Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2008., 20:38   #21
Imam pitanje u vezi pokrivanja bebe preko ljeta, pa sam ga mislila ovdje "ugurati".

Termin mi je za 2tj, znači čekam ljetnu bebu pa me zanima s čime pokrivate svoje bebe preko ljeta.
Mislila sam kupiti ljetnu vreću za spavanje, da se ne otkriva a i po ljeti ima hladnih noći. Gdje uopće ima za kupiti ta vreća? Ja nisam vidjela nigdje, tj nisam do sada niti trazila pa nisam obraćala pažnju.
I u čemu vam spavaju bebe?
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 20:40   #22
Quote:
hani-bani kaže: Pogledaj post
Imam pitanje u vezi pokrivanja bebe preko ljeta, pa sam ga mislila ovdje "ugurati".

Termin mi je za 2tj, znači čekam ljetnu bebu pa me zanima s čime pokrivate svoje bebe preko ljeta.
Mislila sam kupiti ljetnu vreću za spavanje, da se ne otkriva a i po ljeti ima hladnih noći. Gdje uopće ima za kupiti ta vreća? Ja nisam vidjela nigdje, tj nisam do sada niti trazila pa nisam obraćala pažnju.
I u čemu vam spavaju bebe?
Ja sam kupila dvije u TL, bile su na sniženju oko 100kn svaka ali su dosta debele - moja srečica bi trebala doći početkom 9. pa nam treba nešto malo toplije.
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 21:12   #23
Quote:
MAJA155 kaže: Pogledaj post
Jel znate ima li u Turbo limaču za kupiti ona zaštitna ogradica za dječji krevet?

Ne za kinderbet nego za pravi krevet da dijete ne padne!!!
Baš sad gledam katalog od neckermanna, jesi mislila na ovo mozda:

http://www.neckermann.hr/hr/default/...2/2/227080.jpg

179,00 kn kosta
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 10:36   #24
Question Trebam pomoć=(

evo za otprilike nekih mjesec dana postai cu kumica pa sam cula za neke krevetice za bebe na baterije...uglavnom vibriraju...probala sam naci na net-u ali bezuspjesno...Zna li mozda netko za takav krevetic i cijenu krevetica...puno bi mi pomogli Hvala
Marta15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 10:44   #25
Quote:
Marta15 kaže: Pogledaj post
evo za otprilike nekih mjesec dana postai cu kumica pa sam cula za neke krevetice za bebe na baterije...uglavnom vibriraju...probala sam naci na net-u ali bezuspjesno...Zna li mozda netko za takav krevetic i cijenu krevetica...puno bi mi pomogli Hvala
sorry, al šta će ti to

inače, za ljetnu bebu, ja ga nisam pokrivala, nego je spavao u tankom bodiću bez ruukava i odjelcu(pidjamici) pamučnoj tankoj, a po onoj groznoj vrućini čak i u samom odjelcu, a popodne u peleni+bodiću
mislim, ako je nama vruće, i njima je.
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 12:10   #26
Quote:
Marta15 kaže: Pogledaj post
evo za otprilike nekih mjesec dana postai cu kumica pa sam cula za neke krevetice za bebe na baterije...uglavnom vibriraju...probala sam naci na net-u ali bezuspjesno...Zna li mozda netko za takav krevetic i cijenu krevetica...puno bi mi pomogli Hvala
Koliko sam ja upoznata imas samo vipere (rockere/lezaljke) na baterije. Neki imaju i muziku.
Ovako nesto: http://www.trudnoca.net/forum/viewtopic.php?f=52&t=5940
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 13:06   #27
Quote:
Marta15 kaže: Pogledaj post
evo za otprilike nekih mjesec dana postai cu kumica pa sam cula za neke krevetice za bebe na baterije...uglavnom vibriraju...probala sam naci na net-u ali bezuspjesno...Zna li mozda netko za takav krevetic i cijenu krevetica...puno bi mi pomogli Hvala
kolko ja znam, vibrirati mogu samo putni krevetići, ne? npr http://www.turbolimac.com/Products/T...-95971163.aspx

al čitala sam negdje da je upitno koliko je to dobro za dijete
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 19:11   #28
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
kolko ja znam, vibrirati mogu samo putni krevetići, ne? npr http://www.turbolimac.com/Products/T...-95971163.aspx

al čitala sam negdje da je upitno koliko je to dobro za dijete
Slažem se s tim! Zamisli, onu malu kralježnicu u razvoju i glavicu da nekaj drma
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 19:15   #29
A sta ne drmas dijete kad je na rukama ili kad ga stavis u kolica i cimas da zaspi?
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 00:46   #30
mda al ovo je konstantno vibriranje...

ne znam stvarno ništa o tome, samo znam da sam pročitala da je to može bit ne-baš-previše-zdravo
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 07:07   #31
E, a kada ste išle u kupnju krevetića, kolica... ne bi htjela uraniti s time, 15 tjedana je tek, da se ne ureknem. A jedva čekam imati sve to doma.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 10:50   #32
Ja u 29. tjednu i sljedeci tjedan idemo kupiti kindac. Kolica smo kupili prije mjesec dana ali zato jer su bila zadnja zapakirana i na akciji, inace bi i to malo pricekali. Za viper se jos nadamo da cemo dobiti na posudbu, ako ne onda i njega kupujemo.
Nije to neko praznovjerje nego volimo oboje proci cijeli grad dok ne odlucimo. I sto kasnije kupiti da ne vidis nesto bolje pa da ti bude zao. Robice smo dosta i dobili a ostalo cemo kupovati kad im stignu proljetne stvari jer cemo imati proljetnu bebu a sad je sve plisano.
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 11:02   #33
viper ti ne treba, naprotiv

Uz pretpostavku da će osigurati udobnost i poboljšati razvoj djeteta, napravljene su ležaljke--ljuljačke(viperi). U ovakvim ležaljkama zbog kosog položaja leđa, dojenče se dovodi u pasivan sjedeći stav. Pri tome je onemogućeno normalno premještanje težine tijela prema glavi, kao što je to slučaj kada dijete leži na leđima normalno, već se vrši pritisak na kralježni stup. Tako dolazi do sabijanja lumbalnog segmenta kralježnice, što može imati štetne posljedice.

i ne samo to
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 11:06   #34
Quote:
Usagi kaže: Pogledaj post
E, a kada ste išle u kupnju krevetića, kolica... ne bi htjela uraniti s time, 15 tjedana je tek, da se ne ureknem. A jedva čekam imati sve to doma.
sa 35 tjedana ti se neće baš tumbarat po dućanima, ma koliko fit trudnica bila, osobito jer ćeš ti u 35.tjednu biti kad počnu vrućine.
Zanemari strahove i bapske priče i uživaj u kupovini
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 11:07   #35
Ima vipera koji se stavljaju u potpuno lezeci polozaj.
A mislim da je to odlican izum, dijete mogu imat na oku i kad nisam pored kindaca a uz to imati slobodne ruke.
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 11:11   #36
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ima vipera koji se stavljaju u potpuno lezeci polozaj.
A mislim da je to odlican izum, dijete mogu imat na oku i kad nisam pored kindaca a uz to imati slobodne ruke.
nemoj se ljutit ako pametujem napisat ću šta imam, pa zanemari

za dijete je daleeeeeeko najbolje da je na podu(na puzzlama, deki..), di se može slobodno micati i da je u nešto vezano, samo i jedino dok je to nužno (autosjedalica, kolica, ...), na podu se nalazi na visini koja mu je "prirodna" i ima potrebu samo doći u svaki slijedeći položaj (dizati se, vrtiti, puzati) što je najbolje i najzdravije za njegov razvoj. Diže se da nešto otkrije....
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 11:25   #37
Ma ne ljutim se.
Nemam ja nista protiv poda, ali nekako ne bi malu bebu od mjesec dana na pod stavljala. A zbilja ima dosta vipera koji idu u potpuno lezeci, vodoravni polozaj.
U viperu je sigurna dok ja nesto radim, mogu ju u kuhinju na pult staviti (imam mjesta da ne mislis da cu ju pored stednjaka drzat ), mogu ju na podu u viperu ostavit u dnevnoj i otic po nesto....
Ne namjeravam drzat dijete zavezano u viperu cijelo vrijeme.
Isto mislim i za vrtice, sigurno nije dobro da je dijete cijeli dan u tome, ogranicenog kretanja, ali ako moram nesto napraviti a ona vec hoda ubacit cu ju u njega.
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 11:33   #38
Quote:
kupusichka kaže: Pogledaj post
nemoj se ljutit ako pametujem napisat ću šta imam, pa zanemari

za dijete je daleeeeeeko najbolje da je na podu(na puzzlama, deki..), di se može slobodno micati i da je u nešto vezano, samo i jedino dok je to nužno (autosjedalica, kolica, ...), na podu se nalazi na visini koja mu je "prirodna" i ima potrebu samo doći u svaki slijedeći položaj (dizati se, vrtiti, puzati) što je najbolje i najzdravije za njegov razvoj. Diže se da nešto otkrije....
Da, apsolutno se slažem s tobom, ali da si u situaciji kao mi, prizemlje, stara zgrada i ispod nas podrum, nebi ti palo na pamet dijete staviti na pod jer uz sve tepihe nama je još uvijek hladno za stopala, bez obzira na puzle ili razno razne dekice, nama kroz ljeto ne treba klima. Viper ili nosiljka kak ju ja zovem me spašava jer ju mogu prenositi iz prostorije u prostoriju, imamo i vrtić ali je dosta velik pa njega ne prenašam, dok je bilo moguće držali smo je na garnituri, ali više nije moguće pa se moramo koristiti nosiljkom, čak dok je i u njoj pokrijem ju ako je nosiljka na podu. Čekamo da zatopli pa ćemo onda na pod, ne prije...
__________________
Prodaja
Sara...
Sara je konačno s nama! :):):)
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 12:44   #39
Quote:
kupusichka kaže: Pogledaj post
sa 35 tjedana ti se neće baš tumbarat po dućanima, ma koliko fit trudnica bila, osobito jer ćeš ti u 35.tjednu biti kad počnu vrućine.
Zanemari strahove i bapske priče i uživaj u kupovini
Pa tak sam si i ja nekak mislila. Al brijem si da će MM ako sad već krenem kupovat skočit da kud mi se žuri... On sve radi u zadnji tren - "Stigne seee...", a ja bi si to kupila i zmontirala i buljila u to danima, mjesecima...

Da ne pričam da sam po karakteru skroz ono - Sve mora biti po točnim terminima (i zatrudnila sam točno kad sam si isplanirala, ne znam kak sam uspjela ali jesam, svi se cereću kad se sjete mog planiranja) i ak mi nije kako zamislim, puca mi cijeli sistem.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 12:50   #40
ja od početka gledam stvari, bila sam u 10000 baby trgovina i ništa

sad gledam po netu krevetiće da naručim raditi po mjeri ili tako nešto ono što mi se sviđa sam što će mi samo krevetić kakav oću zaračunat bar 6000kn ak ću ga naručivat....
želje, volje i odlučnosti imam, samo mi pare trebaju
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.