Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2009., 21:07   #41
Quote:
gospoja kaže: Pogledaj post
u kojoj to državi?

u rh sigurno ne

ukoliko imaju malu djecu, bez obzira koliko bili odvojeni, moraju proći ''mirenje'' u czss (koji traje bar koji mjesec - razgovor zajedno, pa razgovor pojedinačno, a između svakog rupa od bar mjesec dana, pa čekaj još barem tolko na njihovo mišljenje) pa na sud koji donosi konačnu odluku...za sud treba minimalno dva ročišta (ukoliko imaju djecu).
ne znam od kuda ti ovo? ja sam se rastala na prvom ročištu. ako je sve sporazumno, nemaš ovu proceduru koju si navela. upravo suprotno, ne može biti jednostavnije (ako postoji dogovor).
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 23:23   #42
Quote:
Silencium kaže: Pogledaj post
ne znam od kuda ti ovo? ja sam se rastala na prvom ročištu. ako je sve sporazumno, nemaš ovu proceduru koju si navela. upravo suprotno, ne može biti jednostavnije (ako postoji dogovor).
Blago tebi. I kod nas je bilo sve sporazumno pa se oteglo sa svim razgovorima, zajedno, nasamo, psihotestovima pa sud.....
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 09:41   #43
Quote:
Silencium kaže: Pogledaj post
ne znam od kuda ti ovo? ja sam se rastala na prvom ročištu. ako je sve sporazumno, nemaš ovu proceduru koju si navela. upravo suprotno, ne može biti jednostavnije (ako postoji dogovor).

i imate maljoljetnu djecu?
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 23:33   #44
Quote:
gospoja kaže: Pogledaj post
i imate maljoljetnu djecu?
Da, jedno dijete.

Možda sad postoji razlika od kad je na snazi novi Obiteljski zakon. Mi smo po starom zakonu prvo odradili CZSS (jedan ili dva susreta, ne sjećam se) i na prvom ročištu je sve riješeno.
Od predavanja zahtjeva u CZSS do sudske rastave proteklo je ukupno cca 3 mjeseca (poziv od suda smo dobili 2 mjeseca prije ročišta).

Ponavljam, možda je sad procedura duža, moj je primjer od prije 4 godine.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 00:35   #45
Quote:
Silencium kaže: Pogledaj post
Da, jedno dijete.

Možda sad postoji razlika od kad je na snazi novi Obiteljski zakon. Mi smo po starom zakonu prvo odradili CZSS (jedan ili dva susreta, ne sjećam se) i na prvom ročištu je sve riješeno.
Od predavanja zahtjeva u CZSS do sudske rastave proteklo je ukupno cca 3 mjeseca (poziv od suda smo dobili 2 mjeseca prije ročišta).

Ponavljam, možda je sad procedura duža, moj je primjer od prije 4 godine.

čemu onda pitanje ''neznam od kud ti ovo''? tvrdiš nekaj, a ni sama neznaš

ali i u tvom slučaju nije bilo ''dobar dan, mi bi se razveli'' i amen...ipak ste morali proći czss...

tako da ponavljam, bez obira kolko ljudi iz ove priče ne žive zajedno, trebaju proći cijelu proceduru razvoda sa centrom jer imaju malodobno dijete
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 10:46   #46
ne, ne moraju. barem u slučaju koji mi je blizak nisu morali. imali su prvo ročište, mirenja za koja je dogovoreno da neće prolazit, czss je to uvažio, imali drugo ročište na kojem je sve bilo gotovo. doduše, cijeli je proces trajao skoro godinu dana.
od predavanja zahtjeva do presude.


draga autorice teme..
stvarno mi je žao da u periodu kada bi trebala uživati i biti prepuštena samo i isključivo brizi oko budućeg djeteta, moraš razbijati glavu sa njegovim (ne)postupcima.

žao mi je, jer sam prošla rastavu sa svojim sadašnjim suprugom, s kojim sam imala težak period, pogotovo nakon odlaska od tadašnje žene i dvoje djece.
puno sam dvojila i svašta nešta, bila nesigurna, jadna, sretna, ali nemirna.. zahtjev je podnio onog dana kada si iselio.

u međuvremenu, smo se stabilizirali, oformili dom i počeli živjeti svoj život, gdje je taj gadan period bio iza nas.
radili na bebi i napravili bebu. onog jutra kada mi je test pokazao plus, je momentalno nakon plusa otišao na sud da vidi šta je sa zadnjim ročištem.
iako je to normalna reakcija, i nešto čemu se ne treba čudit, nakon nekih gadnih dana i svađa, bilo mi je neizmjerno drago da mu je i to bilo na pameti.

jer do tad smo razvod pustili da se odvija svojim tokom. tj- on je pustio.

nije fer od njega, jednostavno nije fer od tvog nevjenčanog supruga da mu je tvoj mir, koji je jebatt ga, uvjetovan tim papirom, odnosno nepostojanjem istog, u ovom osjetljivom period tvog života.

ne želim ispadne kako se razmećem činjenicom da se moj razveo, jer vjeruj, bilo je groznih dana, zato sam ih i navela. nije sve med i mlijeko.
ma nije ni med ni mlijeko. već sranje kroz gusto granje.

hoću reći što sam već rekla, nije fer i nije normalno, i savjetovat da to ni ne prihvaćaš kao fer i normalno. njegov takav nonšalantni stav prema tebi i vašem djetetu.
ako mu tvojmir nije u interesu, neće ni biti. nikad. i ne bi trebala molit za to.
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 11:28   #47
Quote:
emeral kaže: Pogledaj post


takav nonšalantni stav prema tebi i vašem djetetu.
apsolutno to!
ali zato preporučam autorici da iz odgovornosti i osiguravanja prava svom nerođenom djetetu koje će po svojoj prilici, obzirom na formalan brak u kojem joj se partner nalazi, biti rođeno u izvanbračnoj zajednici koja to nije, od partnera zatraži već oporučno priznavanje očinstva, a po rođenju i alimentaciju.

ako on ne osjeća odgovornost da je to u ovoj pravno malo složenijoj situaciji potrebno ona to može iskoristiti ćak i kao lakmus papir za njegov karakter

žao mi je što tako moram misliti
KylieP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 12:29   #48
Quote:
KylieP kaže: Pogledaj post
apsolutno to!
ali zato preporučam autorici da iz odgovornosti i osiguravanja prava svom nerođenom djetetu koje će po svojoj prilici, obzirom na formalan brak u kojem joj se partner nalazi, biti rođeno u izvanbračnoj zajednici koja to nije, od partnera zatraži već oporučno priznavanje očinstva, a po rođenju i alimentaciju.

ako on ne osjeća odgovornost da je to u ovoj pravno malo složenijoj situaciji potrebno ona to može iskoristiti ćak i kao lakmus papir za njegov karakter

žao mi je što tako moram misliti
ma to sve što pišeeš zaista zvuči rigorozno, i ne baš romantično.
ali možda bi se zaista trebala tom tematikom pozabaviti upravo na takav način
ako to na kraju neće na nju samu djelovat ko mokar peškir u glavu. pa da će joj prekipjeti cijela situacija.

kvragu, i lakmus papir.
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 12:48   #49
Quote:
emeral kaže: Pogledaj post
ma to sve što pišeeš zaista zvuči rigorozno, i ne baš romantično.
ali možda bi se zaista trebala tom tematikom pozabaviti upravo na takav način
ako to na kraju neće na nju samu djelovat ko mokar peškir u glavu. pa da će joj prekipjeti cijela situacija.

kvragu, i lakmus papir.
4 godine bezrazložnog otezanja, jer "meni je to tlaka kao i plaćanje računa" nije razlog već glupost za čut

i sama si rekla da on ima nonšalantan stav i prema ndizder i prema djetetu
po meni ndizder već duže ima povez preko očiju tak da mokri ručnik po meni više nije ni bitan

ja joj samo želim da se zauzme za sebe i svoje nerođeno dijete

(btw. tebi želim brzo i bezbolno)
KylieP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 13:18   #50
Quote:
KylieP kaže: Pogledaj post
4 godine bezrazložnog otezanja, jer "meni je to tlaka kao i plaćanje računa" nije razlog već glupost za čut

i sama si rekla da on ima nonšalantan stav i prema ndizder i prema djetetu
po meni ndizder već duže ima povez preko očiju tak da mokri ručnik po meni više nije ni bitan

ja joj samo želim da se zauzme za sebe i svoje nerođeno dijete
slažem se, slažem s tobom. ja mislim da se njoj teško otrgnuti iz te iluzije, da je to normališ. i da tako treba biti.
jer mu je to tlaka.
i ja joj želim isto
Quote:
KylieP kaže: Pogledaj post
(btw. tebi želim brzo i bezbolno)
i ja fala
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 16:08   #51
Quote:
emeral kaže: Pogledaj post
ne, ne moraju. barem u slučaju koji mi je blizak nisu morali. imali su prvo ročište, mirenja za koja je dogovoreno da neće prolazit, czss je to uvažio, imali drugo ročište na kojem je sve bilo gotovo. doduše, cijeli je proces trajao skoro godinu dana.
od predavanja zahtjeva do presude.

ta ''miranja'' ne možeš DOGOVORIT da hoćeš ili nećeš prolazit...prem OZ to se MORA, ako par koji se razvodi ima
malodobnu djecu.
a ti il si nekaj krivo shvatila ili ih je neko razvodio protuzakonito.

nema trećeg. točka
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 16:21   #52
Quote:
gospoja kaže: Pogledaj post
ta ''miranja'' ne možeš DOGOVORIT da hoćeš ili nećeš prolazit...prem OZ to se MORA, ako par koji se razvodi ima
malodobnu djecu.
a ti il si nekaj krivo shvatila ili ih je neko razvodio protuzakonito.

nema trećeg. točka
nije "mirenje" razgovor sa soc. radnikom i psihologom iz czss
taj dio je obavezan i temelju tog razgovora oni procjenjuju što je u interesu malodobnog djeteta
njihova procjena šalje se sudu

"mirenje" je nešto što ti ponude, a možeš slobodno odbiti
za to se ide u bračno savjetovalište
KylieP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 16:31   #53
Quote:
gospoja kaže: Pogledaj post
ta ''miranja'' ne možeš DOGOVORIT da hoćeš ili nećeš prolazit...prem OZ to se MORA, ako par koji se razvodi ima
malodobnu djecu.
a ti il si nekaj krivo shvatila ili ih je neko razvodio protuzakonito.

nema trećeg. točka
a gle, za početak bi mogla malo manje kategorički tvrditi nešto što je netko drugi doživio. tj. suprotno od toga.
mislim, čitaj se, uvjerila bi me u suprotno

ja ti kažem da moj sadašnji suprug nije prošao niti jedno mirenje presuda je pravomoćna od tog drugog ujedno i zadnjeg ročišta.
protuzakonitta nije, jer je bez hapsa radi bigamije stupio u drugi brak

edit: osim ako tako kategorički ne tvrdiš i da brak u kojem jesam nije pravovaljan

Zadnje uređivanje emeral : 31.07.2009. at 16:59.
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 16:57   #54
Quote:
KylieP kaže: Pogledaj post
nije "mirenje" razgovor sa soc. radnikom i psihologom iz czss
taj dio je obavezan i temelju tog razgovora oni procjenjuju što je u interesu malodobnog djeteta
njihova procjena šalje se sudu

"mirenje" je nešto što ti ponude, a možeš slobodno odbiti
za to se ide u bračno savjetovalište
mi smo isto mislili da je obavezno i da se mora, pogotovo čitajući forum.
kad je došlo to prvo mirenje, bili smo na moru i on je jednostavno telefonski obavjestio czss da ne može prisustvovat, i poslije toga niko više na mirenje nije zvao
u dogovoru sa tadašnjom suprugom naravno.
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 16:59   #55
pročitajte si Obiteljski zakon

to kaj ga neko ne sprovodi, je sasvim druga stvar
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 17:03   #56
Quote:
KylieP kaže: Pogledaj post
nije "mirenje" razgovor sa soc. radnikom i psihologom iz czss
taj dio je obavezan i temelju tog razgovora oni procjenjuju što je u interesu malodobnog djeteta
njihova procjena šalje se sudu

"mirenje" je nešto što ti ponude, a možeš slobodno odbiti
za to se ide u bračno savjetovalište

ok, u narodu se to zove mirenje

stručno se taj dio u centru zove ''postupak posredovanja'' koji svaki par koji ima mld. djecu MORA proći, prema obiteljskom zakonu

pa čak i ako se supružnici slažu oko svega

jer centar treba prosuditi da li je taj njihov dogovor dobar za dijete

a onda sud to dosudi

ponavljam, tako je po zakonu


ako neko razvod sprovodi drukčije, sprovodi ga PROTUZAKONITO
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 17:08   #57
Quote:
gospoja kaže: Pogledaj post
pročitajte si Obiteljski zakon

to kaj ga neko ne sprovodi, je sasvim druga stvar
gospojo. čil.

samo sam ti navela primjer da se ne mora tako kako slovo zakona kaže da mora, a da svjedno sam ishod nije nevažeći. pa tako ni sam postupak, jer na papiru, oni su postupke posredovanja prošli.
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 17:18   #58
3. Posredovanje prije razvoda braka

Članak 44.

Postupak posredovanja provodi se kad se postupak radi razvoda braka pokreće tužbom ili sporazumnim zahtjevom, a bračni drugovi imaju maloljetnu zajedničku ili posvojenu djecu ili djecu nad kojom ostvaruju roditeljsku skrb nakon punoljetnosti.


a ti sad pričaj kaj hoćeš
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 17:27   #59
Quote:
gospoja kaže: Pogledaj post
ok, u narodu se to zove mirenje
ajd nek smo se mi sporazumjele kad si prestala divanit ko narod
KylieP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 20:22   #60
Quote:
gospoja kaže: Pogledaj post
pročitajte si Obiteljski zakon

to kaj ga neko ne sprovodi, je sasvim druga stvar
To je pisalo i u starom OZ.
Mi smo došli zajedno tamo i izjavili da nema šanse za pomirenje. Oni su rekli o.k, a što s djetetom? Tu smo opet dali izjavu kakav je naš međusobni dogovor i to je bio kraj.

I da ti odmah odgovorim na prethodno pitanje o mojoj tvrdnji: tvrdim da sporazumna rastava traje toliko dugo koliko je sudu potrebno da sazove ročište. A to ne bi smjelo biti više od 2-3 mjeseca.
Pa nije to imovinski spor da traje godinama....

Novi i stari zakon se razlikuju u postupku utoliko što se prije prvo išlo na CZSS i s njihovim mišljenjem na sud, a sad ideš na sud koji traži mišljenje od CZSS i na sljedećem ročištu te rastavlja (ako nema drugih problema). Vremenski to i dalje ne bi trebalo trajati više od nekoliko mjeseci.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...

Zadnje uređivanje Silencium : 31.07.2009. at 20:28.
Silencium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.