Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2004., 16:14   #21
ravnatelj i ta cetvorica nasilnika bi mi rukama iskopali novi tunel kroz velebit
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 07:18   #22
Exclamation

izgleda da iza tih nedavnih nasilja iz popravnih domova
ima nešto puno crnije..
da kako roditelji ne reagiraju na nasilje po školama, pa ni nastavnici -
isto se događa i u "popravnim" domovima..

Radi se samo o tome da je on zapravo prvi koji se usudio prijaviti ono što mu se dogodilo. Tamo se već godinama događaju i gore stvari, a odgojitelji za sve to znaju.
http://www.vecernji-list.hr/2004/02/...osinjskom.html

hmm
počinjem razmišljati da i nasilnici koji postoje u ovoj državi su i zbog toga što očito ne postoji institucija koja bi im pomogla pri liječenju od nasilja... štoviše, još ga cijeli sistem ove nesretne države (očito) i potiče
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2004., 08:35   #23
Nažalost morala sam podići ovu temu jer mi malena ima problema u školi. Ona se na polugodištu preselila u novu školu i u početku je sve bilo OK; bila je zadovoljna i nastavnicima i društvom. Međutim primjetila sam prije tjedan dana kada je trebala krenuti u školu nakon bolovanja od tjedan dana da joj se ne ide i da pokušava produžiti svoj boravak doma, što joj je i uspjelo. Mislila sam da je to samo zbog nekog nadolazećeg kontrolnog ili ispitivanja ali onda sam na temelju par stvari shvatila da je stvar puno ozbiljnija. Jučer smo konačno razgovarale (nisam htjela vršiti veliki pritisak da mi kaže nego sam pričekala da bude spremna povjeriti se sama) i rekla mi je da je jedna učenica maltretira zbog nekakvih neutemeljinih optužbi o ogovaranju i da joj je čak zaprijetila batinama. Ne pušta je na miru pod odmorom i stalno je ispituje i ne vjeruje joj da nije sudjelovala u tom ogovaranju. Morala sam joj prije nego mi se povjerila obećati da neću reći razrednici jer kaže da bi joj onda bilo još i gore. Rekla sam joj da ćemo to pokušati riješiti same ali ako ne bude išlo da ćemo morati potražiti pomoć. Rekla sam joj neka ne pokazuje da je se boji jer takvi nasilnici su jaki samo prema onima koji ih se boje. Neka izbjegava situacije gdje bi mogla ostati sama s njom jer je tada najčešće verbalno maltretira i neka stalno bude u grupi ostalih cura a ako je želi izdvojiti pod izgovorom da želi razgovarati s njom (što se već događalo) neka kaže da ono što joj ima reći može reći i pred curama. Ako joj zaprijeti da će je tući neka joj da do znanja da bi joj moglo bit i vraćeno.
Rekla sam joj da nije rješenje izbjegavati susret s njom jer ionako do njega mora doći kad-tad nego suprostaviti se i ne pokazati strah. Molim vas ako imate još kakvih prijedloga kako bi to mogle same pokušati riješiti, napišite. Razmišljam i o tome da potražim stručnu pomoć izvan škole.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2004., 11:34   #24
Prvo za tebe imam jednu pohvalu i jednu kritiku - znash me vec ali se nadam da necesh zamjeriti

Pohvala je za to shto si primjetila i dobro reagirala na problem koji ima tvoje dijete.

A kritiziram promjenu shkole, obzirom da ti kcer polazi neki od zadnjih razreda osmoljetke. To je velika pogreshka.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2004., 11:51   #25
Promjena škole je bila na njeno inzistiranje i nakon mog savjeta da bi možda bilo bolje da završi školu u istom razredu; ali što je tu je
Zvala sam danas plavi telefon i porazgovarala o problemu ali ništa novo mi nije rečeno. Pokušat ću je prvo nagovoriti da krene u školu i suoči se s problemom na način na koji smo dogovorile i koji je odobrila i savjetnica a ako ne bude išlo tako moramo se dogovoriti o posjetu školskom ili nekom drugom psihologu.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2004., 11:55   #26
Mora ti biti jasno da je vec prije postojao neki dobar razlog zashto je ona zheljela promijeniti shkolu...koliko znam kci ti ide u 7. ili 8. razred i djeca to nerado chine, ukoliko je sve u redu.

Mozhda ipak nisi sve doznala.


Ja bih otishla psihologu. I to prvo sama, bez da njoj uopce kazhem. I to chim hitnije...necesh dovijeka moci opravdavati njene izostanke.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2004., 12:04   #27
Malena (tako ju zovem od milja) ide u 8. razred i kao razlog promjene škole navela je veliku udaljenost (putovala bi oko sat do sat i pol do škole i toliko natrag svaki dan), jako oštre kriterije pri ocjenjivanju i stroge profesore (što mogu potvrditi jer sam i sama išla u tu školu) i njenu želju da što prije upozna škavadru iz novog kvarta.
Izostanke joj opravdava lječnica jer je bila na bolovanju zbog upale grla a sada se opravdava stalnom mučninom i slabošću.
Morat ću porazgovarat i sa njenom lječnicom o tome, a psihologu ću morati što prije.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2004., 12:08   #28
Oshtri kriteriji ne bi trebali biti razlog za promjenu shkole...dovoljan je i jedan strog profesor u novoj shkoli, mozhda i zamjena, koji ponovo mozhe 'zagorchati' zhivot.

Idi psihologu.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 08:19   #29
Otišla je u školu
Samo da sve bude u redu...
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 08:23   #30
Odi psihologu i ako sve bude u redu!

S njom se neshto dogadja.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 14:47   #31
debelo se slazem s magic
nekako imam osjecaj da je mala skuzila nacin za izostanak iz skole i mozda to koristi kak joj pase
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 21:51   #32
Mislim da si je dobro savjetovala da ne izbjegava suočavanje s tom učenicom i da joj pokaže da će i ona nju mlatnuti ako treba, nadam se da neće doći do toga...
Mislim da školski psiholozi ne mogu puno pomoći tj. mogu nas jedino potaknuti na ideju kako da dijete sami potaknemo jer previše agresivan pristup će u djetetu izazvati još veći otpor i bježanje od suočavanja s verbalno nasilnom učenicom!
Treba joj nekako pojačati ohrabrivanjem samopouzdanje!

I slažem se s Magic da bi prvo ti sama trebala otići do psihologice, a onda eventualno s njom, mada poznavajući klince oni to ne vole, pogotovo u tako opsjetljivim godinama jer jednostavno nemaju povjerenja u neznance!

Hm...nisam rekla ništa pametno,ali eto nadam se da će Malena uspjeti izaći na kraj s tom curom!
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 23:00   #33
Nasilja je bilo i u moje vrijeme ( imam 30 godina ). Stariji su tukli manje i slabije , dečki curice i sl. O ciglama da ne govorim.
Znam jedno da nasilnici nikad nisu napadali grupu klinaca , nego jednog ili dvojicu koji su im se činili lakom metom. Takve je lako prepoznati , izgledaju kao da ne pripadaju masi , i to je njihov najveći nedostatak - nisu u stanju utopiti se u masu , u sivilo . To su klinci koje društvo odbacuje i označuje ili kao luzere ili kao štrebere. A tu su još i siromasi , cigani , šiptari , muslići , srbi , psi , amebe , mikrobi ...
Nisu klinci krivi !
MI ODRASLI PRENOSIMO SVOJE FRUTRACIJE NA SVOJU DJECU I UČIMO IH DA MRZE SVE KOJI NE RAZMIŠLJAJU JEDNAKO.
Od mržnje do nasilja je mali korak.
vatrogasac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 10:35   #34
Onda, duda, shto se dogadja s Malenom?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 11:09   #35
Za sada je OK (tako ona kaže a i ja primjećujem da je opuštenija i smirenjija) Curica koja ju je maltretirala je na bolovanju tako da je rješenje problema za sada prolongirano.
Zvala sam školu i raspitala se za psihologa i rekli su mi da mogu razgovarat sa pedagogom ali da je ona na godišnjem do slijedećeg tjedna. Tako da ću tek tada moći dogovoriti termin.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 11:49   #36
Ne bih ja chekala toliko vremena...ta mala - koja je 'eventualno' uzrok problema, vratit ce se s bolovanja i stanje ce opet postat akutno.

Ne postoje samo shkolski psiholozi...idi u Centar za socijalnu skrb.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2004., 05:21   #37
Bio bih zahvalan kada bi mi neko mogao malo objasniti sta bi to psiholog mogao posavjetovati ili rijesiti u ovom slucaju.

Kao npr.:"Predlazem vam da ...." ili " U vasem slucaju... bi trebalo uraditi ......to"

Stvarno me zanima.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2004., 09:13   #38
Exclamation

Quote:
hobbit kaže:
Bio bih zahvalan kada bi mi neko mogao malo objasniti sta bi to psiholog mogao posavjetovati ili rijesiti u ovom slucaju.

Kao npr.:"Predlazem vam da ...." ili " U vasem slucaju... bi trebalo uraditi ......to"

Stvarno me zanima.

ne kužim se baš previše u njihov posao,.
ali nekako bi mi logično bilo da zajedno sa razrednikom/razrednicom pozovu roditelje i od te male nasilnice, i tebe duda- na razgovor..
sumnjam da bi mala to radila da joj roditelj zna kako se ponaša u školi.
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2004., 09:24   #39
Quote:
hobbit kaže:
Bio bih zahvalan kada bi mi neko mogao malo objasniti sta bi to psiholog mogao posavjetovati ili rijesiti u ovom slucaju.

Kao npr.:"Predlazem vam da ...." ili " U vasem slucaju... bi trebalo uraditi ......to"

Stvarno me zanima.
Uvjerila sam se da se u djechjim glavama, narochito u tom osjetljivom pubertetskom razdoblju, mogu odigravati chudnovati filmovi, koje mi, roditelji, bez obzira na svoje iskustvo i ljubav prema nashoj djeci - nismo u stanju prepoznati.

Dudi sam savjetovala posjet psihologu jer mi se uchinilo chudnim da njena djevojchica s veseljem prihvaca promjenu shkole/drushtva u zavrshnim razredima...obichno bash to izaziva otpor i traume. Pa mi se uchinilo da je neki problemchic postojao i u toj sredini. A psiholog tako jednostavnim pitanjima, koje djeca u toj dobi uopce ne dozhivljavaju kao mrsko im ispitivanje, izvuku ono shto mi nikad ni u kakvom razgovoru ne bismo uspjeli. Pa se poslije zachudimo kako problem dobiva sasvim drugu dimenziju.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 02:59   #40
Pa sada moze spekulirati, Duda nije bas nesto mnogo informacija ostavila.
Mozda je mala imala slicnih problema i u staroj skoli (predatori lako nanjuse plijen).
Po mom misljenju ova sto je maltretira sada je zrtva slicnog reshetanja i propitivanja kod kuce pa sada vjezba na nekome drugome.

Ali me zanima stvarno sta bi psiholog preporucio kao rjesenje.
Eto mozda bi propitivanjem izvukao to da je bila zrtva i u staroj skoli ili nesto slicno (opet spekulacije) ali koje rjesenje nudi.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.