Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2008., 13:37   #81
ma klinci su super, nekad je malo komplicirana logistika ali je izvedivo. mozda bi bilo SF da su klinci nemoguci, da se svi skupa ne volimo i da su odrasli u prici blesavi, ali na srecu nije tako
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 17:05   #82
Post

Quote:
isazg kaže: Pogledaj post
Ja sam dijete rastavljenih roditelja. Kada su se moji rastali imala sam oko godinu dana. Druga žena moga oca je prema meni uvijek bila fer.
Ova tema govori o cerki autorice Septembar pa me zanima sad kako ovaj vas komentar uopste ima ikakve veze sa cerkom prema kojoj se maceha ne ponasa korektno ( skupa sa ocem ) i kako ovo moze pomoci autorici?
hagendaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 17:08   #83
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
svi su oni nasi
ali da odgovorim na pitanje: nijednome nisam bioloska mama.
Svaka ti čast.ti si carica.da li planirate zajedničku djecu?
amnezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 17:14   #84
Quote:
Mnogi ne! Zasto?

Pa koliko ce vas momak promjeniti cura dok se ne ozeni, i koliko ce vas bivsi promjeniti zena dok se ne ozeni jel treba dijete da svakoga upoznaje i da svakoga slusa i da svacija pravila prihvata dokle ste vi skupa a onda kad vi raskinete dijete treba opet iznova upoznavati nekog treceg i prolaziti kroz isto?

Ne, ne i ne.
Ne moze se usporedjivati trajne nevjencane partnere sa nekim promiskuitetnim mijenjanjem partnera. Kakve veze jel imaju potpis na papiru ili ne?
Ocito zive kao bracni par i brinu se za dijete. Protiv sam toga da dijete upoznaje svaku novu curu od tate ali ovdje se o ovome (ni kod autorice ni kod suzy) NE radi. Ruzne insinuacije.

Quote:
A zamislite kakva je situacija za dijete kad su tu i druga djeca! I nemojte mi samo reci da je svaki vikend glavni fokus dijete. Mozda je fokus 2 sata a onda je sve drugo fokus, recimo ljudi idu na kafu a dijete povedu sa sobom, ne znaci da su otisli tamo gdje dijete zeli.

S druge strane majka ove cerkice to dijete hrani, odjeva, skoluje i odgaja. Ona je rodila i nosala 9 mjeseci u stomaku. Nije maceha.
Koji stav. Znaci ako u dva citava dana otac, njegova partnerica i dijete odu na kavu i sok - to je onda drek sve skupa, a ako mama nakon posla nahrani dijete to je super. A taman sam mislila da smo raspravili da ga ta dva dana i tata i njegova partnerica i hrane i odgajaju i skoluju (dijete tamo pise zadace!). I da ga je na kraju krajeva napravio taj otac, cak i ako ga je (bioloski uvjetovano jel) mama nosila u trbuhu.

Pa niti mami nije citav dan fokusirana na dijete, ako dodje podvecer s posla. Ili taj vikend kad je dijete doma, jel mama s njim 24/7 slaze kocke na podu ili isto ode u nabavku, obavlja kucanski posao i slicno. Po svoj prilici ovo drugo i to je posve u redu. Spominjao si ranije brojke i brojio dane, s time da si mami zaracunao pod citav dan boravka s djetetom i dane kad je vecinu dana na poslu i to poistovjetio sa citavim danom boravka kod tate i zene/partnerice mu.

Quote:
Isto tako onaj argument da ako je vasa kuca svi se moraju povinuti vasim pravilima cak i dijete - nije u redu.
To Suzy nije nigdje napisala. No vec si to tvrdio, pa sam pojasnila i opet to tvrdis. Posve identicno si se ponasao u nasoj diskusiji od neki dan. Ne zelis procitati sto ljudi pisu nego tvrdis svoje.

Quote:
Samo zato sto je to vasa kuca vi opet nemate prava da kazete bilo sta djetetu bez suglasnosti i njene/njegova majke kod koje dijete zivi.
Kako bi to prakticno funckioniralo? Dijete zeli sok ali prvo bi trebalo pojesti nesto, maceha zove mamu djeteta. Pet minuta kasnije dijete bi gledalo tv a zadaca nenapisana, maceha neka zove mamu, najbolje da i mamu odmah uzmu na te vikende k sebi, za svaki slucaj.

I naravno mislim da maceha itekako ima pravo (su-pravo) organizirati zivot u svom domu a pogotovo oko stavri koje se nje direktno ticu.

Quote:
Ali slažem se sa onim (iz raznih primjera u vlastitoj obitelji) da je za većinu sranja između prve i druge žene, i djece iz prvog i drugog braka kriv upravo muž koji nema muda postaviti situaciju kako bi trebalo, nego je na jednu ženu ogorčen, pa to osjeti i djete, drugoj podilazi, pa to opet osjeti i djete, itd.
Slazem se.

I naj komentar od stefy za odjecu, pa mi ne znamo, mozda njoj tata i njegova sadasnja zena zaista kupluju odjecu? Ako je to pisalo (da ne kupuju) a ja nisam vidjela, isprika.

Quote:
To je cinjenica #1.

Problem #2
Gdje je problem broj jedan? I zasto tvrdis Suzy da je problem sto nije ona u braku s tim covjekom? Kako ti mozes znati da je to njima problem?

Quote:
problemi nastaju kad se odrasli zele osvecivati jedni drugima, biti egoisticni ili na bilo koji drugi nacin blesavi i destruktivni.
Potpis.

Quote:
mi imamo 3 klinaca: 2 zive s nama full time a najmladja je 50% vremena s nama,
Jesu to sve troje djeca od iste mame? I svaka cast na full time angazmanu.
Pisala si da i da radis, pretpostavljam i tata isto i sve to stici je velika umjetnost. Jel pises mozda koji prirucnik o organizaciji uskoro?
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 17:15   #85
Quote:
hagendaz kaže: Pogledaj post
Ova tema govori o cerki autorice Septembar pa me zanima sad kako ovaj vas komentar uopste ima ikakve veze sa cerkom prema kojoj se maceha ne ponasa korektno ( skupa sa ocem ) i kako ovo moze pomoci autorici?
Ovaj komentar ima puno veze sa temom jer pokazuje kako to sve dijete vidi. A takav komentar na ovu temu je neprocjenjiv. Da ih je barem vise.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 18:29   #86
U bližoj obitelji imam par slučajeva razvoda, s time da je svaka ta obitelj posebna priča za sebe.

Nažalost, od 3 razvoda, u 2 imamo slučaj da nova žena, dakle maćeha, ne tolerira baš dijete iz prethodnog braka.

Jedna se ponašala tako da npr. u potpunosti ignorira to dijete, a njegov otac, eto, šuti.

Druga se ponašala tako da je na sve načine pokušala da muža drži podalje od bivše žene, pa tako i od djeteta te je čak i nama prijetila da će nam zabraniti da vidimo njegovo dijete iz braka s njom ukoliko se čujemo s njegovom bivšom ženom (koja je inače dar od Boga što se svega tiče ).

Prva priča ima sretan kraj utoliko što se dečko uspio sam koliko-toliko odgojiti unatoč takvom ocu i brojnim maćehama (ona je samo jedna od mnogih koju sam spomenula), a druga je priča završila tako da je ovu drugu ženu muž ipak doveo u red te je trenutno sve u redu. Nadam se da će potrajati.

U biti sam htjela reći kako svakako treba ispitati situaciju koju dijete spominje. Ne treba zvati njegovu drugu ženu, već s njim popričati. Ipak je to njegovo dijete.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 21:23   #87
bilo je par pitanja pa da ne idem previse u detalje u vezi privatnosti moje obitelji, evo generalno: ne planiramo nase biolosko dijete sad, mozda kasnije, vidjet cemo vec kako cemo se oko toga osjecati.
da, radim full time, radi i tata. nemam vremena pisat prirucnik o organizaciji zapravo, da mi muz nije tako organiziran i optimistican, sve bi bilo komplicirano do neizvedivo. ali on je takav sumanuti karakter da sve moze i to jos sa smjeskom ne znam s cim su ga drogirali kad je bio mali....
osim toga, klinci su super i nema se nikakvih vecih problema s njima, dapace od velike su pomoci jedni drugima i nama.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 22:33   #88
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
bilo je par pitanja pa da ne idem previse u detalje u vezi privatnosti moje obitelji, evo generalno: ne planiramo nase biolosko dijete sad, mozda kasnije, vidjet cemo vec kako cemo se oko toga osjecati.
da, radim full time, radi i tata. nemam vremena pisat prirucnik o organizaciji zapravo, da mi muz nije tako organiziran i optimistican, sve bi bilo komplicirano do neizvedivo. ali on je takav sumanuti karakter da sve moze i to jos sa smjeskom ne znam s cim su ga drogirali kad je bio mali....
osim toga, klinci su super i nema se nikakvih vecih problema s njima, dapace od velike su pomoci jedni drugima i nama.


I da, vjerujem da su klinci super ali vjerujem i da ste vi a posebno ti super, pa oni to osjete i onda vrate tu toplinu i ljubav koju prime.
Sve je to reciprocno.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 22:33   #89
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
bilo je par pitanja pa da ne idem previse u detalje u vezi privatnosti moje obitelji, evo generalno: ne planiramo nase biolosko dijete sad, mozda kasnije, vidjet cemo vec kako cemo se oko toga osjecati.
da, radim full time, radi i tata. nemam vremena pisat prirucnik o organizaciji zapravo, da mi muz nije tako organiziran i optimistican, sve bi bilo komplicirano do neizvedivo. ali on je takav sumanuti karakter da sve moze i to jos sa smjeskom ne znam s cim su ga drogirali kad je bio mali....
osim toga, klinci su super i nema se nikakvih vecih problema s njima, dapace od velike su pomoci jedni drugima i nama.
ako se smije znati,koliko po prilici imaš godina?
amnezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 22:55   #90
Quote:
amnezija kaže: Pogledaj post
ako se smije znati,koliko po prilici imaš godina?
32
(jel to vazan parametar?)
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 23:02   #91
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post


I da, vjerujem da su klinci super ali vjerujem i da ste vi a posebno ti super, pa oni to osjete i onda vrate tu toplinu i ljubav koju prime.
Sve je to reciprocno.
ma ja sam telentirana za bit mama ko krava za balet mislim da je glavna stvar u tome da nema nerjesenih problema i sumnji i svi u prici su normalni i zele dobro klincima, a klinci su super
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 23:20   #92
Smile

Quote:
luca kaže: Pogledaj post
32
(jel to vazan parametar?)
nije,ali me zanimalo!
amnezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 19:21   #93
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
ma ja sam telentirana za bit mama ko krava za balet mislim da je glavna stvar u tome da nema nerjesenih problema i sumnji i svi u prici su normalni i zele dobro klincima, a klinci su super
Da to sam htjela napisati, nisam aludirala na majcinske talente nego na to da si sama sa sobom na cisto u glavi sto zelis, da nemas kompleksa koje bi onda punila trazeci svu paznju, dakle da si u ravnotezi. Onda svaki odnos uz dobru volju moze fukcionirati.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 21:43   #94
@hagendaz se više ne javlja, šteta, nemam s kim raspravljati.

Sa ostalima se slažem, pa nije neka fora.
SuzyQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 17:54   #95
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
svi su oni nasi
ali da odgovorim na pitanje: nijednome nisam bioloska mama.



Čitaš ti njima bajku o Ivici i Marici?
kajbuvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 22:33   #96
Quote:
kajbuvac kaže: Pogledaj post
Čitaš ti njima bajku o Ivici i Marici?
tata je zaduzen da citanje prije spavanja najmanjoj (decki su preveliki za bajke), ja sam zaduzena za mazenje i cesljanje i ususkavanje u krevet btw, mislim da nije posebno zainteresirana za price brace Grimm... voli Pipi Dugu Carapu

(btw, nisam ni luda, ni corava da ne vidim maliciozne i idiotske insinuacije, ali svatko ima pravo da ga pustim off the hook i pokazem dobru volju za normalnu komunikaciju)
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 23:06   #97
ma svaka čast kak Luca ima energije za takvo što...nismo sve iste
amnezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 23:35   #98
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
tata je zaduzen da citanje prije spavanja najmanjoj (decki su preveliki za bajke), ja sam zaduzena za mazenje i cesljanje i ususkavanje u krevet btw, mislim da nije posebno zainteresirana za price brace Grimm... voli Pipi Dugu Carapu

(btw, nisam ni luda, ni corava da ne vidim maliciozne i idiotske insinuacije, ali svatko ima pravo da ga pustim off the hook i pokazem dobru volju za normalnu komunikaciju)

jedno privatno pitanje.......32-(2008-2002)= 26 godina,kada si pocela pisati postove.
Odakle ti toliko vremena,napisala si ih preko 10000
troje tuđe dijece,puno radno vrijeme ,kuca na moru,u francuskoj itd.....kako to sve stigneš?
Ili je Pipi duga čarapa tvoj uzor.

PS....tvoj potpis ti nije neka fora...nego uvreda.
kajbuvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 23:59   #99
kajbuvac je postavio zanimljivo pitanje.................i meni još ni sada nije jasno otkud tolika privrženost muževoj djeci,pa zar ona nemaju majku?

Zadnje uređivanje amnezija : 19.09.2008. at 23:59. Reason: d
amnezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 07:00   #100
eto zašto sam ja izabrala samoću umjesto veze
moj sin ima dvanaest i mislim da je prošao dovoljno sranja u životu da bi mu se još i očuh prošetavao po stanu

osobno držim se parole - svatko neka trenira strogoću na vlastitom djetetu-
maćeha, očuh - jednostavno moraju se pomiriti sa spoznajom da - krv nije voda-

autorici posta- ne šalji malu više u maćehe
otac joj je pizdek- da nije, ti bi bila s njim
maloj je već sjeban život vašim razvodom samo joj još fali da joj-ona- govori da je debela
ja bi odjebakus sve skupa
mala neka se viđa s ocem gdje to ona želi
ti kontroliraj situaciju i to je to
maćehu zaobiđi-vidiš da ti ne voli dite, pa šta ju šalješ
ne možeš živit u bajci
smijeh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:18.