Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2007., 00:46   #1
Talking Trogodišnjaci i stariji - topic podrške roditeljima

moje divno, blago, mazno dijete je gremlin. nije bio gremlin, postao je gremlin počne se svađat samnom čim se probudi, završimo rasprave u pola 9 kad ide spavat, a ja imam dojam da me netko izbušio pneumatskim čekićem posred čela.
ljut sam, ne volim te, neću te, makni se, a pet minuta kasnije opet je mamice i volim te i sve superduper.

znam da je faza i da bu ga prošlo, al fakat više nemrem ratovat s njim oko svake stvari. ako kažem da nešto pusti, namjerno to uzme, ako kažem da s nečim završi, baš neće, ako kažem da dođe on ode, ako treba jest, baca hranu, ako treba spavat urla, urla da hoće samnom nekamo, na pola puta urla da hoće doma... dajte mi recite da to magično prođe za, ne znam, tjedan dana?

plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 01:39   #2
znaci to me ceka! Moj je 6 mjeseci tek. Ma naravno da je to faza. A tek kad krene u skolu.....
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 09:49   #3
ne mogu se odlučiti koje su godine najlijepše
Moj ima sedam i pol, najdraže i najčešće izgovorene rečenice a upućene meni su:
~ ako me voliš ispisat češ me iz škole
~ znači ne voliš me, ti mene uopće ne voliš
~ zašto si me rodila
~ kad ja budem imao djecu moći će biti na kompjuteru koliko god žele i jest će 156 sladoleda dnevno
~ domaći rad? domaći da pišem? A što češ ti meni napraviti? Ja po cijele dane radim, ko sluga sam.
itd

sunce mamino
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 09:55   #4
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
ne mogu se odlučiti koje su godine najlijepše
Moj ima sedam i pol, najdraže i najčešće izgovorene rečenice a upućene meni su:
~ ako me voliš ispisat češ me iz škole
~ znači ne voliš me, ti mene uopće ne voliš
~ zašto si me rodila
~ kad ja budem imao djecu moći će biti na kompjuteru koliko god žele i jest će 156 sladoleda dnevno
~ domaći rad? domaći da pišem? A što češ ti meni napraviti? Ja po cijele dane radim, ko sluga sam.
itd

sunce mamino

InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 10:02   #5
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
moje divno, blago, mazno dijete je gremlin. nije bio gremlin, postao je gremlin


meni je vec pun kufer tih faza, non stop svi oko mene govore...to mu je faza, to mu je faza,...jebate stofazno djetinjstvo će imati
nista ne sluša...NIŠTA! Ima jedno mjesec dana da ga puca agresiva, ono...mačem ću te, pa puškom, pa nožem . Poludila sam, rekla sam mu sto puta da ne smije tako govoriti, da je to ruzno, blablabla. Neki dan se vozimo u autu i on se počne derati da mu smeta sunce, a onda ga od toga, kaže, boli trbuh . I ja mu kažem da prestane, prvo na fino, pa dignem glas, a on će meni: "kad narastem nožem ću...", ja se na to trgnem i prosikćem: "šta ćeš???", a on sa osmjehom anđela: "ništa, izrezat ću meso i stavih ga kuhat."
Ubit ću se
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 10:06   #6
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
ne mogu se odlučiti koje su godine najlijepše
Moj ima sedam i pol, najdraže i najčešće izgovorene rečenice a upućene meni su:
~ ako me voliš ispisat češ me iz škole
~ znači ne voliš me, ti mene uopće ne voliš
~ zašto si me rodila
~ kad ja budem imao djecu moći će biti na kompjuteru koliko god žele i jest će 156 sladoleda dnevno
~ domaći rad? domaći da pišem? A što češ ti meni napraviti? Ja po cijele dane radim, ko sluga sam.
itd

sunce mamino
mi smo se odgajali (sad nam je ubrzo 11 godina) po principu da sama dodje do zakljucka da se nekaj mora ili nesmije....

u 2. razredu se odlucila da ne mora ona u skolu, da je skola bezveze....

ja sam rekla da ne mora u skolu...da je to njena odluka i da je ok...al da bez skole u principu moze biti samo cistacica, al i to meni odgovara posto ja puno radim i treba mi netko tko ce cistiti, zauzvrat je dobila novac za hranu...

prosetavala sam je prvi dan...T donesi to, T pospremi ovo, T prolilo se mlijeko, T obrisi kupatilo...
drugi dan ona se sprema za skolu (dva dana nije isla u skolu, a ja sam uzela godisnji)...ja:..ej T di ces?...ona: u skolu....ja: pa tebe sam ja ispisala iz skole...i opet cijeli dan ciscenje...na kraju dana novac..a jedva da je imala za hranu...

treci dan smo se "upisale" u skolu... ...nikad vise oko skole nije bio problem...
__________________
...postala sam članica udruge "Kokoš"...
realna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 10:34   #7
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
ne mogu se odlučiti koje su godine najlijepše
Moj ima sedam i pol, najdraže i najčešće izgovorene rečenice a upućene meni su:
~ ako me voliš ispisat češ me iz škole
~ znači ne voliš me, ti mene uopće ne voliš
~ zašto si me rodila
~ kad ja budem imao djecu moći će biti na kompjuteru koliko god žele i jest će 156 sladoleda dnevno
~ domaći rad? domaći da pišem? A što češ ti meni napraviti? Ja po cijele dane radim, ko sluga sam.
itd

sunce mamino



neću ić u vrtić, hoću ić u vrtić, nisi mi uzela autiće, ja nemam NITI JEDAN autić, uopće nemam igračaka, ti mi ništa ne kupuješ, i novi hit: mene nitko ne voli i ja nikog ne volim.

pa ubit ću se. u pol 7 ujutro počne fajt (jutros oko love. da zakaj mu ne dam istu, a ja zbrajam lipe za tramvaj). u pol 8 dernjava u vrtiću ali samo ako ga ja ostavljam. onda 8 sati mira i tišine jer se nitko na mene ne dere, a popodne opet spektakl dok ja ne padnem mrtva od umora

kak vi ostanete mirne?
ja izađem iz sobe ak skužim da sam i ja postala bijesna, al ne pali uvijek. ide naime za mnom
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:27   #8
prije uru me nazvao moj sinek, svakabigamajkapoželjela
Žica me da ide na kompjuter, ja kažem da ne može dok ne pročita lektiru (slikovnica od 5 strana)
Zove maloprije i kaže da je pročitao, ja ga pitam 'a o čemu se radi', odgovara 'a kako bi ja to mogao znati'
Ubit ću se. Dvaput.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:35   #9
negdje sam ubrala foru za kompjutor, mislim a je bas realna to pisala:
"kol'ko ucenja-tolko kompjutora"
mislim da bi moj odabrao da vise nikad ne sjedne za komp

plavva, kaj da ti velim, a da ne lazem: ne prestane. nikad. samo mijenja formu

ja sam puno objasnjavala, sad na svaku moju imaju 6 svojih tipa:

-sve ja moram radit u ovoj kuci!
-kaj u ovoj kuci nikad nista nema u frizideru? (to u slucaju da se zaboravi kupit bioaktiv ii kinder pingvin)
-ti me zlostavljas, zvat cu plavi telefon, ja imam pravo na igru!

i tak..
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:37   #10
mojoj su 2,5 i može već u ovaj klub, izmislila je prodiku za mene... kad pošizi i rado bi me zveknula, a ne smije onda podigne prst i drekne; loli lali lo
ovo zadnje "lo" je naročito naglašeno

nedavno me je opako nasekirala i vikala sam na nju, kad sam malo ohladila odmah sam joj se ispričala i pokušala objasnti da je mama umorna, radi, petak je.... bla, bla... i lijepo se izgrlimo i izljubimo
nije prošlo ni 10 minuta na opet po onom oko čega smo se posvadile, kažem joj; ljubavi, zar ti nisam objasnila? zašto mi to radiš? hoćeš da vičem na tebe?
kaže ona, s osmjehom; da!
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:41   #11
moj ima 4 i par mjeseci. Al dobar je
Nema problema za ići u vrtić, jede sve.
Al je tvrdoglav za poludit. njegova mora biti zadnja, ma glava me zaboli kad se sjetim kako to izgleda
I pun je energije, ne gasi se. Ja padam s nogu a on ko da su mu se baterije obnovile na 100 %
A kolko tek može pričat
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:44   #12
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post

-sve ja moram radit u ovoj kuci!
-kaj u ovoj kuci nikad nista nema u frizideru? (to u slucaju da se zaboravi kupit bioaktiv ii kinder pingvin)

Ovo boldano mi je poznato.
Dobro u ovoj kući nikad ništa nema za jesti. A nema za jesti npr kulen, sve drugo ima
Ne, nema tri godine više
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:52   #13
meni je isto poznato to-

zašto ja sve moram raditi?

A ima i onu- da si stavila na mjesto,sad bi znala di ti je (dok ja pitam dal je vidio nešto moje)
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:53   #14
a-cure
čule ste za onu MALA DICA MALA BRIGA,VELIKA DICA VELIKA BRIGA

u mene ima i teenagerica---ubit cu se

pa seronja u 2. osnov.------------juče je glupan kasnio 50 min iz škole do koje ima 6 min hoda
mm sjeo u auto i dva đira do škole,ja tražim po prečici i vidila sam ga

a on seronja--jer to i je ponekad - kaže uplakano da je njega i još dvojicu napao žuti bumbar pa nisu od njega mogli proći---

mm mu je pokazao kaiš--mog sina inače ne trba lupit..taj kad vidi kuhaču toliko urla da ,neznam, ko da sam ga ubila,a samo mu je pokažem

onda se moram sakriti i pucam od smijeha
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:53   #15
Quote:
realna kaže: Pogledaj post
mi smo se odgajali (sad nam je ubrzo 11 godina) po principu da sama dodje do zakljucka da se nekaj mora ili nesmije....

u 2. razredu se odlucila da ne mora ona u skolu, da je skola bezveze....

ja sam rekla da ne mora u skolu...da je to njena odluka i da je ok...al da bez skole u principu moze biti samo cistacica, al i to meni odgovara posto ja puno radim i treba mi netko tko ce cistiti, zauzvrat je dobila novac za hranu...

prosetavala sam je prvi dan...T donesi to, T pospremi ovo, T prolilo se mlijeko, T obrisi kupatilo...
drugi dan ona se sprema za skolu (dva dana nije isla u skolu, a ja sam uzela godisnji)...ja:..ej T di ces?...ona: u skolu....ja: pa tebe sam ja ispisala iz skole...i opet cijeli dan ciscenje...na kraju dana novac..a jedva da je imala za hranu...

treci dan smo se "upisale" u skolu... ...nikad vise oko skole nije bio problem...



Savršeno!
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 14:13   #16
Quote:
Katie kaže: Pogledaj post
znaci to me ceka! Moj je 6 mjeseci tek. Ma naravno da je to faza. A tek kad krene u skolu.....

uf, pripremam se na to...ajmeeeeeee....................
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 14:21   #17
mene najviše izluđuje kaj se ne da skrenut na nekaj drugo. ak je zapilio za jedno, onda ne odustaje.
tipa, neki dan idemo iz vrtića i on pošizi jer nisam dala da iz vrtića odnese tuđi autić.
ljut sam ljut sam zbog tebe, ne volim te, neću te.
ja nemam NIJEDAN autić. reko dobro, kad dođemo doma ja ću uzet sve autiće koje nađem. ne možeš uzet moje autiće, veli on. pa kak su tvoji ak ih nemaš? ljut sam, ne volim te, ja nemam autiće i nemam igračke
vozimo se po obilaznici i taman se lijepo vidi avion koji uzlijeće. ja mu pokažem, on se sav oduševi, pričamo čak 30 sekundi, onda ga ja nekaj pitam o avionima, a on odgovori: ljut sam.
i tak, to traje do SAMOBORA, ja na kraju velim da u park idemo kad se smiri i kad budemo lijepo mogli pričati. nakon 10 minuta veli da se smirio i da više nije ljut. velim, oke, možemo sad pričati?
sad sam opet ljut
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 14:27   #18
Quote:
realna kaže: Pogledaj post
mi smo se odgajali ...

Zadnje uređivanje putnica : 22.05.2007. at 17:13.
Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 14:46   #19
jebemumisa, ja ovo necu citat
a ja sve mislim da kako je meni sad tesko... i kako ce bit lakse kad malo poraste.
samoubit cu se od muke
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 15:24   #20
Sjećam se iz tog doba onog čarobnog pitanja zašto I koliko god se trudiš fino i pošteno odgovoriti na pitanje, a poslije svakog a zašto živci ti sve tanji i tanji,ali ti se ne predaješ, pa nije dijete krivo što je znatiželjno, pa to im je prirodno... ipak nakon 10 zašto moraš odgovoriti zato
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:26.