Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 08:05   #4901
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ne kuzis ti ovo ili?
Ako svi prihvate kvote i recimo poljska dobije godisnje 2000 azilanata i nakon 5 godina oni dobiju drzavljanstvo, ce nakon 5. Godina vise od 90% ici putem kojem idu godisnje ca. 300.000 poljaka i to je traziti posao van poljske. Znaci poljska ce imati 5 godina porast od Po 2000 "stranaca" i nece nikada dostici broj od 12.000.
Jedina razlika ce biti da ce evo izmedu 300.000 poljaka biti i 2.000 "novih poljaka tamnije puti".
To isto ce vaziti za sve zemlje koje imaju veliki broj emigracije.
Jer zasto bi netko ostao U drzavama koje napusta godisnje iz ekonomski razloga 1% stanovnistva ako njemu ta drzava nije "domovima" i ako ga tamo 90% stanovnika krivo gleda.
ova tvoja priča je kao da sjedimo za nekim stolom 1990 godine, pijemo kavu i pričao, ajmo u Kinu, pa ko će tamo ima ih milijarda i svi su sirotinja, u prašini se kupaju.
Godina 2017. svi bi željeli ići u Kinu, svi bi željeli poslovati sa zemljom koja ima najviše milionera na svijetu i čiji gradovi su "okovani zlatom".

Kužiš li ti poantu, svijet nikada neće biti isti kao jučer, možda su danas Poljska i Češka siromašnije od Njemačke, ali za 20 godina to možda ne bude situacija, ako Njemačku razjebu razni imigranti, a što je velika vjerovatnoća, imat ćeš ne samo odliv domicilnih Njemaca ka drugim zemljama EU manje pogođenim imigracijom nego i povratak onih afričkih i azijskih imigranata koji imaju pasoš istočnih članica. A sad ti meni reci kako onda kvota nije prijetnja :klap:

i zašto bi Hrvatska, Poljska, Češka, Mađarska ili bilo koja druga istočna članica prihvatala te imigrante, oni ih nisu zvali sebi, nek ih (kad ih je već fino pozvala) udomi sve kod sebe Mutti, u čemu je sad problem.
njami njami is offline  
Old 14.10.2017., 08:18   #4902
Problem u svemu bi bilo da bi se moralo zaposljavati Po vjeri a to nije zakonito.
Mislim ono imas 3 radnika muslimana koja nece raditi za petak i subotu bajrama, Sto je inace radni dan, i evo odmah nemozes vise zaposliti vise muslimana jer imas samo 10 zaposleni itd.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 14.10.2017., 08:38   #4903
Zakoni su tu da se mijenjaju, ako dozvoljavas proizvoljno slavljenje drzavnih blagdana prema religini, moguce je i zaposljavati uz kriterij religije.

Mislim racionalni manager ce vec i sad gledati na i spolnu i nacionalnu i religijsku strukturu, samo sto to nece vikati sa vrhova planina... uz primarne profesionalne reference... tim cine ljudi, i balansiras inflow sa potrebama posla.
Tutankhamon is offline  
Old 14.10.2017., 09:30   #4904
Nije moguce zaposljavanje po religiji i nece se dozvoliti promjenu.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully

Zadnje uređivanje MrsGahan : 14.10.2017. at 09:50.
MrsGahan is offline  
Old 14.10.2017., 10:51   #4905
Iskreno, ovo mi je upravo iskaz shizofrenije demokratskog drustva - prava da, ali obveze ne. Ako tim head zaposljava i zeli znati s kim moze racunati a postoji mogucnost neimanja radne snage, rekla bih da mora znati. Ili ce bar jedan ili dvojica ne moci koristiti blagdane.

anyhow, sumnjam da ce proci u trenutnoj i moje ocekivanje u buducnosti jos goroj klimi. Na Austriji sam napisala - jer tamo zivim, razumljiva mi je nelagoda domicilnog puka na ovakve prijedloge. Srpska pravoslavna manjina recimo nije slicno ishodovala, niti razvijala sustav prehrane u vrticima....Druge religijske manjine nemaju slican pristup. Velim meni su paralelni sustavi blagdana ok, ali sekularizam mora ostati. Da li ce to biti slucaj nakon nas, nisam presigurna...
Tutankhamon is offline  
Old 15.10.2017., 03:29   #4906
D - Savezna Republika Njemačka - parlamentarni izbori 24.09.2017

Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Inače baš čitala nešto odlično:
"Dragi kršćani, zamislite da su Josip, Marija i Isus kod svog bijega u Egipat bili neuspješni zbog gornji granica migranata"


Jeftina patetika.
Naime:
1. Dobar dio izbjeglica su zapravo (ekonomski) migranti
2. Pravni termin izbjeglice jest osoba koja bjezi u prvu sigurnu zemlju. Za Josipa i Mariju to znaci bijeg u Egipat. Za Sirijce, to znaci Jordan, Libanon ili Turska, a ne Njemacka nakon sto se prodje kroz Tursku, Grcku, Makedoniju, Srbiju, Hrvatsku, Sloveniju, Austriju

3. Dobar dio migranata nema potrebne dokumente, te cesto nije utvrdjen identitet
4. Statisticki znacajan broj njih nije dosao sa obiteljima, nego ih je ostavio u svojim drzavama. Ako je opasno, onda bjeze svi.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 15.10.2017., 03:34   #4907
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Vidiš, greška u svemu je da ti stavljas opasnost da uđe ekonomski migrant iznad toga da se odbije nekoga tko ima pravo na azil.

Ili u ime svete obitelji, zašto bi primili roditelje kada je samo dijete bilo u opasnosti. Mogao je Josip ostati i organizirati revoluciju. ;-)

I daj opet Breitbart link, ti linkovi su seriosni samo kada seks 3 dana nije pio kap alkohola.


Idemo malo svjezije primjere..
Najveci dio palestinskih izbjeglica nakon prvog arapsko-izraelskog rata je primio Libanon.. Do tada je Libanon bio pretezno krscanska zemlja, no njihovim dolaskom se to promjenilo..
Veliki broj arapskih izbjeglica je bio glavni razlog izbijanja gradjanskog rata izmedju arapa i krscana, pa su na kraju krscani izbjegli u druge zemlje (nakon sto su izgubili rat).. dobar dio ih je otisao u Francusku..
Danas je Libanon dominantno arapska zemlja..

Mogu jos takvih primjera... ili cemo o Isusu?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 15.10.2017., 06:56   #4908
Pretezno krscanski zemlja? Po podatcima koje se moze naci su 1932 bili 51. Krscana i najnoviji podatci su 2012 40.5% inace je broj veoma razliciti i ovisan o broju primjeni izbjeglica jer je 1985. Bio samo 25%.

Meni je 51% vecinski Ali ne pretezno krscanski i gubitak od 10% U 80. Godina ne smatram nekoj invaziji. U njemackoj U biskupiji Limburg Koja ima ca. 635.000 su samo u 2014. I 2015. Izstupilo 14.000 iz katolicke crkve. Zahvaljujuci razbacivanjem novcem glavnog pastira tamo a i prijasnih pedofila. Znaci 10% U 80. Godina je Trend Ali ne invazija. Vecina velikog broja muslimanski izbjeglica ne zeli ostati u libabonu. A Libanon je na relaciju stanovnika primio najveci broj izbjeglica od svih drzava. Znaci Kao od 85' do 12' ce se brojke promjenuti opet prema gori, jer sigurno vecina muslimana U libabonu nisu ekonomske izbjeglice (tu cemo barem biti suglasni) nego ljudi Koji ostaju u blizini u nadi da se vrate doma kada zavrsi Rat.

A u dominanto Muslimamskoj drzavi sjedi 50% krscanski zastupnika u saboru.

Malo pretjerujes sa rijecima pretezno i dominanto....
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 15.10.2017., 07:56   #4909
D - Savezna Republika Njemačka - parlamentarni izbori 24.09.2017

Ne pretjerujem nimalo. Nakon gradjanskog rata imaju dogovor o jednakom broju krscanskih zastupnika u parlamentu i razne druge stvari koje zamrzavaju status koji je bio prije rata, iako u stvarnosti nije.
Cak i wikipedija daje u prvom dijelu dovoljno informacija:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Lebanese_Civil_War

Npr. PLO koji je osnovan u Kairu je nakon rata sa izraelom imao svoje sjediste u Libanonu.. kako?
Pa jer su ih primili sve kao izbjeglice.. itd..

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Zadnje uređivanje Taroth : 15.10.2017. at 08:17.
Taroth is offline  
Old 15.10.2017., 08:30   #4910
Pa izbjeglica nije stalni gradanin ako ne dobije azil. Kao Sto nisu bili hrvati ili bih za vrime rata.
Znam da imaju dogovor. Ali imas li druge podatke nego one iz 2012? Ja nisam nasla..Pa ako imas.
Znam i to za sabor Ali kod 40% i 50/50 U saboru unatoc sporazumu ja nebi pricala o dominaciji. Niti pretezno kod 51%.
Hrvati su pretezno katolici i krscanska vjera. Ali nisu ipak dominanti. Po meni dominirati nekoga, znaci da je/su drugi manjina koja dozivljava represije jer ne pripadaju toj grupi Koja dominira.

I na kraju smo ipak na temi njemacka, koja nema susjedni drzavu Kao Sto Libanon ima syriu.
Syria ima 3 puta vise stanovnika i ima U "bijegu" broj stanovnika blizu stanovnika libije.

Za njemacku bi to znacilo susjedna drzava sa ca. 250miljuna stanovnika i to pretezno muslimama. To ne postoji.

Znaci ne trebamo panicariti pretjerano.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 15.10.2017., 08:49   #4911
D - Savezna Republika Njemačka - parlamentarni izbori 24.09.2017

Ono sto zelim reci jest:
Palestinci su bili prihvaceni u Libanonu kao izbjeglice, te nisu zivjeli pasivnim zivotom kao u Egiptu, Jordanu ili Siriji. U tim trima drzavama oni ne dobivaju drzavljanstvo, i imaju vrlo ogranicene mogucnosti zaposljavanja...
To nije bio slucaj u Libanonu, jer su oni u Libanonu 'dobri krscani’, pa su im dali sva prava.. i sta se desilo? Gradjanski rat, te to da Hezbollah ima sjediste tamo... PLO isto tako... Krscanske falange su raspustene nakon rata (slijedeci gradjanski rat u Libanonu, pa ce svi krscani morati otici odatle)
to je moj komentar na - Josipa i Mariju koji su bjezali pred Herodom, pa eto moramo i mi migrante primati. Frau Merkel si ih je zvala, neka si ih ima..

mogu ja jos svasta napisati, ali tebi ionako nikakav argument nista ne znaci


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 15.10.2017., 09:20   #4912
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
ova tvoja priča je kao da sjedimo za nekim stolom 1990 godine, pijemo kavu i pričao, ajmo u Kinu, pa ko će tamo ima ih milijarda i svi su sirotinja, u prašini se kupaju.
Godina 2017. svi bi željeli ići u Kinu, svi bi željeli poslovati sa zemljom koja ima najviše milionera na svijetu i čiji gradovi su "okovani zlatom".

Kužiš li ti poantu, svijet nikada neće biti isti kao jučer, možda su danas Poljska i Češka siromašnije od Njemačke, ali za 20 godina to možda ne bude situacija, ako Njemačku razjebu razni imigranti, a što je velika vjerovatnoća, imat ćeš ne samo odliv domicilnih Njemaca ka drugim zemljama EU manje pogođenim imigracijom nego i povratak onih afričkih i azijskih imigranata koji imaju pasoš istočnih članica. A sad ti meni reci kako onda kvota nije prijetnja :klap:

i zašto bi Hrvatska, Poljska, Češka, Mađarska ili bilo koja druga istočna članica prihvatala te imigrante, oni ih nisu zvali sebi, nek ih (kad ih je već fino pozvala) udomi sve kod sebe Mutti, u čemu je sad problem.
Neznam U cemu panika?
Ja bi se kladila da ce i za 20 godina biti njemacka iznad poljske, strukture se ne mjenjanju toliko brzon.
I jednon su dosli ca. Miljun za tebe neprihvatljivi. Vecina migranata osim 2015. Nisu muslimani.
Cak 2015. Je doslo 2,14 miljuna ljudi U njemacku. Od kojih je najveci broj bio iz sirije i na 2. I 3. Mjestu su bili poljaci i rumunji. znaci jednu godinu je vecina migranata muslimanska i odmah panika.
1 miljun je 1,2% njemacke populacije. Blizu tih 1,2% godisnje hrvatska trenutno gubi stanovnika. Znaci ako se natavi taj trend bi njemacka bila za 30 godina vecinski muslimanska, samo evo nije se nastavio ni 2016. Ni 2017, nego su tih godina valjda opet najvece skupine migranata poljaci. Kao svaku godinu od kada du usli U EU i pala ogranicenja.

Baba Merkel je jednom zvala i da nije zvala gdje bi bili danas veliki dio europski drzava.
I zvala je ove na putu. Koliko ih je bilo u srbiji tada i Mi nismo cuvali bas granicu itd.
Znaci usli bi U EU u hrvatskoj i po sporazumu bi ich morali mi primiti, ili?

Ne zove danas, niti ponavlja poziv i naravno kao "dobra politicarka" ne priznaje ni pogresno ocjenjen broj tada pozvani.

Moj prijedlog kvota se ne odnosi na pozvane, niti na razpodjelu postojeci, nego na dogovor eu-a o buducim kvotama i gornjim granicama i borbi protiv slepera.
Znaci zajednicko cuvanje vanjkasni granica. Dozvole za ulazak se dobiva samo na odredenim mjestima van EU koje se zajednicki financira. I jasna izjava da tko se nade U EU bez te dozvole se vraca i gotovo. I ljude se "uredno" uvozi sa autobusima na odrediste, koje nemogu birati.
Ako se Mutti prima vise nego U EU dogoverene kvote to se drugima oduzima.
Meni "razumna" brojka za cijelu EU je 300.000 do 500.000 godisnje od kojih ce se nakon tocne provjere U prvih Par godina vracati 30-40% jer ne izpunjavaju uvjete. Obiteljsko spajane se ubraja U kvotu itd.

Zajednicko rjesenje koje cuva obraz svih politicki opcija U EU, Merkel moze dalje lagati da bi ih ona dalje rado primala U vecem broju ali ne smije, a orban moze kriviti eu za par 100 ili 1000 U godini.

Najgore je Sto se nista ne desava.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 15.10.2017., 09:23   #4913
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Iskreno, ovo mi je upravo iskaz shizofrenije demokratskog drustva - prava da, ali obveze ne. Ako tim head zaposljava i zeli znati s kim moze racunati a postoji mogucnost neimanja radne snage, rekla bih da mora znati. Ili ce bar jedan ili dvojica ne moci koristiti blagdane.

anyhow, sumnjam da ce proci u trenutnoj i moje ocekivanje u buducnosti jos goroj klimi. Na Austriji sam napisala - jer tamo zivim, razumljiva mi je nelagoda domicilnog puka na ovakve prijedloge. Srpska pravoslavna manjina recimo nije slicno ishodovala, niti razvijala sustav prehrane u vrticima....Druge religijske manjine nemaju slican pristup. Velim meni su paralelni sustavi blagdana ok, ali sekularizam mora ostati. Da li ce to biti slucaj nakon nas, nisam presigurna...
Pa trenutno ne zakon nego cak ustav vecina drzava ne dozvoljava zaposljavanje Po vjeri. Ako zbrojis U njemackoj ljevicu dolazis na 38,4% glasaca ili ca. 40% U saboru. Za promjenu ustava trebaju 66,6%.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 15.10.2017., 09:39   #4914
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Ono sto zelim reci jest:
Palestinci su bili prihvaceni u Libanonu kao izbjeglice, te nisu zivjeli pasivnim zivotom kao u Egiptu, Jordanu ili Siriji. U tim trima drzavama oni ne dobivaju drzavljanstvo, i imaju vrlo ogranicene mogucnosti zaposljavanja...
To nije bio slucaj u Libanonu, jer su oni u Libanonu 'dobri krscani’, pa su im dali sva prava.. i sta se desilo? Gradjanski rat, te to da Hezbollah ima sjediste tamo... PLO isto tako... Krscanske falange su raspustene nakon rata (slijedeci gradjanski rat u Libanonu, pa ce svi krscani morati otici odatle)
to je moj komentar na - Josipa i Mariju koji su bjezali pred Herodom, pa eto moramo i mi migrante primati. Frau Merkel si ih je zvala, neka si ih ima..

mogu ja jos svasta napisati, ali tebi ionako nikakav argument nista ne znaci


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Joj dosadni Ste sa Merkel je zvala, je zvala je i nece Kao i svi drugi politicari priznati gresku U procjeni, jer je evo politicarka, da priznaje greske nebi bila ponovno birana opet i opet.

Ako me ti pozoves na rucak jednom, mogu Li ja doci od tada U vjeke vjekova? Mogu li djeci ostavinski prepisati to pravo? Dobivaju li tvoja djeca ostavinski tu obavezu?

Ja Sam citirala izjavu o isusu i mariji i 100% si U pravu da su oni isli U susjednu drzavu a ne proputovali masu sigurni mjesta i U pravu so da je veliki dio migranata ekonomski Ali isto Tako veliki dio ispunjava azilne ili izbjeglicke uvjete EU, ili zenevske konvencije, koje su potpisani i od visegradski drzava.

Ali da je egipat imao ogradu na granici i Marija i Josip bi ostali da druge Strane i isusa bi se ubilo, jer in kao prvo rodeni je bio U opasnosti....

I jos uvjek nemanu drzavu sa 250 miljuna muslimana pokraj njemacke.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 15.10.2017., 09:53   #4915
D - Savezna Republika Njemačka - parlamentarni izbori 24.09.2017

Angela Merkel je promjenila retoriku kada je vidjela da ce izgubiti izbore radi toga. Dok to nije bilo ocito je ponavljala da ne postoji gornja granica.
Nitko od EU politicara (Juncker) nije postavio pitanje kako to da Njemacka pokusava voditi imigracionu politiku EUa, kada za to postoji Vijece EUa i Europska komisija..

Ona je mogla to implementirati samo za njemacku, ali kako je to bilo sve teze, tada je trazila (i uspjela isforsirati) kvote po drugim EU zemljama koje su druge zemlje potpisale, ali se ocito nemaju namjeru drzati.

Prica sa Josipom, Marijom i Isusom je krenula iz Nedjeljom u 2, kada su primili svecenika koji prima izbjeglice.. to je zapravo napravljeno jer je odluceno na RH razini da se primi odredjeni broj izbjeglica, pa treba otupiti/omeksati misljenje gradjana RH, i kao sto vidimo, pada na plodno tlo.

Najnovija promjena politika po pitanju primanja migranata u RH je dosla od strane Plenkovica, jer RH zeli uci u Schendgen, zeli uci u eurozonu, a i Plenkovic se nada nekoj EU sinekuri, pa je bolje zadovoljiti apetite svih koji bi mogli imati utjecaja na te odluke..


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 15.10.2017., 10:23   #4916
Pa Merkel jos uvjek ne da gornju granicu a unatoc tome ne ponavlja stalno poziv. Jedno je ideologija a drugi stvarno primanje. Ako priznaje gresku i 100% promjeni politiku priznaje gresku i to ce shvatiti vecina biraca.
Procitaj dogovor Merkel i Seehofer gdje nigdje ne pise gornja granica, nego brojka Koja moze biti veca. Cisto politicki zajeb da bi oboj Mogli drzati obecanje.

Kvote su Tema 3. Ili 4 mjeseca 2015 i odnisile su se tada na raspodjelu od 60 ili 90.000 tisuca izbjeglica koje su tada bile U italiji ili grckoj. Nije zu temu pokrenula Merkel nakon poziva. Forsirala ih je znaci prija, tada a i kasnije.

Nisam ja gleda Nediljom U 2 nego sam prevela da jednog Njemačkog clanka.
Sto se tice posluzni svecenika ih je nekada sef Franjo pozvao da svaka misija primi Po jednu izbjeglicku obitelj.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 15.10.2017., 10:57   #4917
Danas su pokrajinski izbori u Donjoj Saski (Niedersachsen), gdje SPD drži vlast.

CDU je dugo vremena vodio u toj pokrajini, no raspoloženje građana se promijenilo. Zadnji istupi Merkelice i De Maizerea (CDU, ministar unutarstrašnjih poslova, nema ništa protiv muslimanskog blagdana u Njemačkoj) će mnogo glasača desnice preusmjeriti prema AfDu ili apstinenciji.
DJTcro is offline  
Old 15.10.2017., 12:38   #4918
Mrs Gahan, mislis li da se pristigla populacija dobro uklopila u svakodnevni njemacki zivot? da li bi se bolje uklopili u Saudijskoj Arabiji? kolike su kvote tamo, i zasto?

I smatras li da je velicina pridosle populacije best fit s obzirom na demografsku, rodnu , jezicnu i religijsku strukturu?

Koliki dio populacije 18-30 cini novopridosla populacija u 2015oj? Ako se ne varam na jednoj od grafika je bilo 8% a ne 1%. Doseljavanje 8% u jednoj godini istom stopom moze koliko izmijeniti u recimo 5-10 godina- samo migracijama, a ne natalitetom?
Tutankhamon is offline  
Old 15.10.2017., 18:53   #4919
Od 91-97 su njemackoj rodeni po ca 800.000 djece godisnje. Znaci u 13 godina bi to bilo 10,4 mio. I tako bi moglo biti cak 9% ako su svi prodosli U toj skupini i ako svi mogu ostati. Znaci da ce biti realno negdje izmedu 5-7%. Ali Kao vec receno to je jedna godina. Niti 2016. Niti 2017 nisu vise tolike brojke dosle, nego vecina migranata je opet iz EU.

Pa ti iz daljine valjda ne znas ocjeniti jer ne razlikujes ljude, ja Koja Sam U njemackoj rodena i od vrtica vec imala muslimane sa sobom u grupi/razredu i vec evo 40 godina Imam suzivot sa njiman ne gledam zbog tog iskustva da je svaki potencijalni terorista, Kao Sto to vidis.
Bili te aziati manje smetali od arapa? Turci su se U vecem broju dokazali Kao clanovi Njemačkog drustva od svih drugih jer ih ima najvise, i skoro svi su muslimani...

Nemam ja sto smatrati da li su best fit, ako im je potrebna pomoc to nema veze za best fit, one Koji ne izpunjavaju uvjete treba vratiti.

U slucaju izbjeglica uopce pricati o best fit pokaziva tvoj divni svijetonadzor.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 15.10.2017., 21:27   #4920
REGIONALNI IZBORI

SPD pobjednik izbora u Donjoj Saskoj, Merkel oslabljena

https://www.tportal.hr/vijesti/clana...ljena-20171015
DJTcro is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.