Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2017., 00:37   #2461
Quote:
deprived_soul kaže: Pogledaj post
Bokić imam jedno pitanjce da ne bi bilo znači, da li mogu sa Visa electron debitnom karticom (u eurima) plaćati u inozemstvu najnormalnije?
Zapravo me buni što recimo na nekim mjestima vani piše "paying method: credit card (Visa,...)". Jel to znači da tamo ne mogu ili što?
Uglavnom mozes, ja sam npr. u Dublinu placa u Lidl-u, Aldi-u i jednom nocnom klubu dok mi je npr. u Tesco-u pos aparat odbija karticu u startu, bez mogucnosti da upisem pin, jednostavno odbije.

Takoder sam podiza novac, za 20€ na Ulster bank mi je zaeacunalo 1,41€ naknade dok na Bank of Ireland za 40€ 1,81€ naknade.
hithard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 16:25   #2462
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Ja imam prepaid karticu kod OTP banke. Nju sam stavila na paypal i prebacujem s računa kad nešto kupujem, točnu cifru koja mi treba u tom trenutku. Sve preko mobilnog bankarstva, sekunda posla. Ne naplaćuje mi se prijenos. Pitaj u svojoj banci.
postoji li ovako nešto u PBZ-u?

vidjela sam da imaju neke poklon kartice, ali pretpostavljam da su jednokratne? i mogu li se te njihove koristiti na paypalu? hvala
sveska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 16:49   #2463
Quote:
sveska kaže: Pogledaj post
postoji li ovako nešto u PBZ-u?

vidjela sam da imaju neke poklon kartice, ali pretpostavljam da su jednokratne? i mogu li se te njihove koristiti na paypalu? hvala
Ne. Samo poklon Maestro I Amex, koje su jednokratne. Ne znam mogu li se vezati na pp.

Zašto ne uzmeš tu od otp ili addiko ili visu od HPB?

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 17:06   #2464
addiko se mora ići nadoplaćavati kod njih u banku (ako nemaš tamo tekući).
za otp moraš imati tekući kod njih.
vidim sad da se visa od hpb-a može nadoplaćivati i s računa iz drugih banaka.

sad samo moram istražiti kolika je naknada (jednokratna, dakle?) za hpb visu. zna netko ovdje možda?
sveska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 17:31   #2465
Bok,znaci kupio sam neku robu preko interneta i obavijestit sam da tu robu nemaju kao pa da ce se racun stonirati i novci ce mi biti vraceni na racun,mene sad zanima koliko banci treba vremena da makne rezervaciju i da mi se novci vrate na racun?
pilip88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 18:19   #2466
Za otp ne treba imati tekući kod njih, isto se nadoplaćuje iz drugih banaka, a tako se može i addiko (moj dečko plaća bivšoj alimentaciju na addiko Prepaid).

OTP Master je bez tekućeg, Visa web prepaid je s tekućim.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 18:32   #2467
Quote:
sveska kaže: Pogledaj post
addiko se mora ići nadoplaćavati kod njih u banku (ako nemaš tamo tekući).
za otp moraš imati tekući kod njih.
vidim sad da se visa od hpb-a može nadoplaćivati i s računa iz drugih banaka.

sad samo moram istražiti kolika je naknada (jednokratna, dakle?) za hpb visu. zna netko ovdje možda?
E da, HPB Visa je mislim 30 kn. Ili 50... Piše na njihovom webu. Ta se naknada plaća svake 3 godine

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:45   #2468
Kod OTP prepaid Mastercard uzmite u obzir da na uplatu uzmu 0.9% provizije. Tipa uplatite 100 kuna, na kartici ćete imati 99,1 kn.
be.redy is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 13:37   #2469
Pozdrav!
Dobio sam mail od banke, tj. obavijest o prelasku na neko SEPA terećenje tekućeg računa, toliko mi je ne jasan da ništa nisam shvatio, što to zapravo je? Neka izmjena načina naplata trajnih naloga ili?
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 13:43   #2470
Da, za tzv. "trajne naloge" od 5.6.2017 vrijede SEPA pravila. Novi će se sada ugovarati s pružateljem usluge(HEP, HT,...) a ne više s bankom. Postojeći će se nastaviti izvršavati više-manje isto kao i do sada, najveća je promjena zapravo u odnosu primatelja s bankom.


(via Tapatalk)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 15:33   #2471
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Da, za tzv. "trajne naloge" od 5.6.2017 vrijede SEPA pravila. Novi će se sada ugovarati s pružateljem usluge(HEP, HT,...) a ne više s bankom. Postojeći će se nastaviti izvršavati više-manje isto kao i do sada, najveća je promjena zapravo u odnosu primatelja s bankom.


(via Tapatalk)
Znači nama ostaje isto ,možda skuplje itd......nisam ni ja jako skužio......
Glavno je da izmišljaju uvijek nešto "novo" da nas oderu malo po malo :::::
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:49   #2472
Quote:
amerdin kaže: Pogledaj post
Znači nama ostaje isto ,možda skuplje itd......nisam ni ja jako skužio......
Glavno je da izmišljaju uvijek nešto "novo" da nas oderu malo po malo :::::
Pa ako ostaje isto tko te dere? btw. trajni nalozi se mogu ugovoriti i preko Amex-a.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 19:29   #2473
Privredna banka Zagreb - iskustva

---
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 19:31   #2474
Skuplje može biti samo kod onih primatelja koji više neće plaćati troškove (Kod HT je to već danas tako)


(via Tapatalk)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 01:19   #2475
....uglavnom, niš pozitivno za kmetove, jel....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 10:24   #2476
Quote:
jony b. kaže: Pogledaj post
....uglavnom, niš pozitivno za kmetove, jel....
Niš pozitivno Nekad su naknade bile u % od iznosa a danas je platiti 2 kn kataklizma
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 12:26   #2477
....ma nemoj, nekad sam plaćao 0kn internet bankarstvom ako je račun (poslovni ili privatni, ne bitno) u PBZ, a 1kn ako nije, danas plaćam 1kn ako je poslovni u PBZ, a 2kn ako je u drugoj banci.... Nije to strašno toliko, no gledajući sve režije i plačanja koja imam to je cca 25kn mjesečno ili ti 300kn godišnje.... no nije to od jučer, ima jedno 5g da je tako....
Moje pitanje je bilo: "Što nam novoga donosi ili odnosi SEPA?"
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:40   #2478
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Niš pozitivno Nekad su naknade bile u % od iznosa a danas je platiti 2 kn kataklizma
Ja kmetove, medju ostalim simptomima, prepoznajem po tome sto cijeli zivot provedu s pogledom uperenim u plocnik, nadajuci se da ce naci par kuna... Pa, jasno, ne vide siru sliku jer razmisljaju o dvije kune....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 18:37   #2479
Ekipa, na koji način mogu zatražit nove podatke za pbz mtoken? Imam na starom mobitelu aplikaciju, no imam novi, pa bi tamo htio. Znao sam, ali sam zaboravio
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 20:06   #2480
Prijaviš se na internetsko, ideš na Više - Autorizacijski uređaji, uđeš u Redistribucija.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.