Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2008., 20:53   #121
bitno je donijeti odluku racionalno a ne impulzivno jer samo ako ispravno razmislimo onda je ok samoubojstvo.

jer razmislite, zašto je odluka samoubojstva drukčija od biranja robe? jer utječe na tuđe živote? kako sebično od tih na čije živote tobože utječemo...
__________________
Beyond the horizon lies... Jebus: http://isukrst.blog.hr
edge0nne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 21:26   #122
Quote:
Prophet3d kaže: Pogledaj post
Skoro isto kao i kod mene svi otisli (RIP) a ja ostao... A sad ce ti ljudi tu poceti soliti pamet joj pa kako, zasto... da ali oni imaju barem obitelj...
Evo ja sam se vec 3 puta pokusao ubiti (2 puta tabletama- nije preporucljivo, i s autom...) i nije uspjelo, zasad, ali ...
Samo da znam gdje se moze nabaviti cijanid... ili barem kako ga napraviti doma...
Zasto s tabletama ne preporučaš?
Pa to i rezanje vena mi djeluje ko najbezbolnije
lollatutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 23:13   #123
Quote:
ztrew kaže: Pogledaj post
Ovo nije zajebancija. Već neko vrijeme razmišljam da se ubijem,

Poznato je ono, tko se misli ubiti onda to i učini, ne sere o tome, a pogotovo ne po forumu.
Dobro je da si počeo razmišljati o svojim problemima jer to ujedno znači i put ka riješenju.
I ne, nećeš zbog ovih problema umrijeti niti biti biljkica na aparatu, živit ćeš u svojim usponima i padovima kao i svi mi.
medvjedica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 00:53   #124
Quote:
medvjedica1 kaže: Pogledaj post
Poznato je ono, tko se misli ubiti onda to i učini, ne sere o tome, a pogotovo ne po forumu.
Dobro je da si počeo razmišljati o svojim problemima jer to ujedno znači i put ka riješenju.
I ne, nećeš zbog ovih problema umrijeti niti biti biljkica na aparatu, živit ćeš u svojim usponima i padovima kao i svi mi.
ne kenjaj. zatvorite ovaj topic više previše se kenjka
bezkarakterna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 00:57   #125
Quote:
lollatutu kaže: Pogledaj post
Zasto s tabletama ne preporučaš?
da nebi završio na ispunpavanju i rigao narednih 15 dana.
Quote:
lollatutu kaže: Pogledaj post
Pa to i rezanje vena mi djeluje ko najbezbolnije
a kako bi tebi bilo da ti neko raskalsapi vene dok ti krv štrca po licu i po cijeloj sobi i ležiš u lokvi krvi dok ti se srce stišće od bolova i čekaš smrt. i hoćeš da vrištiš a ne možeš.

nema lijepog načina za ubiti se. ljepše je najgore živjeti nego se najljepše ubiti. bez obzira na vremenski period.
bezkarakterna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 01:39   #126
bem ti teme...

prvo, prije nego krenem dalje želim reć da nisam nikakav vjernik, dakle ovo što ću napisati ne povlačim iz religije

inače ne pišem u ovom podforumu al sam slučajno otvorio i pročitao uvodni post...

@ autor

vidim da se pozivaš na čovjeka koji je iskusio kliničku smrt i vratio se te to opisao kao olakšanje...dobro...no znaš li sve?

nedavno sam čitao knjigu "Život poslije života" gdje upravo takvi ljudi opisuju svoja iskustva...u pravilu sreću neko "biće" sazdano od svjetlosti na drugoj strani u čijem prisustvu osječaju emocije ovisno dali su iz prve il druge skupine koje nabrajam niže

prvi dio govori o ljudima koji su se u toj situaciji našli spletom okolnosti, znači npr automobilska nesreća i sl. nešto što oni nisu svjesno izazvali i na što nisu mogli utjecati...i da... ti ljudi to opisuju kao umirujuče iskustvo, olakšanje, osječaj ljubavi, ispunjenja...

drugi dio govori o ljudima koji su pokušali samoubojstvo...znači svjesno oduzimanje života...ti ljudi navode da su se u prisustvu "bića" osječali posramljeno, sramotno, zbog činjenice da su si pokušali oduzeti život, i kažu kako nikad više nebi tako nešto probali učiniti


evo, to sam htio napisati, ako ne vjeruješ pročitaj knjigu...život je dar, čuvaj ga
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 08:40   #127
prvi dio govori o ljudima koji su se u toj situaciji našli spletom okolnosti, znači npr automobilska nesreća i sl. nešto što oni nisu svjesno izazvali i na što nisu mogli utjecati...i da... ti ljudi to opisuju kao umirujuče iskustvo, olakšanje, osječaj ljubavi, ispunjenja...

drugi dio govori o ljudima koji su pokušali samoubojstvo...znači svjesno oduzimanje života...ti ljudi navode da su se u prisustvu "bića" osječali posramljeno, sramotno, zbog činjenice da su si pokušali oduzeti život, i kažu kako nikad više nebi tako nešto probali učiniti



ovo vrijedi vise nego svi prijasnji postovi,ne mora biti
tocno ali sam uvjeren iz nekog osobnog iskustva da je vrlo
blizu istini...
xtcy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 15:51   #128
Sorry sto vam ometam raspravu,ali nemam gdje drugo postavit pitanje,ovo mi se cini najprikladniji topic.
Dakle,kako treba svezat konop da se mozes objesit njime?Ako ima neko kratke instrukcije ili neku sliku,nisam bas talentirana za te cvorove i sl.
Opća opasnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 21:15   #129
Quote:
jagodica_bobica kaže: Pogledaj post
jezuš kristuš
ja mislila da čovjek ima teške probleme i dramatične razloge,a on ne želi živjeti bez tri ili barem jednog auta.. ako ti je jedini smisao života materijalna vrijednost, stanovi, jahte i auti onda nije ni čudno da ne želiš živjeti. nađi si neki bolji smisao života i tek onda ćeš vidjeti da život može biti lijep i da on nema cijene.

utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 10:17   #130
Drugi imaju sve,a ti nemaš ništa?????
Imaš 24 godine,pa daj se uozbilji.Jesi svjestan da živiš u Hrvatskoj gdje ima još 500,000 gorih sudbina i problema?

Da ti dam par linkova pa da vidiš šta je život...jesi čuo za radnice Dalmatinke,za radnice u Estare Cultu kako ih izrabljuju a neke imaju po četvero djece doma,rade za minimalac a imaju 40+ godina....a ti imaš tek 24god

Kad ces imati takav život i biti na rubu snaga onda počni razmišljat o tako nečem.
Inače,najgluplji primjeri su mi moje dobi kad se cure od 15-16 godina ubijaju radi dečkiju,ocjena.......ja ne shvaćam,jednostavno ne shvaćam što klikne u glavama tih ljudi da se odlučuju na tako očajan čin.
e da,i teenageri koji čitaju ovo neće pomisliti na samoubojstvo,nismo svi nezreli
__________________
I won't say no how could I?
revolution909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 15:43   #131
Quote:
tmv3 kaže: Pogledaj post
Prijatelju, si ti siguran da nije zajebancija?

Od svega ovoga sam zaključila jedno- strah te da ne odeš iz lošega u gore.
.... Aye, there is the rub;
For in that sleep of death what dreams may come
when we have shuffled off this mortal coil
must give us pause - there's the respect
that makes calamity of so long life.

For who would bear the whips and scorns of time,
the oppressors' wrong, the proud man's contumely,
the pangs of despised love, the law's delay,
the insolence of office and the spurns
that patient merit by the unworthy takes
when he himself might his quietus make
with a bare bodkin? Who would fardels bear
to grunt and to sweat under a weary life
but that the dread of something after death
the undiscover'd country from whose bourn
no traveler returns - puzzles the will
and makes us rather bear those ills we have
than fly to others we know not of?
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 15:01   #132
U najnovijem broju Lijecnickih novina ima podatak da je RH jedna od zemalja u svijetu s najvecom incidencijom suicida, na 13. mjestu u svijetu.
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 18:56   #133
Dragi,Ztrew! Ako te dosadasnje poruke nisu odvratile od tvog,negenijalnog nauma,moj savjet ti je da procitas knjigu "Zivot poslije zivota" dr.Moodya ili neku drugu slicne tematike.E,pa kad dođes do poglavlja sa svjedocanstvima samoubojica koji su ,ocito nuspješno, izveli samoubojstvo,iskusili klinicku smrt i "dozivljaje sa one strane" i ostali zivi..
Gotovo svi takvi nesretnici,nakon sto su vidjeli kako su se proveli kad su bili klinicki mrtvi i nakon sto su vidjeli sto ih ocekuje u onoj dimenziji,su rekli da im NE PADA NAPAMET VISE DIGNUTI RUKU NA SEBE. Naime,po svjeocanstvima u knjizi onaj nerijesivi problem zbog kojeg su se i ubili ,ne samo da je (dok su bili klinicki mrtvi) bio i dalje nerijesiv,vec je postao vjecno nerijesiv,u smislu da se ponavljao iznova i iznova,sve gore i gore.Citiram: "time sto sam "umrla" nista se nije izmijenilo.bilo je jos i gore-citava se situacija neprestano ponavljala.prozivjela bih je jedanput i pomislila i pomislila hvala Bogu,gotovo je.,a tada bi sve pocelo ispocetka..." dakle,prema autoru najgore su se za vrijeme klinicke smrti provele samoubojice.pa si sad ti utupi to u glavu dragi,ZTREW,skupi mrvice tvog,kako tvrdis jadnog i bijednog zivota i probaj od njih nesto korisno i vrijedno napraviti,as zivot moras nekako prozivjeti. sam si umjetnik i kovac svoje sudbine.Ocito je da ovdje zelis privuci paznju ovakvim postovima,potrazi strucnu pomoc,nije sramota,odi u crkvu,moli,bilo sto,ukljuci se u humanitarni rad,volontiraj i bavi se tuđim problemima... Valjda si nesto sposoban napravit u zivotu i od zivota pa,hajde onda vozi miško..
Merlynka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 15:13   #134
Quote:
Merlynka kaže: Pogledaj post
dakle,prema autoru najgore su se za vrijeme klinicke smrti provele samoubojice...
to su gluposti i laži. izmišljotine. nitko se nije vratio iz prave smrti.
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 03:04   #135
Wink

Quote:
memona kaže: Pogledaj post
to su gluposti i laži. izmišljotine. nitko se nije vratio iz prave smrti.
Pa normalno da se nitko nije vratio iz stanja cerebralne smrti ili ti ga "prave smrti". A nadam se da vecina nas zna definiciju klinicke smrti i koliko je propisno vrijeme reanimacije te koja je razlika između klinicke i cerebralne smrti. A ako ne,google pa trazi.nema objektivnih i opipljivih dokaza da su iskustva klinicke smrti izmisljotine isto kao sto nema objektivnih dokaza da to nisu.Riknut cemo mi svi,zajedno skupa sa mnom pa cemo vidjet,a do tad tko ziv,tko mrtav. ajd,živjeli i pozdrav
Merlynka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 18:05   #136
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
to su gluposti i laži. izmišljotine. nitko se nije vratio iz prave smrti.
govori se o kliničkoj smrti
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 21:04   #137
kaj je sa ovim dečkom koji je još davno pokrenuo ovaj topic,jel živ i zdrav ili?...ako već ne vidiš smisla u svom životu,probaj pomoći drugima,javi se za neke dobrotvorne akcije ili honorarne poslove,kreni u teretanu ili neki sport počni trenirati,podići će ti raspoloženje i samopouzdanje...ako se već namjeravaš ubiti,učini to da samo sebi štetu naneseš,nemoj se bacati pod skupocjene aute,šteta auta...P.S šala
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 15:26   #138
svi bi samo standard... pa čemu živjet ako živiš dosadno????
banshee_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 15:26   #139
Procitaj (jos jednom)knjigu Mali Princ, kupi cokolade, crnog vina, ljesnjaka i oraha (imaju visokovrijednih sastojak koji poticu stvaranje serotonina-hormona "srece"-da znam,zvuci isfurano) ali ako su neki ljudi s prehranom uspijeli zaustaviti stvaranje stanica raka, moguce je i zaustaviti stanje čiji pocetak je iskljucivo u glavi, i to tvojoj glavi,zar ne? Pogledaj film Into the Wild i ak treba javi se pa cemo pobjeci nekud daleko od nametnutih drustvenih normi(:
ZmajaOdPapagaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 19:46   #140
ja bi najrađe pobjegla... mrzim pravila i sve slično tome... ali jbg nemožeš nekud pobječ jer toga svugdje ima!!!
banshee_1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.