Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2007., 08:25   #101
meni je nekako glupo, kad idem nekom u svatove da mi oni još i plaćaju i smještaj! Ajde još da smo kumovi, ili neka jako bliska rodbina. Ali ako ne možeš izdržati jedan dan bez kreveta-onda ne bi niti išla u svatove ili bi si sama platila smještaj-ako bi mi bilo strašno izdržati. Obično se organizira smještaj kod rodbine i prijatelja. Evo ja sutra idem u svatove u Osijek(Antunovac) i frendica je organizirala smještaj, ali mi nećemo ostati nego ravno iz svatova idemo doma! Ak nam se jako prispava -malo se ispružimo u autu i to je to!


Mislim da mladencima ne treba stvarati dodatan trošak još i sa tim!
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 08:38   #102
Quote:
marija36 kaže: Pogledaj post
meni je nekako glupo, kad idem nekom u svatove da mi oni još i plaćaju i smještaj! Ajde još da smo kumovi, ili neka jako bliska rodbina.


Mislim da mladencima ne treba stvarati dodatan trošak još i sa tim!
lijepo je vidjeti da ima nas istomisljenika.....iako ostajem pri onome da je ova Snjeskicina frendica precerala, brate mili.....
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 10:54   #103
Quote:
maraleo kaže: Pogledaj post
Ma kod nas je specifična situacija, jer je vjenčanje na pola puta između mog i njegovog mjesta, a zašto, zato što nam se ta lokacija najviše svidjela i zato što ovako ljudi mogu doći i otići, bez obveze da prespavaju negdje. Onda opet, oboje smo iz manjih mjesta, a na toj lokaciji imamo sve osigurano, od večere, vjenčanja, kolača, torte, cvijeća... možda naoko dođe skuplje, ali kada se sve zbroji prođemo još i jeftinije.

Anyway, kao što rekoh, i moji i njegovi imaju oko sat i pol vožnje, nema nikoga iz udaljenijih mjesta jer radimo manju svadbu.

Šta napraviti

gle,kod nas je ovako bilo: moja rodbina je sva dosla iz daljega. oni koji su bili udaljeni 1-2h voznje su isli doma iz svatova a ovi koji su mi dosli iz daljeg njih sam smjestila u hotel i u sobe koje ima i svadbeni salon. Gostima koji su ostali prenociti smo mi platili sobe. Mi smo to htjeli jer su oni ipak presli i po 1000 km zbog nas i to zbog jednog dana. Mali znak zahvalnosti. Mogli smo ih kod njegove rodbine smjestiti ali mislim da im je bilo bolje ovako. Svako je imao svoju slobodu. Ipak se moja i njegova rodbina ne poznaju, pa je svima bilo jednostavnije. U sklopu soba su imali i dorucak ujutro, a tko god je htio mogao je iduci dan doci k nama doma na dorucak ili rucak ili oboje .
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 11:20   #104
Quote:
marija36 kaže: Pogledaj post
meni je nekako glupo, kad idem nekom u svatove da mi oni još i plaćaju i smještaj! Ajde još da smo kumovi, ili neka jako bliska rodbina. Ali ako ne možeš izdržati jedan dan bez kreveta-onda ne bi niti išla u svatove ili bi si sama platila smještaj-ako bi mi bilo strašno izdržati. Obično se organizira smještaj kod rodbine i prijatelja. Evo ja sutra idem u svatove u Osijek(Antunovac) i frendica je organizirala smještaj, ali mi nećemo ostati nego ravno iz svatova idemo doma! Ak nam se jako prispava -malo se ispružimo u autu i to je to!


Mislim da mladencima ne treba stvarati dodatan trošak još i sa tim!
Ma Marija, naravno da to stoji... za regularnu svadbu.

Al ova prijateljica od Snješkice je organizirala fensi šmensi svadbu na otoku, s kojeg se ne može vratiti do drugog dana popodne, pa je prisiljena ostati u hotelu za po 100 € noć.
Mislim da su si ti njeni mladenci sami izazvali takvu situaciju sa samom organizacijom svadbe, pa su trebali i organizirati i pitanje smještaja.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 12:06   #105
Quote:
marija36 kaže: Pogledaj post
meni je nekako glupo, kad idem nekom u svatove da mi oni još i plaćaju i smještaj! Ajde još da smo kumovi, ili neka jako bliska rodbina. Ali ako ne možeš izdržati jedan dan bez kreveta-onda ne bi niti išla u svatove ili bi si sama platila smještaj-ako bi mi bilo strašno izdržati. Obično se organizira smještaj kod rodbine i prijatelja. Evo ja sutra idem u svatove u Osijek(Antunovac) i frendica je organizirala smještaj, ali mi nećemo ostati nego ravno iz svatova idemo doma! Ak nam se jako prispava -malo se ispružimo u autu i to je to!


Mislim da mladencima ne treba stvarati dodatan trošak još i sa tim!
Hm, ne znam, a meni bi, kad bih se udavala, bilo jako neugodno zahtijevati od gostiju da si još i plate smještaj. Platila bih im ja, ili ne bih radila svatove uopće.
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 15:22   #106
Quote:
Brančika kaže: Pogledaj post
Bilo bi zgodno da dođeš bez koverte, pa kad joj čestitaš kažeš: "Draga prijateljice, meni je bilo jako stalo da dođem, pa sam u tu svrhu vaš dar potrošila na boravak u hotelu kako bih mogla ovaj dan provesti s vama."
Ženo, svaka čast!!!
__________________
23.08.08. From this moment life has begun...
SNJESKICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 15:47   #107
Za smještaj u Splitu mogu preporučiti hostel Dujam (u istoj zgradi gdje je i hotel Dujam)! Cijene su 100 kn po osobi, imaju dvo i trokrevetne sobe, u koje sam provirila jer mi jedna poznanica radi na recepciji - sve čisto i uredno, jedino što svaka soba nema kupaonicu, već je jedna na katu. Moji su gosti (koji su ostali spavati) bili oduševljeni i da ih ne smeta što nemaju svaki svoju kupaonicu, da je sve pet! Noćenje s doručkom je 120 kn, ali to nitko nije htio, već su svi došli k nama u stan na doručak. Moji roditelji su platili smještaj jer je i ostala samo moja rodbina iz Zg spavati. imali smo 15 osoba, što je ravno 1500 kn! Ludnica!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 18:19   #108
platiti smjestaj uzvanicima?

drage moje, imam za vas jedno pitanje... da li je red da se svim uzvanicima koji nisu iz grada gdje se odrzava svadba plati (ili organizira) smjestaj? meni se cini da je to red,ali opet... strasno nabija troskove! zanima me vase misljenje?
donaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 18:29   #109
Ja imam isti problem, trebala bi naći smještaj za 20 ljudi i nisam dosta pametna... Al baš da im plaćam hotel? Radije ja odem negdi za te novce... Ak ne bude druge morat ću, ali sve se bojim kolko će to koštat...
__________________
...imati dijete znači svom srcu dopustiti da se šeta izvan tijela...
midva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 18:39   #110
mene muci isto..
mojih ima oko dvadesetak, a jos ne znam ni kako ce doc ni di ce spavat..
mi im planiramo platit smjestaj,jer ono, ako im reces da se snadju, niko nece htit ni doc.. tim vise sto ni ne znaju di je to?!
a put, heh, to neka rjese sami.. ili?
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 18:42   #111
joj pa put mi nije ni pao na pamet! pa to mislim da bi ipak trebali rijesiti sami! pa nitko ti ne placa ni taxi ako zivis u istom gradu gdje je svadba nego se cekuje da sam nekako dodjes...
a sto da vam pricam, mi bismo trebali platiti za svih 60 mojih uzvanika... a sama sam si kriva!
donaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 18:45   #112
a odkud idu di?
ja zapravo nikome jos nisam ni rekla, znaju samo mater i otac
sad kad dodjem doma pa cu malo vidit jesu li spremni ic ili ne..

p.s.jel donaire po onoj prelipoj vjencanici?
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 18:46   #113
Quote:
slavica_05 kaže: Pogledaj post
a odkud idu di?
ja zapravo nikome jos nisam ni rekla, znaju samo mater i otac
sad kad dodjem doma pa cu malo vidit jesu li spremni ic ili ne..

p.s.jel donaire po onoj prelipoj vjencanici?
da, da, tek na ovom forumu su prave strucnjakinje otkrile odakle mi nick i sto znaci!!!
uzvanici dolaze iz zagreba u rijeku.
donaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 18:50   #114
Quote:
slavica_05 kaže: Pogledaj post
mene muci isto..
mojih ima oko dvadesetak, a jos ne znam ni kako ce doc ni di ce spavat..
mi im planiramo platit smjestaj,jer ono, ako im reces da se snadju, niko nece htit ni doc.. tim vise sto ni ne znaju di je to?!
a put, heh, to neka rjese sami.. ili?
da ok je to da im središ smještaj, ali isto košta! lipo kažeš kad budeš davala pozivnice ako vidiš da se dvoume oko dolaska zbog smještaja da ćeš im ti riješit smještaj i da se ne brinu oko toga!
nemam taj problem pa neznam šta bi savjetovala!
__________________
26.04.2008. ... i prođe ovaj dan, dan kao san....
http://public.fotki.com/zbunjena05/
zbunjena05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 18:50   #115
vi bar imate autoput...
moji sa korcule u trilj.. trajekt, neum...
strah me je da neki nece htit ni doc zbog puta..
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 18:53   #116
Quote:
zbunjena05 kaže: Pogledaj post
da ok je to da im središ smještaj, ali isto košta! lipo kažeš kad budeš davala pozivnice ako vidiš da se dvoume oko dolaska zbog smještaja da ćeš im ti riješit smještaj i da se ne brinu oko toga!
nemam taj problem pa neznam šta bi savjetovala!

ma nece me ni izac puno skupo, 150kn po osobi s doruckom... valjda..
al ne znam oce li htit dolazit s autom ili cime vec, mislim, necu ih ja vozit?!
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 18:56   #117
e kod mene je situacija sljedeća: ja plaćam smještaj za svih 50-ak gostiju, no stvar je u tome što radimo svadbu u skroz drugom kraju države, a da nitko nije od tamo... (svadba u Istri, skoro svi iz Zg).
No kako samo mi svjesno odabrali mjesto zbivanja tako daleko svima, mislim da je ok da im i mi platimo smještaj.
E sad, da radim svadbu u Zg, i da mi dolazi pr. ujak iz Splita nisam sigurna jel bi se uopće sjetila razmišljati o njegovom smještaju
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 18:58   #118
Quote:
slavica_05 kaže: Pogledaj post
ma nece me ni izac puno skupo, 150kn po osobi s doruckom... valjda..
al ne znam oce li htit dolazit s autom ili cime vec, mislim, necu ih ja vozit?!
pa naravno da nećeš to ti platit! put definitivno ne! a smještaj pa ok je cijena! to je super onad i ispast ćeš kao fer!
__________________
26.04.2008. ... i prođe ovaj dan, dan kao san....
http://public.fotki.com/zbunjena05/
zbunjena05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 18:59   #119
maredoo a jel ti dolaze i stariji i mladji? npr. stric i zena, njegova dica sa curama? tebi je pir relativno brzo..pa jl si pricala s njima, kako oni to prihvacaju da putuju, jel idu svojim autima?
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 19:01   #120
Quote:
zbunjena05 kaže: Pogledaj post
pa naravno da nećeš to ti platit! put definitivno ne! a smještaj pa ok je cijena! to je super onad i ispast ćeš kao fer!

da, i bilo bi idealno kad bi svi dosli na svoju ruku, jer zamisli da mojoj se strini pocne spavat u ponoc i onda je od muza(tad vec ) brat mora vozit do motela?!
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.