Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2007., 15:15   #1
2 godine, a već mi je previše

Već dva dana čitam vaše postove...
I ne znam da li u njima vidim nadu ili propast...

U svakom slučaju - da iznesem svoj problem.
U braku sam 2 godine...imam kćer od 20 mjeseci...
nijedan brak nije savršen pa tako ni moj...ali u zadnje vrijeme osjećam da ide sve nizbrdo...
Muž i ja smo prije braka bili kratko zajedno,par mjeseci,ali smo se poznavali 4 godine i bili jako dobri ako ne i najbolji prijatelji.I tu je sad problem...
Kako se dođe do toga da nakon svega toga mi danas ne možemo razgovarati ni kao poznanici...svaki razgovor završi deranjem..inače je sve u redu dok god njemu sve paše..to bi značilo da je u redu dok god se ja ne žalim da ne provodi vrijeme sa mnom i djetetom,dok god on može igrat igrice na kompu i dok god ima nešto skuhano.u dvije godine on sa svojim djetetom nije u komadu proveo sat vremena,radije ode prošetat svog psa,nego kćer,a kad ga ja pitam zašto,pa on mu je bolje društvo ...
Stvarno ne znam šta da radim,on je čovjek od 30 god,i dalje mamina maza,kad se posvađamo ne želi razgovarati već šuti dokle god ja ne dođem i ne ispričam se bez obzira na to šta je on zajebo stvar...Evo , danas treći dan da ne pričamo...Zapravo jučer mi je rekao nešto...glasilo je : odi u p...materinu,glupačo...Da li ostati s takvim čovjekom? ja se zaista trudim,ali ne znam ima li to smisla...Dosta mi je toga da odrastao čovjek ne može priznati pogrešku,da se ponaša kao dijete u pubertetu...
I u zadnje vrijeme ozbiljno razmišljam o rastavi...ali strah me da me nitko neće podržati u tome...a ja sam tako nesretna...toliko da mi se već lagano gadi i on i sve...već dva dana dolazim doma i odlazim nekamo samo da ga ne gledam...Znam da ćete mi reći :razgovaraj,ali to nema smisla...svaki put kad ja nešto kažem,on na to odgovori-da dobro...i dalje radi po svom...omalovažava moj posao...on se na poslu naradi...a ja samo sjedim za kompom...sve je na meni...kuham,čistim,perem,provodim vrijeme sa djetetom,a on dođe s posla i sjedne za komp...do kasno u noć....da ne traži jest ne bi ni znala da je u blizini...u međuvremenu se sjeti da ja postojim pa bi nešto i poševio,jelte...ali ja nemam snage...za ništa više...već dva dana sam na rubu živaca....

molim vas neki savjet,ako vam se uopće da čitat ovoliki post
__________________
Žene imaju problem za svako rješenje....
vjabac01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:21   #2
Čini mi se da je veliki egocentrik.

A to si znala i prije udaje, zar ne?

Si se možda tješila da bu bolje? forsirala idilu o kakvoj si uvijek sanjala, a nisi imala nikakve temelje za to?
Meni je neshvatljivo njegovo ponašanje.

Kaj ste djecu išli radit?

Jebem ti barbie i kena...

Možda bolje to rješiti dok je dijete malo. Ak se već mora.

Jel zna on ozbiljnost situacije?
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:27   #3
raff, njemu ti je sve super....on nema problema....zato jer ima šta za jest i ima di igrat igrice...
I nisam mislila da je takav egocentrik...bez obzira na to što sam ga poznavala...ljudi su drukčiji kad su u vezi...
Nisam mislila ni da će se puno promjenit..ali je, i u tome i jest problem,probem koji on ne vidi...nažalost...
jer njega nije briga kako se ja osjećam,dokle god je njemu super, i meni bi trebalo bit...po njemu...
koliko god puta razgovarala s njim,on ne shvaća...ja sam glupača za njega i ne preže od toga da mi to kaže....zato jer sam 7 god mlađa....i zato jer sam žensko....kad u netko drugi kaže ono što sam i ja rekla,s njim/njom se slaže...

I to me ubija...što smo mu dijete i ja uvijek zadnji.....
__________________
Žene imaju problem za svako rješenje....
vjabac01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:30   #4
IZDRŽI! prve dvije godine braka su najgore. hrpa promjena odjednom, još ako je u priči i dijete... to je kriza, proći će vas oboje. al ne mislim za tjedan dva nego za koju godinu. treba biti strpljiv. ne reagirati na prvu loptu!
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:34   #5
Quote:
žulaj kaže: Pogledaj post
IZDRŽI! prve dvije godine braka su najgore. hrpa promjena odjednom, još ako je u priči i dijete... to je kriza, proći će vas oboje. al ne mislim za tjedan dva nego za koju godinu. treba biti strpljiv. ne reagirati na prvu loptu!
ma daj molim te. treba nesto konkretno poduzeti jer moze biti samo gore.
omalovazava, ignorira, vrijeđa...bas krasno
a uz to sebican, neodgovaoran-a boga mi i iskompleksiran.
dobro razmisli, da ti ne prođe 20 godina u strpljivom cekanju.
Lilly blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:35   #6
Divim ti se što si s takvim čovjekom uspjela 2 godine biti u braku. Ako ti govori da si glupača i smatra te maltene svojom sluškinjom, budući da je tu samo kad mu nešto trebaš servirati na stol da ne umre od gladi, zanemaruje svoje dijete i govori kako mu je pas bolje društvo, itd. mislim da tu nemaš što previše razišljati. A povrh toga još i sama kažeš kako si nesretna.
Netreba ti to.
Zapitaj se koliko si još govana spremna progutati...a u ime čega?
-Andain- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:36   #7
ček, pa jel on bio takav i dok ste prijateljevali? čovjek promijeni neke navike u vezi, ali ne može promijeniti osobnost. je li te cijenio dok ste bili prijatelji?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:42   #8
Nikakav je to covek!!!Takvi se ne menjaju,ili godine trebaju za 10%promene,pa ti vidi jel to vredi.I u svakom slucaju bolje je resiti te gluposti dok su deca manja.
Cosmopolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:42   #9
Quote:
žulaj kaže: Pogledaj post
IZDRŽI! prve dvije godine braka su najgore. hrpa promjena odjednom, još ako je u priči i dijete... to je kriza, proći će vas oboje. al ne mislim za tjedan dva nego za koju godinu. treba biti strpljiv. ne reagirati na prvu loptu!
ok,prve dvije su najgore...jasno mi je...ali ako on nakon dvije godine ne može normalno samnom razgovarati već se derači i vrijeđa me ko zadnju budalu,kako će biti za 5 god?bez obzira koliko sam mu puta rekla da me ne naziva glupačom (jako ružne uspomene) on to i dalje radi...
Prije par mjeseci je na komp stavio password, uz hint "savršena žena"...i ne , password nije bio moje ime,već ime njegove bivše zaručnice...naravno da sam ja to shvatila,a kada sam ga pitala zašto odgovor je bio:mislio sam da nećeš saznati...nakon dva dana kad sam ga opet pitala zašto odgovor je bio : da te povrijedim...ajde mi sada reci nešto:

Ako je mislio da neću saznati kako me mislio povrijediti?
Koji normalan muž ide s namjerom povrijediti svoju ženu?
Zašto mu se nakon dvije godne braka u misli vraća bivša po kojoj je pljuvao i to uz hint "savršena žena"?
Zašto nakon tog sranja nije prišao i rekao OPROSTI,već čekao da ja kao i svaki put priđem njemu?
__________________
Žene imaju problem za svako rješenje....
vjabac01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:46   #10
Thumbs down

Quote:
vjabac01 kaže: Pogledaj post
ok,prve dvije su najgore...jasno mi je...ali ako on nakon dvije godine ne može normalno samnom razgovarati već se derači i vrijeđa me ko zadnju budalu,kako će biti za 5 god?bez obzira koliko sam mu puta rekla da me ne naziva glupačom (jako ružne uspomene) on to i dalje radi...
Prije par mjeseci je na komp stavio password, uz hint "savršena žena"...i ne , password nije bio moje ime,već ime njegove bivše zaručnice...naravno da sam ja to shvatila,a kada sam ga pitala zašto odgovor je bio:mislio sam da nećeš saznati...nakon dva dana kad sam ga opet pitala zašto odgovor je bio : da te povrijedim...ajde mi sada reci nešto:

Ako je mislio da neću saznati kako me mislio povrijediti?
Koji normalan muž ide s namjerom povrijediti svoju ženu?
Zašto mu se nakon dvije godne braka u misli vraća bivša po kojoj je pljuvao i to uz hint "savršena žena"?
Zašto nakon tog sranja nije prišao i rekao OPROSTI,već čekao da ja kao i svaki put priđem njemu?
Sebično govno odjebi to smeće ljudsko, to je stvar karaktera (koji se nikad nece promijeniti) i nedostatka ljubavi. Ja bi se skupila i otišla pa neka malo razmisli, i ne bi mu se ispricavala nista. a ti vidi...
Lilly blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:48   #11
Pitam se jesi li nesto presutila, to mi sve sto si napisala zvuci kao da te ne voli i ko da ima tu jos nesto.
zasto se uopce ozenio s tobom, ako misli da ne vrijediš, tj da neka druga vise vrijedi od tebe?
Lilly blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:48   #12
a koloko imas ti godina? 23-24?
radis li?
pa ti si vec u paklu...
__________________
la enfanta
majamcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:51   #13
Quote:
vjabac01 kaže: Pogledaj post
ok,prve dvije su najgore...jasno mi je...ali ako on nakon dvije godine ne može normalno samnom razgovarati već se derači i vrijeđa me ko zadnju budalu,kako će biti za 5 god?bez obzira koliko sam mu puta rekla da me ne naziva glupačom (jako ružne uspomene) on to i dalje radi...
Prije par mjeseci je na komp stavio password, uz hint "savršena žena"...i ne , password nije bio moje ime,već ime njegove bivše zaručnice...naravno da sam ja to shvatila,a kada sam ga pitala zašto odgovor je bio:mislio sam da nećeš saznati...nakon dva dana kad sam ga opet pitala zašto odgovor je bio : da te povrijedim...ajde mi sada reci nešto:

Ako je mislio da neću saznati kako me mislio povrijediti?
Koji normalan muž ide s namjerom povrijediti svoju ženu?
Zašto mu se nakon dvije godne braka u misli vraća bivša po kojoj je pljuvao i to uz hint "savršena žena"?
Zašto nakon tog sranja nije prišao i rekao OPROSTI,već čekao da ja kao i svaki put priđem njemu?
ja ti mogu samo reći kak bi ja. ja bih čekala. čula sam jedan super savjet od cure kaj nije neka bomba i savršena ljepotica a svaki tip s kojim je bila puže za njom i jede joj iz ruke: opraštaš sve, razumiješ sve, dobra si ko kruh, ne ulaziš u rasprave i puštaš ga da radi kaj hoće a onda jednog dana zatvoriš pipu

to je užasno teško i treba jako puno samokontrole ali isplati se.

kvragu ženo pa nisi u vezici nego u braku, u dobru i u zlu sjećaš se?
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:52   #14
Malo samodostojanstva koka. Kaj se ti imas ispricavati i savijati kak ti muz puse. Nema cekanja nego akcija. Pozovi ga na red, os-nes i gotovo. Ak mu je stalo promijenit ce se ak nije bolje da to saznas sto prije. Od cekanja nista.

Samo drasticni rezovi u ovakvim situacijama mogu nesto promijeniti. Dogovaranja i pregovaranja nikada ali bas nikada nece pomoci nego eventualno odgoditi stvar na koji tjedan ili mjesec..
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:53   #15
A gle imam i brata i seku koji su veliki egocentrici.

Dok im ideš niz dlaku sve je super. Čim nekaj nije po njihovom odma drvlje i kamenje.

A da to nisi skužila u vezi? Možda si to namjerno ignorirala, idealizirajući njega kao tvog životnog partnera.

Ne bu se on popravil. On bu te sisal dok te ne isiše, a onda 'ko zadnju krpu....

Zar želiš da ti dijete odrasta sa takvim vrijednostima? U kojima se ženu tretira kao glupaču samo zato kaj je on ograničeni debil?

On tebe psihički maltretira što je po meni gore nego fizički. Teže rane zacjeljuju.

Makni se od toga. Nije rastava ništa strašno za dijete, pogotovo kad je ovak malo pa niš ne kuži. Bolje to nek da tebe i dijete maltretira cijeli život.

Da ugrozi dijetetu zdravu okolinu za odrastanje na koju sva djeca imaju pravo.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:55   #16
majamčić-imam 23,da mlada sam se udala,eto...Radim,hvala Bogu...
Lilly Blue- kad sam se udala za njega voljela sam ga ali da nisam bila trudna vjerujem da se ne bi udala....I ta ista pitanja sam se i ja pitala i došla do zaključka-oženio me vjerojatno jer je imao 28, i jer je mislio da mu je vrijeme...Našao je curu koju poznaje i dobra je pa ajde...daleko od toga da sam ja savršena,ali ja barem dajem sve od sebe i trudim se,a on,sve manje i manje...
__________________
Žene imaju problem za svako rješenje....
vjabac01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:56   #17
razvedi se
govorim ti kao otac male curice i sam
uvijek nastojim svaki tren slobodnog vremena biti sa njom i zenom
i kuham uglavnom ja a ne zena
odjebi ga
mislim... is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:58   #18
ako oces musko misljenje: tip je kreten,ostavi ga...nitko ne zasluzuje da ga se zajebava,vrijedja...pa jel te voli uopce?
__________________
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. ''
Friedrich Nietzsche
choko_milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:59   #19
Ne razumem ni tebe ti se njemu izvinjavas za "savrsenu zenu",i pass. ime njegove bivse zarucnice,da bi se pomirili.. Moras da poradis malo na svom ponosu,a taj ,vidis da ne zeli tvoju srecu.. vredja te,zanemaruje dete,savrsena bivsa..mamina maza a za tebe KONJ!
Cosmopolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 15:59   #20
nema te pravo vrijeđati , mora preuzeti roditeljske obaveze i kućne obaveze. ako to neće razvod koliko god je ružna stvar najbolje je rješenje...jedino mi je žao djeteta..ali bolje sad dok je još malo
mislim... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.