja NOVA GLEDIŠTA, ZNANJA, IMAGINACIJE koja su u skaldu s modernim gledištima, znanjima i imaginativnim razmišljanjima u svijetu, o kojima ti nemaš pojma. To tvoje neznanje i nepoznavanje predmeta stalo svaljuješ na sugovornika, jer si patološki umišljen da si ti znanstvenik dok su svi drugi " šupljoglavci ". U tome i ju tebi je problem dragi gospodine, a ne u nama. Psosbno sam vrlo skroman u isticanju mog znanja, ne napadam, samo se branim, koje je sada " priljepljeno i za globalni suopermozak ", ali imamo pravo iznosti i braniti, uvjetno kazano, moja gledišta, teorije i imaginacije, kako to čini i Delija i mnogi drugi koje ti osiono, neosnovano i neargumentirano napadaš. Ti si problem u svom neznanju, a ne mi! Recimo, ti se čudom čudiš " robo sapinesu ", terminu koji se već uveliko primjenjuje u svijetu!? Tako si se čudio haldnoj fuziji, drugom ( biološkom ) načinu stvaranja atoma materije u svemiru, čudo si se biološkom kalciju, zatim ishodištu vremena u budućnosti a ne samo prošlosti, čudiš se makroevoluci i nastajnju novog gigantskog biološkog organizma i td. i t.d. Nisi imamo pojma što je plazma, kao što nemaš pojma što je imaginacija!? Čudiš se svemu o čemu nemaš pojma, umjesto da učiš, saznaješ i surađuješ.
Žalosno ali je istinito!
Joj gezane gezane. Razlika je da ono šta ja govorim podržavaju brojni eksperimenti dok ono šta ti govoriš proturječi istim brojnim eksperimentima. Drugim riječima, fino si ti to smislio ali to u ovom svemiru neradi.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 12:11   #39
Quote:
geza kaže:
Dovoljuno je spomenuti Ezekijelov opis svemirske letjelice po kojojm su stručnjaci NASE napravili rekonstrukciju. Imamo i jasne crteže otkrivene u Egiptu koji nedvojbeno pokazuju artefakte s kojima se danas služi čovjek.
Sve takve na prvi pogled fantazije, legende i mitovi danas su STVARNOST.
Zašto misliš da su to bile samo fantazije?
igor1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 22:30   #40
Quote:
igor1976 kaže:
Zašto misliš da su to bile samo fantazije?
geza:
Napisao sam " na prvi pogled fantazije ", zanči nisu bile fantazije čim je ta fantazija ( imaginacija ) ostvarena. Druga takva " fantazija " su Jerihonske tube koje razaraju zidine Jerihona.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.