Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2006., 15:14   #81
Quote:
Lyla kaže:
Ništavilo, izuzetno neinteligentan prvi post.
Lyla izuzetno nekorektan odgovor.Umijesto prosudbe moje inteligencije objasni tko to raspolaže sa novcem od alimentacije.Majka ili dijete?
 
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 09:13   #82
Quote:
Nistavilo kaže:
Lyla izuzetno nekorektan odgovor.Umijesto prosudbe moje inteligencije objasni tko to raspolaže sa novcem od alimentacije.Majka ili dijete?

Normalno da dijete ne raspolaže svojim novcem fizički, da ga ne prebrojava i da ga ne stavlja u kasicu prasicu. Ali to je njegov novac, novac na koji ono ima pravo. I shodno tome majka ga dobiva, ne radi sebe, nego radi njega. Jer ne bi vjerovao, potrebe tog djeteta sasvim su financijski mjerljive i ono ne živi samo od sise.
To je isto kao da si rekao da je novac koji ti lično staviš u banku u stvari novac od banke, a ne tvoj novac zato jer ga banka vrti. Da, sad ćeš uletit s komentarom kako ti svoj novac s banke uvijek možeš dignut...
E vidiš, dijete alimentaciju ne može, jer je zbog omjera uloženog i dobivenog, u debelom minusu već u samom startu.

Dakle, i dalje držim da je ono bio izuzetno neinteligentan prvi post.
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 12:39   #83
Quote:
Nistavilo kaže:
Alimentacija je nešto što pripada majci. Misliš da dijete samostalno raspolaže sa tim novcem?
Možda postoji razlika između prava na alimentaciju i prava na raspolaganje njome?
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 19:37   #84
Quote:
delete kaže:
u medjuvremenu ona je opet ostala trudna s njim i evo ima nekoliko dana je rodila drugo dijete, ali njih dvoje nit su skupa, nit se misle zeniti ni nista takvog. ona ce napuniti 18 u drugom mjesecu. sad mene zanima koja su njena prava, sta moze traziti od mirovinskog, socijalnog, ..
Ona ce napuniti 18?
Nek od svih gore navedenih sluzbi trazi hrpu kondoma ako se opet bude pucala s njim da ne ostane trudna i po treci put!
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 01:08   #85
Mislim da bi bilo dobro za tu djevojku i da ode u savjetovaliste ili da se obrati psihologu.
Nepunih 18, a vec 2 djeteta i borba za alimentaciju i utvrdjivanje ocinstva...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 01:19   #86
Quote:
Lyla kaže:
Ništavilo, izuzetno neinteligentan prvi post.
Kako si samo uspjela tako nešto inteligentno zaključiti? Sad neću cjelu noć spavati od bljeska tvoje spoznaje koji me zasljepljuje
trocki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 14:07   #87
Quote:
delete kaže:
u medjuvremenu ona je opet ostala trudna s njim i evo ima nekoliko dana je rodila drugo dijete, ali njih dvoje nit su skupa, nit se misle zeniti ni nista takvog. ona ce napuniti 18 u drugom mjesecu.
O Bože dragi. 18 godina i nije čula za kontracepciju? Mislim, ne namjeravaju imati djecu ni ženiti se, a štancaju ih k'o ludi. Neodgovorno i glupo. Nemrem čak reći djetinjasto jer s 18 godina neko znanje i svjetonazor ipak trebaš posjedovati.

Ja bih tražila novac za podvezati jajnike takvima. Zbog takvih je debila Nazorova krcata.
Walpurgas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 10:49   #88
da vi kaj napumpate mlade curke glupe i naivne ko pure na kiši ili mlatite žene jer nemate muda štemat se sa lokalnom ekipom pa kad ove dođu do malo mozga pa vas odluče ostaviti,ali prekasno jer ste ih već nakrcali sa 2-3 djece NEBI davali alimentaciju.jer to će od VAS uzeti žena.djete neće ni vidjeti vaše novce i veliku ljubav kojima ste poklonili dajući bjednih 1000 kuna.i sa tim novcima će žena sebi nakupovati obleke,šminke,novi auto.dok će djete samo sebi privrjeđivati za hranu,odjeću,prašak,sapun.ma sve ono za što im vi dajete novce,a vaše bivše tako bestidno troše.
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 21:44   #89
Postupak za utvrđivanje očinstva...

Jedno pitanje za dežurne forumske pravnike.

Kako se sudski može dokazati očinstvo ako muškarac isto niječe (nisu bili u braku, žena tvrdi da je samo s njim imala spolne odnose, muškarac to nijeće)? Može li sud natjerati muškarca na DNA test? Može li se isti uopće uzeti kao dokaz?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 23:48   #90
Quote:
Ego kaže:
Jedno pitanje za dežurne forumske pravnike.

Kako se sudski može dokazati očinstvo ako muškarac isto niječe (nisu bili u braku, žena tvrdi da je samo s njim imala spolne odnose, muškarac to nijeće)?
Pokreće se parnica za utvrdivanje ocinstva.

Quote:
Ego kaže:
Može li sud natjerati muškarca na DNA test?
Hm,nisam sad siguran za natjerati,ali o obiteljskom zakoniku stoji da ce se prilikom utvrdivanja ocinstva/majcinstva uzeti u obzir postignuca moderne medinske znanosti.

Quote:
Ego kaže:
Može li se isti uopće uzeti kao dokaz?
Priznaje se kao dokaz.
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 23:53   #91
Evo našao sam nešto na netu,zapis sa neke parnice :
Sud, ipak, donosi rješenje kojim određuje da će se u ovoj pravnoj stvari provesti medicinsko vještačenje radi utvrđivanja očinstva DNA metodom.
Znači prisiljen si na DNA testiranje.
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 08:42   #92
Quote:
morski2 kaže:
Evo našao sam nešto na netu,zapis sa neke parnice :
Sud, ipak, donosi rješenje kojim određuje da će se u ovoj pravnoj stvari provesti medicinsko vještačenje radi utvrđivanja očinstva DNA metodom.
Znači prisiljen si na DNA testiranje.

rješenjem ga obvezuje na činidbu ali opet otac ako neće može izvrgavati obvezu..

na to je mislio pokretač topica.

U tom slučaju, sud donosi presudu u paternitetskom sporu i to uvijek utvrđujuću (dektaratornu).

Utvrđuje se da je xx otac djeteta.

Cuj maternitetski i patrnetetski sporovi su uvijek sporovi u interesu djeteta tako da se u njima odstupa od osnovnih nekih načela procesnog prava i utvrđuje se (deklarira) da je taj koji nije htio se podvrgnuti testu DNA otac.

E sad ON (ako mu to tako smeta i smatra da nije otac) moze tužiti dijete i osporavati svoje očinstvo ALI samo pod pretpostavkom da u tužbi tvrdi da on nije otac i MORA NAVESTI OCA djeteta čije očinstvo traži da se utvrdi a svoje osporava.

E tada obadva oca idu na testiranje i onaj koji ima DNA kao dijete je djetetov otac, protiv drugog se tužbeni zahtjev odbija.

U biti dođeš na isto..zato se je odmah bolje testirati...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 05.01.2007. at 09:27.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 11:45   #93
Quote:
Ego kaže:
Jedno pitanje za dežurne forumske pravnike.

Kako se sudski može dokazati očinstvo ako muškarac isto niječe (nisu bili u braku, žena tvrdi da je samo s njim imala spolne odnose, muškarac to nijeće)? Može li sud natjerati muškarca na DNA test? Može li se isti uopće uzeti kao dokaz?
navodno moze,bas zbog toga sto se radi u interesu djeteta.ja bas imam slican slucaj u obitelji,moj bratic zivio sa djevojkom par mjeseci,i ona ga prevarila sa najboljim frendom(on ih uhvatio na djelu )
2 tjedna nakon toga ona kaze trudna.on nevjeruje,djete se rodlio,curica ista on.ipa on nezeli priznat a nezeli ni dnk test(ipak kosta kojih 8000 kn).
usprkos pritisku oca majke itd.moj bratic nezeli ni test,ni priznat,zapravo j..e mu se zivo.
bivsa djevojka (s kojom sam ja u kontaktu) je uzela odvjetnika,e sad po njemu,je bolje da moguci otac sam pristane na dnk test(djevojka je ponudila da ce pola platit),jer ak se ide na sud i tamo se ispostavi da je djete zbilja njegovo onda mora platit sve moguce,sudske troskove,odvjetnike itd..a i zaostalu alimentaciju.
dal netko zna dali ce morat platit i dnk test u slucaju da izgubi???
livadinka.kukuric is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 12:26   #94
Quote:
livadinka.kukuric kaže:
navodno moze,bas zbog toga sto se radi u interesu djeteta.ja bas imam slican slucaj u obitelji,moj bratic zivio sa djevojkom par mjeseci,i ona ga prevarila sa najboljim frendom(on ih uhvatio na djelu )
2 tjedna nakon toga ona kaze trudna.on nevjeruje,djete se rodlio,curica ista on.ipa on nezeli priznat a nezeli ni dnk test(ipak kosta kojih 8000 kn).
usprkos pritisku oca majke itd.moj bratic nezeli ni test,ni priznat,zapravo j..e mu se zivo.
bivsa djevojka (s kojom sam ja u kontaktu) je uzela odvjetnika,e sad po njemu,je bolje da moguci otac sam pristane na dnk test(djevojka je ponudila da ce pola platit),jer ak se ide na sud i tamo se ispostavi da je djete zbilja njegovo onda mora platit sve moguce,sudske troskove,odvjetnike itd..a i zaostalu alimentaciju.
dal netko zna dali ce morat platit i dnk test u slucaju da izgubi???
Tvoj bratić (i svatko sličan) mi se gadi do krajnosti. "Jebe mu se živo je li dijete njegovo ili ne..." Koje đubre, ne želi znati ima li dijete i skrbiti se o njemu. Umjesto da inzistira na utvrđenju očinstva pa ako jest njegovo da se bori za svoja prava, njemu se jebe. I da mi je riđeni brat više mi ne bi ušao u kuću.

Inače test plaća onaj tko izgubi, osim ako se stranke ne dogovore drugačije.
LakatBradePedaljMuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 08:27   #95
pa ne znam baš. treba to pogledati iz druge perspektive; on više sigurno s tom ženom ne će imati posla, ona želi najvjerojatnije njegovu lovu čim ga lovi s odvjetnikom, pa normalno da čovjek ne će imati posla s njom. ali, dijete je dijete, nije tražilo da se rodi i nije krivo kaj se rodilo, a kak veli stara narodna : "Poslije je**nja, nema kajanja". nek mu odvuče njušku na sud i sredi ga da bar daje alimentaciju za dijete
__________________
HR

Winter is coming
Deimos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 00:58   #96
A po cemu je ona zasluzila alimentaciju za to dijete covjeka koga je varala i s kojim ne zivi? Po mom shvacanju kad ga je prevarila dala mu je validan razlog za raskid veze. Jadno dijete u toj situaciji, ali zasto kaznjavati samo muskarca? Zasto majka automatski dobiva starateljstvo a muskarac alimentaciju? Jos jedan slucaj podle spolne diskriminacije protiv muskaraca, eto sta je.
anon72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:55   #97
Quote:
anon72 kaže:
A po cemu je ona zasluzila alimentaciju za to dijete covjeka koga je varala i s kojim ne zivi? Po mom shvacanju kad ga je prevarila dala mu je validan razlog za raskid veze. Jadno dijete u toj situaciji, ali zasto kaznjavati samo muskarca? Zasto majka automatski dobiva starateljstvo a muskarac alimentaciju? Jos jedan slucaj podle spolne diskriminacije protiv muskaraca, eto sta je.
Tvoje poimanje alimentacije je krucijalna greška koju čine kreteni što su napravili djecu, a poslije ih baš briga. Alimentaciju u ovom slučaju ne dobiva žena nego dijete. Dijete treba uzdržavati, plaćati za njega režije, kupovati robicu, ono mora jesti, ići u jaslice pa u vrtić pa u školu, mora ići na klizanje, u kino, kupiti žvake, MP3 i da ne ređam. To dijete mora imati standard kojim žive i oba njegova roditelja i oba pridonose njegovu uzdržavanju neovisno o tome jesu li roditelji zajedno ili ne. Plaćanje alimentacije nije nikakvo kažnjavanje muškarca, to je njegova obveza, a trebalo bi biti i zadovoljstvo jer riječ je i o njegovu čedu. Jasno, genije?

I nije točno da majka automatski dobiva isključivo starateljstvo. Točno jest da je veza majke i djeteta, poglavito dojenčeta, i biološki i sociološki snažnija i zato sudovi određuju da dijete živi s majkom, što ne uskraćuje prava oca i u normalnim odnosima normalnih ljudi rastava ne bi trebala predstavljati problem za skrb o djetetu i roditeljske odnose. Jasno, genije?
LakatBradePedaljMuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 17:00   #98
Quote:
LakatBradePedaljMuza kaže:
Tvoje poimanje alimentacije je krucijalna greška koju čine kreteni što su napravili djecu, a poslije ih baš briga. Alimentaciju u ovom slučaju ne dobiva žena nego dijete. Dijete treba uzdržavati, plaćati za njega režije, kupovati robicu, ono mora jesti, ići u jaslice pa u vrtić pa u školu, mora ići na klizanje, u kino, kupiti žvake, MP3 i da ne ređam. To dijete mora imati standard kojim žive i oba njegova roditelja i oba pridonose njegovu uzdržavanju neovisno o tome jesu li roditelji zajedno ili ne. Plaćanje alimentacije nije nikakvo kažnjavanje muškarca, to je njegova obveza, a trebalo bi biti i zadovoljstvo jer riječ je i o njegovu čedu. Jasno, genije?

I nije točno da majka automatski dobiva isključivo starateljstvo. Točno jest da je veza majke i djeteta, poglavito dojenčeta, i biološki i sociološki snažnija i zato sudovi određuju da dijete živi s majkom, što ne uskraćuje prava oca i u normalnim odnosima normalnih ljudi rastava ne bi trebala predstavljati problem za skrb o djetetu i roditeljske odnose. Jasno, genije?
__________________
HR

Winter is coming
Deimos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 09:19   #99
Quote:
LakatBradePedaljMuza kaže:
Tvoje poimanje alimentacije je krucijalna greška koju čine kreteni što su napravili djecu, a poslije ih baš briga. Alimentaciju u ovom slučaju ne dobiva žena nego dijete. Dijete treba uzdržavati, plaćati za njega režije, kupovati robicu, ono mora jesti, ići u jaslice pa u vrtić pa u školu, mora ići na klizanje, u kino, kupiti žvake, MP3 i da ne ređam. To dijete mora imati standard kojim žive i oba njegova roditelja i oba pridonose njegovu uzdržavanju neovisno o tome jesu li roditelji zajedno ili ne. Plaćanje alimentacije nije nikakvo kažnjavanje muškarca, to je njegova obveza, a trebalo bi biti i zadovoljstvo jer riječ je i o njegovu čedu. Jasno, genije?

I nije točno da majka automatski dobiva isključivo starateljstvo. Točno jest da je veza majke i djeteta, poglavito dojenčeta, i biološki i sociološki snažnija i zato sudovi određuju da dijete živi s majkom, što ne uskraćuje prava oca i u normalnim odnosima normalnih ljudi rastava ne bi trebala predstavljati problem za skrb o djetetu i roditeljske odnose. Jasno, genije?
a sto ako npr. bioloski otac zatrazi starateljstvo? i kao argument navede svoje bolje imovno stanje, i da je razlog za prekid veze bio njena prevara, oliti da ju se smatra nemoralnom osobom?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 09:39   #100
Quote:
Taroth kaže:
a sto ako npr. bioloski otac zatrazi starateljstvo? i kao argument navede svoje bolje imovno stanje, i da je razlog za prekid veze bio njena prevara, oliti da ju se smatra nemoralnom osobom?

o svemu odlučuje sud kada odlučuje kome će povjeriti dijete na čuvanje i odgoj naravno uz suglasnost CZSS.

Naime, sud samo u ova tri slučaja majci oduzima dijete:

1. Duševna bolest
2. Zapuštanje djeteta i nebriga o njemu
3. Narkomanka, prostitutka ili se bavi nekim nemoralnim i opasnim po dijete načinom života.

A sve to treba dokazati.

Imala sam slučajeva gdje se rat vodio oko djeteta između bivših supružnika i gdje su se kurve nazivale i pas mater psovalo i gdje je otac išao tako nisko da ju je prijavio za prostituciju.

Ali ništa nije uspio dokazati. Dijete je ostalo kod majke
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.