Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2007., 20:04   #21
alexx,i ljudi sa epi imaju djecu...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 20:28   #22
da, jasno mi je. i? pretpostavljam da nitko, osim ako nije spavao danima, ili nema poremećaj svijesti, izazvan bolešću ili drogom/alkoholom neće zgnječiti dijete dok spava, jer čovjek koji spava nije u nesvijesti pa da ne zna da mu je beba u krevetu.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 20:40   #23
pa samo kažem,jerbo su u redu sa alkoholom i drogom...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 21:22   #24
Brazda, kad je mali spavao kod nas u krevetu mi nismo spavali. Zato je vrlo,vrlo rijetko spavao s nama. Baš zbog te bojazni da mu se nešto ne dogodi. Ne znam kako su drugi uspijevali, mi nismo.

Što se seksa tiče imamo tu sreću da imamo još jednu sobu , koja će kasnije biti njegova. I u koju se selimo nas dvojica. Jer kad dođe mali braco buditi će se svaka dva sata radi klope. Vjerojatno će probuditi i Domagoja. To baš ne bi

Ići će u kinderbet, a ja ću spavati na krevetu. Kad se navikne na sobu selim se nazad supruzi. Kad će on na krevet ne znam
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 21:27   #25
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da da, ako su pod utjecajem alkohola, droga, imaju epi napadaj ili nešto slično. već se pisalo o tome na forumu, potraži.

jel ti stvarno ne pada na pamet kako se seksat ako beba po noći spava s roditeljima?
E pa baš m i ne bi bilo ugodno da je djiete pored. I zato pitam, mogu pitat?
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 07:09   #26
Brazda pa nije valjda da se samo u krevetu seksate?
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 08:19   #27
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
Brazda pa nije valjda da se samo u krevetu seksate?
Nema mi, samo sam ja. Nemam obitelj. A pitam jer me zanima.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 08:24   #28
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Nema mi, samo sam ja. Nemam obitelj. A pitam jer me zanima.
evo, ako te zanima, meni ljubavni život nakon klinca postao još bolji. Razlog, hvatamo svaku priliku jer znamo da krevet nije baš uvijek na raspolaganju (klinac je u jutro s nama, po noći u krevetiću do nas). Ali zato smo pronašli 101 novu lokaciju u stanu i puno je uzbudljivije jer nema one rutine i predvidljivosti bračnog kreveta .
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 11:14   #29
Nama je bio problem opustiti se. Mali spava u susjednoj sobi... U početku smo čekali noć da mali zaspi. Vidjeli smo da je to glupost. Na kraju dana si umoran kao konj, a i nisi komp da samo stisneš gumb i hajdemo sex. Prešli smo na dan. Opet mali spava, hoće li se probuditi... S vremenom je i to prošlo.
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 10:54   #30
Zadnje pola godijne spava s nama, prije toga u svojoj sobi, mo do negdje 2 u noći kad čuješ tap-tap-tap-tap siten koračiće na putu prema našoj sobi.
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 10:57   #31
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
bigmama, ne podcjenjuj strahove 6-mjesečnjaka.
Mislim da ću dijete pustiti da samo odluči kad će se osamostaliti, do tada će spavati s nama.
Pa jako se slažem s time da su djeca puno samostalnija u dolučivanju nego što svi mislimo.
Čista je istina da su to osobe koje treba poštivat od rodjenja.
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 22:11   #32
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Kada ste počeli dijete stavljati spavati u njegovu sobu?
Da li ste ga odmah ostavili samoga? Kako je išlo?

Do kada dijete spava u kinderbetu? Da li to ovisi i dobi ili veličini dijeteta?
Molim Vaša iskustva. Thx
Moja su djeca isla u svoju sobu sa osam mjeseci mala a sa godinu dana mali -i bio bi prije da se moglo. Toplo preporucujem knjigu od Tracy Hogg, ne znam je li prevedena na hrvatski, a meni je to divno islo. Nismo bas sve tocno radili kako kaze ali adaptiras si sistem.

U kinderbetu su oboje spavali do negdje dvije godine, i da, mislim da ovisi o velicini djeteta i o tome kako mirno spava.

Zadnje uređivanje putnica : 18.04.2007. at 16:17. Reason: quote
petisu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 23:18   #33
curka se preselila u svoju sobu sa 6 mj. jer joj je počelo smetat svijetlo kad čitam po noći, šuškanje stranica i sl. bilo je razdoblja kad se vratila u naš krevet ( prvi zubići..) onda opet njena, kad smo makli dvije prečkice da može sama ić piškit (oko druge godine) ponovno je poćela po noći ušetavat u naš krevet. sda smo joj kupili krevet, jer će kinda trebat braci kad se rodi, i od tad spava i ne dolazi k nama ...nikad joj nisam branila jer to i onako prođe, sad ima 2,5 g.
__________________
Eduardo i Chiara
helior is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 10:43   #34
Moj je prošao tri godine i još uvijek spava s nama. U nekoliko navrata sam mu predložila da spava u svom krevetu (sobu ni nema) ali još uvijek nije zainteresiran .
Jednom sam negdje pročitala kako mi odrasli neprestano težimo za tim da liježemo i budimo se pored nekoga, a s druge strane djecu 'tjeramo' od sebe, pametujući im kako je bolje da spavaju sami .
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 15:53   #35
Quote:
tash@ kaže: Pogledaj post
Jednom sam negdje pročitala kako mi odrasli neprestano težimo za tim da liježemo i budimo se pored nekoga, a s druge strane djecu 'tjeramo' od sebe, pametujući im kako je bolje da spavaju sami .
Ma to je prava istina. Amerikanci imaju one velike "family" krevete. Ja sam to tu trazila ali nema, samo si mozes po mjeri dat napravit pa je uzasno skupo. Nego ja mislim da to da moraju spavati sami je kao dio njihovog rasta i osamostalivanja. Ja ih "tjeram" da sami zaspaju a ako se po noci probude od nocne more ili od bilo cega onda znaju da uvjek mogu doci k nama u krevet. I ako su bolesni, naravno, mogu spavati s nama.

Zadnje uređivanje putnica : 18.04.2007. at 16:12. Reason: quote
petisu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 17:23   #36
Petisu,stavi si dva bracna ili veci i manji(kak ti stane u sobu) i sve 5.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 21:16   #37
Rita, draga, nemere. Za to bi trebala imati spavaću 7 x 7 m. Nemamo mi standard za to.

Petisu to kod Amera je to večinom samo na filmu ( ogromne kuće, 3,4 auta...) Njih ne bih baš kopirao. Od hrane bez okusa i mirisa, oružja, filmova u kojima ima samo klanja, ubiijanja. Čak ti pokazuju kako metak ulazi u tijelo. Kvazi komedija. Zabranjuju djeci gledati crtiće, no Kill Bill je uredu, X-men i sl. što se tiče njihovog odgoja djece ne bih baš kopirao. Rade 2-3 sata puta od kuće, djecu vide samo navečer, ako ih uopće vide. Porodiljni od 2 tjedna. Pa zato i imaju toliko ubojstava, nasilja
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 21:25   #38
Kad je imao 2 god i 3 mj. preselili smo se u novi stan, gdje je on dobio svoju sobu s kojom je bio odusevljen i na vlastiti zahtjev odlucio je da od tada spava tu. Danas se jos ponekad dogodi da negdje usred noci dovuce svoju dekicu i uvali se nama u krevet.
leona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 23:02   #39
KOcul,ne pretjeruj. Nije bas sve tak crno. Krenuvsi od poroda mislim da se HR ne moze ni usporedit sa USA. Atmosfera je kak si je napravis pa tako i mjesto posla. Porodiljni je uglavnom minimum 11 tjedana. NIje super ali je puno bolje nego sto si napisao. Ja do posla imam 3 minute a muz 15min.
Ovo za spavanje, sve se moze kad se hoce. Ako imas svoj bracni krevet u sobi, izbaci nocne ormarice i sve drugo i dodaj jos jedan od metra sirine.Mislim da je to standard za normalan krevet.Nemoras ni imat krevet,bacis madrac na pod i evo ti ga. Puno ljudi tu to tak rade.
A o odgoju ne bi to je neka druga tema. Tu sam puno vise djece vidla da kazu molim i hvala za razliku od hrvatske.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 10:19   #40
Neću piliti. Naravno danije sve crno. Istina je negdje u sredini. Bolnice su puno bolje, to bez daljnjeg. I još bolje ako imaš novaca. Novci i kod nas sve rade.
Za porodiljni sam čuo od kolegica. Krivi prijesnos informacija.
Kad čeljad nije bijesna ni kuća nije tijesna. Sve se može, no mislim i dalje da djeca moraju u svoju sobu. Pitanje je samo kada. Naravno i ako imaš mogučnosti.
Što se tiče odgoja to je sve otišlo u tri lijepa prikrajka. Leti se za novcima. Živi se, večina nas, od danas do sutra.
Škole su u moje vrijeme, cca 20 godina mature, počele gubiti svoju odgojnu funkciju. Danas je nažalost više uopče nemaju. Tu temu smo još tada potegnuli tada sa razrednicom - S kime su više djeca, u školi s nastavnicima ili doma sa roditeljima? Tko oma veći utjecaj na odgoj? Danas je taj odnos još gori. No to je za drugi topic.
Imama averziju prema Amerima. Što ćeš takav sam
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.