Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2010., 09:03   #1
Rastava braka - dodjela skrbništva

kako funkcionira dodjela skrbništva nad djetetom u slučaju rasrave?
u kojim slučajevima se djete može dodjeliti ocu?
anna2536 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 13:29   #2
Prošla sam sve to i znam da nisi u nimalo lakoj situaciji,mene je najviše u biti bilo strah te dodjele skrbništva nad djecom
Moji su svekar i svekrva svojedobno prijetili sa tim i čak su na jednom ročištu izjavili da bi djeca trebala ostati sa njima i ocem te kako ja nisam sposobna brinuti o djeci
A kako imaju novaca a novac sva vrata otvara nije mi bilo svejedno..
Najbitnija je procjena czss,ukoliko majka nije nedaj bože narkomanka,prostitutka,nemarna ili šta ja znam,uvjek ima prednost
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 13:32   #3
Quote:
19NERA82 kaže: Pogledaj post
Najbitnija je procjena czss,ukoliko majka nije nedaj bože narkomanka,prostitutka,nemarna ili šta ja znam,uvjek ima prednost
Na da ima prednost, nego (ako nije luda i ne zlostavlja djecu) dobiva djecu i onda kad možda ne bi trebala. Ne, činjenica da je majka tu djecu rodila nije sama po sebi dovoljna kao jamstvo da će majka uvijek i svugdje biti bolji roditelj.

Ali, u ovom topicu je to vjetar u jedra starterici - u imalo normalnim okolnostima, praktički je nemoguće da ostaneš bez djeteta.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:31   #4
majka je sasvim normalna osoba, sa dobrim radnim mjestom, popriločnom plačom, rješenim stambenim pitanjem, situiranim roditeljima. znači moglo bi se reči sve ok.
ali ni otac ne zaostaje. što se toga tiće podjednaki su.
anna2536 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:48   #5
Quote:
anna2536 kaže: Pogledaj post
majka je sasvim normalna osoba, sa dobrim radnim mjestom, popriločnom plačom, rješenim stambenim pitanjem, situiranim roditeljima. znači moglo bi se reči sve ok.
ali ni otac ne zaostaje. što se toga tiće podjednaki su.
Sad vidim da nije o tebi rječ,u tom slučaju s obzirom da su i jedno i drugo sposobni roditelji vjerovatno će se gledati i dob djece i ne znam-al vjerovatnost da će majka dobiti je velika.
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 15:23   #6
rječ je o mojoj sestri.
curica ima 9 mjeseci.
anna2536 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 15:27   #7
Quote:
anna2536 kaže: Pogledaj post
rječ je o mojoj sestri.
curica ima 9 mjeseci.
Majka je, predmnijevam, još uvijek na porodiljnom, možda čak i doji. Ona će dobiti skrbništvo.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 15:30   #8
a nažalost več radi, ali i doji.
anna2536 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:08   #9
Quote:
anna2536 kaže: Pogledaj post
rječ je o mojoj sestri.
curica ima 9 mjeseci.
Još se neko vrijeme ne može ni rastati, koliko znam.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:14   #10
Može, ako želi.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:19   #11
Quote:
anna2536 kaže: Pogledaj post
majka je sasvim normalna osoba, sa dobrim radnim mjestom, popriločnom plačom, rješenim stambenim pitanjem, situiranim roditeljima. znači moglo bi se reči sve ok.
ali ni otac ne zaostaje. što se toga tiće podjednaki su.
Onda ti je pitanje suvisno. Dijete sigurno ide majci...
Ali mislim da se ne mogu razvesti dok dijete ne napuni godinu dana....
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 18:52   #12
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Onda ti je pitanje suvisno. Dijete sigurno ide majci...
Ali mislim da se ne mogu razvesti dok dijete ne napuni godinu dana....
Za ovo nisam znala,dakle zahtjev se ne može predati dok djete ne napuni godinu
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 02:06   #13
Majka može, otac ne, ako se ne varam.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 11:09   #14
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Majka može, otac ne, ako se ne varam.
TOČNO... dakle OTAC nemože ostaviti svoju trudnu zenu ili zenu koja je rodila do djetove navrsene 1.godine

ali MAJKA MOŽE ... može podnijeti zahtjev za rstavu braka.


dalje.. DO djetetove 3 godine života ako je majka uredna ( dakle sve navedeno : nije narkomanka, prostitutka, ne zanemaruje dijete da dijete zivi u nehumanim uvjetima) zakon je na majčinoj strani...

Otac ima pravo viđanja djeteta najčešće uz prisutnost majke (to je logično mada morate na centru reći ako imate zamjerku na to npr. otac nasilan, bojite se da ce nauditi djetetu ) ili čak uz prisutnost treće stručne osobe koja će nadgledati susret.

poslje ... ako je dijete prve tri god bilo uz majku logično je da će dijete i ostati pod skrbnistvom majke jer je to u interesu djeteta.. Ocu se nemože zabraniti viđanje djeteta jer svako dijete zaslužuje i mamu i tatu osim u iznim slučajevima kada netko djetetu čini štetu (to bi trebao centar primjetiti a vi prijaviti i napomeniti )..

dalje neću pričati jer idem u off , mislim da sam odgovorila na postavljeno pitanje.. Nadam se da će ipak njih dvoje pronaći zajednički jezik za dobrobit djeteta a to da joj se oduzme dijete (a dijete je sad s njom a ne snjim) teško da će proći...

Logično, da je ona ostavila njega i nije povela dijete sa sobom- on bi imao pravo na skrbništvo jer je dijete s njim a ne snjom. Nemate se čega bojati , kad je jasno vidljivo kod koga je dijete, centar će samo udriti pečat na viđenu situaciju .. Rijetko kad ce centar isčupati dijete majci iz ruku - tu bi trebala biti prisutna i policija koja se uvjerila u nehumane uvjete te napravit zapisnik o zatečenoj situaciji blablabla --- odo ja u offf...... pozzz
Jelky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 13:47   #15
hvala savima na odgovorima
anna2536 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 01:48   #16
...

strasno koje gluposti lupetate - niti otac niti majka ne mogu započeti brakorazvodnu parnicu prije navršene prve godine djetetova života. to vrijedi i za nevjenčane parove - niti oni ne mogu pokrenuti postupak skrbništva.
dijete kada ima manje od 6 godina uvijek se daje majci za birgu, čak i kada je riječ o ženi koja nema stalna primanja niti je stambeno zbrinuta. upravo iz razloga kaj ga jelte, tata nemre dojit i slično.
ako majka nema problema sa zakonom, ovisnošću i slično - nema nikakve bojazni da joj se oduzme skrbništvo nad djetetom.
u slučaju tvoje sestre - nema nikakve bojazni da joj se oduzme tako mala beba čak i ako je riječ o problematičnoj osobi. ako želi može tražiti da se viđanje s ocem djeteta održava u njezinom prisustvu, jer je riječ o maloj bebi koja se vjerojatno doji svaka 2 do 3 sata. što znači da je tata ne može odnijeti i vratiti za recimo 5 sati, koliko obično sud presuđuje vremensko viđanje djeteta dva puta tjedno i preko vikenda.
reci seki da ništa ne brine, pokuša se smirit max koliko može, pazi na sebe i na bebicu, i ne prenosi joj stres koliko god to teško zvučalo, jer pretpostavljam da je žena u šoku od svega kaj joj se dešava.
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 20:57   #17
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
strasno koje gluposti lupetate - niti otac niti majka ne mogu započeti brakorazvodnu parnicu prije navršene prve godine djetetova života. to vrijedi i za nevjenčane parove - niti oni ne mogu pokrenuti postupak skrbništva.
dijete kada ima manje od 6 godina uvijek se daje majci za birgu, čak i kada je riječ o ženi koja nema stalna primanja niti je stambeno zbrinuta. upravo iz razloga kaj ga jelte, tata nemre dojit i slično.
.
to ti iz iskustva ili?
naime JA sam podnijela zahtjev za razvod prije nego mi je klinac napunio godinu dana. tako da...
Jelky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 13:59   #18
Situacija kod mene..
sestra ima privremeno skrbništvo, još se nije rastala. muž se želi pomiriti a ona neće.. jer ona već nekoga, jer čujem kako milo razgovara sa dotičnim.. a i njen muž ima neku ali vješto skriva.
na fejsu ima otvoren profil, piše užasne stvari.. ko da nije majka djece, neko neka balavica koja bi na svakog skočila.
odvratna je..
djeci prijeti (čujem je) da će ih poslati tati i nebudu više došli k mami.. ili danas, oćete vi da više ne vidite svoju mamu??

sud je omogućio tatici da djecu viđa utorkom i četvrtkom od 15-18, svaki tjedan i svaki TREĆI vikend idu k njima.. da ne velim da preko tjedna ih ne vidi.. a svaki DRUGI "vikend" odnosno od četvrtka od nedjelje su tamo.
djeca dođu izgrižena od buha, ili bolesna ili jako zločesta, da nekad plaću u noći..

ta djeca nisu odgojena. da mala nezna sa sobom pustiti vodu ili oprati ruke užas.
ja je moram učiti to..
oni su sad kod nas, i kak vidim maknula se od tud nebude.. zašto i bi? stara joj se bavi sa djecom, a ona po fejsu trkelja.
da ne pričam kolko para su im davali tijekom braka, plaćali osiguranje za auto, dizali im novce sa računa , i bez ikakvog srama nisu ni vratili..
pošto je ona bila jako povrijeđena,jer je on nju varao, ona je njemu "vratila", da ju je ulovio sa nekim tipom u autu.. kaj su radili neznam, nit me briga.. sramota njena.
i dođe u kuću od staraca sa dvoje djece ko da se ništ dogodilo nije.. već je godina dana od tog događaja, ništa se nije promjenilo.. ona ko balavica uživa..
ja pizdim na nju i starce.. nažalost pobrat ću stvari i otići iz kuće. sukobi su učestali. moji su pogubljeni u vremenu.. stari pije, stara živčani, ovoj se hebe, da prostite...

ta djeca ne zaslužuju takve roditelje..

djecu će sigurno ona dobiti, ali.. baš nju briga za djecu. ona bi najradije otišla vikendom van, a mamica nek se brine za djecu.. užas.. grozna je..

P.s. kad je stara pita jel joj muž plaća alimentaciju ova ne želi odgovoriti.. ja ni neznam jel je dobiva ili ne.. skriva to ko i svoju plaću ko zmija noge.
__________________
"Timski rad je zakon. Uvijek možeš okriviti nekog drugog!"

Zadnje uređivanje Loza : 06.12.2010. at 14:11.
Loza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 20:44   #19
..

Quote:
Jelky kaže: Pogledaj post
to ti iz iskustva ili?
naime JA sam podnijela zahtjev za razvod prije nego mi je klinac napunio godinu dana. tako da...
da jelky, ja to iz iskustva. mogla si podnijeti zahtjev za rastavom i skrbnistvom jedan dan nakon rodjenja djeteta ali on nece uci u proceduru niti ces ti pokrenuti postupak na sudu prije navrsene prve godine djetetova zivota. odnosno niti se mozes rastati niti dobiti skrbnistvo prije NAVRSENE prve godine djetetova zivota.
sad slobodno mozes nastavit kafenisat, vidim da ti barem nesto dobro ide u zivotu
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 20:48   #20
loza ne razumijem - ja sam na faceu nedavno napisala da zelim nekog nabit na kur..
da li me to kvalificira za nagradu losa mama? istinabog nemam nikoga, ali cak i da imam - u cem je problem? ako su djeca zanemarena ili na bilo koji nacin zlostavljana zasto to ne prijavis nadleznim institucijama? kaj laprdas tu na forumu? moja je mala dobila usi u vrticu. dal me treba objesit zbog toga? uzet mi dijete??
i da -ja svoju svaki dan ganjam da pere zube. ona nece pa nece. definitivno veeeeeliki minus za mamu. mislim shvasta. kuzim da imas subjektivni problem ali to nije objektivni razlog da se zeni uzmu djeca. ak kuzis kaj mislim
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.