Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2013., 15:42   #1
Zbog čega crkva ne priznaje alternativu?

Naime,zanima me iz kojih razloga crkva ne prihvaća alternativu,alternativne vrtse liječenja,čišćenja od negativni sila (ili negativnog duhovnog svijeta,kako hoćete),čišćenje prostora,pa zatim,gledanje u tarot,kavu,grah,vodu...?
Već sve to (i ljude koji se time bave i pri tome pomaži drugim ljudima) na neki način izopćavaju i smatraju ih neprikladnima za svoje redove.
Zbog čega je to tako? Kada će Crkva napokon shvatiti (i hoće li ikada) da alternativa postoji i da joj se okreće sve već broj ljudi,kao i prirodnim načinima liječenja (a pri tome NE negiraju Boga,baš suprotno)?

Zanimaju me Vaša mišljenja,stoga pišite.

Laura...
lutkica24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 16:56   #2
valjda nitko ne voli konkurenciju
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 17:38   #3
jer im ne ide u korist.. kao i ljecnicima
Preshes:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 23:34   #4
Quote:
lutkica24 kaže: Pogledaj post
Naime,zanima me iz kojih razloga crkva ne prihvaća alternativu,alternativne vrtse liječenja,čišćenja od negativni sila (ili negativnog duhovnog svijeta,kako hoćete),čišćenje prostora,pa zatim,gledanje u tarot,kavu,grah,vodu...?
Već sve to (i ljude koji se time bave i pri tome pomaži drugim ljudima) na neki način izopćavaju i smatraju ih neprikladnima za svoje redove.
Zbog čega je to tako? Kada će Crkva napokon shvatiti (i hoće li ikada) da alternativa postoji i da joj se okreće sve već broj ljudi,kao i prirodnim načinima liječenja (a pri tome NE negiraju Boga,baš suprotno)?

Zanimaju me Vaša mišljenja,stoga pišite.

Laura...
Crkva ima svoje stajalište o svijetu i pojavama u njemu. U Bibliji postoje mudraci i proroci. Stara Grčka je opisivala moći Bogova i njezinih mitskih junaka. Postoje i razne struje unutar Crkve: konzervativna i liberalna. Ako je Bog sve ono što nas okružuje onda je djelo Božje sve ono što činimo. Crkva se protivi horoskopima, gatanju, Reikiju, Yogi i sl. jer smatra da Čovjek nesmije znati što ga čeka već da u jakoj i dubokoj svakodnevnoj molitvi traži sreću koju će mu svakako donijeti Bog ako se ufa u njega.
Salvatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 00:01   #5
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=2432

"Nažalost, moramo s velikom zabrinutošću ustvrditi kako danas naša djeca i mladež sve više
prihvaćaju i prakticiraju vračanje, vračarske kultove, čarobne formule, fantastične kultne
postupke, astrologiju, ji-jing, jogu, trnscendentalnu meditaciju, zen-budizam, judo, karate,
kabalu, akupunkturu kiropraktiku, reiki, paragnoziju, mantiku, psihomeriju, psihoskopiju,
hiromantiju, kartomantiju krisalomantiju, astromantiju, rabdomantiju, irimantiju i druge vrste
magijskih praksa. "
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 20:15   #6
Crkva ima svoj nauk.
Na bočicama sa određenim sadržajem piše "čuvati od djece". Tako i određena učenja učeniku mogu nanijeti štetu.
"Učenici" se obično na kraju opet vraćaju u crkvu i traže pomoć.
Npr. da bi se bavila određenom praksom moram posvetiti puno vremena u temeljna učenja. Ljude koje sam imala priliku upoznati ( bavili su se površno određenim učenjima tako što su čuli od nekoga da to pomaže i da je korisno) krivili su crkvu što ih nije upozoravala.
Čovjek je slobodno biće. Što će odabrati to je njegova slobodna volja.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 21:40   #7
Koliko je meni poznato, crkva ima svoja pravila i smatra da se do "oslobođenja" može doći samo kroz Boga a ne kroz raznorazne duhovne tehnike za koje smatra da nisu od Boga.

Ako se nekome ne sviđa nauk crkve neka se ne izjašnjava kao kršćanin.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.