Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2013., 19:47   #1
Kako uništiti...

pozdrav,
zanima me kako uništiti predmet za kojeg sumnjam da je nositelj negativnosti a poklonjen mi je od ljudi koji me pomalo plaše.
Naime u dosadašnjim tekstovima piše da se predmet treba spaliti i baciti u vodu tekućicu koju ne treba prelaziti taj dan, ali
ovo što sam ja dobio je slika u okviru sa staklom.
kako uništiti taku stvar i njen utjecaj?
Naravno, ostavljam mogućnost da se radi o mojoj uobraziji i da sam si za lošu situaciju sam kriv,ali ću bit mirniji kad se riješim slike.
lp svima koji pomognu ili samo pročitaju
__________________
PEDER JE KARAKTERNA OSOBINA A NE SEXUALNA ORIJENTACIJA
artur222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 22:22   #2
Imala sam sliku koja mi nije bila ugodna.
Promatrala sam ju s pokušajem da dokučim što mi stvara nelagodu.
Bacila sam ju u smeće.

Negdje sam pročitala da slike olujnog nevremena i sličnih sadržaja ne bi trebalo imati u prostoru.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 22:29   #3
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Imala sam sliku koja mi nije bila ugodna.
Promatrala sam ju s pokušajem da dokučim što mi stvara nelagodu.
Bacila sam ju u smeće.

Negdje sam pročitala da slike olujnog nevremena i sličnih sadržaja ne bi trebalo imati u prostoru.
to je feng shui i to stoji, ali ja imam dojam da je ta slika "coprana" pa bih je se htio riješiti po nekekvim previlima
__________________
PEDER JE KARAKTERNA OSOBINA A NE SEXUALNA ORIJENTACIJA
artur222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 22:43   #4
Postoje pravila bacanja u vodu tekućicu; taj dan se ne prelazi to mjesto.
* spaliti izvan prostora stanovanja
* ostaviti na raskrižju (tri ulice)
* zakopati što dalje od mjesta stanovanja
* baciti u smeće što dalje od mjesta stanovanja itd.

Mislim da je najbolji način onaj koji ti sam odabereš. Vjerujem da si već dobio neku ideju.

Možeš sve razdvojiti i unitštiti dio po dio. Onda to sve zajedno odložiti na neki od spomenutih načina. Drugo ne znam što bi mogao napraviti.
Ili vratiti onom tko ti ju je poklonio (to je čak njabolji način ako misliš da je "zacoprana").
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 10:42   #5
Posoliti i spaliti.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 14:36   #6
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Posoliti i spaliti.
Ovo za soljenje jos nisam cula ali zasto ne....

Materiju unistis vatrom, dio ide u zrak, dio u pepeo kojeg razrijedis vodom, i to prolijes u zemlju i ....nes' fali...

Hm? Mozda jos posaditi biljku (to bi bila definitivno tocka na i) Baudelaireovi ''Cvjetovi zla''...
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 08:57   #7
Bože sačuvaj...čuj posoliti...saditi biljke...jel može Vegeta za salate?i 13 dana nemoj preći preko mosta...glupost...ja palila pa skorom stan zapalila od silnog zla...kasnije mi kaže svečenik...ma samo blagosloviš i baciš.
micamacska is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 11:35   #8
Quote:
micamacska kaže: Pogledaj post
Bože sačuvaj...čuj posoliti...saditi biljke...jel može Vegeta za salate?i 13 dana nemoj preći preko mosta...glupost...ja palila pa skorom stan zapalila od silnog zla...kasnije mi kaže svečenik...ma samo blagosloviš i baciš.
Pa kad on tako kaze, onda nema brige...

Blagosloviti i baciti u smece.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 12:39   #9
Quote:
micamacska kaže: Pogledaj post
Bože sačuvaj...čuj posoliti...saditi biljke...jel može Vegeta za salate?i 13 dana nemoj preći preko mosta...glupost...ja palila pa skorom stan zapalila od silnog zla...kasnije mi kaže svečenik...ma samo blagosloviš i baciš.
Čemu čuđenje, i ismijavanje?
Ako imaš konkretan savjet daš ako nemaš šutiš.
Svećenici NEMAJU pojma. Oni koji bi trebali znati (to im je služba) plaše se i drhtulje pred čovjekom koji očajan traži pomoć.
Jakog mi savjeta "samo blagosloviš i baciš".
Što se tiče razvikanog Amortha još jedan primjer zastrašivanja i u svemu traženje "vraga".

Sol je jako bitna...prije nego se ideš ismijavati i omalovažavati dobronamjeran savjet prouči nešto i zaključi svojom glavicom a ne nekim glupavim savjetima neupućenog svećenika.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 14:29   #10
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Čemu čuđenje, i ismijavanje?
Ako imaš konkretan savjet daš ako nemaš šutiš.
Svećenici NEMAJU pojma. Oni koji bi trebali znati (to im je služba) plaše se i drhtulje pred čovjekom koji očajan traži pomoć.
Jakog mi savjeta "samo blagosloviš i baciš".
Što se tiče razvikanog Amortha još jedan primjer zastrašivanja i u svemu traženje "vraga".

Sol je jako bitna...prije nego se ideš ismijavati i omalovažavati dobronamjeran savjet prouči nešto i zaključi svojom glavicom a ne nekim glupavim savjetima neupućenog svećenika.
nisam proučila...diplomirala...živjela sa egzorcistom...nemože te Amorth zastrašiti...i nije u Amorthu stvar nego u tebi...astrašuješ se sam...a sol?koja?da nije Marisol?sol je bitna za pacanje mesa
micamacska is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 14:34   #11
Quote:
micamacska kaže: Pogledaj post
nisam proučila...diplomirala...živjela sa egzorcistom...nemože te Amorth zastrašiti...i nije u Amorthu stvar nego u tebi...astrašuješ se sam...a sol?koja?da nije Marisol?sol je bitna za pacanje mesa
istina je da ima svakakvih "svečenika"...i ne ismijavam se...da nisam ovo sve osobno prošla...znači neeee pppročitala negdje...nego prošla...nebih se ni trudila pisati...sve igra ulogu...i vjera i vjerovanja i psiha...sve sve...ismijavanja nema...svatko će naći metodu koja će mu pomoći...znači dobro dobro sam diplomirala i isprobala na vlastitoj koži...a ne da sam riješila sama, nego je osoba koja mi je pokušala načiniti zlo završila u ludari...da ne nabrajam druge...
micamacska is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 14:44   #12
Quote:
micamacska kaže: Pogledaj post
istina je da ima svakakvih "svečenika"...i ne ismijavam se...da nisam ovo sve osobno prošla...znači neeee pppročitala negdje...nego prošla...nebih se ni trudila pisati...sve igra ulogu...i vjera i vjerovanja i psiha...sve sve...ismijavanja nema...svatko će naći metodu koja će mu pomoći...znači dobro dobro sam diplomirala i isprobala na vlastitoj koži...a ne da sam riješila sama, nego je osoba koja mi je pokušala načiniti zlo završila u ludari...da ne nabrajam druge...
naravno molitvom i čistoćom duha...da nebi bilo da sam nedaj Bože još ja nekome zlo poželila...
micamacska is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 15:00   #13
Quote:
micamacska kaže: Pogledaj post
istina je da ima svakakvih "svečenika"...i ne ismijavam se...da nisam ovo sve osobno prošla...znači neeee pppročitala negdje...nego prošla...nebih se ni trudila pisati...sve igra ulogu...i vjera i vjerovanja i psiha...sve sve...ismijavanja nema...svatko će naći metodu koja će mu pomoći...znači dobro dobro sam diplomirala i isprobala na vlastitoj koži...a ne da sam riješila sama, nego je osoba koja mi je pokušala načiniti zlo završila u ludari...da ne nabrajam druge...
Ako si diplomirala onda bi mogla razlikovati barem Č od Ć

Ako se trudiš onda sroči nešto pametno u jednu rečenicu.
Pitanje je bilo kako uništiti.
Pročitaj što si napisala...za mene je to ismijavanje i omalovažavanje upućenog savjeta-prijedloga.

Ako je strah u nama i problem u nama...ne može nam nitko izvana nanijeti zlo nego samo mi iznutra...domaćin sam sebi.

Nisam živjela s egzorcistom ali sam bila prisutna tijekom ezorcizma.

Ne može mi osoba nanijeti zlo ako u meni ne postoji nešto za što se može zakačiti. Svaki pokušaj se odbija i vraća izvoru-tvorcu.
Znači, ne boj se onoga izvana. Čisti ono iznutra.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 18:59   #14
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Nisam tražila da pričaš o sebi.
Tema je kako uništiti. Imaš savjet ili nemaš?

P.S.
Ti slobodno možeš otvoriti temu o sebi.
pa eto ti savjeta...ja riješila sama...trajalo je par dana...povraćala i sve...BACILA PREDMET...NEMOŽE TI PREDMET RADITI ZLO...NEGO OSOBA KOJA TI GA JE OSTAVILA...razumijem da osoba osjeti zlo...super...BACI GA...nemoj tražiti načine...pos...se na njega i pop...i još mu reci...ma ser.... ti se na tvoja vraćanja...nema...to je to...ja kavu nemogu popiti sa osobom od koje osjetim zlo...i uvijek mi se pokaže istina...kaj si mogu...to je tako...vjeruj mi prošla sam sve i sva...osoba koja ti poželi zlo, na kraju će te tražiti pomoć...isto je za predmete...ona zna tko joj je dao predmet?zna...moja isprobana najača obrana...moliti za oprost onoga koji se usudio da ti nanese zlo...ne želim nabrajati što se ljudima dogodilo, jer su se igrali...i sad me trže pomoć...
micamacska is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 20:55   #15
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Imala sam sliku koja mi nije bila ugodna.
Promatrala sam ju s pokušajem da dokučim što mi stvara nelagodu.
Bacila sam ju u smeće.

Negdje sam pročitala da slike olujnog nevremena i sličnih sadržaja ne bi trebalo imati u prostoru.
znači svo oni koji su sate i sate proveli pred platnom da bi nacrtali, recimo, neki jedrenjak na olujnome moru i sl. su doslovno bili priglupi jer takva slika izaziva neki nemir u kući u kojoj je postavljena, te da će stanarima tog prostora donijeti nereću i psihičku rastrojenost??

lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 23:08   #16
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
znači svo oni koji su sate i sate proveli pred platnom da bi nacrtali, recimo, neki jedrenjak na olujnome moru i sl. su doslovno bili priglupi jer takva slika izaziva neki nemir u kući u kojoj je postavljena, te da će stanarima tog prostora donijeti nereću i psihičku rastrojenost??

Mislim da nisi dobro razumjela/o.

Psihičko stanje slikara je vrlo bitno. U svaku sliku slikar prenosi dio svoje osobnosti.
Nije bila riječ o tome da je neko priglup ili koliko je sati utrošeno u jedno platno.

Sliku nisam bacila potaknuta napisanim tekstom (to sam pročitala puno godina kasnije) nego njenim sadržajem koji se nikako nije uklapao s mojim prostorom.

Sliku sam dobila na poklon. Osobno si ju nikada ne bi odabrala.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 11:51   #17
Quote:
artur222 kaže: Pogledaj post
pozdrav,
zanima me kako uništiti predmet za kojeg sumnjam da je nositelj negativnosti a poklonjen mi je od ljudi koji me pomalo plaše.
Naime u dosadašnjim tekstovima piše da se predmet treba spaliti i baciti u vodu tekućicu koju ne treba prelaziti taj dan, ali
ovo što sam ja dobio je slika u okviru sa staklom.
kako uništiti taku stvar i njen utjecaj?
Naravno, ostavljam mogućnost da se radi o mojoj uobraziji i da sam si za lošu situaciju sam kriv,ali ću bit mirniji kad se riješim slike.
lp svima koji pomognu ili samo pročitaju
Sliku i okvir spali, staklo razbij čekićem i baci u kontejner. Kloni se tih ljudi.

Naravno, ako nisi nešto umislio onda šteta slike i druženja
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 22:33   #18
Sve osim spaljivanja je pogrešno.
1.Ako baciš na ulicu neko drugi će nastradati tj. "pokupiti" tu neg.energiju i biti će mu gore nego tebi
2.Što baciš uzvodno naći ćeš nizvodno i to te opet dovodi do toga da ćeš nekoga drugog oštetiti
3.Možda ti ljudi koji su ti poklonili tu sliku nose svoju neg.energiju a ista se prenosi i širi na druge osobe
Spali i trebalo bi biti ok.
__________________
" Razlog sto toliko boli razdvojiti se jeste taj što su naše duše povezane. Možda su oduvijek bile i biće. Možda smo živjeli hiljadu života prije ovoga i u svakom od njih pronašli smo jedno drugo."
Selena- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 16:34   #19
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Mislim da nisi dobro razumjela/o.

Psihičko stanje slikara je vrlo bitno. U svaku sliku slikar prenosi dio svoje osobnosti.
Nije bila riječ o tome da je neko priglup ili koliko je sati utrošeno u jedno platno.

Sliku nisam bacila potaknuta napisanim tekstom (to sam pročitala puno godina kasnije) nego njenim sadržajem koji se nikako nije uklapao s mojim prostorom.

Sliku sam dobila na poklon. Osobno si ju nikada ne bi odabrala.

Napisala si slijedece:
Negdje sam pročitala da slike olujnog nevremena i sličnih sadržaja ne bi trebalo imati u prostoru.

Inace, moze se raditi i o lijepoj slici djeteta okruzenog malim slatkim macicima a da pak na astralnoj razini siri na ukucane cisto zlo.

Poznati primjer kojeg se cesto navodi su Van Goghovi Suncokreti.
Nisam provjeravala..

Interesantna poveznica je sa Dorianom Gray-em, ali to je vec sasvim druga tema...
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 19:30   #20
[QUOTE=emnasut462;43807650

Inace, moze se raditi i o lijepoj slici djeteta okruzenog malim slatkim macicima a da pak na astralnoj razini siri na ukucane cisto zlo.

Poznati primjer kojeg se cesto navodi su Van Goghovi Suncokreti.
Nisam provjeravala..

Interesantna poveznica je sa Dorianom Gray-em, ali to je vec sasvim druga tema...[/QUOTE]

Slazem se s napisanim.
Na moju sliku me podsjetio autor teme.
Suncokrete cu inspitati. Inspiracija
Podsjetila si me na dogadjaj iz povjerljivog izvora koji se dogodio nakon moje price o poklonu.
Skupocjene slike jednog autora sa skrivenim zigovima otkrivene su ,slucajno,.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.