Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2015., 22:27   #2821
@ kopriva-vk isto tako čovjek nije nigdje zaključio da je vojnik 8 sati dnevno. To si ti zaključio.
Al realnost je da bilo koliko radio, bio fufa u uredu u ministarstvu ili tukao stražu na nekoj čuki Bogu iza.... na listi na plaći će mu pisati 168.
Znači, MORH je taj koji ide s pretpostavkom da se radi 8 sati dnevno.
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 17:58   #2822
Ja se ispričavam svim vojnicima jer što očekivati kad vidiš časnike
http://i.imgur.com/OspS0sp.jpg
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi

Zadnje uređivanje Hollow Point : 22.01.2015. at 15:41.
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 19:12   #2823
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
.....jer što očekivati kad vidiš časnike
A koji su ti ovi ? Što to rade, da bi pogledalo ?
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 19:39   #2824
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
A koji su ti ovi ? Što to rade, da bi pogledalo ?
koprivi vjerojatno upalo u oči to što jedan imade črne kaljače a drugi prebacio mitraljez na prsa ko da čuva titin grob
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 20:28   #2825
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
koprivi vjerojatno upalo u oči to što jedan imade črne kaljače a drugi prebacio mitraljez na prsa ko da čuva titin grob
Bravo kolega dobro ste zapazili i jedno pitanje kako se nose hlaće u čizmama ili van njih??
A ovaj sa mitraljezom je za primjer kako se ne nosi osobno naoružanje ili je samo nabacio za slikavanje,a i vidi se neki visoki čin.
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 20:36   #2826
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
koprivi vjerojatno upalo u oči to što jedan imade črne kaljače a drugi prebacio mitraljez na prsa ko da čuva titin grob
Ja mislio neka grupa okupila se na proslavi godišnjice mature pa će u Vegas na party..

Glede nošenja na prsima, ranije sam pitao na forumu jeli donesen pravilnik kako se nosi to oružje ?

I stavio sam onu sliku francuza kako nose u svečanom stroju

__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 22:31   #2827
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Ja mislio neka grupa okupila se na proslavi godišnjice mature pa će u Vegas na party..

Glede nošenja na prsima, ranije sam pitao na forumu jeli donesen pravilnik kako se nosi to oružje ?

I stavio sam onu sliku francuza kako nose u svečanom stroju
za koprivu i zračnog jastuka

ehhh...pravilnici..pravilnici naravno postoje ali o tome kak će se što držat(puška,barjak,vjenac,slika,jastuk sa ordenjima i sve moguće) kako će se hodati,stupati,jel idu hlače u čizme ili ne odlučuje osoba koja je najveća zvjerka prilikom prilike.Ono dok je vojska još kako tako obilježavala svoje obljetnice razne nekakvim ajmo reć postrojavanjima dok se uvježbavalo za isto sve se to mjenjalo u skladu sa odlukom najglasnijeg glavnokomandirajućeg...pa onda jedan dan hlače idu u čizme drugi dan preko.Jedan dan puška se drži ovak drugi onak.Prijepodne se stupa x poslijepodne y ..a pravilnik haa.Možemo reć da pravilnik nije obvezujući i podložan je promjenama.Recimo vojska u Splitskoj Lori i vojska iz vojarne Bosut u Vinkovcima istu stvar odrađuju različito.
A što se tiče konkretnog slučaja sa te Francuske parade,mislim da su naši prvo vježbenisali po "naški" a onda se netko sjetio pa kopirao Francuzere to jest kako oni drže svoje FAMAS-ice.Valjda im se učinilo više coolll....
Zato se nemojte previše čudit kad vidite različitosti na fotografijama raznim...Mi jednostavno imamo previše visokih časnika.Oni međusobno nisu na čisto i non-stop se trlju jedan od drugog.Svako gura nešto svoje i to samo iz razloga da "poklopi" onog drugog da dokaže da ima većeg i to je to.Egoizam i osobno promicanje,borba za pozicije čim bliže kotlu sa masti.Sredstva i prigode (pa i ovakve koje sam naveo) se ne biraju.

Za hlače i čizme.A to sad siva zona.Čizme trenutno na uporabi djelom su izrađene od materijala vodonepropusnog-paropropusnog.Ta paropropusna membrana da bi obavila svoju funkciju preko kože noge može "otrpit" jedino čarapu.Ako se u takvu čizmu još nagura i donji dio nogavice postojanje membrane nema smisla.Zaštopaju je hlače para ne izlazi noge se znoje.
Što se tiče zelenih digitalnih hlača.Postoje dva modela.Model di su na donji dio nogavica uvedene one široke vezice.I noviji model di je na krajevima nogavica rastezljiva guma.Zelene digitalne se u pravilu nose unutar čizama ali ovaj noviji model sa gumom jednostavno nemre stat dolje.
Za vrijeme obuke na terenu hlače se obvezno nose preko čizama.Daklem kad se ide na taktiku i sl. onaj ko ima hlače u čizmama iste vadi van.
Mislim da pravilnk nije prilagođen svojstvima materijala obuće i odjeće pa se ovisno od postrojbe do postrojbe poštuje ili ne.Dal je kakvih promjena u međuvremenu bilo nemam pojma.

Pustinjske digitalne su sve sa rastezljivom gumom.Pustinjske digitalne se pravilno nose preko čizama.

eto mislim da vam baš i nisam pomogao ... pomutnja se nastavlja
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 01:14   #2828
Jedina pomutnja ovdje (po meni) je to što je netko iz PR-a MORH-a uzeo nečiju privatnu kolekciju i objavio je na svojim stranicama.
Mislim da sam napisao da tamo rade civili (voditeljica je mislim stigla sa kukuriku Antom s RTL-a). Misli li netko na ovom PDF-u da kad bi pročitala za čizme i za "mitraljez" da bi znala što to znači.
Afganistan - zima. Zadužuju se i crne i pustinjske čizme. Hlače idu preko čizama jer imaju gumicu.
Mislim da (zaključujući po činovima) je riječ o HRVCON COMM ISAF stožeru. Zapovjednik, operativac, vozač, vezist, logističari.

Mišljenja sam da do kraja misija u Afganistanu naši neće skužiti OPCOM i OPCON.
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 01:20   #2829
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
koprivi vjerojatno upalo u oči to što jedan imade črne kaljače a drugi prebacio mitraljez na prsa ko da čuva titin grob
Jedan nema kaljače nego ima vojničku čizmu crne boje. Nigdje ne piše da je ne smije nositi tamo ... i sam sam ih više volio za blato od pustinjskih ...
Drugi nosi dugo oružje na jedan od propisanih načina, kako sam i sam 95. nosi G3 za vrijeme mimohoda ...

Što se slike tiče meni na njoj logike nemaju puške općenito, obzirom da su u Marmalu i da imaju kratko oružje ... ali tko zna što se sve izmjenjalo od kada sam tamo zadnji puta bio ...
Dalje me smeta što najmanje trojica nemaju spremnik od pištolja tamo gdje bi trebao biti ...

Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Bravo kolega dobro ste zapazili i jedno pitanje kako se nose hlaće u čizmama ili van njih??
A ovaj sa mitraljezom je za primjer kako se ne nosi osobno naoružanje ili je samo nabacio za slikavanje,a i vidi se neki visoki čin.
Svatko normalan će hlače koje tvornički na porubu nogavice imaju gumu nositi van čizama ... stari propisnik o odorama je to malo detljnije propisao, a novi je to prepustio da propiše N GS OS RH pa se još čeka ...

I ja vas uopće ne kužim zašto je problem kada čovjek nosi oružje na jedan od načina propisanih pravilnikom ...

Čisto ilustracije radi malo primjera iz '95 kako se nosilo oružje i bez groba druga Tita. Lijepo mi dođe kada se viđem kako sam mlađan momak bio:

https://www.youtube.com/watch?v=AtclB2mQI4w

Ujedno imamo nagradnu igru. Tko me prepozna na snimku ima pivu
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 08:40   #2830
Ne bi se štel dalje mešat, nisam kompetentan za propisnike i pravilnike ja sam iz doba kad je važilo pravilo službe koje se provodilo.

Samo da Vam pomognem oko te grupice ljudii na fotografiji kad nije mogao kopriva. To je "skupina" kja provodi operaciju:

Zapovjedno izviđanje misije Resolute Support !

To je brigadir, zapovjednik 2. kontigenta Resolute Support Stanko Parađiković s osobnom skupinom koju čine:

* Voditelj odsjeka nacionalnog elementa potpore pukovnik Dino Kerekeković iz Zapovjedništva za potporu
* Voditelj nacionalnog komunikacijsko-informacijskog sustava natporučnik Dubravko Jerković iz Gardijske OM brigade
* Načelnik odjela za borbenu spremnost iz Operativne uprave GS OSRH brigadir Mijo Kožićujedno i čelnik ocjenjovačkog tima GS za 2.HRVCON RS.

Skupina je tijakom boravka obišla sve sastavnice i stožerno osoblje te je ostvarila uvid u sve sposobnosti koje naši provode u mešunarodnom okruženju.

Skupina je nazočila svečanosti dodjele pohvalnica. Posjetili su iKabul gdje je dio Zapovjedništva završio transformaciju i preustroj. Skupina na zapovjednom izviđanju obišla je sve ustrojstvene jedinice, upoznati su s doprinosima u kojima ključne dužnosti obnašamju naši, posebno su uočili flexibilnost i mogućnost brze prilagodbe iz jedne operacije u drugu misiju.
Po završetku zapovjednog izviđanja svih sastavnica održan je radni sastanak skupine sa svim voditeljima sastavnica.
Na kraju zapovjednog izviđanja brigadir Kožić ukazao je na korisnost provedbe ove aktivnosti.


Eto da sam juče umro nebi znao da je "vršenje inspekcije" sad "zapovjedno izviđanje" i da se članovi zovu "skupina" i da ti to ulazi u osobi dosje kao vojna operacija u međunarodnim vojnim snagama !?!?
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 09:12   #2831
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post
Jedan nema kaljače nego ima vojničku čizmu crne boje. Nigdje ne piše da je ne smije nositi tamo ... i sam sam ih više volio za blato od pustinjskih ...
Drugi nosi dugo oružje na jedan od propisanih načina, kako sam i sam 95. nosi G3 za vrijeme mimohoda ...

Što se slike tiče meni na njoj logike nemaju puške općenito, obzirom da su u Marmalu i da imaju kratko oružje ... ali tko zna što se sve izmjenjalo od kada sam tamo zadnji puta bio ...
Dalje me smeta što najmanje trojica nemaju spremnik od pištolja tamo gdje bi trebao biti ...



Svatko normalan će hlače koje tvornički na porubu nogavice imaju gumu nositi van čizama ... stari propisnik o odorama je to malo detljnije propisao, a novi je to prepustio da propiše N GS OS RH pa se još čeka ...

I ja vas uopće ne kužim zašto je problem kada čovjek nosi oružje na jedan od načina propisanih pravilnikom ...

Čisto ilustracije radi malo primjera iz '95 kako se nosilo oružje i bez groba druga Tita. Lijepo mi dođe kada se viđem kako sam mlađan momak bio:

https://www.youtube.com/watch?v=AtclB2mQI4w

Ujedno imamo nagradnu igru. Tko me prepozna na snimku ima pivu
Jedno je nositi onako oružje na mimohodu ili u stroju,a drugo ovo kao da mu je netko objesio kolac.
Nije problem u boji čizama već gdje su im nogavice.

Na snimku prepoznajem ongoa čije je ime piše na snimaku i ostale iz moje bojne/brigade
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 19:21   #2832
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post

https://www.youtube.com/watch?v=AtclB2mQI4w

Ujedno imamo nagradnu igru. Tko me prepozna na snimku ima pivu
hmm...nisam u stanju sebe prepoznat a kamoli nekog drugog

Kaljače sam napisao namjerno jerbo je gospodin svoje čizme upravo tak tretirao.Ko da je u kaljačama na nekoj poplavi.(naguro ili pokušao nagurati nogavice insajd)...kaljače=poplava=Slavonsko blato=A-stansko blato ... no nebitno
inače u xy postrojbi se ne tolerira nošenje nogavica prek čizme bile one s gumom ili bez.A mislim da je i vojna murija sličnog razmišljanja...zašt je to tak nemam pojma ...nijesam dovoljno inteligentan.

I ko da sam znao da ćeš ponovo o samokresu i futroli spremnika.Tebi to zbilja nikako da sjedne...a kod osamdesetsedam posto naših A-stan pripadnika se može vidjet upravo taj setap...Da se razumijemo,savršeno dobro znam zašto te to žulja i razmem problematiku a nije li ti nikad palo na pamet da to nije slučajno..da postoji nekakav propis glupi,nekakva usmena zapovjed,savjet,predaja s koljena na koljeno nešto nešto...ili na kraju krajeva manjkava obuka po pitanju korištenja samokresa??...Ja najviše pikiram na ovo drugo.Obuka po pitanju samokresa je uglavnom svedena na to da se ode na strelište,par puta upuca neki karton,kaže se par riječi o kulturi nošenja i to je to.Punjenje,pražnjenje,otklanjanje zastoja,mjenjanje spremnika ovako onako...slabo,jako slabo.Velim da je tak uglavnom ali naravno da ima i svjetlijih primjera...eto da se odmah ogradim

A što se tiče nošenja mitraljez na prsa.U pravu si to je jedan od propisanih načina ali za Boga miloga dotični gospodin nit je na mimohodu nit čuva počivalište nekog komunističkog faraona.Gospodin je u području operacija i ovaj "potez" mu je totalno nefunkcionalan.S tom puškom nemre baš ništa,nit je more potegnut brzo nit more s njom porčat nit kleknut čučnut a bogami nit zaleć ako zatreba.More si samo izbit zube il nabit neku čvorugu ...
Da,da znam da kenjam ko slon. U Marmalu ili slčnoj destinaciji je sigurniji nego kad doručkuje s obitelji doma..ali ipak.
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 19:31   #2833
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Jedno je nositi onako oružje na mimohodu ili u stroju,a drugo ovo kao da mu je netko objesio kolac.
Nije problem u boji čizama već gdje su im nogavice.

Na snimku prepoznajem ongoa čije je ime piše na snimaku i ostale iz moje bojne/brigade
Aaaa! Mislio sam da te žulja boja čizama...grga je objasnio za nogavice a i za čizme.Tamo mogu i žute i crne a doma "igraju" samo crne.Izuzetak su S.F. postrojbe te obuka na zemljištu.Na obuku možeš i u žutim ako to ne smeta nadređenom ili njegovom nadređenom.
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 21:07   #2834
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Ja mislio neka grupa okupila se na proslavi godišnjice mature pa će u Vegas na party..

Glede nošenja na prsima, ranije sam pitao na forumu jeli donesen pravilnik kako se nosi to oružje ?

I stavio sam onu sliku francuza kako nose u svečanom stroju

Kad kopriva vk vidi ovoga francuza sa crnom kapom najebali su i legija i cijela francuska vojska!!!:klap:
Brzi Heinz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 21:26   #2835
Quote:
Brzi Heinz kaže: Pogledaj post
Kad kopriva vk vidi ovoga francuza sa crnom kapom najebali su i legija i cijela francuska vojska!!!:klap:
Da samo što on ne nosi kapu.
Inače pitaj ga koliko on ima prekovremenih sati

I da vidi ih kako su utegnuti ne visi im stomak
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi

Zadnje uređivanje kopriva-vk : 21.01.2015. at 21:42.
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 23:40   #2836
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Da samo što on ne nosi kapu.
Inače pitaj ga koliko on ima prekovremenih sati

I da vidi ih kako su utegnuti ne visi im stomak
France, Germany, Italy, Japan, the United Kingdom, Canada, Russia and the United States form the G8. Canada has the highest paid military of the G8 countries.

Pay ranking from highest paid military to lowest paid military:

Canada[1]
United Kingdom[2]
United States[3]
France[4]
Germany[5]
Japan[6]
Russia[7]
Italy[8]


Pay ranking does not include additional benefits such as medical, pension, living expenses, and bonuses (for example hazard pay, hardship allowance, field allowance, etc.)

Tko je tu napisao? Uglavnom izreka godine:
You pay peanuts, you get monkeys.
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 00:26   #2837
Quote:
TheSuper kaže: Pogledaj post
France, Germany, Italy, Japan, the United Kingdom, Canada, Russia and the United States form the G8. Canada has the highest paid military of the G8 countries.

Pay ranking from highest paid military to lowest paid military:

Canada[1]
United Kingdom[2]
United States[3]
France[4]
Germany[5]
Japan[6]
Russia[7]
Italy[8]


Pay ranking does not include additional benefits such as medical, pension, living expenses, and bonuses (for example hazard pay, hardship allowance, field allowance, etc.)

Tko je tu napisao? Uglavnom izreka godine:
You pay peanuts, you get monkeys.
Kakve to ima veze sa mojim komentarom??
Mogao si nas usporediti sa još siromašnijim državama
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 15:33   #2838
Quote:
Namjera je prodati i tri školska zrakoplova tipa Pilatus PC, te tri školska zrakoplova Pilatus PC 9 koji su ocijenjeni kao višak, navodi MORH.
Novinarstvo.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 17:37   #2839
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Kakve to ima veze sa mojim komentarom??
Mogao si nas usporediti sa još siromašnijim državama
Pa zašto si ti napisao da se njega pita za prekovremene?
Gledaj, očito je da bi ti htio da hrvatski vojnici koji, usput da spomenem, poslije radnog vremena od OSAM sati nemaju pravo ostati u vojarni (nemaju smještaj niti pravo na obrok)rade za čvrst stisak ruke i tapšanje po ramenu.
Očito je problem u tebi i nebulozama koje pišeš jer badava ne radi niti doktor niti smetlar a bome niti vojnik.
I to nema veze sa ljubavlju prema poslu jer ne živi se od ljubavi.
Uostalom i ministar je rekao da je to danas biznis.
A francuskog vojnika ne treba pitati za prekovremene jer je on dobro plačen.
Države koje slabo plačaju vojsku imaju - slabu vojsku.
I laprdati o tome da vojnik koji ima tri mjeseca terena godišnje ili 100 dana straže, stalno je angažiran u smjenama, turnusima, blagdanima, vikendima, danju i noću bude plačen kao onaj koji radi od 8-16 u uredu i vikend provodi slobodan kao i blagdane je teška glupost.
To može zagovarati glupan ili neko ko ništa ne razumije pa možda misli da smo u sjevernoj koreji.
Brzi Heinz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 16:41   #2840
Thumbs up Noć otvorenih vrata u vojarni Zemunik.

Quote:
U petak 30. siječnja 2015. od 16,00 do 20,00 sati održat će se Noć otvorenih vrata u vojarni Zemunik.

- U sklopu Noći muzeja u Zadru želja nam je obogatiti ponudu programom Noć otvorenih vrata u vojarni Zemunik. Jedina smo vojarna u Hrvatskoj koja se drugu godinu zaredom uključuje u ovu manifestaciju te i ove godine našim posjetiteljima priređujemo zanimljiv i atraktivan program.

Preporuka je doći oko 17,00 sati, u sumrak, zbog prirodnih svjetlosnih efekata kao i paljenja svjetala noćnog starta na pisti gdje se odvija letenje kada se mogu napraviti najimpresivnije fotografije i snimke aviona i helikoptera.

Bit će izloženi svi tipovi aviona i helikoptera na kojima lete hrvatski vojni piloti, a po prvi puta javnosti će se predstaviti novokupljani protupožarni avion Airtractor AT-802.

Posjetitelji će moći doživjeti noć kao dan gledajući kroz opremu za noćno letenje, a priredili smo i druge sadržaje kao izbor „Naj-osmijeha pilotske kabine", nagradne igre i druga iznenađenja. Na info-pultu mladiće se moći informirati kako postati hrvatski vojni pilot i časnik Oružanih snaga RH. Sazanat će i kako mogu ostvariti vojničku karijeru kroz nove studijske programe vojnog vođenja i upravljanja i vojnog inženjerstva, poručili su iz vojarne Zemunik.

http://www.057info.hr/vijesti/2015-0...ojarne-zemunik
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia

Zadnje uređivanje Hollow Point : 23.01.2015. at 21:17. Reason: Noć otvorenih vrata u vojarni Zemunik.
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.