Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2013., 11:07   #1
Omča - urok ili nešto takvo?

Prije dosta godina među osobnim stvarima pronašao sam konopčić, ukupno nekih 10 cm, svezan u omču. Nisam se mogao sjetiti da sam sam to napravio (a prilično sam zaboravljiv), a kamoli da sam stavio na to mjesto. Da napomenem, ne brijem na magiju ali niti ne odbacujem postojanje. Da li netko zna nešto o tome i kakvo može imati značenje? Ako nisam sam napravio omču pa je slučajno tamo završila, nagađam što bi to moglo značiti, čini mi se ništa strašno, ali me ipak zanima. Znalci (ali fakat samo znalci), javite se!
Platinoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 11:46   #2
Quote:
Platinoff kaže: Pogledaj post
Prije dosta godina među osobnim stvarima pronašao sam konopčić, ukupno nekih 10 cm, svezan u omču. Nisam se mogao sjetiti da sam sam to napravio (a prilično sam zaboravljiv), a kamoli da sam stavio na to mjesto. Da napomenem, ne brijem na magiju ali niti ne odbacujem postojanje. Da li netko zna nešto o tome i kakvo može imati značenje? Ako nisam sam napravio omču pa je slučajno tamo završila, nagađam što bi to moglo značiti, čini mi se ništa strašno, ali me ipak zanima. Znalci (ali fakat samo znalci), javite se!
Omča je simbol vješanja-davljenja. Ako to niste sami napravili i zametnuli, očito vam netko poručuje da bi vas htio objesiti odnosno zadaviti. Da je nekaj dobro, sigurno nije. Pripazite se!
lav1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 19:02   #3
HM! Hvala Lav1
Platinoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 22:55   #4
Quote:
Platinoff kaže: Pogledaj post
Da li netko zna nešto o tome i kakvo može imati značenje? Ako nisam sam napravio omču pa je slučajno tamo završila, nagađam što bi to moglo značiti, čini mi se ništa strašno, ali me ipak zanima. Znalci (ali fakat samo znalci), javite se!
Znacenje neznam, mada od "starih baba" koje su pricali o urocima i bacanje "cini" cula sam da nekada su bake radile "magije" privlacenje novca gdje su pominjali crveni konac i novcice, sto tocno znaci to sto si ti naso - neznam, al znam odnosno cula sam da ukoliko nadjes nesto za sto sumnjas da su mozda "cini" , "magije" i sl da to ne smijes: bacati, spaljivati - vec da ga moras baciti u protocnu vodu, najbolje rijeku...
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 22:56   #5
I kad smo otvorili temu uroka, da spodjelim nesto sa vama od prije 20tak god...

zanima me sto su tocno "uroke" jer desilo mi se nesto zanimljivo prije mozda 20tak god.
Obzirom da jako volim putovati, pocela sam raditi odmah nakon zavrsetka srednje, sav novac naravno trosila na putovanja. Jednom prilikom otisla sam na ljetovanje u Turskoj, i tamo svaka kuća iznad ulaznog praga u zidu ima plocicu u obliku "oka" neznam kako je zovu ali nesto poput amajlije kao cuva te od zla ili uroka.

Svakako da privjeske tih "okica" mogla si kupit u svim velicinama svugdje: trgovina, plac, ulicni standovi... one najmanje, koje mozes staviti kao privjezak na narukvici ili lancicu bili su neke smjesne cijene (nesto ko sad 0,5 kn kom), kupila sam ih punu saku jer sam htjela ponjet nesto kao suvenir i za moje frendice. Pola sam razdjelila a pola je meni ostalo, e sad ide onaj zanjimljivi dio...

Ja stavim privjezak na lancic... nakon par dana primjetim da mi privjeska nema, stavim na kozicu oko ruke, opet ista prica... ok, onda sam odlucila stavit cak i na zihericu i zakacit je na kosulji... ziherica otpala a da to nisam ni primejtila
Naletim na jedan frend koji je po nacionacionalnosti Turcin i pitam ga za te suvenircice i zasto sve kuce u Turskoj bar u mjesta gdje sam ja bila (Bodrum i Izmir) na ulazna vrata od dvorista imaju te "okice" i on mi je pojasnijo kako to ljudi stavljaju da ih stite od zla i uroka, ok pitam ja dalje i ispricala sam mu sto mi se desilo sa pola sake tik suvenircica on mi je na to rekao da "te okice bjeze od mene"?! kao da imam uroke!?

Ne, nisam bila na nikakvom skidanju uroka i nisam tome pridavala nikakvog znacaja, i do dan danas (kuc-kuc) nista mi se nije desilo, bar nista posebno "strasno" i ostalo mi u nejasnoci sto to uroke znace...

Mozda se nista nije desilo upravo iz razloga sto u to "nesto" ne vjerujem... pa ne moze me podsvjest zeznut?!
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 17:34   #6
ne može ti bit apsolutno ništa niti si ureknuta.

ja sam primjetila da s mene pada nakit koji mi energetski ne odgovara i gubim ga.

znači vjerojatno je stvar u tome sto je lik koji je radio to okašce je unio neku negativu u to koja tebi ne paše ili općenito ti ne paše staklo na tebi.
twinkly doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 22:10   #7
Treba nakit zakopati u sol 24-48 sati. Postoje plasticne posude za jednokratnu uporabu koje se kasnije jednostavno odbace zajedno sa soli. U svaki rucni rad je utisnuta energija osobe koja je radila na tome. Ako uzmemo u obzir da je prije nas bilo puno ptencijalnih kupaca, (ostalo je i njihovih dodira itd). Osobito nasljedjen nakit kroz narastaje (osoba je npr. Umrla ali je njena energija ostala utisnuta u nakit).
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 22:17   #8
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Treba nakit zakopati u sol 24-48 sati. Postoje plasticne posude za jednokratnu uporabu koje se kasnije jednostavno odbace zajedno sa soli. U svaki rucni rad je utisnuta energija osobe koja je radila na tome. Ako uzmemo u obzir da je prije nas bilo puno ptencijalnih kupaca, (ostalo je i njihovih dodira itd). Osobito nasljedjen nakit kroz narastaje (osoba je npr. Umrla ali je njena energija ostala utisnuta u nakit).
Znači li to da ako je netko dobio nakon smrti oca-pijanca i velikog mučitelja cije obitelji , neke sitnice, da treba iste baciti ili staviti u sol ?
Da se izgubi negativna energija.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 22:32   #9
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Znači li to da ako je netko dobio nakon smrti oca-pijanca i velikog mučitelja cije obitelji , neke sitnice, da treba iste baciti ili staviti u sol ?
Da se izgubi negativna energija.
Ako se radi o mucitelju, zlostavljacu ili alkoholicaru obavezno zakopati u sol. Nakon toga isprati pod mlazom hladne vode. Ne treba bacati. Najlakse je baciti. Npr. Dobila sam u nasljedje stare raspadnute molitvenike, stare preko 100 godina. Zadnji vlasnik-korisnik je bio alkoholicar i zlostavljac, vrlo neugodna osoba. Korice sam prebrisala, krpicom namocenom u sol, na suncu sam listala i prelistavala...nekoliko dana izlagala na snaznom suncu...
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 10:42   #10
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Ako se radi o mucitelju, zlostavljacu ili alkoholicaru obavezno zakopati u sol. Nakon toga isprati pod mlazom hladne vode. Ne treba bacati. Najlakse je baciti. Npr. Dobila sam u nasljedje stare raspadnute molitvenike, stare preko 100 godina. Zadnji vlasnik-korisnik je bio alkoholicar i zlostavljac, vrlo neugodna osoba. Korice sam prebrisala, krpicom namocenom u sol, na suncu sam listala i prelistavala...nekoliko dana izlagala na snaznom suncu...
A u zemlju?
Cuo sam da i zemlja izvlaci negativnu energiju?
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 12:07   #11
Točno i zemlja izvlači (neutralizira) energiju. Zemlja, osobito svježe preorana se koristi za neutraliziranje naših energija ako želimo odbaciti neke stare predmete (odjeća, i sl.). Kroz život sazrijevamo, mijenjamo se i čistimo. Korisno je osobne stvari koje koristimo čistiti...osobito nakon nekog težeg razdoblja; gripa, tuga, potištenost i sl. emocionalna stanja. Za čišćenje nakita korisna je i soda bikarbona.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 15:12   #12
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Točno i zemlja izvlači (neutralizira) energiju. Zemlja, osobito svježe preorana se koristi za neutraliziranje naših energija ako želimo odbaciti neke stare predmete (odjeća, i sl.). Kroz život sazrijevamo, mijenjamo se i čistimo. Korisno je osobne stvari koje koristimo čistiti...osobito nakon nekog težeg razdoblja; gripa, tuga, potištenost i sl. emocionalna stanja. Za čišćenje nakita korisna je i soda bikarbona.
Sto znaci neutralizirati ili izvlaciti štetnu energiju? Gdje ona ide?
Sto zapravo znaci ocistiti nakit. Sto ostaje u njemu? Gdje ide ono sto je ocisceno?
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 16:16   #13
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Sto znaci neutralizirati ili izvlaciti štetnu energiju? Gdje ona ide?
Sto zapravo znaci ocistiti nakit. Sto ostaje u njemu? Gdje ide ono sto je ocisceno?
Što zapravo znači očistiti tvoju prljavu odjeću? Kuda ta energija odlazi? Što ostane u tvojoj odjeći nakon pranja i gdje ide ono što je očišćeno?

Ako imaš neki drugi prijedlog napiši. Forum shavaćam kao mjesto rezmjene iskustva, mišljenja. Mjesto gdje možemo učiti jedni od drugih.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 15:29   #14
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Što zapravo znači očistiti tvoju prljavu odjeću? Kuda ta energija odlazi? Što ostane u tvojoj odjeći nakon pranja i gdje ide ono što je očišćeno?
Ciscenje prljave odjece je tema za zenski kutak ili kokosinjac..to pitaj njih tamo. Ovo je podforum ‘’Magija i mistika’’.

Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Ako imaš neki drugi prijedlog napiši. Forum shavaćam kao mjesto rezmjene iskustva, mišljenja. Mjesto gdje možemo učiti jedni od drugih.
Nemam prijedlog, ali me strasno zanima odgovor na pitanje koje lijepo postavila na forumu? U cemu je problem?

Ignoriranje pitanja postavljenih na forumu je cudna reakcija od nekog tko smatra forum ‘’mjestom rezmjene iskustva i mjestom gdje možemo učiti jedni od drugih’’

A svasta
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 16:53   #15
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
[/B]
A svasta
svastaaaaaaa

Poznat je i tebi i meni smisao tvoga lijepo postavljenog pitanja.

Ne znam što se događa u kokošinjcu tamo čučice spiju....
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 13:47   #16
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
svastaaaaaaa

Poznat je i tebi i meni smisao tvoga lijepo postavljenog pitanja.

Ne znam što se događa u kokošinjcu tamo čučice spiju....
Nemam pojma sto si ti zabrijala sama sa sobom i mojim ''smislom za lijepo postavljena pitanja'', niti me zanima.

I dalje nisi odgovorila na postavljena pitanja.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 19:56   #17
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Nemam pojma sto si ti zabrijala sama sa sobom i mojim ''smislom za lijepo postavljena pitanja'', niti me zanima.

I dalje nisi odgovorila na postavljena pitanja.
Ne brijem se. Žena sam.

Što se tiče tvojih pitanja...ako pažljivo pročitaš učit ćeš da sam već odgovorila na tvoja pitanja.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 14:07   #18
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Ne brijem se. Žena sam.
Tvoje higijenske ne(navike) me ne takoder ne zanimaju.



Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Što se tiče tvojih pitanja...ako pažljivo pročitaš učit ćeš da sam već odgovorila na tvoja pitanja.
Nema se sto pazljivo citati. Trakeljenje o pranju necije prljave odjece uobliceno u pitanje nije smisleni odgovor (jer je pitanje), a niti je za ‘’Magiju i mistiku’’ (vec za ‘’zenski kutak’’).
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 14:17   #19
Onda nastavite raspravu na ženskom kutku. Hvala na razumjevanju.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 14:20   #20
Energije negdje mora otići. Ako je zakopamo ostati će u zemlji, ako je bacimo u vodu "odletjeti" će negdje drugdje.

Ako uzmemo u obzir da je čovjek duhovno biće onda je moguće da samo on može transfromirati energiju iz negativnog u pozitvni oblik ili negativnosti usmjeriti ka svjetlosti.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:47.