Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2007., 16:59   #61
Quote:
mislim... kaže: Pogledaj post
zašto misliš da sam ograničen?
mislim..jesam , ograničen sam svojim granicama spoznaje i inteligencije ali moje je misljenje da će bolje savjete dobiti na ovom forumu nego kod pedofila koji nema pojma što je brak
znam da je ovo pomalo zločest odgovor i da karikiram ali ne znam zašto ti misliš da sam ograničen?
eto! zato se i događaju ovakvi problemi jer ljudi više nemaju nikakvih vrijednosti u sebi. neki manje neki više a ovaj tvoj, vjabac, taj je očito teški egocentrik, ali, sorry ak ću te povrijediti, i ti si dušo.
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 17:00   #62
vjabac ne sekiraj se, tvoj brak ide u smjeru u kojem ide, i doći će momenat u kojem ćeš bit na čisto sa stvarima kako dalje, i to vrlo brzo. neće ti bit ništa lakše jedno vrijeme, a ja držim fige da ćeš smoć snage za sve što te čeka.
__________________
marina_tha
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 17:01   #63
nisi me povrijedio , ali reci zašto?
__________________
Žene imaju problem za svako rješenje....
vjabac01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 17:01   #64
Quote:
marina_tha kaže: Pogledaj post
vjabac ne sekiraj se, tvoj brak ide u smjeru u kojem ide, i doći će momenat u kojem ćeš bit na čisto sa stvarima kako dalje, i to vrlo brzo. neće ti bit ništa lakše jedno vrijeme, a ja držim fige da ćeš smoć snage za sve što te čeka.
upravo to i ja pokušavam reći. ne trči, obit će ti se o glavu.
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 17:02   #65
Quote:
vjabac01 kaže: Pogledaj post
.puklo je kada sam ga napala nožem i rekla da mi je pun kurac .
Oho, dakle, ti ipak znaš kako je to kad ti pukne film

I našla si si vrlo sličnog tipa, o tome razmisli. Ima nešto radi čega si laka lovina, radi čega biraš isto.

Ali kužim te. Ti se ustvari bojiš i same sebe, i vlastitog popižđenja na neki način. Samo pazi, što se više puštaš veća je mogućnost da nož i upotrijebiš, za jedno godinu...dvije...
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 17:06   #66
Quote:
vjabac01 kaže: Pogledaj post
nisi me povrijedio , ali reci zašto?
zato kaj ti prvo trebaš prestati samosažalijevati se i raščistiti sama sa sobom kaj ti hoćeš a ne snagu jačati samosažaljenjem pa da te svi tješe. je, sve je to super ali svi mi kaj ti možemo reći ovo ili ono nismo u tvojoj koži, i kad navečer legneš u krevet i zaklopiš oči sama si.

zato se malo priberi, odmakni od svega i dobro pogledaj prvo u sebe a onda u svoj brak ali da pritom ne misliš samo na to kako se ti osjećaš nego uzmi u obzir i sve ostalo.

nije bitno kako se osjećaš sada, nego kako ćeš se osjećati kasnije...
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 17:11   #67
da mislim na to kako se on osjeća????
Zato i jesam u tom sranju jer sam mislila na njega a ne na sebe.
Da mislim kako se dijete osjeća?znaš li kako ona reagira kad se on počne deračit?nikad joj ništa nije normalno rekao...ona nekaj proprčka po njegovoj tehnici on poludi počne se tako derat da dijete trči meni i plače!njemu je rješenje derat se, i ja bi trebala mislit na njega?
Mislim samo na svoje dijete i na sebe i to je ono što priznajem,jer ona mi je najbitnija u životu,a ako sam zato sebična,neka sam,takva je sebičnost po meni dobra!
Nitko mi neće ništa pokloniti,moraš se izboriti za neke stvari a to ne možeš ako ne misliš na sebe.
__________________
Žene imaju problem za svako rješenje....
vjabac01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 17:16   #68
Quote:
vjabac01 kaže: Pogledaj post
Nitko mi neće ništa pokloniti,moraš se izboriti za neke stvari a to ne možeš ako ne misliš na sebe.
Bravo, mica.

Aj sad nemoj zaboraviti na to za par sati...ili dana...

Dosta bi bilo s ovim stavom, sad je vrijeme za misliti na sebe.

Razbij mu komp. Ili glavu.

Šalim se, šalim se

Prestani moliti, prestani uviđati, prestani razumijevati.

Zahtijevaj.

Ako neće - onda je gotovo. Ne možeš ti utjecati na to kako će te netko voljeti, ali možeš utjecati na to kako će te netko tretirati.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 17:16   #69
vjabac , sve je jasno kao dan....
razgovor sa njim si valjda vec pokusala ali ne ide...
reci mu kratko da ne mozes vise ovako i ako se ne promijeni nesto da zelis razvod pa da vidimo kako ce regaiti
mislim... is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 17:18   #70
razvod nije bitan, glavno da se makneš. pravnu proceduru ćeši lakše sredit kasnije. al makni se.
__________________
marina_tha
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 17:37   #71
Quote:
vjabac01 kaže: Pogledaj post
Već dva dana čitam vaše postove...
I ne znam da li u njima vidim nadu ili propast...

U svakom slučaju - da iznesem svoj problem.
U braku sam 2 godine...imam kćer od 20 mjeseci...
nijedan brak nije savršen pa tako ni moj...ali u zadnje vrijeme osjećam da ide sve nizbrdo...
Muž i ja smo prije braka bili kratko zajedno,par mjeseci,ali smo se poznavali 4 godine i bili jako dobri ako ne i najbolji prijatelji.I tu je sad problem...
Kako se dođe do toga da nakon svega toga mi danas ne možemo razgovarati ni kao poznanici...svaki razgovor završi deranjem..inače je sve u redu dok god njemu sve paše..to bi značilo da je u redu dok god se ja ne žalim da ne provodi vrijeme sa mnom i djetetom,dok god on može igrat igrice na kompu i dok god ima nešto skuhano.u dvije godine on sa svojim djetetom nije u komadu proveo sat vremena,radije ode prošetat svog psa,nego kćer,a kad ga ja pitam zašto,pa on mu je bolje društvo ...
Stvarno ne znam šta da radim,on je čovjek od 30 god,i dalje mamina maza,kad se posvađamo ne želi razgovarati već šuti dokle god ja ne dođem i ne ispričam se bez obzira na to šta je on zajebo stvar...Evo , danas treći dan da ne pričamo...Zapravo jučer mi je rekao nešto...glasilo je : odi u p...materinu,glupačo...Da li ostati s takvim čovjekom? ja se zaista trudim,ali ne znam ima li to smisla...Dosta mi je toga da odrastao čovjek ne može priznati pogrešku,da se ponaša kao dijete u pubertetu...
I u zadnje vrijeme ozbiljno razmišljam o rastavi...ali strah me da me nitko neće podržati u tome...a ja sam tako nesretna...toliko da mi se već lagano gadi i on i sve...već dva dana dolazim doma i odlazim nekamo samo da ga ne gledam...Znam da ćete mi reći :razgovaraj,ali to nema smisla...svaki put kad ja nešto kažem,on na to odgovori-da dobro...i dalje radi po svom...omalovažava moj posao...on se na poslu naradi...a ja samo sjedim za kompom...sve je na meni...kuham,čistim,perem,provodim vrijeme sa djetetom,a on dođe s posla i sjedne za komp...do kasno u noć....da ne traži jest ne bi ni znala da je u blizini...u međuvremenu se sjeti da ja postojim pa bi nešto i poševio,jelte...ali ja nemam snage...za ništa više...već dva dana sam na rubu živaca....

molim vas neki savjet,ako vam se uopće da čitat ovoliki post
Najgore je kada pogrešne osobe žive s pogrešnim osobama-vlastito iskustvo

Ja sam imao skoro identičnu situaciju (razlika je što nismo imali djecu, što sam ja muško i sl.) U nekim tvojim gore navedenim riječima se nađem pa me to jako zaboli....
balkan_boys is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 17:55   #72
Ne vidim ni jedan razlog da ostaneš. Kad staviš na papir zašto bi ostala ili zašto bi se razvela na toj drugoj strani ne postoji ništa šta bi te zadržalo. posao imaš, mlada si, čovjek te ne poštuje, imaš samo jedno dijete, udala si se iz upitnih razloga, moguće samo radi djeteta, osim toga sve je još ispred tebe, a iza tebe, samo rana mladost. Pitanje je što te drži? Ako su u pitanju formalnosti tipa "dok vas smrti ne rastavi" i "radi djeteta" to su sranja kojima žena upropasti život i sebi i djetetu. Da brak šta vrijedi ne bi svaki drugi bio razveden. Ljudi se žene samo radi toga što svi ti drugi rade. Budi svoja draga, i pogriješi ako treba ali pogriješi svojom voljom a ne voljom nekog papka koji te ne zaslužuje ili voljom društva koje ti nameće klišee.
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 18:26   #73
Quote:
balkan_boys kaže: Pogledaj post
Najgore je kada pogrešne osobe žive s pogrešnim osobama-vlastito iskustvo

Ja sam imao skoro identičnu situaciju (razlika je što nismo imali djecu, što sam ja muško i sl.) U nekim tvojim gore navedenim riječima se nađem pa me to jako zaboli....
I kako je to prošlo?
Završilo?
__________________
Žene imaju problem za svako rješenje....
vjabac01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 18:32   #74
Vjabac moj, meni se čini da si ti već donijela odluku...samo tražiš malo podrške. Pa eto...
Sumnjam da će se stvari u tvom slučaju promijeniti razgovorom, a ova priča s pass je stvarno odvratna. Njemu se, čini se, neško jako nagomilalo. Ostavi ga što prije, mlada si, još ćeš se zaljubiti (i više puta)...ionako, ako ti ne ostaviš njega, on će najvjerojatnije tebe...
I da...dijete nije bog zna kakv hendikep... Bolje da odrasta u sretnoj sredini, s jednim roditeljem, nego u isfprsiranom braku.
Drž se, Vjabac, i sretno!
mila_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 18:54   #75
mila p,hvala na podršci. ali nisam sigurna da sam odlučila...znam da je gad,da je sebičan,ali ne mogu otići dok ne nađem gdje mogu otići....nažalost...
__________________
Žene imaju problem za svako rješenje....
vjabac01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 18:58   #76
Sve kreće od ideje... Prvo se moraš osvijestiti, onda skužiti šta želiš, a materijalna strana (tipa smještaj ili slično) valjda dolazi nakon toga. Samo, ne bi bilo dobro da se odseliš nekog novom dečku ili sl.... Neke se stvari trebaju slegnuti prije nove ljubavi.
mila_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 21:13   #77
Draga, razumjem te više nego što bih željela da te razumijem.
Nažalost - morat ćeš kod sebe promijeniti neke stvari, a to su - iščekivanje, razumjevanje, toleriranje. Iščekivanje - njega, njegovih pažnji, njegovih "trenutaka" kada ipak napravi mrvicu za vas... ZAHTJEVAJ umjesto toga. Nemoj MOLITI da izađe s malom ili s vas dvije van - ZAHTJEVAJ. Pa makar kiselio facu! Isto tako - ZAHTJEVAJ njegovo sudjelovanje u zajedničkom životu. Nemaš što izgubiti.Vjeruj mi. Ako mu je imalo stalo - barem će pokušati napraviti neke promjene. Možda neće uspjeti odmah SVE posložiti kako treba, ali - barem ćeš vidjeti da li se uopće ŽELI truditi ili ne.
Razumjevanje i tolerancija su kvalitete. Dok nisu - pretjerane i dok netko zbog naše tolerancije ne gazi preko nas i ne stavlja nas na "zadnju rupu na svirali". Tad tolerancija i razumjevanje s tvoje strane MORAJU stati.
Imaš vremena razmišljati gdje ćeš otići... Prvo kreni u boj da pokušaš postaviti stvari na svoje mjesto. Ne moli ga. Izbjegni govoriti bitne stvari u svađi - neće doći do "cilja". Sjedni ispred njega mirna, staložena (a za to najprije moraš posložiti kockice u svojoj glavi!) i jasno i glasno mu kaži sve što misliš, kako se osjećaš i što želiš i od čega NE odstupaš. Jasno mu daj do znanja da ovako NE IDE, da ovako NISI SRETNA i da ovako NE ŽELIŠ živjeti.
Dok se ti cvrčiš i mučiš - njemu je svejedno. Ide i ovako. Čemu išta mijenjati? RECI. I onako ne gubiš previše - ako na kraju svega i ostaneš sama, pa - bila si sama i u ove 2 godine braka, jer on ti na ovaj način nije bio nikakav oslonac, nego samo još dodatno opterećenje. A dobiti možeš puno - ako mu je stalo do vas dvije, onda će se potruditi nešto napraviti kad mu se tlo pod nogama zatrese. Ako nije - a onda opet - bolje bez njega nego s njim, jer onda je samo pitanje trenutka kad će ON okrenuti leđa i otići, a onda ćeš se pitati - zašto si i u ime čega uopće sve to podnosila. Pokušaj proraditi na braku dok ste još zajedno. Ako ništa drugo - barem ćeš TI znati da si SVE pokušala i da si dala SVE od sebe, pa ako se to odbilo od njega ko od zida - to je onda NJEGOV problem, jer ne zna cijeniti što ima.
Ne moraš još donositi konačne odluke - za njih uvijek ima vremena... Ali kod takvih "gluhih" tipova koji "ne kuže o čemu pričaš" (a pogotovo kad NJIMA to ne paše) - moraš znati GRAKNUTI iz petnih žila da bi im nešto ušlo u glavu.
Drži se! I najviše od svega - čuvaj se! Trajno stresne situacije štete i zdravlju. Ne dozvoli da agonija traje dugo, godinama. Ili mijenjajte priču ili pronalazi rješenja za "the end".
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 21:50   #78
:@ Smart
Ti si neka nasilna ženska?

:@ Žulaj
Ja ne mogu vjerovat šta ti pričaš na ovoj temi.
Žensku muž slostavlja, dijete ne trpi, a ti predlažeš svečenike i govoriš joj 'nek si razmisli' jer ipak je rekla 'u dobru i zlu'.

E pa ovo je samo zlo, a ništa dobro. Vidim da je starterica topica već i sama zaključila sve, samo joj treba potpora, koju će, nadam se, dobiti.
I nadam se da neće odustati jer ovakav izrod (pardon my french) ne zaslužuje nikakvu ženu, a kamoli onu koja kuha, pere, čisti, brine se za njega i dijete, a po potrebi i širi noge.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 21:52   #79
U pravu si ,ali što ako sam ja probala već nebrojeno puta objasniti ono što bi on kao čovjek od 30 god trebao znati, i na lijep način i na grub način...jednom sam mu već rekla da ne moram biti tamo,ali on me nije doživio ni pol posto...jednom je čak izjavio pred prijateljima da ja odem da me ne bi zvao...jer je kao preponosan...a ja mislim da u ljubavi ne smjije biti previše ponosa...
__________________
Žene imaju problem za svako rješenje....
vjabac01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 21:57   #80
Ma nije on ponosan, on je jedna sebična svinja koja je navikla da mu se sve na pladnju servira. Ostavi ga. Ne objašnjavaj, samo otiđi.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.