Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2013., 21:48   #1
Question Prizivanje duhova (igla i konac)

nisam naisao nigdje na slicnu temu pa da vas upitam za vaša mišljenja, mislite li da je stvarno, izmišljeno ili nešto drugo?
Dakle, proslo ljeto (2012.g) sam bio kod prijateljice, ona, jos dvoje ljudi i ja..
Kroz pricu smo dosli na temu duhova i njih 2 su rekle da su prizivale duha s onom tehnikom igla i konac, nacrtan mali duh sa nekim srcem unutra i slovima, brojevima okolo nega u nacrtanom krugu itd.. Nakon toga smo se jedan dečko i ja dobro ismijali i isprdali ih na tu temu, na nacin kao da izmisljaju i da su si previse umislile. Tada su njih 2 odlucile nama to pokazati i ''prizvale duha''. Igla je naravno kruzila okolo i stala kod određenih slova koja su tvorila odgovor na postavljeno pitanje, no i dalje sam bio uvjeren da ona miče rukom konac i smijao se, da bi ta cura pitala tog duha mogi li i ja postavljati pitanja na što je on pokazao na DA. Uzeo sam konac i stavio iglu na mjesto gdje ju treba staviti. Odjednom prošla me neka jeza i neopisiv osjecaj. pitao sam prvo pitanje: Tko će osvojiti EP i igla je pokazivala od slova do slova Š-P-A-NJ-O-L-S-K-A. Zgrozio sam se, ali ipak postavio jos par pitanja i sve se ispostavilo tocno, prekinio sam s jednom curom nakon cca. 2 mj. kao sto mi je ovaj i odgovorio, itd.. Totalno sam se uvjerio da duhovi postoje od toga dana. Putem kući me zaustavila policija i dobio sam kaznu jer nisam imao vozačku uz sebe, a policija je bila na mjestu gdje inače nikada, ali nikada ne budu, 200 m od moje kuce. Dakle shvatio sam to kao neku možda ''opomenu'' iako moglo se i ovako dogoditi, ali šanse da me tamo zaustave su ravne 0.1%.
Molim vas nemojte me smatrati luđakom i ubjeđivati u suprotno, da sam ja sebi nešto umislio i slicno jer sam psihicki stabilna osoba, niti sam manje inteligentan od prosjeka. Molim vaša mišljenja
dominikosijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 00:48   #2
Quote:
dominikosijek kaže: Pogledaj post
Molim vaša mišljenja
Da , možeš takvim glupim igricama prizvati duhove i to one negativnog predznaka.

Ne , duhovi ne znaju buducnost. Ako su duhovi nisu vidoviti i nemaju vremeplov.
lightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 10:42   #3
Hmm.. ne moraju nužno biti negativni, barem ja tako mislim. Ovaj se i predstavio, pokazao svoje ime, prije koliko godina je umro itd.. Pa dobro ali meni je ispao taj odgovor i tako je bilo na kraju, tko kaže da ne mogu reći budučnost, ne postoje ni čvrsti ''dokazi'' da postoje, a kamoli da ne mogu izreći budučnost.
dominikosijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 20:57   #4
Quote:
dominikosijek kaže: Pogledaj post
Hmm.. ne moraju nužno biti negativni
Negativnog predznaka. Duhovi pozitivnog predznaka ne komuniciraju na taj nacin s ljudima. Duhovi zaglavljeni između ovog svijeta i onog višeg su negativnog predzanka i jedino oni nemaju pametnijeg posla nego da zajebavaju narod.
lightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 20:53   #5
hm, prizivanje duhova...
ako je to čak i moguće, kako to da se onda nastoji komunicirati sa njima, jer zvuk koji mi čujemo (i glas neke osobe pokraj nas) nastaje kad materijalna stvar pomiče čestice zraka koje titrau i tako nastaje zvuk.
E sad, kakao su duhovi nematerijalni, zanima me kako očekujete verbalnu komunikaciju od njih??
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 01:22   #6
Potrebno je imati jako dobro razvijen astralni sluh da bi ih se culo, a da bi se vidjelo entitete na astralnoj ravni, potrebno je imati otvoreno 3. oko odnosno astralni vid. Vrlo cesto nismo ni svjesni prisutnosti entiteta. To sto nesto ne vidite i ne cujete, ne znaci da ne postoji i da nije prisutno, te da ne moze s vama komunicirati.

Ne vidim smisao prizivanja duhova. Oni ako vam nesto imaju za poruciti, javit ce vam se vjerojatno u snu.

Ako bas zelite predviđati buducnost, koristite tarot ili neku drugu vrstu divinacije.
Njih ostavite da idu svojim poslom.
__________________
"Istinska inteligencija djeluje u tišini."
Anog Ite is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 07:45   #7
Quote:
Anog Ite kaže: Pogledaj post

Ako bas zelite predviđati buducnost, koristite tarot ili neku drugu vrstu divinacije.
Buducnost može predvidjeti samo Bog jer je on i u prošlosti i u sadašnjosti i u buducnosti te vremenski putnici ako su bili vezani putovanjem uz tu realnosti i to je to i nitko drugi dok je sve ostalo samo nagađanje i podsvijesne kalkulacije najmogucijeg izbora i slicno a ne predviđanje tocne buducnosti.
lightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 11:36   #8
Buducnost određujemo sami, tarot kao i druge divinacije sluze kao nekakve smjernice, no vrlo cesto upravo i pokazu sto ce se dogoditi, ugl vrlo dobro sluzi da shvatimo svoje emocije i doređena stanja kroz koja trenutno prolazimo. Znam iz iskustva. No, to nije tema ove rasprave. Plus ocito je da imamo potpuno razlicite poglede na neke stvari.
__________________
"Istinska inteligencija djeluje u tišini."
Anog Ite is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 11:40   #9
Quote:
Anog Ite kaže: Pogledaj post
Buducnost određujemo sami, tarot kao i druge divinacije sluze kao nekakve smjernice, no vrlo cesto upravo i pokazu sto ce se dogoditi, ugl vrlo dobro sluzi da shvatimo svoje emocije i doređena stanja kroz koja trenutno prolazimo. Znam iz iskustva. No, to nije tema ove rasprave. Plus ocito je da imamo potpuno razlicite poglede na neke stvari.
Ne baš. Samo sam ispravio da se tarotom predviđa buducnost. U osnovi se radi to šta si sad napisala. Šta je više duhovno osoba koja radi s tarotom to bolje. Tarot ovisi o osobi koja radi s time. Ako je taj uvjet ispunjen iza tarota su anđeli i božanske energije i usmjeravaju preko karata odnosno preko te osobe koje vadi karte.
lightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 13:00   #10
Quote:
lightshadow kaže: Pogledaj post
Buducnost može predvidjeti samo Bog .
Ma da?? A koji to BOG, Jahve? Buda? Zeus? Apolon? ili neki drugi?
dominikosijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 14:03   #11
Quote:
dominikosijek kaže: Pogledaj post
Ma da?? A koji to BOG, Jahve? Buda? Zeus? Apolon? ili neki drugi?
Pa obicno je imenovanj necega ljudska osobina da daje imena pojavama da bi ih lakše razlikovala i slicno al eto ako hoceš možeš ga jednostavno nazvati Eon.

Eon
lightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 16:51   #12
Meni se vise sviđa naziv Izvor, no i Eon također moze proci, ali kad kazes Bog mene to nazalost asocira na krscanstvo i religije opcenito koje ja osobno smatram okovima covjecanstva, ukoliko ih se ne koristi samo kao "alat" za izmjene stanja svijesti itd. Spominjes anđele koji su usko vezani uz krscanstvo, a ja se krecem potpuno drugacijim smjerovima, i to jednostavno nespada u moju paradigmu. Zato sam i rekla da se ocito pomalo i razilazimo u nekim stvarima, naglasak na nekim.
__________________
"Istinska inteligencija djeluje u tišini."
Anog Ite is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 20:06   #13
Quote:
Anog Ite kaže: Pogledaj post
Buducnost određujemo sami, tarot kao i druge divinacije sluze kao nekakve smjernice, no vrlo cesto upravo i pokazu sto ce se dogoditi, ugl vrlo dobro sluzi da shvatimo svoje emocije i doređena stanja kroz koja trenutno prolazimo. Znam iz iskustva. No, to nije tema ove rasprave. Plus ocito je da imamo potpuno razlicite poglede na neke stvari.
Daj nekakav primjer kako budućnost određuješ sama?
Private spice is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 22:45   #14
Onako kako si napravis tako ce ti i biti.
__________________
"Istinska inteligencija djeluje u tišini."
Anog Ite is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 08:39   #15
Duhovi ( svete duše ) postoje i ovo je samo jedan od načina kako stupiti u kontakt sa njima .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 11:49   #16
Quote:
dominikosijek kaže: Pogledaj post
Molim vas nemojte me smatrati luđakom i ubjeđivati u suprotno, da sam ja sebi nešto umislio i slicno jer sam psihicki stabilna osoba, niti sam manje inteligentan od prosjeka. Molim vaša mišljenja
Nisu to nikakvi duhovi već astralni ostaci preminulih osoba ili entiteti kojih se bolje klonuti ako ne znaš primjeniti osnovna sredstva zaštite. Ništa ti dobrog ne mogu napraviti.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 02:33   #17
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Nisu to nikakvi duhovi već astralni ostaci preminulih osoba ili entiteti kojih se bolje klonuti ako ne znaš primjeniti osnovna sredstva zaštite. Ništa ti dobrog ne mogu napraviti.
Prvi put cujem da je netko to nazvao astralni ostaci i ok i sviđa mi se izraz jer ono : mi smo ti astralni ostaci. Kad se inkarniramo onda se ne inkarnira cijeli oversoul nego samo dio oversoula i kad osoba umre i napusti tijelo onda il ostaje dole i misli da je Mate Matic il ide u svijetlo tj spaja se ponovo s svojim oversoulom. Kod pozitivnih osoba spajanje s oversoulom je ono prakticki automatski a kod osoba koje još misle da su nekakvi Mate Matic traje dok god to misle i ne žele se "probuditi". Da , dobro receno , mi smo astralni ostaci.


I sada da vidimo jesu li duhovi pravi ili astralni ostaci.

Oversoul može biti i negativan pa onda može on to raditi , dakle jedan kao duh s negativnim predznakom , zatim može bit rijec o demonu al demoni su jako rijetki pa cemo njih preskocit da ne kompliciramo i onda može biti o tome da je rijec o astralnom ostatku koji je negativnog predznaka a ne želi se spojit sa svojim oversoulom ( bez obzira kojeg je predznaka al ono ocito je prije negativnog nego pozitivnog no nemora bit nužno takvi slucaj ).

Dakle uzmimo da je oversoul negativnog predznaka isto i da se astralni ostatak ( isto negativnog predznaka ) ne želi spojiti ili cak ne žele se ni jedan ni drugi spojiti jer su oba :

Ciklotimički poremećaj je kronična fluktuacija raspoloženja koja traje duže od dvije godine (jedne godine kod djece i adolescenata) s depresivnim simptomima i hipomaničnim epizodama. Stanje je slično bipolarnom poremećaju, pri čemu su kod ciklotimija simptomi slabije izraženi (dominiraju manične, depresivne i miješane manično-depresivne epizode). Simptomi nisu izazvani psihološkim ili fiziološkim problemima, već su posljedica klinički značajnog stresa ili nemogućnosti socijalnog funkcioniranja. Poremećaj je poznat i kao ciklotimija.


Dakle uzme li se u obzir da duhovi pozitivnog predznaka tj oversouli pozitivnog predznaka jer njihovi astralni ostaci se nakon diskarnacije tj fizicke smrti prakticki automatski spajaju s samim sobom koji ima uvid i u sve prošle živote itd itd itd dakle nije Mate Matic nego nešto puno više , ostaje ( uz uvjet da demone koji su jako rijetki sad zanemarimo ) da ili ce biti duh tj ovesoul sto postotni s negativnim predznakom ili astralni ostatak koji je vec kao takvi cim se ne želi spojiti s svojim oversoulom negativnog predznaka il oversolul koji ima trenutno inkarnirani manji dio sebe al svejedno ipak je rijec o pravom duhu a ne o astralnom ostatku jer je dio koji se inkarnira deset puta manji od dijela koji se ne inkarnira.

Sve u svemu uvijek imaš posla s necim negativnog predznaka a ako kojim slucajem bude tema o duhovima koji su vidljivi ljudima i šetaju izbezumljeni okolo to nije pravi duh nego astralni ostatak nekoga tko je umro i ne želi se uopce spojiti s svojim oversoulom.

Dakle šta bi sad tehnicki bilo izlaženje iz tijela ?

Odgovor je : izlazak Mate Matica tj astralnog ostatka iz tijela dok je tijelo još živo i zbog ovog fenomena dosta duhova koji nemaju tijelo kad vide da ste van tijela a u osnovi ste nešto šta bi se moglo nazvati astralni šetac cude se da ste gore a još imate živo tijelo dole.

Zadnje uređivanje lightshadow : 13.02.2013. at 03:25. Reason: v
lightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 15:53   #18
Quote:
lightshadow kaže: Pogledaj post
Prvi put cujem da je netko to nazvao astralni ostaci i ok i sviđa mi se izraz jer ono : mi smo ti astralni ostaci. Kad se inkarniramo onda se ne inkarnira cijeli oversoul nego samo dio oversoula i kad osoba umre i napusti tijelo onda il ostaje dole i misli da je Mate Matic il ide u svijetlo tj spaja se ponovo s svojim oversoulom. Kod pozitivnih osoba spajanje s oversoulom je ono prakticki automatski a kod osoba koje još misle da su nekakvi Mate Matic traje dok god to misle i ne žele se "probuditi". Da , dobro receno , mi smo astralni ostaci.
Postoji naziv i astralne ljusture,

The Astral Plane - C. W. Leadbeater
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 02:31   #19
Hmm, nakon Lightshadowovog tumačenja malo sam se smrrzla, sad me frka kaj dok ja umrem, s obzirom da sam ovak malo smotanija osoba , ce mi se destit tak da nis ne kuzim i lutat solo u nekom cudnom stanju..
Brijem da su svi ti astrali ostatci, kako ih nazivate jako zbunjeni i prestraseni,a ja sam prestrasena da mi se upravo ne desi t azbunjenost ..
đizzz..
__________________
sin razmetni
Ija Zmija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 14:54   #20
Quote:
Ija Zmija kaže: Pogledaj post
Hmm, nakon Lightshadowovog tumačenja malo sam se smrrzla, sad me frka kaj dok ja umrem, s obzirom da sam ovak malo smotanija osoba , ce mi se destit tak da nis ne kuzim i lutat solo u nekom cudnom stanju..
Brijem da su svi ti astrali ostatci, kako ih nazivate jako zbunjeni i prestraseni,a ja sam prestrasena da mi se upravo ne desi t azbunjenost ..
đizzz..
Postoje anđeli cuvari , vodici , druge duše koje pomažu itd itd itd.
lightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.