Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2013., 16:35   #41
mislim da vas dvije niste na istoj valnoj duljini ,,,,a što se tiče kuhanja 3 VRSTE RUČKA NI U LUDILU,pa nismo u restoranu
Manimani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 16:36   #42
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Cek. Pricas o tvom novom partneru kojeg volis i postujes? Ako tako mislis o njemu ili eto barem sumnjas - nije li odluka da zivite skupa - beskrajno glupa?
Ako mama djece tvog bivseg tako misli, onda se valjda nece uopce useljavati s nekim takvim.
A djeci ce biti jako tesko kad se takva pachwork obitelj raspadne ionako.

E sad ako sam ja bog i batina djeci koju samo pripazim tu i tamo, zasto bi jos manje ovlasti imao netko tko je (pripojeni) clan obitelji? Dakle - clan obitelji.
Ne pričala sam o novonastaloj situaciji mog sadašnjeg partnera....gdje njegova ex i novi partner omalovažavaju njega kao oca...žišku???
No, nebitno....
Probala sam razne situacije...zaključak je isti...
Mama je mam...tata je tata...i amen
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 16:37   #43
Quote:
Manimani kaže: Pogledaj post
mislim da vas dvije niste na istoj valnoj duljini ,,,,a što se tiče kuhanja 3 VRSTE RUČKA NI U LUDILU,pa nismo u restoranu
Eto vidiš...i evo nam prvog problema...

O tome vam ja pričam cure moje...velika je to žrtva ako želite da djeca budu na prvom mjestu kao što većina ovdje tvrdi
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 16:40   #44
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Eto vidiš...i evo nam prvog problema...

O tome vam ja pričam cure moje...velika je to žrtva ako želite da djeca budu na prvom mjestu kao što većina ovdje tvrdi

ja sam djete isto rastavljenih roditelja,i majka mi se preudala,za muškarca koji ima isto dvoje,znači četvero djece,i NIKAD se nije kuhalo 2 ručka a kamoli 3,i opet smo bili na prvom mjestu
Manimani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 16:41   #45
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Da. Kod cuvam klince od frendice, ja sam bog i batina. Naravno ona mene pozna jako dobro da bi uopce takvu odluku donjela. Zna da ne tucem djecu nikada, ne hranim ih sranjima itd.
Odgovorna sam da im ne padne vlas sa glave.
Nema teoretske sanse kako bih ja uopce mogla biti odgovorna za takvo sto i ISTOVREMENO ne imati nikakov pravo odluke.
Da sam ja bog i batina im je frendica u mojoj prisutnosti objasnila.
Pa nema u kriticnoj situaciji, a bilo ih je , dvojbi nitko od nas - tko je in charge.
Tipa zalete se klizati po jedva zaledjenom jezeru, ja dreknem i ulovim ih za jakne, led se vec cuje da pucketa...tu nema pregovora, moras dreknuti da stanu u roku odmah, a sve ostalo se odvija kasnije.

@harderfaster - odakle da ja znam sto je tvoja sadasnja situacija?
Mimo toga nikad ne bih kuhala tri obroka. Svakodnevica je i bez toga previse zahtjevna. Pogotovo ako oboje rade.
Dogovorili bi se svi koliko nas ima kako izgleda tjedni jelovnik i svatko bi imao pravo sloziti jela za jedan dan i to je to. Naravno ako se radi o preferencijama, a ne alergijama i slicno.

E sad ti spominjes neke bitne odluke, koje su to?
Cini mi se da na koncu ne pisemo o istom.
Ja pisem o svakodnevici gdje otac te djece ne mora poomajki dati trostruki blagoslov da ona odluci da se sad ide kod doktora jer imate termin, a ne za dva sata kad zavrsi film itd.
I gdje oni ne moraju navecer vijecati satima o svakom pojedinom trenu te svakodnevice, nego tih sat dva u dvoje mogu malo ljepse provesti.
Eto ja sam uvjetovala njihov boravak kod mene,a njihova majka je to odobrila.
Žena mi je očito vjerovala....ono,da ću biti kako spada i da neću zlupotrijebiti.
I nisam...tretirala sam ih kao svoju djecu.
Imali su izlazak do 23h kod Crkve gdje se kupi cijela njihova ekipa i ovaj stariji je odmah drugi dan zakasnio 15ak min.
Kad je došao moj muž mu je rekao da bi čekao još 5 min i onda da bi otišao po njega i obrukao ga pred svim curicama jer eto kao mora doma.
Stavila sam ga u kaznu sa zabranom izlaska iz kuće 5 dana...ostatak boravka kod nas nikad nije zakasnio...
Uglavnom,nisam imala puno pravila,ali nisam dopuštala da ih se krši...
Kad bi sa troje svojih klinaca(u to vrijeme!) i njih dvojicu dopustala da se igraju sa mojim pravilima - jako brzo nastao bi kaos...a kaos nikome ne bi koristio ...niti njima,a niti meni..
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 16:44   #46
Quote:
Manimani kaže: Pogledaj post
ja sam djete isto rastavljenih roditelja,i majka mi se preudala,za muškarca koji ima isto dvoje,znači četvero djece,i NIKAD se nije kuhalo 2 ručka a kamoli 3,i opet smo bili na prvom mjestu
Mama je imala sreće da ste svi bili naučeni na istu hranu...ja nisamimala tu sreću i još uvijek nemam
I sad poočim na drugoj strani zahtjeva da se jede što on skuha.... a maleni neće...jer nije navikao...pa završi na Hitnoj ...i tako to u nedogled
Ja skuham što on voli i što znam da će pojesti...nije mi problem...shvaćaš
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 16:45   #47
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Eto vidiš...i evo nam prvog problema...

O tome vam ja pričam cure moje...velika je to žrtva ako želite da djeca budu na prvom mjestu kao što većina ovdje tvrdi
Pa Harder materemu nije ljubav prema djetetu ako ja kuham tri različita ručka????

Umrla bi za svoju dicu,ali ne kuham nego jedan ručak.
I što to nauči dijete kojem se kuha po željama?
Nije stvar da sam lijena,to je stvar principa....
Pa matereti moji bi samo jeli pizzu,pomfrit i sl....da to dopustim i pokažem da su mi na prvom mistu???
Ne kontam...
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 16:48   #48
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
.pa završi na Hitnoj ...i tako to u nedogled
na hitnoj???zašto??
Manimani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 16:51   #49
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
E
Kad imaš "tuđu" djecu pod krovom i skrbi...svaki se tvoj korak trostruko gleda draga....prvo od njihove majke/oca, pa od odsutnog roditelja i na kraju od Centra...
Nije to samo tako
apsolutno se slažem s tobom.ja živim sa svoje troje djece i partnerom koji nije njihov otac.u ni jednoj situaciji nije doveo u pitanje autoritet njihovih očeva, ili moje dogovore s njima.živimo zajedno skoro 6 godina i za to vrijeme nismo imali nikakvih nesuglasica tipa : ja hoću ovo da se napravi odmah, a klinci bi išli njega namoliti da se napravi sutra, ili poslije , nebitno. ali i moji klinci znaju da nije ona taj koji donosi odluke vezano za njih. ako ih treba odvesti na koncert, ili ih pokupiti u povratku kad idu vikendom van, on će uskočiti, ali neće on biti taj koji donosi odluke do koliko se izlazi.s bm on popije kavu ili pivo kad odvede klince k njemu, imaju zajednički hobi pa popričaju o tome.ali otac djeteta je taj koji je bitan djetetu.koji treba donositi odluke o njemu..ne želim da me u budućnosti netko gleda poprijeko i optužuje za neke krive odluke.a harder je lijepo rekla:majka i otac su konstanta, svi ostali sudionici podložni su promjenama
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 17:12   #50
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
E vidiš...ja o tome pišem iz vlastitog iskustva....a ne...bismo, bi i slično
Meni nije bilo teško kuhati ta tri jela, polako smo prelazili na zajedničke obroke...
Kad imaš "tuđu" djecu pod krovom i skrbi...svaki se tvoj korak trostruko gleda draga....prvo od njihove majke/oca, pa od odsutnog roditelja i na kraju od Centra...
Nije to samo tako
Tudju sam i ja imala pod krovom. U smislu zivjela s njima. Ponavljam tri rucka ni u ludilu, osim ako zdravlje nije u pitanju. Ne zelim tako odgajati djecu ili da ih tako moj partner odgaja.
Al neka tebi patronizirajuci stav.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 17:22   #51
Quote:
Manimani kaže: Pogledaj post
ja sam djete isto rastavljenih roditelja,i majka mi se preudala,za muškarca koji ima isto dvoje,znači četvero djece,i NIKAD se nije kuhalo 2 ručka a kamoli 3,i opet smo bili na prvom mjestu
Amen.
Neka djeca su razmazena , pa se onda ovu koja dobe samo jedan rucak maltene naziva - zanemarenima.
I tu smo opet na odgoju.
K tome ako je novi partner od mame nabrusen na oca i tako to prenosi na dijete, onda je to mama te djece prenjela njemu tako. Ona bi trebala reagirati i to hitno. Taj partner je onda samo posljedica jadnih odnosa od prije.
Valjda jesu jadni kad ste muz (otac djece) i ti dobili skrbnistvo. Cini mi se da se neke vase tenzije jesu povlacile odavno.
Mislim da tvojoj djeci jest (ili bi bio) manji problem da svi jedete istu klopu, a veci im je sto se poocim malo malo mijenja.
No, odustajem od diskusije s tobom, ocito pisemo obje svaka u svom smjeru.
Ne budemo se za sto godina skuzile.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 17:35   #52
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
K tome ako je novi partner od mame nabrusen na oca i tako to prenosi na dijete, onda je to mama te djece prenjela njemu tako. .
uf ovom tvojom rečenicom sam se sjetila nečega što se odvilo prije neka2 mj.
pošto sam ja stalno nabrušena na bvišeg što zbog kako s ene javlja maloj redovito,kako ne plača na vrijeme alime.itd itd,i tako ja uvijek sadašnjem se žalim što on podpuno razumije zašto sma takva..i sad jedan dan mala bila kod oca,i taj dan ju vračao doma,a moj sadašnji i ja bili u gradu,i sad dolazimo pred zgradu,i njih dvojica se prvi puta sretnu,jer je taman bivši vračao malu,i sad odjednom moj ssadašnji pruža ruku bivšem (prvi put se vide) i upoznaju se,kako si,kakva je cesta itd ja popiz.....
ušli mi unutra,ja ga napala,šta sa on ima sa parazitom pozdravljat i rukovat nakon svega kako postupa prema nama,a on meni na to;pa ako je on smeće od čovjeka i nekultura,ja nisam,neka vidi i upozna tko je uz njegovo djete veći dio dana i noći

negodovala sam,ali bio je u pravu,ali jbg jedva sma progutala to
Manimani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 17:41   #53
Pa bio je u pravu. Bas nitko nema koristi od toga da se on zarati s tvojim bivsim.
Nazalost cesce je obrnuti slucaj. Da se poocim ili pomajka prema bivsem partneru ponasaju onako kako se prema njemu ponasa njihov novi partner.
To precesto dovodi do konflikta, a na kraju pate djeca.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 17:46   #54
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Pa bio je u pravu. Bas nitko nema koristi od toga da se on zarati s tvojim bivsim.
Nazalost cesce je obrnuti slucaj. Da se poocim ili pomajka prema bivsem partneru ponasaju onako kako se prema njemu ponasa njihov novi partner.
To precesto dovodi do konflikta, a na kraju pate djeca.
da,ali to kod mene nije slučaj,koliko god moj sadašnji zna kakav je ovaj bio prema nama loš i kako se i sad nekad ponaša,on to neće njemu pokazat da zna,ali da meni potvrdi u razgovoru da je kreten,to je istina
Manimani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 19:17   #55
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Mala ima svoj svijet i svoju rutinu u koju je došao čovjek koji je mami novi partner, a maloj - ništa.

Dovoljno joj je stresa i bez pokazivanja da je sad manje važna od njega.
slažem se.
i meni je to zazvučalo primitivno s njegove strane al kasnije se valjda opametio
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 19:25   #56
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Tako je i moj dragi brijao i predstavio me svom djetetu kao frendicu. I nas dvije se skompale ali nas je bivša drapačoza prijavila kao par. Znači nije pustila nas da djetetu sami kažemo nego nas pretekla. A sad svojeg ševca skriva preko godinu dana.

Danas smo tata i ja u braku, mala i ja imamo i dalje prijateljski odnos ali kako se zaštiti od drapačoze? Krenula je neka iracionalna ljubomora i počela je sraćkati kako ja nisam obitelj i nisam dobro došla na okupljanja radi djeteta. Naravno da je muž na mojoj strani i ne dopušta odvajanje pogotovo jer me mala stalno vuče za sobom (brije da smo si generacija ). Kako djetetu objasniti a da ne okrivljujemo mamu?
Drapačozi je najprije bilo "drago" što me mala prihvatila i što imamo dobar odnos a sad bi najradije da me makne sa lica zemlje. Nek mi jedna rastavljena objasni, koji vam je kurac?
joj, ti nekak djeluješ nabrijano. ono...čemu ju zvat drapačoza, čemu bit ovak ratoboran? možda ak smanjiš malo tu negativnu energiju...
imam nekak osjećaj da si u cijeloj priči i ti krivac jer te ona (navodno) ne trpi. eto..takav dojam ostavljaš sa svojim upisom
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 09:15   #57
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
joj, ti nekak djeluješ nabrijano. ono...čemu ju zvat drapačoza, čemu bit ovak ratoboran? možda ak smanjiš malo tu negativnu energiju...
imam nekak osjećaj da si u cijeloj priči i ti krivac jer te ona (navodno) ne trpi. eto..takav dojam ostavljaš sa svojim upisom
Pa normalno da osjetiš negativnu energiju kad sam momentalno ljuta na nju. Ništa čudno, ne skrivam ju ovdje.

Nije krenulo s moje strane. I ja sam nova u tim odnosima i nisam znala kako se postaviti. Pustila sam malu neka odlučuje kuda kreće naš odnos. Nemam nikakvu potrebu glumit joj ono što nisam.
Tata je sam dolazio po nju vikendima. Doma smo se igrali zajedno i kuhali zajedno ono što ona voli. S vremenom smo postale stvarno dobre. Bivšu sam shvaćala samo kao njenu mamu i ništa više. I kao takvu ju poštivala.

I sve je bilo ok do vjenčanja. Mala joj je rekla da se ženimo i dijete je bilo sretno. Birale smo zajedno haljinicu da liči na moju, tražila me da isti parfem koristimo, birale joj nakit..ono baš se veselila. I onda je krenulo sranje od mame. Zabranila joj da ostane duže od 11 (iako je bio njegov vikend). Sad na prvi obiteljski skup (prigoda zbog dijeteta) zove sve bake i djedove, tetke..njega a ja nisam pozvana jer "nisam maloj obitelj". Ti nebi bila ljuta? Pitala sam ju što će moja djeca biti maloj. Rekla je - polubrat / polusestra, ali ja i dalje nisam obitelj. Misliš da otac nema pravo objasnit djetetu da je to laž i zašto on ne želi doći?

Voljela bih i ja shvatiti zašto sam joj prijetnja i vjerujem da nije ljubomorna zbog njega nego zbog djeteta. Izgleda da se njemu sveti preko mene jer ja sa njom i nemam neki kontakt niti smo imale sukob.

Sad je on ljut na nju i ne želi joj više uskakati za ništa. I dijete će to osjetiti. Ružno sve u svemu.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 10:03   #58
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Pa Harder materemu nije ljubav prema djetetu ako ja kuham tri različita ručka????
Pretpostavljam iz onog kaj je napisala da dijete "završi na hitnoj" da se radi o nekim alergijama na hranu, pa ako je svako alergično na nešto drugo valjda Harder kuha svakome kaj smije jesti, ne mora bit da je stvar u razmaženosti. Btw. moguće je da su neki članovi vegani ili vegetarijanci a drugi jedu meso i zakaj bi se netko odrekao onog na kaj je navikao ili mu se jednostavno gadi nekaj jesti. Bogme treba puno volje i živaca za sve to uskladiti.
Svaka čast Harder
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 11:07   #59
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam iz onog kaj je napisala da dijete "završi na hitnoj" da se radi o nekim alergijama na hranu, pa ako je svako alergično na nešto drugo valjda Harder kuha svakome kaj smije jesti, ne mora bit da je stvar u razmaženosti. Btw. moguće je da su neki članovi vegani ili vegetarijanci a drugi jedu meso i zakaj bi se netko odrekao onog na kaj je navikao ili mu se jednostavno gadi nekaj jesti. Bogme treba puno volje i živaca za sve to uskladiti.
Svaka čast Harder
Lijepo sam napisala da situacije koje se ticu zdravlja iskljucujem. I cisto sumnjam da bi poocim tjerao dijete koje je vegetarijanac jesti meso.
Pa takve karakterne crte vidis i prije nego se zenis.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 11:30   #60
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Lijepo sam napisala da situacije koje se ticu zdravlja iskljucujem..
Sry, al ne sjećam se da sam komentirala tvoj post.

Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
I cisto sumnjam da bi poocim tjerao dijete koje je vegetarijanac jesti meso.
Pa takve karakterne crte vidis i prije nego se zenis.
A ovo ne znam, nadam se da ne bi ali nije isključeno. Ne mora biti to u pitanju, dovoljno je da netko odluči da je danas na meniju to i kraj priče-mnogi ne bi ni vlastitu djecu "abolirali" a kamo li posinka ili pokćerku. Btw. mnoge stvari ne vidiš ni kad se već oženiš al to je druga tema
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.