Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2017., 10:28   #181
Dobro si shvatila
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 18:01   #182
Hvala vam!
nata2907 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 13:38   #183
Dozvoljeni minus - PBZ

pitat cu ovdje:
imam dozvoljeni minus kojeg koristim, ukoliko zelim povecanje minusa, moram li prvo izaci iz dozvoljenog i biti u plusu da bi mi odobrili? inace, nemam nikakvih crnih lista, neurednosti,...
na neodredjeno sam, primanja su redovita, rijec je o OTP banci

Zadnje uređivanje Cvrcak i Mrav : 25.10.2017. at 14:29.
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:24   #184
Na krivoj temi si. Ovo je za PBZ
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 12:17   #185
znam, ispricavam se ali ovo je tema bas za minuse pa sam se nadala da netko nesto zna i za OTP
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:51   #186
Da trebaš izaći iz dopuštenog kako bi ti povećali je suludo.
Odi to poslovnice, tamo će ti najbolje reći. Vjerojatno treba samo zahtjev i eventualno potvrda poslodavca.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 13:34   #187
Prošli mjesec mi je odobren minus u iznosu malo više od dvije plaće i rečeno mi je da se automatski onda dobiva i mogućnost plaćanja na rate... Otad mi na mpbz i na svakom izvješću s bankomata piše da nemam nikakvog iznosa za otplatu na rate.

Međutim, tek sada primjećujem ovo na mpbz: "Prilikom autorizacije transakcije PINom na prodajnom mjestu, Banka Vam može odobriti mogućnost obročne otplate. Autorizacija PIN-om na POS uređaju smatrat će se Vašim zahtjevom za odobrenjem obročne otplate. Banka zadržava diskrecijsko pravo odbiti Vaš zahtjev i ne pružiti svoju suglasnost. Iznos novoodobrene obročne otplate i razdoblje primjene novoodobrene obročne otplate primjenjuje se uz uvjet urednog poslovanja."
znači da trebam otići negdje i POKUŠATI platiti na rate pa ako prođe prođe ili??
Eksvajzed is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 13:55   #188
Ne, mora pisati na mPBZ limit obročne otplate.

Ako je na nuli, znači da još nije odobreno, ali bude nekim automatizmom u nekom trenutku.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 14:06   #189
Da, ali prema uvjetima banka ti može odbiti obročnu otplatu za pojedinu kupovinu čak i ako ti na internet bankarstvu piše da je odobrena kupovina na rate.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 14:09   #190
To je istina, npr. meni se dogodilo prije par godina da je odbijena kupovina na rate jer sam otišla par kuna u crveni minus... Čim sam to pokrila transakcija je prošla

Naravno mogu biti i drugi razlozi ali dok uredno posluješ ne bi trebalo biti problema.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 10:04   #191
Nazovi SZK i vidi na čemu si i za autorizaciju i za limite.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 13:00   #192
SZK ne može vidjeti je li nekome odobrena kupnja na rate i u kojem iznosu. to je poslovna tajna. od kud svima ideja da se može nazvati besplatni broj i dobiti informacije o poslovanju, ja to ne kužim.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 13:18   #193
Pa što ne nazoveš Diners ili Amex uredno i dobiješ te obavijesti ili najaviš kupnju isl? Možda je krivo pisati SZK... Odjel za kartice ili kako se već zove ekipa s brojeva na poleđinama kartica.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 18:44   #194
kartično poslovanje nema uvid u račun i situaciju po njemu (a dozvoljeni minus i kupnja na rate su sastavni dio poslovanja po računu), oni vide samo kartične transakcije. dakle Card se zove ako si izgubio karticu, ukradena kartica, kartica ostala u bankomatu, imaš neku nepoznatu transakciju tipa POS, trebaš verifikacijski kod za PayPal i slično.
ili to što si napisala za Amex koji ima svoj način poslovanja.

za sve ostalo tu je internetsko bankarstvo i ako ti nešto nije jasno možeš se javiti na chat koji je u okviru njega; tamo ti mogu reći dosta toga jer im se javljaš kao autorizirani klijent.
dakle kad si logiran na IB i pokreneš chat, podaci koji su potrebni da se zna da si to ti, ugovorni korisnik internetskog bankarstva Ivan Ivić koji se autorizirao mtokenom, dolaze do agenta koji preuzima chat i tu već ima slobode da ti se mogu pogledati i objasniti baš konkretne stvari.

ako imaš internetsko bankarstvo i trebaš nešto o svom poslovanju ali javiš se na besplatni broj - nula bodova.

isto tako, korisnici mobilnog bankarstva nemaju chat i kad nazovu na besplatni broj nisu autorizirani tj poznati klijenti. dakle ne mogu dobiti bilo kakvu informaciju koja ulazi u detalje njihovog poslovanja.

sve se to što sam napisala za mobilno bankarstvo odnosi i na klijente koji nemaju nikakvu uslugu.

kako doznati ono što te zanima? u najbližoj poslovnici. eventualno putem maila, ako se javiš s prijavljene mail adrese.

na besplatnom telefonu se mogu dobiti opće informacije (kakve vrste računa nudite, kakve kredite nudite, koje su kamate, kakve su naknade...) ali ne i konkretne informacije o tvom poslovanju (meni je ukinut minus, zašto? ja nemam kupnju na rate, moja kolegica ima, zašto??? što mi je to skinuto s računa? i slično.).

također se na besplatni broj mogu prijaviti kojekakve poteškoće u radu 365 usluga, mnoge se mogu i riješiti preko telefona.

i to je to. pa nismo na placu, kakvo odavanje bankovne tajne preko telefona? treba ti sudski nalog da doznaš ima li Ivan Ivić uopće račun u banci, trebaš osobnu i karticu računa da u poslovnici dobiješ ikakvu informaciju, a anonimci preko mobitela misle da mogu dobiti što im padne na pamet pozivom. ne bi išlo.
__________________
JEBOTE!

Zadnje uređivanje Modesty B : 10.11.2017. at 18:57.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 19:00   #195
Hvala na pojašnjenju.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 19:07   #196
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
eventualno putem maila, ako se javiš s prijavljene mail adrese.
Ovo ne bi smjelo biti. E-mail adresa pošiljatelja se može vrlo jednostavno krivotvoriti.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 19:14   #197
možda, ali nije neki problem ni otkriti da je krivotvorena.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 19:34   #198
To je gotovo nemoguće.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 15:47   #199
poz ! ako neko mozda zna ... djelatnica sam konzuma na odredjeno od 6.12.2016 ugovori su na tri mjeseca zadnji mi traje do28.02.2018 dali ugovori moraju biti na 6 mjeseci da bi se odobrio minus i dali uopce odobravaju za Agrokorove djelatnike s obzirom na sav ovaj cirkus oko Agrokora
makidba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 19:49   #200
To su osjetljivija pitanja koja se rješavaju s osobnim bankarom ili voditeljem poslovnice. Odite do banke i raspitajte se.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.