Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2013., 22:51   #21
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Imala sam sliku koja mi nije bila ugodna.
Promatrala sam ju s pokušajem da dokučim što mi stvara nelagodu.
Bacila sam ju u smeće.

Negdje sam pročitala da slike olujnog nevremena i sličnih sadržaja ne bi trebalo imati u prostoru.
Zajebano. A ja imam obiteljsku sliku po ocu, a na njoj je jedan jedrenjak u oluji. A na njemu je poginuo od babe po majci otac i brat

A ovo je slika bez oluje:
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 17:44   #22
Slika je prekrasna. Što se nalazi na vrhu brijega? Pogled s njega je sigurno poseban.

Što se tiče tvoje slike ne mora značit da ju treba uništiti ili ukloniti iz objekta.
To sam osjetiš. Nezgode se događaju neovisno o predmetima. Možda bi se brzopletom odlukom počinila šteta.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 19:29   #23
znači, spaljivanje je najefikasnije. ali što sa staklom?
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 20:53   #24
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
znači, spaljivanje je najefikasnije. ali što sa staklom?
Staviš u veliku čvrstu vreću za smeće (da te ne ozlijedi)...čekić i raspali ...ako nemaš čekić...kamen.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 08:21   #25
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Slika je prekrasna. Što se nalazi na vrhu brijega? Pogled s njega je sigurno poseban.
Istina je: http://www.panoramio.com/photo/66166855?tag=Otok%20Ist

Quote:
Što se tiče tvoje slike ne mora značit da ju treba uništiti ili ukloniti iz objekta.
To sam osjetiš. Nezgode se događaju neovisno o predmetima. Možda bi se brzopletom odlukom počinila šteta.
Tako i ja mislim. Ne mora svaka loša stvar biti pripisana nečijem uroku. Možda bi bilo bolje zapaliti često svijeću ispred jedrenjaka i izmoliti očenaš za spas duše onih koji su na njemu poginuli.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 18:18   #26
Ja sam cula da u poklonima ne može biti negativna energija ili uroci. Sad ne znam koliko ima u tome istine. Negativna energija ili uroci obicno se kriju u nekim bezvrijednim i nebitnim predmetima.
marta85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 00:51   #27
Quote:
marta85 kaže: Pogledaj post
Ja sam cula da u poklonima ne može biti negativna energija ili uroci. Sad ne znam koliko ima u tome istine. Negativna energija ili uroci obicno se kriju u nekim bezvrijednim i nebitnim predmetima.
Krivo si čula, svaki predmet može biti "negativno nabijen"
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 13:31   #28
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Imala sam sliku koja mi nije bila ugodna.
Promatrala sam ju s pokušajem da dokučim što mi stvara nelagodu.
Bacila sam ju u smeće.

Negdje sam pročitala da slike olujnog nevremena i sličnih sadržaja ne bi trebalo imati u prostoru.
A sta ako ja volim oluje i ostale meteoroloske pojave i imam sliku toga u sobi, sta ce to meni komad papira uciniti osim ako ja ne umisljam da mi nesto lose cini ?
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 11:59   #29
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
A sta ako ja volim oluje i ostale meteoroloske pojave i imam sliku toga u sobi, sta ce to meni komad papira uciniti osim ako ja ne umisljam da mi nesto lose cini ?
Nije stvar o motivu, vec o predmetima koji su magijski (namjerno) ili emotivno (iz nehaja) nabijeni stetnom energijom za okolis. Znaci,mozes imati sasvim benignu sliku oluje (koja eventualno, ali vrlo vrlo vrlo rijetko, moze djelovati na senzibilne ili labilne ljude, pogotovo sa izrazito jakim elementom vode u natalnoj karti) , kao sto mozes imati sasvim opasnu sliku dva psica sa rozim masnicama da ti proizvede nocne more od kojih se zelis ubiti jer je na platnu zakacen ne bas prijateljski entitet.
Nije stvar u slici, koliko u onome sto se krije na covjeku nevidljivim planovima.


Nesenzibilni ljudi i oni koji ne vjeruju u onostrano imaju jaci prag tolerancije na ''astralna neprijateljstva'', no kad se jednom uvale u gabulu, smatram ih zbog propalim slucajem za vadenje iz nje.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:31.