Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2006., 10:22   #21
bambola neznam di živiš al ako želiš narezke tu netreba puno truda..
mi smo u bili naručili pladnjeve sa narezcima, s time da to to oni slože sami na pladanj i ta usluga je besplatna... Za 150-200 kn možeš dobiti ok pladanja sa svime, mislim na pršut i takve stvari...dakle malo skuplje narezke a ne salamicu tipa pileča prsa (koja je meni isto fina). Po pladnju ti ide 1kg narezaka a normativ je ćini mi se 20dkg (dakle jedan pladanj 5 ljudi) al to nisam 100% sigurna i to mogu tek sutra potvrditi...i treba naručiti 2 dana ranije...uz to možeš kombinirati razne vrste hladnih salata tipa francuska,tuna i sl. koje isto imaju pa salate tipa paradajz sa mozarelom i masline, kaj nije teško napravit doma, samo narežeš, kiseli krastavci i sl.. možda se ćini puno al ti tražiš na pladanj da ti slože narezak koji želiš bio pršut od 150kn ili parizer od neznam koliko košta...tj.naplačuju ti po kili narezka, a nemora čitava kila pršuta biti na jednom pladnju nego raspoređena na 10. uz sve to ide i normalno sir koji odabereš...
neznam dal sam ti pomogla al ne ćini mi se tako skupo...ja sam u početku htjela kupit te narezke i sama ih doma slagati al kad to oni več rade besplatno...a i dok kupiš one tacne, mislim da je komad u metrou oko 20kn, to što su možda narezci u bili malo skuplji taman te dođe na isto...danas idem naručit pa ti sutra mogu napisati koliko je normativ po osobi...
eh da i mislim da i kruh režu ako ih lijepo zamoliš i nemaju gužvu...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 11:08   #22
Curke uvijek narucujte 3 puta manje od normativa jer catering za doma je eto tek toliko da se s nogu prigrizne a ne da se ekipa najede..frendica je imala doma oko 80 ljudi i narucila je catering za njih 30 sa time da je dosta hrane ostalo.
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 11:38   #23
i to je istina, mi ćemo uzeti 3 plate manje od onoga što su nam izračunali i mislim da će još ostati...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 14:12   #24
hvala

Ovih 200 g. po osobi narezaka mi se čini ful previše, prije će biti kojih 100 g .
Neće sjediti 5 sati za stolom i jesti, već samo da malo čalabrcnu
Bit će i kolača A treba i u sali netko pojesti svu onu hranu...

A koliko pijače? To fakat pojma nemam.
bambola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 14:26   #25
cugu misliš za doma ili za svadbu? ja sam od agencije dobila neki normativ koji kaže da za vino računaš 0.7l po osobi (s tim da oduzmeš djecu i starije i ne znam, koji sigurno neće toliko popiti jer voze možda il što..) onda sok, to je nekih 1.5-2l po osobi, mineralna je 1l po osobi...a pjenušac za ponoć...koliko se stavlja u čaše? 1-2dcl? pa eto. to je za svadbu. za doma malo manje.
i onda još žestice...al to se ionako malo pije. aha i pivo, nekih opet 1.5-2l po osobi (meni više jer su britanci koji vole pivicu )
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 14:30   #26
za doma
bambola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 14:35   #27
pa i to se može izračunat ako je ono normativ na svadbi, onda malo misliš koliko sati će to otprilike trajati...ako je svadba od 7 npr, pa do 4 ujutro - 9 sati jel? (ja i matematika smo se posvađali još u srednjoj ) a kod tebe će biti cca. 2-3 sata. pa tako za 60ak ljudi - svakom o.2 dcl vina, možda malo više + sokovi, žestice, mineralna... gledaj da se ipak od tebe moraju odvest u autu vjerojatno, pa neće baš previše pit do same svadbe
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 14:40   #28
Ja sam odustala od Cateringa. Naime, kako je moja obitelj stvaro dosta velika (uža ono tetke, strine, ujne.... brdo žena) one su meni zabranile da bacam novce na to i obečale da će mi one po receptima koje im donesem složit kanape sendviče i nareske i svi ćemo zajedno to izaranžirat, možda uzmem i neko ogledalo kako oni to koriste i stavim na njega nareske i to na neki glavni stol da bude. Kako sam bila stvarno na nebrojeno tih domjenaka ideja i znanja kako to "profići" rade mi ne nedostaje. A za cugu sam se već dogovorila sa svojom konobaricom u firmi da ćemo sve čaše od nje pokupit (ima ih jaaaakooooo lijepih) za koktele i sl. Eto jedna briga manje
Ja ću samo sve izorganizirat i ima da bude pre predivno
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 14:43   #29
Mala, super da si to rijesila
Jesi slucajno bila kako u citadeli i raspitala se za njohov catering?
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 14:47   #30
ma tako najbolje sam slagat te kanapee. i mi smo za mog brata isto kupili masu nareska i kupili par francuza i još onog kruha koji je kao za tost, pa sam s onim modlicama za kekse radila oblike od njih, zvjezdice, srca i to, i mama je napravila onog bakalara na bianco (pašteta) i na to masline na vrh...mljac
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 14:50   #31
Quote:
Magg kaže:
Mala, super da si to rijesila
Jesi slucajno bila kako u citadeli i raspitala se za njohov catering?
Nisam, pitala sam još za Adriju bratića, no onda je krenula buka mojih predragih tetki, strina, ujni i sl. tako da ni to nisam odradila do kraja
No, najbolje i najjednostavnije je da im poštalješ e-mail i navedeš za koliko ljudi je catering (naravno kao što su cure savjetovale stavi za barem 3-4x manje ljudi) i oni će ti sigurno vrlo brzo odgovorit. Tu u ovim našim krajevima (Sesvete i okolica) imaš i Dodivero - ja imam br. telefona na koji mi zovemo za gablec (šaljem ti na PM) pa ih možeš nazvati da ti kažu e-mail adresu ili proceduru koju trebaš napravit da ti oni odgovore koliko bi te to koštalo! Sretno
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 14:54   #32
Super, Mala. Hvala ti puno Budem mamu poslala tamo, ona je trenutno u Zagrebu
Sesvete bi mi najbolje pasalo, jer je blizu mene
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 15:00   #33
Quote:
bambola kaže:
hvala

Ovih 200 g. po osobi narezaka mi se čini ful previše, prije će biti kojih 100 g .
Neće sjediti 5 sati za stolom i jesti, već samo da malo čalabrcnu
Bit će i kolača A treba i u sali netko pojesti svu onu hranu...

A koliko pijače? To fakat pojma nemam.
ma to je možda najbolje sam procjenit al imaš pravo malo se ćini previše po osobi...mi smo isto naručili manje
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 15:36   #34
Quote:
kitty b kaže:
pa i to se može izračunat pa tako za 60ak ljudi - svakom o.2 dcl vina, možda malo više + sokovi, žestice, mineralna...
hvala )

60 ljudi
- max. 40 će piti vina x 0,3 = 12 litara
- max. 20 će piti pivo x 0,5 = 20 piva (gajba?)
- ako svatko popije dvije čaše soka (60 x 0,4) = 24 litre soka
- mineralna - čaša po osobi = 12 litara
- žestice imam doma + 2-3 sa strane

to bi bilo to
bambola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 15:49   #35
Curke pijacu uzmite u diskontu Roto-promet, ostavite im kaparu i sto se popije to platite a sto se ne popije to im vratite i svi sretni i zadovoljni
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 15:55   #36
ili alfa dinamic, mislim da su povoljniji od roto prometa...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 15:59   #37
imate catering i u Rossiniju, Vlaška, Zagreb...
telefon izbrisan. C.

Zadnje uređivanje Cats : 09.11.2006. at 12:54.
TINA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 09:05   #38
ispravak krivog navoda vezano za billu, sada dakle provjereno jer sam jučer naručila i zazujala kad sam skužila da mi je ne telefon to prezentirano skroz drugačije. Al ovo je daleko povoljnije...dakle na na tacnu-srednju ide 80dkg narezaka. Normativ po osobi je 10dkg narezka i 5dkg sira. Imaju i veče tacne na koje ide 1,5kg al raspored je nebitan tj. nama je više odgovaralo uzeti 8 manjih. Količina narezaka je ista. Nama za 45 ljudi su izračunali oko 6 kg narezaka i sira od čega je sira nešto manje od 2 kg. Narezke samo birali sami i to po preporuci tete koja radi tamo i radi se o zimskoj,pršutu, kulenu, čajnoj, šunki...i mislim još nečim al se nemogu sjetit. Prvo smo odredili koje narezke a onda nam je ona preporučila koje količine da na svakom pladnju bude pomalo svega...Konačnu cifru neznam al mislim da će biti daleko ispod 150 kn jer kad sam joj rekla tu cifru doslovno nije pala u nesvjest...
eto ako nekome pomaže...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 11:41   #39
Quote:
sly47 kaže:
ispravak krivog navoda vezano za billu, sada dakle provjereno jer sam jučer naručila i zazujala kad sam skužila da mi je ne telefon to prezentirano skroz drugačije. Al ovo je daleko povoljnije.....
Hej, čula sam već prije da u billi aranžiraju nareske, nisam baš u toku s tvojim postovima, al me zanima da li ti njima plaćaš samo nareske i oni ti besplatno to aranžiraju ili, naplaćuju još dodatno za to, ako da koliko? Hvala
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 12:05   #40
aranžiranje odnosno slaganje na tacnu je besplatno i plačaju se samo naresci koje sam odabereš u kojim omjerima želiš...i naručiš otprilike dva dana prije...da se ne desi da te otkantaju jer imaju več naruđbe za taj dan...a oni režu na onaj dan kad dolaziš po to dakle svježe narezano, nama je točno sat u koliko da dođemo zapisala...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:24.