Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2013., 15:36   #1
Odnos vašeg novog partnera i vašeg djeteta/djece??

iskreno nisam pronašla sličnu temu,ili mi je promakla

naravno ovo je tema za rastavljene mame,ali mogu se pridružiti i mame u braku,ako imaju neka saznanja u okolini.
zanima me,nakon koliko vremena ste upoznali djete sa vašim novim partnerom,kako to sada funkcionira,i ono najbitnije kakav je njegov odnos prema vašem djetetu,djeteta prema njemu,koliko partner vama pomaže i u čemu?
Manimani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 16:09   #2
izgleda da ni jedna nije rastavljena i da su sve u braku,pa ću eto ja napisat kao je kod mene....ja sam partnera "pokazala" djeci nakon 4mj,sa starijim nije bilo problema,dok mala od 3 i pol godine,je bila malo suzdržanija...bila je dosta suzdržana,bilo je faze poslije toga,da ga je tjerala kući (jer joj je rekao da ne može navečer za vrijeme dnevnika7vjesti gledat crtićče,jer je do tada gledala),tada je bilo da mora ići kući,zašto je došao u njenu kuću,pa smo poslije toga došli do faze,da mu je iz čista mira došla u krilo i legla mu na prsa,sad smo u fazi,kad sam ja ljuta i galamim ako je zločesta da bježi kod njega ,ugl ona faza da ga tjera kući je prošla,sad je već naučila na njega,ako dođem po nju u vrtić bez njega(ako je u poslu),što sam često dolazila s njime po nju jer smo išli uvijek negdje,tipa,grad,par,šetnja,onda je ljuta što nije on došao isto.dosta se prvržila njemu sada,mazimo se svi navečer
on je prema njoj jako pažljiv,više ima živaca nego ja ,ne galami NIKADA,sudjeluje u svemu vezano doktora,parkovi,obiteljski ručkovi
meni je jako puno pomogao i pomaže,recimo dok nisma bila snjime nisma je mogla odvići da zaspi u svom krevetiću nego se tiskala samnom što je mene nerviralo...s vremenom je naučila na svoj krevetić,i sad navaečer u vrijeme spavanja,sama ode leći,postala je drugačija,jer sma i ja drugačija,nisam sama u svemu,i to se odražava i na nju
Manimani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 16:44   #3
ovo ti je tema za žud, mi tu u kokošinjcu imamo dosta lajt teme. tamo ćeš sigurno naći ljude s iskustvom koji ti mogu dati savjete
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 17:51   #4
Zivot u dvoje ili zud.
https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=91
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 19:01   #5
Ne da nisu rastavljene, nego ti se ovakve teme vrste na ZUD-u po Rastavljenima i ima ih vec vise tamo.

E sad djecu bih nakon 4 mjeseca veze i jos tako malu upoznavala samo ako vec tad znas da je veza ful ozbiljna. Jer vidis kako se maleni vezu, a vi mozda brzo nakon toga prekinite. I u pocetku nije on sto tvojoj curici imao govoriti sto smije i ne smije tj. odgajati ju, to se ako uopce ostavi za poslije, kad se vec zblize.
Tu je on pogrijesio, a mozda i ti ako nisi intervenirala.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 19:19   #6
Quote:
Manimani kaže: Pogledaj post
jer joj je rekao da ne može navečer za vrijeme dnevnika7vjesti gledat crtićče,jer je do tada gledala
Tema poput ove postoji na "Rastavama".

Quotani dio je, neovisno o temi, njegov jako ružan postupak. Što bi se groznoga dogodilo ako gospodin ne pogleda Dnevnik?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 21:56   #7
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Tema poput ove postoji na "Rastavama".

Quotani dio je, neovisno o temi, njegov jako ružan postupak. Što bi se groznoga dogodilo ako gospodin ne pogleda Dnevnik?
A što bi se groznoga dogodilo da mala ne pogleda crtić?
Crna dalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 23:04   #8
Quote:
Crna dalija kaže: Pogledaj post
A što bi se groznoga dogodilo da mala ne pogleda crtić?
Mala ima svoj svijet i svoju rutinu u koju je došao čovjek koji je mami novi partner, a maloj - ništa.

Dovoljno joj je stresa i bez pokazivanja da je sad manje važna od njega.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 23:17   #9
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
ovo ti je tema za žud, mi tu u kokošinjcu imamo dosta lajt teme. tamo ćeš sigurno naći ljude s iskustvom koji ti mogu dati savjete




Quote:
ombia kaže: Pogledaj post

E sad djecu bih nakon 4 mjeseca veze i jos tako malu upoznavala samo ako vec tad znas da je veza ful ozbiljna. Jer vidis kako se maleni vezu, a vi mozda brzo nakon toga prekinite. I u pocetku nije on sto tvojoj curici imao govoriti sto smije i ne smije tj. odgajati ju, to se ako uopce ostavi za poslije, kad se vec zblize.
Tu je on pogrijesio, a mozda i ti ako nisi intervenirala
.
jeste,veza je ozbiljna,da nije ne bi ih upoznavala,a što se tiče boldanog ,on nju ne odgaja,već to nije bila tipa zabrana NE SMIJEŠ GLEDATI CRTIĆ,nego x mama i ja ćemo pogledati dnevnik/vijesti a ti si gledala crtiće odkad si došla iz vrtića,što je praktički cijelo popodne,jer je taj dan lila kiša i nismo nigdje išle..smatram da nije pogriješio u ničemu,niti sam ja trebala išta intervenirat jer nije bilo potrebe,ona je negodovala,no nakon nekoliko minuta i zaboravila crtiće,popila svoj Lino,i u krevetić,

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Mala ima svoj svijet i svoju rutinu u koju je došao čovjek koji je mami novi partner, a maloj - ništa.

Dovoljno joj je stresa i bez pokazivanja da je sad manje važna od njega.
mala ima svoju rutinu,i pored njega,dapače još bolju rutinu kako je s y s nama,i jako sam sretna zbog toga,mala nije POD NIKAKVIM STRESOM što se očituje i po njoj,poznajem svoje djete,a ne znam gdje si izvadio da je sad moje djete manje važno od njega
Manimani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 23:26   #10
hahha,ja sam izgleda jedina koja ima djecu ,i uz djecu partnera,ili se forumašice boje javiti i bilo šta komentirari,jer u 90% slučajeva budu linčovane od druge strane

nije tema samo zbog mene otvorena,nego i zato jer imam i frenda vrlo dragoga,ima 38 god,upoznao je ženu s dvoje djece rastavljenu (2 djevojčice),i toliko imaju problema,ova manja od 8 godina ga prihvaća skroz,dok ova od 13 se proketi da će se ubiti ako ga mama ne ostavi,oni su kao par očajni,i jako im je stalo jedno do drugoga,pa mi je malo da mala kroji život svojoj majci
Manimani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 23:31   #11
Quote:
Manimani kaže: Pogledaj post
došli do faze,da mu je iz čista mira došla u krilo i legla mu na prsa..
kad sam ja ljuta i galamim ako je zločesta da bježi kod njega ..
ako dođem po nju u vrtić bez njega(ako je u poslu), onda je ljuta što nije on došao isto..
dosta se prvržila njemu sada,mazimo se svi navečer..
on je prema njoj jako pažljiv..
meni je jako puno pomogao i pomaže..
postala je drugačija,jer sma i ja drugačija,nisam sama u svemu,i to se odražava i na nju..
ovo je bilo prelijepo pročitati..
svu sreću i prelijepe zajedničke trenutke u svakom vašem novom danu vam želim..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 23:38   #12
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ovo je bilo prelijepo pročitati..
svu sreću i prelijepe zajedničke trenutke u svakom vašem novom danu vam želim..
hvala ti
Manimani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 23:45   #13
Moj sadašnji suprug ušao je u naš život kada je kćer imala 4 godine. Od prve su si sjeli. Nedavno ju je u šali pitao da li se možda sjeća (sada ima 10 godina) što joj je poklonio kada su se prvi put vidjeli. Ostali smo ugodno iznenađeni jer mala zna. Zna gdje ga je to prvi put vidjela, kako je to izgledalo, ma sve.
Sjećam se da je u tom prvom razdoblju bila jako posesivna za njega kada bi mu prišla druga djeca pa bi mu se odmah zavaljala u krilo.
Ono što je interesantno u cijeloj toj priči da je moja kći ne znam iz kojeg razloga - ja je nisam poticala - svako veće govorila kada smo živjele same - daj Bože pošalji nam nekoga tko će biti dobar prema meni i mami. I kada je upoznala mog supruga jedno veće kada sam ju tuširala samo me mirno pogledala i rekla: mama, on je taj za kog sam se molila. Ja iskreno nisam imala običaj moliti.
Kroz vrijeme dobio je veliku ulogu u njezinom životu. Moja kćer ima oca koji vodi brigu o njoj ali vidim da će radije neke stvari podjeliti s mojim suprugom nego s tatom. Često je i suprug jedna "mekana" tampon zona između nas dvije kada se nešto posvađamo. Mogu reći da je poprilično strog ali ne nerazuman. Moja kćer vidim - poštuje ga i voli uistinu. Razmirice naravno znaju biti. Čak i između njih. No, nisam primjetila da suprug to zlorabi niti se boji što joj nije biološki roditelj. Odgaja ju zajedno sa mnom najbolje što možemo i znamo. Isto tako suprug ima sina iz prvog braka i gotovo je identična priča i sa mnom i sa njegovim sinom. Ima dana kada se netko posvađa ali u biti jako uživamo svi zajedno.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 00:02   #14
Ribež ,prekrasno je to za čuti,dirljivo,krenile suze same ,ali samo jer je toliko dirljivo,a ona je još tako mala curica kao i moja,i da ne povjeruješ koliku težinu imaju njena djela i njene riječi

kod mene je recimo,pošto moj x recimo sad kad je bila zima,kod jutarnjeg ustajanja ili popodnevnog spavanja,kad god je ustajao,volio je staviti robu na preć da malo zgrije pa obuče,i prođe nekoliko dana,i nas dvije se ustajemo u vrtić i stavlja ona svoju robu na peć,ja ju pitam zašto to radi,a ona meni;pa tako x to radi pa moram i ja , ili recimo ako nešto pričamo same ,i onda mi ubaci u priču:znaš kako x to radi jelda mama???
mislim to znači da ona kao i tvoja curica vrlo cijeni ga,jer zaista zapaža sve sitnice i oponaša ga.

ali recimo,i on je takav,kad je mala na vikednu kod oca,par dana,desi se xy situacija da mi partner kaže,sad da je mala tu sad bi ona ovako postupila,pa recimo zna kako spava,točno zna sve što voli,i kako ona postupa u situacijama,a to mi samo govori,koliko i on pažnje pridaje njoj,jer pamti njenu svaku izrečenu riječ,svaki pokret. ne znam kakav si brak imala,ali kad nađeš nešto takvo,zaista misliš da si bogat čovjek
Manimani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 00:08   #15
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Često je i suprug jedna "mekana" tampon zona između nas dvije kada se nešto posvađamo. Mogu reći da je poprilično strog ali ne nerazuman. Moja kćer vidim - poštuje ga i voli uistinu. Razmirice naravno znaju biti. Čak i između njih. No, nisam primjetila da suprug to zlorabi niti se boji što joj nije biološki roditelj. Odgaja ju zajedno sa mnom najbolje što možemo i znamo. .
isto i kod mene,i moj je mekaniji,on je osoba koja NIKAD ne galami,viče,u životu ga nisam čula da je povisio ton,dok sam ja prava aždaja,i kod njega sve ide smireno i razgovorom.znaju i kod njih biti razmirice tipa ako smo planirali negdje ići,a maloj to ne odgovara ona bi radije u park,on to smireno riješi objasni joj,ona cendra ljuti se,ali prihvati,meni to odgovara.
poslije rastave sam bila jako pogubljena,došla je faza mirovanja,ozdravljenja,ali opet kad imaš nekoga,lakše je održavat taj balans,ne kaže se đabe,muškarac i žena odgajaju djete
Manimani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 11:53   #16
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Moj sadašnji suprug ušao je u naš život kada je kćer imala 4 godine. Od prve su si sjeli. Nedavno ju je u šali pitao da li se možda sjeća (sada ima 10 godina) što joj je poklonio kada su se prvi put vidjeli. Ostali smo ugodno iznenađeni jer mala zna. Zna gdje ga je to prvi put vidjela, kako je to izgledalo, ma sve.
Sjećam se da je u tom prvom razdoblju bila jako posesivna za njega kada bi mu prišla druga djeca pa bi mu se odmah zavaljala u krilo.
Ono što je interesantno u cijeloj toj priči da je moja kći ne znam iz kojeg razloga - ja je nisam poticala - svako veće govorila kada smo živjele same - daj Bože pošalji nam nekoga tko će biti dobar prema meni i mami. I kada je upoznala mog supruga jedno veće kada sam ju tuširala samo me mirno pogledala i rekla: mama, on je taj za kog sam se molila. Ja iskreno nisam imala običaj moliti.
Kroz vrijeme dobio je veliku ulogu u njezinom životu. Moja kćer ima oca koji vodi brigu o njoj ali vidim da će radije neke stvari podjeliti s mojim suprugom nego s tatom. Često je i suprug jedna "mekana" tampon zona između nas dvije kada se nešto posvađamo. Mogu reći da je poprilično strog ali ne nerazuman. Moja kćer vidim - poštuje ga i voli uistinu. Razmirice naravno znaju biti. Čak i između njih. No, nisam primjetila da suprug to zlorabi niti se boji što joj nije biološki roditelj. Odgaja ju zajedno sa mnom najbolje što možemo i znamo. Isto tako suprug ima sina iz prvog braka i gotovo je identična priča i sa mnom i sa njegovim sinom. Ima dana kada se netko posvađa ali u biti jako uživamo svi zajedno.
Ovo je bilo jako lijepo procitati. Zelim vam i nadalje puno srece zajedno.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 13:07   #17
Ribež, odlična priča.


Inače, vjerujem da, ukoliko mama dejta nekog i stvari se pomalo zahuktavaju (uzmimo u obzir da ne nije riječ o nekom fakbadiju ili sporadičnom jebaku, već da ljudi onako se viđaju i idu prema nečemu) je djecu/dijete bolje što prije odvest na neki zajednički izlet/sladoled/šetnju i upoznat ga s dotičnim koji je tu, za dijete, u svojstvu PRIJATELJA.

Prvo, odmah možeš vidjet kako "dihtaju", kako on hendla djecu, koliko je i da li je freaked out sa konceptom djece (ako nije tata nekome već, jel ) i što je najbitnije, kako dijete/djeca reagira/ju na njega.

Naravno bez ljubljenja, drpačine i sličnih po dječicu zbunjujućih konotacija, jer, onako, što ako ne upali.

Drugo, čekat da shvatiš da je "baš on tvoja najveća ljubav i da planirate živjet zajedno vrlo skoro, jer hodate već neko vrijeme" i onda ga predstavit djeci je, ako mene pitaš, nepošteno prema dječici, jer im je ODJEDNOM nametnut neki lik koji je, njihovoj mami, najveća ljubav, a oni ga prvi put vide. To nit je fer, niti zdravo za ikog od protagnoista.

Dakle, što prije, u svojstvu prijatelja, pa pomalo. Djeca su elastična bića i izvanredni bullshit detektori.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 13:44   #18
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Dakle, što prije, u svojstvu prijatelja, pa pomalo.
Tako je i moj dragi brijao i predstavio me svom djetetu kao frendicu. I nas dvije se skompale ali nas je bivša drapačoza prijavila kao par. Znači nije pustila nas da djetetu sami kažemo nego nas pretekla. A sad svojeg ševca skriva preko godinu dana.

Danas smo tata i ja u braku, mala i ja imamo i dalje prijateljski odnos ali kako se zaštiti od drapačoze? Krenula je neka iracionalna ljubomora i počela je sraćkati kako ja nisam obitelj i nisam dobro došla na okupljanja radi djeteta. Naravno da je muž na mojoj strani i ne dopušta odvajanje pogotovo jer me mala stalno vuče za sobom (brije da smo si generacija ). Kako djetetu objasniti a da ne okrivljujemo mamu?
Drapačozi je najprije bilo "drago" što me mala prihvatila i što imamo dobar odnos a sad bi najradije da me makne sa lica zemlje. Nek mi jedna rastavljena objasni, koji vam je kurac?
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 13:48   #19
Nisu ti sve rastavljene takve, ali hoće neke, da. Nažalost.
Ali, nisu sve. Znam itekako normalnih.
S druge strane, imaš i novih cura/žena koje seru djetetu po bivšoj hard kor. :/


Ako te dijete voli, vas dvije imate odnos, bez obzira šta "drapačoza" (ha, šta to znači? ) tvrdi.

Da li je tvoj muž već obavio pokoji razgovor s bivšom u stilu "nemoj nježne dječje osjećaje opterećivat tako negativnim informacijama i pusti da se osjeća sigurna i da je svi volimo" i tako to?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 14:08   #20
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Da li je tvoj muž već obavio pokoji razgovor s bivšom u stilu "nemoj nježne dječje osjećaje opterećivat tako negativnim informacijama i pusti da se osjeća sigurna i da je svi volimo" i tako to?
Djetetu laže da joj se sviđam, ne opterećuje ju. Bar za sada. Nama stisne kajlu i onda okrivi tatu. Recimo, na vjenčanju je inzistirala da dijete ode doma do 11 navečer a djetetu je objasnila da je to "tatin dan i da mu ne smije smetati" Nama je rekla da se boji "trauma srać bljuv" i da ju želi promatrati preko vikenda. A onda otišla na put i prepustila ju baki i dedi.
Tako, manipulativna kučka, nema tu razgovora s njom.

Sada organizira veći obiteljski skup za dijete i pozvani su svi s njegove strane osim, naravno mene. To je naglasila. E sad, mala se veseli i želi me tamo. Kako joj objasnit a da ju ne okrivim niti preuzmem odgovornost za nedolazak? (naravno, neće ni tata doći)

On nije svadljiv, jednostavnu mu se zgadila s pizdarijama i ne cijeni ju. Zato mu se i neda ulazit u razgovore s njom nego ju izbjegava. Mene zanima kako to trajnije riješit da ju skinemo s krasnog. Navikla je na njega nekonfliktnog a ja sam tampirana bomba i samo čekam da joj eksplodiram.
Jebe mi se za njene skupove, želim riješenje za dijete da joj ne moram lagat i uvijeno objašnjavati.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.