Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2008., 08:23   #101
Placebo - mislila je pretpostavljam na nas... ma neznam.....
za promjenu hrane je rekla da napravimo prijelaz sa jedne na drugu hranu bez mijesanja obroka jer bi to moglo bebi stvoriti probleme - morao bi probavljati dvije razlicite hrane .....

samo da prijavim da mo presli na aptamil comfort u cetvrtak - sinoc prosao dan , vecer , noc bez grceva
sad imamo novi problem - u petak imali stolicu(malo zelenkastu ali sve u granicama normale), u subotu vise kao proljev i sto zeleno, jucer-nedjelja nikakva stolica..... eh da i da ne spominjem da smrdi prestrasno - jace smrde prdci a slabije kakica
jel to OK? kad da pocmem brinuti ???
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 11:52   #102
ne brini
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 12:04   #103
sad sam zvala pedijatricu , ovako kaze : prorijediti obroke na 6dnevno (znaci svako cca 3 i pol sata) i povecati kolicinu na cca 140ml(odn po mjeri hrane moramo napraviti 150ml)....
to bi trebalo rijestiti muke oko zelene stolice i proljeva....

sad cemo pokusati pa vidjeti sta dalje

eh da nisam ni napomenula - poceo je uredno podrigivati nakon svakog obroka - vise uopce nemamo problema sa tim - JUPIIIIIIIIIIIIIIii
ovo povecanje (kolicinski) obroka i povecanje vremena izmedu obroka je preporucila jer je veliki i da se navikava na rijede obroke, te zbog toga jer sam joj rekla da nam sad place svako 2 i pol do 3sata jer je ocajnicki gladan (od humane bi znao izdrzati i po 4-5sati nakon 130ml - ocigledno je puno teza hrana i zbog toga mu je izazivala grceve i nije mogao podrignuti nakon nje skoro nikada)

i kao i uvijek imam i jos jedno pitanje :
da li mozete svoje pedijatrice (HZZO) zvati bilo kada za bilo koje pitanje koje imate?
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 12:09   #104
Quote:
Dancica kaže: Pogledaj post

i kao i uvijek imam i jos jedno pitanje :
da li mozete svoje pedijatrice (HZZO) zvati bilo kada za bilo koje pitanje koje imate?
dancica, to ti ovisi o doktoru
neke ne nikako (ni ti ni ja ne volimo da nas se gnjavi na telefon svako malo izvan radnog vremena, zar ne?), neki su blagonakloni prema tome (ali, naravno ako umjereno zoveš, a ne za svaku sitnicu), a neki ti sami ponude tu mogućnost - dakle, da zoveš izvan radnog vremena i vikendom uz nadplatu od parsto kuna
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 23:40   #105
Cijena AC-a u Bipi ti je 59,90, oni zasad nisu digli cijene kao Biofarm. Pitala sam ih da li je to do njih ili do Milupe, pa mi je žena rekla (ako ona laž, onda i ja lažem) da je do Milupe.
Moj miš sad ima ima 4 mj i 10 dana, kako sam ostala bez mlijeka, probala sam joj dat Bebimil, ali je nakon svakog obroka bio urlik i nespavanje po noći od grčića. Onda je MM otišao u apoteku i uzeo AC i čim je prvi obrok popapala, sva je bilo super i zaspala je ko torba. SAmo on ima jednu ˝nuspojavu˝- zatvara crijeva. Stalno se mučimo s tim, em sa nekakanjem, em sa bojom (fino zelena), em sa smradom. A koliko čujem od drugih mama i tata, imaju ista iskustva.
__________________
Tako je oduvijek bilo i tako će uvijek i biti!!!
Rebozo_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 23:56   #106
Nama bila dva dana zelena stolica - rekla pedijatrica da je to od gladi i da povecamo obroke - napravili tako i stolica danas zlatna, ne smrdi i sve super (nakon samo jednog dana povecanih obroka)

sad pokusavamo uvesti 6obroka po 150ml umjesto dosadasnjih 7 od 110-140ml (svejedno u danu pojede 900ml koliko je propisano na kutiji samo u 7 umjesto 6 obroka)

nadam se samo da nam se grcevi nece vratiti
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 14:14   #107
Mrzim njihove tabele

Na kutijama adaptiranog uvijek su tabele u koje ne mogu da strpam svoju bebu. Eh, koliko hrane da mu dajem, pošto bi on trebao uzimati preporučeno od 2 do 3 mjeseca, a ima kilažu navedenu u tabeli za 4 do 5 mjeseci (nije debeo , visok, zgodan, plav). Ne pada mi na pamet da pitam pedijatricu, pošto bi ona išla po mjesecima, a ne zna da ovaj moj može pojest janje u sekundi...
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 15:52   #108
otela si mi temu koju sam htjela otvoriti sad .....

slazem se s tobom da tabele nemaju nikakve veze sa pojednim djetetom .....
oni te tabele rade tako daod 10-tero djece uzmu prosjek i to stavljaju na kutiju...

meni mala (3 mj.)..u zadnjih par dana pojede po obroku 60 do 90 mililitara i to svak tri sata cak nekada 4 ....jedino po noci povuce 120 i to je plafon njezine prehrane....

s obzirom da je ona preko dana sretna i zadovoljna ,ima ok stolicu i spava ko klada uopce se ne zamaram njihovim statistikama koje nemaju po meni veze sa tim koliko dijete pojede ....

jedino sto mi koristi ta tabela je koliko praha moram staviti na koju kolicinu vode .....

svako dijete je individualno i smatram da njihove tabele treba zanemariti jer isto tako ko mi je mogo izmjeriti koliko mi je mala pojela dok me je cicala ........

bila sam prvo vrijeme zabrinuta oko toga jel se najela ako mi je u bocici ostalo 20 ili 30 ml...ali sada vise ne ....

ima dana da mi po obroku povuce i po 50 i nece vise naredna dva sata nis,pa joj onda dam ponovo i onda mazne jos 90 a trebala bi 150....

i naj jaca mi je bila doktorica kada mi je rekla da moram prisliti djete da svaka tri sata pojede po 150 jer je dobila samo 500grama na kilazi u mjesec dana...ja sam joj lijepo pruzila svoje dijete i dala torbu u kojoj je bila hrana i voda i rekla prisilite ju vi ,,pa je odustala od daljnjeg pametovanja.....

moj ti je savjet daj djetetu kad trazi i nek pojede koliko moze (ja uvjek napravim vise da ne pofali ako odluci poceti jesti )(a kupujem jako skupu hranu )

malo sam se ispucala ali izludjuje me to gledanje koliko je dijete pojelo i njihove tabele koliko dijete mora pojesti i dobiti na kilazi u mjesec dana .....
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 16:31   #109
Ženske pa prilagodite se dijetetu a ne kutiji.... ako jede manje daj mu manje... ako jede više daj mu više i to je... bez nepotrebnog filozofiranja....

Ja isto kao Googiva uvijek napravim malo više za slučaj da hoće više pojest..a isto tako mi adapt nije baš jeftino... čak mislim da je najskuplje među adapt al to sad nema veze....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 17:18   #110
Ne pada mi na pamet pratit koliko bi on po tabeli trebao imati obroka dnevno i koliki bi ti obroci trebali biti, samo bi se izludila (ako je moguće izludit još više )
Sve dok on dobro napreduje, jede, kaka, spava... ja zadovoljna.
Sada su mu 3 mjeseca i po danu jede svaka 3-4 sata kako kada, a obroci mu se kreću od 100 do 140 ml.
Zadnji obrok pojede navečer oko 10-11 i spava do 6-7 sati
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 17:33   #111
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Ženske pa prilagodite se dijetetu a ne kutiji.... ako jede manje daj mu manje... ako jede više daj mu više i to je... bez nepotrebnog filozofiranja....

Ja isto kao Googiva uvijek napravim malo više za slučaj da hoće više pojest..a isto tako mi adapt nije baš jeftino... čak mislim da je najskuplje među adapt al to sad nema veze....
koje mlijeko koristis......ako nije tajna ....
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 19:29   #112
Ja kad sam prvi put išla svom prvorođencu smućkati adaptirano (imao je 4mj) po tabeli sam se ravnala i napravila oko 180ml...naravno on je pojeo oko 50ml...i samo sam se prepala bezveze zašto mi dijete nije pojelo onoliko koliko bi trebalo.
Kad smo se ušaltali i kad sam skontala koliko pojede, nisam se više obazirala na te tabele. Samo su me zbunjivale i nepotrebno zabrinjavale. Svako dijete je drugačije i neko će pojesti 15 obroka po 50ml, a neko 5 po 120.
To su samo neke srednje vrijednosti koje mogu poslužiti eventualno za usporedbu količine pojedene u danu..i za omjer vode i praha naravno.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 11:38   #113
hello, evo i mene...
budući da se dojimo jako malo morali smo uvesti adaptirano...i moj malac pojede po obroku 170 ml...nekad i ostavi nešto...dakle za njegovu dob po njima bi trebao pojesti 210 ml i lijepo napreduje...naše mlijeko je isto skupo jel ono što nam je besplatno (bebimil) njemu ne paše..nego mu paše hipp ha 1 a kutija je 80 kn...eto nijedno moje dijete se nije hranilo besplatno pa neće ni on
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 12:14   #114
Prvih misec dana je pila 20-30ml svaka 2 sata, pa je onda skocila na 75-90, pa skok do 110, pa 130.... uglavnom od prvih dana kad smo izasle iz rodilista tu tabelu san totalno izbrisala iz pamcenja, bitna mi je bila samo koliko mjerica mlika ide u vodu. Sad s 5mj.smo na bebimilu2 180ml. I popapamo za 20min S tim da bebimil 1 ide do 160ml 5 mjerica mi smo joj znali napravit 190 ml popila bi nekih 170ml zasto za tih 10ml da bude gladna i nervozna neka jede
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 12:50   #115
Quote:
gogiva kaže: Pogledaj post
koje mlijeko koristis......ako nije tajna ....
Aptamil.. kutija 120 kn... sad mi zna i 5-7 dana potrajat jer je 900g pakiranje... al dok je jeo Aptamil AR isto 120 kn kutija al 600g.. svaka 3 do 4 dana sam mu morala kupit....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 14:14   #116
drage mame i mene je to plašilo na početku jer je uvijek jela manje nego kaj bi trebala po tabeli i onda sam pitala dr. i rekao je ako negubi na težini(a to sami vidite) i ako dobro napreduje što isto sami vidite neopterećujte se time,moja sada ima 10 mjeseci i prema tabeli koliko se sjećam da sad neidem gledati bi trebala pojesti oko 210 ml a ona meni jede 150 s tim da uvijek malo ostane u bočici,znači čak i manje od 150 i tako jee od kad smo došli do 150 pa sve do sada kad bi već kao trebala jesti i više prema tabeli ali ona negubi na težini,neizgleda mršavo već najnormalnije a i uzima dohranu tipa kašica i sokića i sve je to super,baš sam neki dan srela jednu poznanicu koja kad je vidjela da jede 150 je rekal blago tebi,njena je jela samo 70 i to cijelo vrijeme do kad je koristila bočicu,danas curica izgleda najnormalnije a i tada je izgledala,malo je sitnije građe i mršavija ali takva je i bila kad se rodila,jednostavno ima takvu građu i normalno da ona nemože pojesti ko netko tko je duplo veći od nje a ima isto godina,tako da mamice moje ništa se nebrinite,dijete sebe neće izgladnjivati,ono kad je gladno će tražiti a pojesti će onoliko koliko mu je potrebno,jebo tabele btw ja isto koristim aptamil jer sam čula da je najkvaliteniji i najsličniji majčinom(koliko to može biti) od svih drugih ali ja kupujem aptamil comfort koji ima u sebi formulu protiv grčeva jer je kao mala imala grčeve,sad ih više nema ali sam ostala na comfortu,jedna kutija je 70 kn a ima 400 gr,a ove kaj su po 120 kn su unutra dva pakiranja ali cofort se nemože kupiti po dva pakiranja jer je svako pakiranje zasebno i samo da napomenem ako će netko koristiti comfort da od njega stolica djetetu može biti zelena(najčešće kad je dijete manje i kad je samo na comfortu,bez dohrane) ali nemojte se plašiti to je za comfort normalno,ja sam se prepala jer mi je patronažna prvi puta rekla da zelena stolica znači da je dijete gladno ali kad sam ju nazvala zašto mi ima zelenu a jede normalno pitala me koje mlijeko koristim i kad sam rekla rekla je da je od njega takva boja i da u tom slučaju nije od gladi,sad kad jedemo raznovrsno i od kada su prestali grčevi stolica je normalne boje
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 14:52   #117
Koristili smo PreHipp, kutija je trajala max. tri dana... A cijena

I nikad se nismo držali nekih tabela, klinci su individualci, nema šanse strpati ih u neka kalupe. Sve dok ti bebač normalno napreduje, samo ti njega pusti da jede kad i koliko hoće. Moja nekad nije htjela ni pogledati bočeka, a nekad je tamanila mlijeko kao da je pobjegla iz pustinje...

Uvijek sam imala u pripremi jednu bočicu (količina otprilike prema dobi), pedica je rekla da može bez problema stajati 3 sata najmanje, naročito u termosu.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 23:23   #118
moj mali je papao duplo više nego je tabela govorila da treba.kao, dnevno treba 6 obroka od toliko i toliko mililitara a on ih mazne oko 10-tak do 12.
ma te tabele su eto tek tako,prosjek,da se da neka okvirna količina ali ne može se toga majka držati,jer bebe imaju svoj naum.a i ne znaju čitati tabele.
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 13:33   #119
Quote:
moment kaže: Pogledaj post
moj mali je papao duplo više nego je tabela govorila da treba.kao, dnevno treba 6 obroka od toliko i toliko mililitara a on ih mazne oko 10-tak do 12.
ma te tabele su eto tek tako,prosjek,da se da neka okvirna količina ali ne može se toga majka držati,jer bebe imaju svoj naum.a i ne znaju čitati tabele.


I moj je jeo duplo pa ćak i troduplo!!

Mamice...dajte bebama papati kolko traže...pustite tabele...i nemojte se bojati1
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 13:46   #120
Bila kod druge pedijatrice, ona mi je opet rekla da dajem više... Ne bih ja pazila na tabele ali su me razne glupe pedijatrice u početku isprepadale da bebi od više hrane nego u tabeli može uzrokovati probleme sa želucom, pretilost, koja opet vodi boležljivosti, itd, bla, bla, bla.
Mislim da smo najbolje pedijatrice našoj djeci ustvari mi...
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:26.