Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2008., 19:19   #161
Ja te to lako naucim

Bivseg sam naucio a da nije ni znao
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 22:06   #162
Quote:
ena2502 kaže: Pogledaj post
Vidim da se tema poprilicno dobro razvija i bez mene.
Ali ti svejedno ne opravdavamo izostanke Sacreus,

Quote:
svaka cast. Zbilja sam zadivljena tvojim odgovorima...vidi se da puno radis i mogu ti reci da si zbilja na dobrom putu sto se tice med. hipnoze; bilo bi steta da se ne bavis s time...imas drota.
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 15:28   #163
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Ja te to lako naucim

Bivseg sam naucio a da nije ni znao
Budeš i mene naučio
Vidjet ćemo se po ljeti,ja ti inače sviram po ulici i ljeti tamburam po istri pa te nazovem kad dođem u rijeku.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 21:13   #164
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Ali ti svejedno ne opravdavamo izostanke Sacreus,

Ok. Obecavam da cu se popravit!


Sta si uspio rijesiti sa onim sluhom?
ena2502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 21:16   #165
Quote:
jurajj kaže: Pogledaj post
Budeš i mene naučio
Vidjet ćemo se po ljeti,ja ti inače sviram po ulici i ljeti tamburam po istri pa te nazovem kad dođem u rijeku.
Ako hoces mogu te i ja nauciti; da ne cekas ljeto, a sa Sacreusom mozes na pivu kad dodes u Rijeku i na razmjenu iskustava.
ena2502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 00:41   #166
ili još bolje da (na)učim od tebe, sacreusa a i od terapeuta kod kojeg idem. Pa onda mogu od troje različitih ljudi vidjet kako svako to radi na svoj način i od svakog od njih (vas ) pokupim ponešto.

btw... da se podsjetim sa prošle teme Ti (Ena) se zanimaš amaterski tj ne školuješ se regularno za hipnoterapeuta a Sareus je još malo pa gotov sa školovanjem ???? (molim bez filozofije "školuje se cijeli život )
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 15:07   #167
Nek se digne tema iz prašine Sacreus,ena,kokainske noći ????? gdje ste???????????
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 11:46   #168
Mene zanima vezano za autohipnozu, u obliku snimanja na vrpcu... kako je bolje postavljati sugestije - u formi ja ili ti...

Evo, npr: - ovo je samo za primjer, nemojte se kačiti za rečenice, pliz...

Potpuno sam opuštena i umirena...
Potpuno si opuštena i umirnena...

Znači, ja sama snimam svoj glas i dajem si sugestije. Pa me zanima koji oblik je učinkovitiji.
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 13:25   #169
Quote:
Sopor kaže: Pogledaj post
Mene zanima vezano za autohipnozu, u obliku snimanja na vrpcu... kako je bolje postavljati sugestije - u formi ja ili ti...

Evo, npr: - ovo je samo za primjer, nemojte se kačiti za rečenice, pliz...

Potpuno sam opuštena i umirena...
Potpuno si opuštena i umirnena...

Znači, ja sama snimam svoj glas i dajem si sugestije. Pa me zanima koji oblik je učinkovitiji.

jeste, takoje, i mene bi to zanimalo. Di su nam ena i sacreus da nam na to odgovore?
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 15:11   #170
Quote:
jurajj kaže: Pogledaj post
btw... da se podsjetim sa prošle teme Ti (Ena) se zanimaš amaterski tj ne školuješ se regularno za hipnoterapeuta a Sareus je još malo pa gotov sa školovanjem ???? (molim bez filozofije "školuje se cijeli život )
Osim sto se Savreus skoluje cijeli zivot da se podsjetimo.. sacreus je pred diplomom psihologa i na 2. (od 4) godine skolovanja za psihoteraputa (Kibernetika psihoterapije) u sklopu cega uci i hipnozu
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 15:13   #171
Quote:
Sopor kaže: Pogledaj post
Mene zanima vezano za autohipnozu, u obliku snimanja na vrpcu... kako je bolje postavljati sugestije - u formi ja ili ti...
To ovisi samo o tebi, kako ti ljepse zvuci.. ja osobno korstim TI formu... cudno mi je JA formu...

Quote:
Evo, npr: - ovo je samo za primjer, nemojte se kačiti za rečenice, pliz...
Ovo s na mene odnosilo?

Quote:
Potpuno sam opuštena i umirena...
Potpuno si opuštena i umirnena...
Ne kaceci se za recenice, ja iskljucivo drugu varijanrtu korisitm...

Quote:
Znači, ja sama snimam svoj glas i dajem si sugestije. Pa me zanima koji oblik je učinkovitiji.
Ucinkovitost ovisi samo o tebi i kako se tebi vise svidj...

Btw. mogu dobit to sto snimis?
Zauzvrat ja tebi dam neki do svojih (ili ti napravim po zelji)
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 22:02   #172
Hej... nije se ono kačenje odnosilo na tebe... - bilo je općenito rečeno. Znam da forumaši vole o svemu diskutirati i za svašta se uhvatiti, tek tako...

Inače, kasnije na jednom site-u sam našla da kod autohipnoze treba stavljati u - ja formi. A ako radiš nekom drugome hipnozu - u ti formi.
Evo, šaljem linkove koji su mi korisni;

http://self-helphypnosis.blogspot.co...e-hipnoza.html

http://www.hypnos.info/self/selfhypnosis.htm

A to što sam si snimala... pa ne znam bi li tebi to pasalo...
Ako hoćeš - možemo sugestije razmijenjivati. Imam sve prvo upisano u tekstualnom obliku, pa onda samo nasnimim to... čitajući. Tako mi je lakše, da ne zamuckujem ili nešto...
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 10:11   #173
He he.. a ja se bas ponadao da se na mene odnosilo

Ne pitam zato jer mi treba nego me zanima kako si i sto napravila iz svacije kreativnosti i ideja se da nesto nauciti i iskoristiti...

Prokopat cu po disku sto ja imam pa ti mogu poslati koji mp3 ako zelis (od onih generalno upotrebljivih) ali samo da znas da ja ne koristim "direktne sugestije"...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 15:31   #174
Sori, ne vidjeh da vec postoji topic o ovome....

Skrolah prve tri stranice al nigdje nisam nasla objasnjenje kako funkcionira hipnoterapija, pa daj Sacreus pliz ukratko ...ono pitanje s topica Psihoanaliza i psihologija...
I na kakvim sve poremecajima radis, sta se time uspjesno lijeci, iz tvog iskustva?
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 16:24   #175
Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Sori, ne vidjeh da vec postoji topic o ovome....

Skrolah prve tri stranice al nigdje nisam nasla objasnjenje kako funkcionira hipnoterapija, pa daj Sacreus pliz ukratko ...ono pitanje s topica Psihoanaliza i psihologija...
I na kakvim sve poremecajima radis, sta se time uspjesno lijeci, iz tvog iskustva?

jeeeeeee sve bi čitali za zanimanjem kad bi svakih par dana napisao barem nešto za početak pa onda kad sve upijemo možemo na složenije stvari. mala školica hipnoze pusti one tamo nek se svađaju kolko žele, mi smo željni znanja i rado bi čitali tvoja iskustva i doživljaje.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 10:55   #176
Kakve koristiš Sacreus? Kroz vizualizaciju?? Ja koristim i vizualizaciju i direktne. Volim kombinirati...
Ajd' pošalji, jako me zanima. Ti se školuješ za hipnoterapeuta, koliko sam razumjela??
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 19:28   #177
U nestalom threadu je bilo puno opisa terpaeutskih radova... pih...

No, ajmo redom... Hipnoza je terapeutska tehnika i metoda rada, ne nacin rjesavanja problema... Kao npr. asocijacije, sistematska desenzitizacija, rorschach... etc. tako se i hipnoza koristi u terapiji...

M. Erickson je znao provoditi i do 300 sati s pacijentima prije nego bi krenuo na hipnozu...

U drugom threadu je bilo pitanje o Freudu i hipnozi i koji je zakljucio da s tim ljudi jos vise potisnu? Nisam upucen u sto je radio i kako ali tu je bitno... STO je radio i s KIM je radio i KAKO je radio... ljudi se razlikuju pa tako i razlicito reagiraju na rad u hipnozi, pogotov ako se koristi direktivna hipnoza...

_________________________

Direktivna hipnoza je kao programiranje i zasniva se na sugestijama "Tebi se cigareta gadi; vrati se u 5.godinu zivota; sto se tada desilo?"

Dok je indirektan pristup drugaciji... nema direktnoga, mogu se pricati price, voditi osobe i sl.

Drugo je naravno uspjesniji
_________________________

Stanje hipnotickog transa je stanje kao kad odlutamo u mislima, kad hodamo nekud pa se ne sjecamo, pred spavanje... itd.

I kakve to ima implikacije na terapiju?

Ljudima se u stanju transa sva paznja usmjeri na njih, njihove misli, ideje... odnosno na nesvjesno (kad odvereno svjesni um negdje daleko) a u nesvjesnom znamo puno vise.. i onda npr. mozemo naci odgovore, alternativne solucije, rjesenja.. mozemo osjetiti neke situacije, prozivjeti, isprobati....

A) "U onom trenutku kada sam otvorila svoje oci... vidjela sam sve odgovore na sva pitanja na koja nisam mogla naci odgovore godinama..." - to je rekla jedna osoba nakon prvog iskustva transa... u transu je samo sjedila a ja sam ju vodio idejama trazenja iskustava, odgovora, pitanja... jedini znak komunikacije je bio kad su se ruke koje su stajale (kao pauk) oslonjene na prste opustile...

B)"Razdvajalo mi se bitno od nebitnog.. sve suvisno od jezgre problema i odgovora koji sad vidim..." - slicno iskustvo kao prethodno

C*) "Pojavljuje mi se tata...." komentar koji je pojavio kod jedne osobe u transu. (izrazila je zelju za hipnozom, iako ja nisam vidio potrebe, ali kad je htjela....) ja sam joj rekao da moze vratiti u proslost u vrijeme kad je to bilo.. vratila se.. i da osjeti ciste emocije u tom odnosu, da nista drugo ne bude bitno vbec smao emocije i osjecaji.. da je to sve sto treba biti pristuno a sve drugo nestati... onda ih je verbalizirala.. tada sam trazio da sad to iskustvo donese u SADA u problem na kojem radimo... i da spoji dijelove iskustva u jedno novo (ovo je super mocna indirektna sugestija).. i tada je shvatila bit problema u odnosu s drugom osobom...


Neka iskustva...

Sto se tice Freuda i traume... normalno da osoba moze potisnuti traumu jos vise ako joj se naglo izvuce sve na povrsinu.. treba i znati sto i kako s tim... npr. jedna osoba s kojom sam radio je nasila na neki strah u istrazivanju svog nesvjesnog koji je vezan uz problem, ali nikako vijeti sto je to.. negdje daleko je bio.. i nije mu htjela blizu... ja sam ju mogao (direktni pristup) "prisiliti" da ode do toga, ali to bi ju uznemirilo i tko zna sto jos.. pa sam nudio metafore...

"Vidi/zamisli ga....

...na udaljenom planetu

...negdje daleko

...s druge strane provalije

...preko razrusenog mosta... -SLABOST!*" (tu je odmah kao iz topa uslijedio odgovor da je to slabost).. osobi je ta metafora odgovarala i tada je mogla bez problema sagledati tah strah, odnosno traumaticno iskustvo koje je okarakterizirala kao slabost.. i nije bilo negativnih emocija ni osjecaja u radu s time jer je iza razrusenog motsa i sigurno je udaljen....

Naravno, u radu se moze i postaviti "zastita" da osobu nesvjesno cuva od svega nepozeljnog pa polako izlazi na povrsinu sto i koliko treba.. ili u metaforama.... ("Ptica bez krila koju tjeram da poleti" = "Pokusavam osobu X natjerati na nesto za sto znam da ne mogu!").. ponekad se moze i napraviti da osoba zaboravi sto je nasla dok ne bude spremna za to...

...itd.

Pitanja su jako opcenita i tesko mi je dati smisleni odgovor, pa se nadam da je ovo dosta materijala za pitanja i raspravu krotz koju cete moci doci do onoga sto vas zanima

ena?

*Osoba mi je dozvolila da pisem o tome tako detaljno

Zadnje uređivanje Sacreus : 14.05.2008. at 23:55.
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 19:29   #178
Quote:
Sopor kaže: Pogledaj post
Kakve koristiš Sacreus? Kroz vizualizaciju?? Ja koristim i vizualizaciju i direktne. Volim kombinirati...
Ajd' pošalji, jako me zanima. Ti se školuješ za hipnoterapeuta, koliko sam razumjela??

Sto kakve? Tehnike? Pa svakome sto mu i kako pase :-)

Ne, ja se skolujem za psihoterapeuta (Kibernetika) a u sklopu toga ucimo iradimo hipnozu, a kako me to zanima onda sam ja vise posvecen tome.. nije nam rigidno odredjeno, vec se sami usmjeravamo na sto cemo trositi vrijeme i resurse..
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 19:31   #179
Quote:
Sopor kaže: Pogledaj post
Ako hoćeš - možemo sugestije razmijenjivati. Imam sve prvo upisano u tekstualnom obliku, pa onda samo nasnimim to... čitajući. Tako mi je lakše, da ne zamuckujem ili nešto...
Mozes mi i u tekstualnom poslati... Ja bih bio jako zahvalan

Naravno, to ostaje samo kod mene... nikud ne ide i nikom ne pokazujem... profesionalno

A ako zelis mogu ti ja po tome za sto si vec radila napraviti svoju varijantu mp3-a... odnosno, kako bih ja to isto napravio.. vjerujem da bi bilo potpuno drugacije iskustvo...

Mozemo na PP dalje da ne zagadjujemo topic
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 20:49   #180
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
No, ajmo redom...
Sacreus Meni ovo ne zvuci ko daljnje potiskivanje, nego naprotiv, izvlacenje sadrzaja iz nesvjesnog u svjesno, a kakve su onda daljnje reakcije- jel se time trajno oslobadja simptoma ili? S kakvim poremecajima najbolje radis?
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.