Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2008., 16:40   #1
Post Danas, sutra, prekosutra - astro osvrt

evo pogledajte nesretnu smrt Ive Pukanića.

Jučer je Merkur (novinar) bio na zvijezdi Algorab, Dupor kaže "ubiti ili biti ubijen".

Sunce grada Zagreba se nalazi na 13 raka i taj merkur je formirao kvadrat. Na nekoliko mjesta sam čuo od nekih viđenijih astrologa da smatraju da je Sunce na 13 Raka kad je u pitanju Zagreb.

U vrijeme kada je ubijena Ivana Hodak, Mars je bio na 13 vage - ubijena.

Očito je Algorab moćniji unatoč činjenici da je zvijezda čini mi se 3 magnitude.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 17:00   #2
Otkad je za analizu dovoljna samo jedna natalna planeta i samo jedna tranzitirajuća planeta i to još Me?

Ovo može označavati loše ( 90 ) vijesti / informacije ( Me ) za grad Zg ( So ) no vjerojatno je bilo još nečeg osim ovoga

Ako baš želiš upotrijebiti algorab onda barem vijesti o smrti, ali čisto sumnjam da je to bilo odlučujuće u ovom slučaju...

U svakom slučaju nedovoljno elemenata za bilo kakvu iole ozbiljniju analizu... a kamo li tvrdnju o značaju Algoraba...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 17:08   #3
saša ac napada na Twinse je isto bio na Algorabu - 13 vage.

Ja naravno nisam nikada ni tvrdio da je ovo neka kompletna analiza jer ja ne znam , niti itko sto posto zna točnu natalnu kartu zagreba.

No činjenica je da je ovo vrlo znakovito ponavljanje Algoraba u mnogim tragičnim događajima.

Danas, nakon ponoći oko 3 sata ujutro Mjesec će se naći na 29 Djevice - znak Hrvatske, posljednji stupanj govori da se radi o granici, i time će formirati egzaktan kvadrat sa Plutonom - ubojica. Dakle po mojom procijeni moglo bi doći do novih saznanja u pogledu ubojice ili ovo indicira neki novi značajan događaj.

Ajmo sačekati pa vidjeti.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 17:46   #4
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
saša ac napada na Twinse je isto bio na Algorabu - 13 vage.
To opet ( barem meni ) ne znači ništa... tko zna za koliko zbivanja je bio asc na 13 vage pa nije bilo ništa tako drastično ili pak, tko zna za koliko drastičnih događaja, asc nije bio na 13 vage...

Kad kažeš da je So na 13 raka, znači da se ipak kalkulira s nekakvom kartom Zg... onda je prilično lako (ali uz dosta vremena) provjeriti da li odgovara realnosti , gledajući presudne događaje u prošlosti grada Zg...

Što se Mo tiče on svakih 7 dana raditi aspekt s Pl odnosno svakih 28 dana je na 29 djevice... pa što?

mislim , nemoj me krivo shvatiti, čemu onda pišeš ako nisi ni mislio analizirati nešto... zašto si uopće i gledao, ako nemaš sve elemente za analizu... ako tražiš nešto ( u karti ) možeš naći što god zaželiš da nađeš.. na kraju ispada da se sve može objasniti bilo čime , što je apsolutno netočno, i neozbiljno... na kraju krajeva nije primjereno za nekog tko se misli ozbiljno baviti astrologijom...??? ponavljam, nemoj me krivo shvatiti ... nije mi namjera ikog kritizirati... čisto mi je palo to pitanje na pamet
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 18:58   #5
Saša nema potrebe za puritanskom i isključivom logikom.

Ja ovdje nisam rekao da je samo i jedino nekome Algorab prouzročio smrt. Ja sam samo rekao da je prilično znakovito, i da se iz horoskopa grada vidi nečije stradanje. Naravno da taj aspekt samostalno to nije mogao napraviti bez potpore. No kako nemamo horoskop Zagreba daljnja analiza je nemoguća.

A ti si saša pretpostavljam jako dobro shvatio na koji način ja to mislim ne znam čemu cjepidlačenje.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 19:06   #6
a kaj je sa svim onim anonimnima koji su stradali u bilo koje vrijeme u zagrebu?
merkur možda znači i pisanje, ali znači i mladost, mlade ljude koliko znam, pa šta je onda sa stradanjima luke ritza ili one cure nike ili brojnih drugih koji su nastradali?! pred koji tjedan je praktički svaki dan u zagrebu bilo neko ubojstvo ili samoubojstvo.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 19:55   #7
Za to postoji odgovor.

Ovdje je u pitanju kvadrat prema Suncu - nešto važno poznato, a taj kvadrat ide iz smjera Vage - javnost, dakle javne persone i ovo ukazuje na njihovo stradanje. Obični ljudi, nisu prikazani kroz tako izravne aspekte u horoskopu jednog grada.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 11:19   #8
Nekakav crni oblak nadvio se nad gradom Zagrebom, ubojstva Ivane Hodak, Pukanića i slična događanja pune novine. I ne samo u Zagrebu ima takvih stvari i po ostalim gradovima...
Ova tema je odlična Suspirium, bila sam slobodna promijeniti naslov teme, kako bi ubuduće koga zanima neki naredni događaji bili u astro smislu prokomentirani ovdje.
Za početak, ima li točne podatke za grad Zagreb?
Drugo, s obzirom da zadnjih nekoliko tjedana svakakva strašna događanja pišu se po crnoj kronici, javnost je uznemirena i bilo bi zanimljivo pogledati kartu RH, da vidimo kakav to malefik kruži nad našim nebom...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 11:58   #9
npr. Pula, isto brdo štočega...
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 11:59   #10
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Saša nema potrebe za puritanskom i isključivom logikom.

Ja ovdje nisam rekao da je samo i jedino nekome Algorab prouzročio smrt. Ja sam samo rekao da je prilično znakovito, i da se iz horoskopa grada vidi nečije stradanje. Naravno da taj aspekt samostalno to nije mogao napraviti bez potpore. No kako nemamo horoskop Zagreba daljnja analiza je nemoguća.

A ti si saša pretpostavljam jako dobro shvatio na koji način ja to mislim ne znam čemu cjepidlačenje.
Pa upravo ti o tome i govorim ... izvučeš položaj So iz nepoznatog horoskopa i radiš zaključke...

zato sam i pitao što ti je uopće zankovito ovdje...

Ne cjepidlačim već jednostavno u ovom tvom primjeru nevidim ni A od astrologije... ovo je najblaže što mogu reći...

...i upravo zato što nisam shvatio što si uopće htio s ovim bez horoskopa zagreba... jer ovo je izvlačenje zaključaka na osnovu pretpostavki...

Tema jest dobra no dajte neki horoskop ( Zg ) pa da gledamo barem neku kartu... ima li tko datum rođenja Pukanića... bilo što..
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 23:11   #11
sasa62, ivo pukanić je rođen 21.01.1961.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 12:44   #12
Evo, ja bih se držala horokopa RH...Javnost ili narod koju simbolički predstavlja Mjesec nalazi se pod egzaktnim tranzitnim kvadratom Urana planete šoka i skandala iz 3.kuće komunikacija, novine itd. Javnost dakle potresaju i paniku dižu potresni natpisi po dnevnim novinama...
Mjesec u ovom horoskopu je inače i dispozitor Merkura - novinar, a taj Merkur se nalazi u 7.k. - odvjetnički krugovi...tako da su na meti dakle novinarsko-odvjetnički krugovi.....trebam li napomenuti da je taj 'natalni' Merkur upravo afliciran od strane Urana egzaktnom opozicijom...pa ti budi novinar ili odvjetnik u RH...
Nisam baš neki mundani astrolog, al eto..evo je moj bijedni pokušaj....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 16:07   #13



Link karte

Pošto se nezna sat ovo je samo moja pretpostavka... koja bi, po meni, mogla biti jedna od par mogućih varijanti koje bi "dozvoljavale" ovakve drastične posljedice...

Dakle da bi se desilo nešto opasno po život, moraju biti uključena barem dva "teška" ( Pl, Ne ili Ur ) tranzita na bitne točke natala uz tranzit Sa ili Ju kao okidači...

Ovakav izgled karte bi odgovarao ovim uvjetima.

Dakle, odprilike od početka godine Pl šeće se u opoziciji prema Ma koji je Mo dispozitor, dakle bitna planeta u njegovom horoskopu. Uz ovaj tranzit pojavljuju se još Ne 180 Ur ( So dispozitor ) Ur 0 Ve ( planet na Asc. ) Dakle ovdje imamo u jednom dužem periodu dešavaju tri teška tranzita ( na tri bitne točke horoskopa ), no pošto su ti tranziti vrlo spori njihovo "djelovanje" može se odraziti u bilo kojem trenutku dok god tranzit D/R/D potpuno ne prođe. U tijeku cijelog tog razdoblja osoba je u kritičnom periodu. Okidač u vidu Sa 0 Ve.

Dakle već je jednom bio pokušaj atentata, koliko mi je poznato i to negdje početkom godine ako se dobro sjećam... ako netko ima podatak molio bih da ga stavi... dakle najvjerojatnije taj događaj se poklapa s egzaktnim Pl 180 Ma , a taj aspekt još nije završio jer će Pl još prelaziti preko te točke, i ujedno , kao što sam već rekao cijelo to vrijeme je kritično s obzirom da egzaktan događja može varirati ili na egzaktne tranzite (+/- 1 st.) ili na aritmetičkim sredinama između D/R ili R/D kretanja ili sredini cijelog D/R/D perioda...

Isto to vrijedi i za preostala dva "teška" tranzita Ne 180 Ur i Ur 0 Ve...

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 27.10.2008. at 18:41. Reason: resize+link
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 17:26   #14
Dobro što si stavio kartu od Pukanića. Ako znamo da je već izbjegao 2 atentata možemo jedino zaključiti da to tada nisu bili egzaktni aspekti.

A poznato nam je jako dobro da se egzaktni aspekti nikako ne mogu izbjeći i događaj koji oni nose je neminovan.

Mislim da bi ova karta mogla biti točna. Jupiter kao prvi vladar 0 Saturn u 11. Strast za novinarstvo, ali i želja da se bude važan i uspješan.Neptun odlazi u 8 polje i to mu sigurno nosi dramatične opasnosti tijekom života, zavjere i stradanje kao i suradnju sa mafijom. No uočiti ćemo odmah dvije važne stvarii:

vladar Neptuna (on sam) i Mjeseca (on također) je isti - Mars i nalazi se u Raku u svojem padu. I baš u polju 4. - duševni nemir. Taj Mars je 150 Sunce = aspekt smrti po Kepleru stradanje. Merkur 80 Neptun je ovdje ključan aspekt. Merkur vladar poljem 4 - zadnji dio života, i u kvadratu je sa neptunom u 8 , naprasan kraj. Pa čak je i vladar Marsa Mjesec u ovnu u kvadratu sa tim istim Marsom.

8 polje po tradiciji govori o mjestu gdje umiremo - počinje u Škorpionu što ovdje sugerira skupa sa Neptunom da se radi o noći. Jeidno mi je malo nejasna sama bomba no to ću kasnije pogledati.

saša mislim da bi ovo mogao biti točan horoskop.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 17:39   #15
međutim upravo sada sam uvidio jednu manu ove karte. nigdje se ne vidi da mu je na sprovod došao predsjednik države merkur 90 neptun ne govori o tome kao ni mjesec 90 mars.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 14:30   #16
Barack Obama ili Steve McCain

Čudo da ovo nije nitko otvorio

Evo ovako, za Steve McCaina se sto posto zna točno vrijeme njegova rođenja, prilažem njegovu natalnu kartu:




Što se tiče Baracka Obame, također je priložena potvrda o rođenju i upis u matičnu knjigu rođenih tako da ni u tu kartu ne treba sumnjati:




Evo za početak ću ostaviti malo vremena da Fish, SC, Saradonija i Saša, kao 4 vodeća astrologa na našem forumu (a ja sam 5-i) da ostave komentar što misle tko će pobijediti.

Onda ću ja ostaviti komentar. Za izradu progresivnih i solarnih karata ostavljam vam točke podatke rođenja jednog i drugog:

Obama: 4 kolovoza 1961 u 19.24 minute , Honolulu, Hawai.

McCain: Aug 29, 1936, 6:25 pm EST, Colon, Panama:

Imajte u vidu da izbori počinju istovremeno u svim saveznim državam SAD-a u 7 sati ujutro. Međutim, ne znam koje mjesto možete uzeti, možda Washington jer se od tamo daje nalog za otvaranje birališta, s druge strane imajte u vidu da je 30 milijuna amerikanaca izvan SAD-a već glasala.

I još mali dodatak - u Americi je na snazi elektorski sistem biranja, što znači da onaj tko dobije najviše glasova ne mora nužno biti pobjednik.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 14:27   #17
evo iskreno me čudi da nitko nije smogao hrabrosti da prognozira horoskope američkih predsjedničkih izbora, a to je baš važna astrološka tema, dobar primjer za vježbu. Kako nas svega 7-8 sati dijeli od početka izbora ja ću dati svoj komentar.

Steve McCain je je promjenjivi profil ličnosti - 3 planete u djevici a ac u ribama. Vladar horoskopa u sjedištu u promjenjivom znaku .

- inteligentan, sposoban, nesiguran, ide polako ali sigurno. Volja osnažena ali mutna postavkom Saturna u Ribama. Tajni lobiji ga guraju ali i ruše Saturn 90 Jupiter.

Što je ključno u ovome ? Koja je prava snaga horoskopa Johna ? Vladar ac-a jupiter pri vrhu 10 polja i to u svom sjedištu - velika snaga. Međutim i John Kerry je imalo sličnu postavku pa je izgubio izbore. Sunce u Strijelcu u 10. Moramo znati da je 9 polje i znak Strijelca polje prije MC-a. Moć ali ne broj 1 već broj 2. Sunce u Djevici nisu predjsednici, mada je njegova okrenutost prema javnosti ogromna kao i kod svih političara.

Ono što presuđuje pobjednika je definitivno pozicija Mjeseca - narod. Njegov Mjesec nema niti jedan pozitivan aspekt. Međutim moramo znati da masa glasova nije ta koja je presudna u krajnjoj liniji u Americi. Stoga on i dalje ostaje u igri. Ima li on kartu predsjednika ?

U slučaju da ima konkurenta koji ima slabiji horoskop od njegova on pobjeđuje.

Barack Obama je nešto sasvim specifično u karti američkih predsjenika.

On je Lav pri vrhu 7, gospodar car, pobjednik. Podznak Vodenjak a Saturn u 12 a Uran u 7 - tajni lobiji , interesne sfere ga guraju. Rijetko kada čovjek koji ima vladara 1 u 12 postane predsjednik, ali njegov Saturn je baš u sjedištu i 120 vladar MC-a iz 7. Zaista ovo jeste slika predsjednika SAD-a. Njegov Saturn jest R no nije toliko usporen ,kreće se sa više od pola snage.

Mjesec Obama je u Blizancima tako da njega posebno vole mladi ljudi i oni koji su za promjene. Mjesec 60 Merkur u Lavu svjedoči da se radi o velikom govorniku. Mjesec također ima 120 Jupiter u 12 kao vladar 11. Tajna podrška međunarodnih korporacija.

Ako bacimo blic, vidjeti ćemo da Obama i McCain imaju u sextilu egzaktnom Merkure i Mjesece. Ne mrze se baš oni mnogo. Znaju da su pijuni u velikoj igri. Prihvatili su rezultat.

Ostalo je predstava.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:04   #18
Lijepo si to objasnio Suspirium, ali ne vidim da si se konkretno izjasnio. Evo ja se nikad nisam bavila ovakvim pitanjima, ali zašto ne isprobati...
Što se tiče McCaina, on je Djevica/Riba, Sunce0Neptun...ovo više sliči na neku duhovnu osobu nego na aktera prljave politike...Vladari ascedenta Jupiter u 10. i Neptun u 7. on ima težnju i želju postati netko i nešto, te imati vlast...ali težnja je jedno, a dobiti vlast drugo...
E sad bi trebalo baciti oko na progresije, što se meni ne da, pa da vidimo trenutne tranzite...imati vlast, tj. dobiti moć veže se uz 10.k. njemu je tamo Jupiter kojeg trenutno tranzitira Saturn u kvadratu, dakle nepovoljan tranzit. Tranzitni Saturn također u konjukciji na Neptuna u 7. k. koji je ujedno i vladar asc, dakle ovdje je masovna podrška javnosti vrlo upitna, a da ne govorimo o tranzitnom Uranu koji radi opoziciju na tog istog Neptuna. McCain nema podršku glavnih tranzita...stoga moja prognoza za novog predsjednika ide Obami.
Što se tiče samog Obame, Lav/Vodenjak, 10.k. u Škorpionu, vladar Pluton u 7.k. - jel to Predsjednik, vođa, lider il šta?
Njemu su vladari asc Saturn u 12.k. i Uran u 7. - ovom čovjeku vlast i moć nisu na prvom mjestu, što bi po meni trebala biti prva i osnovna karakteristika jednog lidera il Predsjednika.
Dakle, glasam za Obamu.
Evo Suspirium ovaj post samo zbog tebe, da ne kažeš uvijek da se bojim izložiti pogrešci...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:22   #19
Istina, da nisam bio dovoljno jasan.

Ja također mislim da će pobijediti Obama, ali na nepravedan način.

Naime, McCain može dobiti više glasova a izgubiti opet izbore. Al Gore je izgubio 2000 - čini mi se (?) od Busha iako je imao 500 000 glasova više. Na Floridi je Bush dobio svega 500 glasova više i time osvojio sva 33 elektorska glasa Floride. Dakle ne iglene uši.

Tranziti na dan izbora su ključni, samo što je to kod Amerike teško odrediti jer ne počinje svuda u isto vrijeme, neki su i ranije glasovali a Mjesec je tada baš na 25 jarca i to na Saturnu Obame - vladaru - ac-a.

Nedvojbeno je da će dobiti Obama.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:25   #20
Izvinjavam se zbog off-a, ali ime McCainu nije Steve (mada lichi na Steve Martina), nego John.
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.