Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2012., 13:22   #241
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
moja L ima 3 ipo godine, malac godinu ipo. idu u krevet uglavnom u isto doba, i mi smo s njima u sobi dok ne zaspu. znaci, ili ja ili mm sjedimo u sobi s njima (maloga treba katkad i za ruku drzat). svjetlo je ugaseno, vrata otvorena. ako je timing dobar zaspu u roku 10-15 min.
Tako je i s našom.
Ali zanima me u kojoj dobi klinci dođu do toga da ih možeš pustiti same u sobi, iako su budni, a da se neće dogegati bosonogi za tobom.

Jasno mi je da nema čvrstog pravila, al' onako, barem okvirno, da li je to uopće realno očekivati od djeteta od 2 i sitno godine?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 13:28   #242
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Tako je i s našom.
Ali zanima me u kojoj dobi klinci dođu do toga da ih možeš pustiti same u sobi, iako su budni, a da se neće dogegati bosonogi za tobom.

Jasno mi je da nema čvrstog pravila, al' onako, barem okvirno, da li je to uopće realno očekivati od djeteta od 2 i sitno godine?
zasto ne. nasa zapravo nikad ne ustane iz kreveta, ali ako odem iz sobe, a ona jos nije zaspla i to skuzi onda zove.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 13:33   #243
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
A kad su se vaši klinci počeli sami uspavljivati?
S dva i pol tri mjeseca
Ako pod samouspavljivanjem podrazumijevate; staviti budno dijete u krevetic, i nakon nekog vremena dijete zaspi...
__________________
DreamTeam
dublin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 13:39   #244
Quote:
dublin kaže: Pogledaj post
S dva i pol tri mjeseca
Ako pod samouspavljivanjem podrazumijevate; staviti budno dijete u krevetic, i nakon nekog vremena dijete zaspi...
I moja je to činila, do godine dana.

Onda sam se ja vratila na posao i jednostavno se prebacila kod nas u krevet, a nakon toga nismo ni pokušavali ostavljati je budnu samu u sobi.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 13:51   #245
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Jasno mi je da nema čvrstog pravila, al' onako, barem okvirno, da li je to uopće realno očekivati od djeteta od 2 i sitno godine?
mm stavlja malog na spavanje tako da ga stavi u krevetić, kaže da ga čuva zeko, da mu pusu, bude minut i izađe van.

ja ne mogu iz sobe dok čvrsto ne spava ono, ima napad panike ako skonta da izlazim iz sobe.

pretpostavljam da bih si i ja mogla dati truda i postići da ne moram čekati da mamino sunce zaspi, ali nikako da se usudim na taj pothvat
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 13:54   #246
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da bih si i ja mogla dati truda i postići da ne moram čekati da mamino sunce zaspi, ali nikako da se usudim na taj pothvat
Moja je toliko razigrana da meni to trenutno djeluje k'o nemoguća mislija.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 13:54   #247
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
...Ali zanima me u kojoj dobi klinci dođu do toga da ih možeš pustiti same u sobi, iako su budni, a da se neće dogegati bosonogi za tobom.

Jasno mi je da nema čvrstog pravila, al' onako, barem okvirno, da li je to uopće realno očekivati od djeteta od 2 i sitno godine?
pa moj je sam spavao u svojoj sobi s 8,5 ili 9 mjeseci (ne sjećam se točno više). e, sad u toj fazi zaspao je još na cici pa je prebačen u svoju sobu, ali sa 16 mjeseci više nije htio zaspati na cici pa je u budnom stanju ostavljen sam u svom krevetu u svojoj sobi. nije ni plakao ni izlazio iz sobe... sam je lijepo zaspao i ujutro me zvao...
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 13:54   #248
nasa (jos malo ce tri godine) jos uvijek mora zaspati tati u krilu pa ju onda prebacimo u krevet
i kao bebu smo ju nanasali dok ne zaspi, ne znam kako cemo sve uskladiti kad stigne beba
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 13:57   #249
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
nasa (jos malo ce tri godine) jos uvijek mora zaspati tati u krilu pa ju onda prebacimo u krevet
i kao bebu smo ju nanasali dok ne zaspi, ne znam kako cemo sve uskladiti kad stigne beba
Kažem, mi našu zbilja nikad nismo morali nositi da bi zaspala, od mjesec i pol je prvi put prespavala cijelu noć i do danas je bilo možda dvije ili tri noći, dok je bila bolesna, kad nije prespavala u komadu noć.

Ali je jako zaigrana, treba joj totalni mir i mrak da zaspi i nekako čisto sumnjam da bi tek tako ostala sama u krevetu i zaćorila.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 14:21   #250
Ja sam kad smo uselili u novu kuću brzo išla opremiti i njegovu sobu da ima sobu, da u njoj spava, ovo-ono.
Ima 6. mjeseci od toga, on 3,5 godina i još zaspe kod nas.
Jer je to meni lijepo
Lako ja njega odnesem ako hoću, ali kad ja volim njega gnjaviti, ljubiti, raditi sjene na stropu prije spavanja.
Nešto sam u fazi da me se pravila uopće ne dotikavlaju
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 14:26   #251
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Nešto sam u fazi da me se pravila uopće ne dotikavlaju
Meni su rekli da joj rušim samopouzdanje i samostalnost ako joj budem dozvolila da predugo spava s nama.

Pa sad ne znam što je to predugo.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 14:35   #252
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Tako je i s našom.
Ali zanima me u kojoj dobi klinci dođu do toga da ih možeš pustiti same u sobi, iako su budni, a da se neće dogegati bosonogi za tobom.

Jasno mi je da nema čvrstog pravila, al' onako, barem okvirno, da li je to uopće realno očekivati od djeteta od 2 i sitno godine?
ima masa djece kaj to bez problema rade, ali ja osobno ne ocekujem do 5-6 godine.

Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Meni su rekli da joj rušim samopouzdanje i samostalnost ako joj budem dozvolila da predugo spava s nama.

Pa sad ne znam što je to predugo.
ovo je najveca debilana koju sam cula ako ti je smao do toga, onda ju pusti da predje sama kad bude spremna. sredis joj sobu i pustis ju.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 14:38   #253
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ja sam kad smo uselili u novu kuću brzo išla opremiti i njegovu sobu da ima sobu, da u njoj spava, ovo-ono.
Ima 6. mjeseci od toga, on 3,5 godina i još zaspe kod nas.
Jer je to meni lijepo
Lako ja njega odnesem ako hoću, ali kad ja volim njega gnjaviti, ljubiti, raditi sjene na stropu prije spavanja.
Nešto sam u fazi da me se pravila uopće ne dotikavlaju

moja je vec najavila da ce ona cesto zaspati kod nas pa da ju ja odnesem u njenu sobu kad joj napravimo
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 14:40   #254
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ima masa djece kaj to bez problema rade, ali ja osobno ne ocekujem do 5-6 godine.


ovo je najveca debilana koju sam cula ako ti je smao do toga, onda ju pusti da predje sama kad bude spremna. sredis joj sobu i pustis ju.
Da, čini mi se da ni moje neće tako skoro.

Ma nije samo zbog toga, iako mi je dalo mislit, fakat ne bih htjela odgojit debila, al' ne, nije to jedini razlog, naravno.
Sve veća je, sve teža, a ja sam prije nekog vremena operirala kičmu i kad me zvekne nogicom (nožurinom ) vidim sve zvijezde.
Jednostavno nam krevet postaje premali.

Možda da jednostavno kupimo veći krevet?

Ima svoju sobu komplet opremljenu već dulje vrijeme.
Prije dva dana smo sve pripremili, stavili čistu posteljinu, odlučili- noćas ide.
I mene ćopila takva tuga neopisiva da je to čudo jedno.
Pa smo odlučili da ide sad za vikend.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 14:42   #255
moja je u kindiju pored naseg kreveta, i to od proslog ljeta kad je sam apresla. poceli smo mi njoj smetati
sad zaspi ili u kindiju (najcesce) ili kod nas na krevetu p akaze da ju prebacim kad zaspi da bi se ona malo mazila
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 14:43   #256
A uz tugu me pere i očajna krivnja.
Malo je s nama preko tjedna, odlazimo u 7 i vraćamo se kući u 5, a ona ide spavati već oko 8, 8 i pol.

I osjećam se k'o najgori jebeni izdajnik i mučitelj što je još i to vrijeme po noći koje je uz nas želim udaljiti.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 14:45   #257
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Meni su rekli da joj rušim samopouzdanje i samostalnost ako joj budem dozvolila da predugo spava s nama.

Pa sad ne znam što je to predugo.
Rušiš joj moj
Ja bi rekla da uživate jedni u drugima.
Još kad imaš dva velika magarca od 15 i 14 kao ja dođe mi da ga držim u sobi zauvijek
Šala, ali dogodit će se to samo od sebe.
Uostalom ova od 15 je sinoć spavala u mom krevetu jer je brat na izletu pa ne želi biti sama na gornjem katu.
Baš mi je bilo lijepo.
Tata je završio u sobi od najmanjeg.
Kreativni nered
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 14:45   #258
evo nasa dvoipolgodisnjakinja je vec nekih tri mjeseca u svojoj sobi u novome stanu. prvi tjedan se nekoliko puta popiskila u krevet i onda je stalo, to je vjerujem bila samo reakcija jer je do tada spavala s nama. do polaska u vrtic smo je morali i uspavljivati, sad joj je dovoljno da samo budemo s njom 5-10 minuta dok ne zaspi i drzimo je za ruku. po noci se u pravilu digne jednom i onda nas ili zove ili dodje do nas i uvalja se k nama u krevet

za dva mjeseca ocekujemo i drugu bebicu i nisam pametna kad prebaciti kindi u djecju sobu. prvih mjesec-dva-tri najbolje da bude s nama zbog dojenja, ali htjela bih da se cure sto ranije naviknu spavati zajedno.. ne usudim se odmah od pocetka, da starija ne bi slucajno bila pregruba prema bebi, ali s tri mjeseca mi zvuci ok..?
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 14:46   #259
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
A uz tugu me pere i očajna krivnja.
Malo je s nama preko tjedna, odlazimo u 7 i vraćamo se kući u 5, a ona ide spavati već oko 8, 8 i pol.

I osjećam se k'o najgori jebeni izdajnik i mučitelj što je još i to vrijeme po noći koje je uz nas želim udaljiti.
Ja sam doma, ali se sjećam tog osjećaja dok sam radila i imala ovo malo dvoje.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 14:49   #260
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
A uz tugu me pere i očajna krivnja.
Malo je s nama preko tjedna, odlazimo u 7 i vraćamo se kući u 5, a ona ide spavati već oko 8, 8 i pol.

I osjećam se k'o najgori jebeni izdajnik i mučitelj što je još i to vrijeme po noći koje je uz nas želim udaljiti.
jel ti zelis da ona ide u svoju sobu iz nekih objektivnih razloga, hoces li ti bolje spavati i po danu npr biti funkcionalnija osoba i "bolja mama" radi toga?
ili mislis da je vrijeme da ide u svoju sobu jer je perina mala u svojoj sobi i jer i je verica rekla da ces ju bolesno vezati za sebe ako ce spavati u vasoj sobi nakon druge godine?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.