Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2017., 19:47   #281
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Mene samo zanima kamo ide kanalizacija od ovih zgradurina, jel to ide sve u more?
i mene zanima
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 08:57   #282
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Necu previse palamuditi ali izgleda vecina ne uracunava neke faktore. Ja imapo znanika koji raspolaz sa pet apartmana i opet nema pebijene pare u dzepu. Ima uljudne apartmane, cijene nisu preskupe a nudi gotovo isto kao oni sto traze kao i hotel, lokacija je sasvim ok, sve pri ruci uklj. obala. I opet dzaba. Prevelika ponuda na trzistu, ocigledno. On tvrdi da je jedan dio problema sto skoro svak pokusaje nuditi smjestaj turisticki a gdje su jos hoteli itd. Druga cicnjenica turisticka sezona je kad sve saberemo 1/3 godine tako da prihod je sezonski. Treca cinjenica sadrzaji. Po trecem pitanju mislim da gradonacelnci svih obalnih opcina bi mogli podosta nauciti od svojih kolega u Francuskoj. Cetvrta stvar povezanost sa svijetom po ugodnim cijenama. Nije bas jeftino letiti do Hrvatske dok primjerice do Barcelone iz jednog Kopenhagena imas let za 500 kuna u oba pravca i to jos u po sezone ljetne.

Neka imas dva apartmana i neka su popunjena 100% u periodu 1.5 do 15.9 i neka je cijena za citav period 100€ noc / apartman. 148 dana x 2 apartmana x 100 eura noc = 29.600€ brutto. Nesto malo veca obrt nego biti na socijali netto iznos u Danskoj za godinu dana. Dobro treba odbiti trosak za skup svakodnevni zivot ali i ovaj u HR treba odbiti poreze i sl.
Računica štima i pokazuje svu bijedu našeg turizma.
Činjenica je da bilo kakav VSS posao u Europi nosi više neto love nego par apartmana na Jadranu. Jedan senior inženjer u 40-tim u Njemačkoj bez ikakvih problema zarađuje najmanje 40000 eura neto a vrlo često i puno više (znam jer imam dosta kolega već vani). Plus to što im obično i žena radi dovodi do svote uz koju zarada na zgradi sa 5-6 apartmana izgleda kao socijala.
Plus to što takav čovjek ima godišnji i odmara se gdje hoće u vrijeme dok iznajmljivač mora 24 sata biti na raspolaganju gostima.
Ja fakat ne znam tko u današnje vrijeme ide ulagati u nekretninu na moru osim ako nije neki veliki hotelski kompleks. Pogotovo u našim preizgrađenim prčijama od gradića na moru gdje svako svakome gleda u pijat.

S druge strane postoji još jedan problem a to je da ne znam niti jednog imućnijeg evropljanina (srednja klasa pa gore) koji je bio igdje na Jadranu osim u velikom hotelu ili na jahti. Jednostavno, njih ne zanimaju kuće na plaži niti bilo kakvi apartmani za kojima mnogi ovdje sline, jednostavno ih ne zanimaju. Ne žele gužvu, ne žele buku i ne žele tko zna kakve susjede. U luksuznim hotelima dobiju uslugu na razini a na jahte idu radi mira. I za njih to nije nikakva lova. Gore spomenuti čovjek si može bez problema uplatiti bilo koji hotel na Jadranu na dva tjedna i odmoriti se kako spada umjesto da suši ručnike na betonskom neožbukanom zidiću tražeći nešto što lići na lignje u moru šiptarskih restorana na "rivi". Uostalom, takvi niti ne idu na naše more. Evo da dam primjer, poslovni kolega iz Njemačke se upravo vratio sa 6 tjednog proputovanja Južnom Amerikom. Iznajmio čovjek auto i krstario cestama od Patagonije do Andi. Spavao svaki put u drugom hotelu i bilo mu je nezaboravno. Takve ljude jednostavno ne zanimaju apartmani u socrealističkom stilu na Jadranu.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 09:16   #283
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Računica štima i pokazuje svu bijedu našeg turizma.
Činjenica je da bilo kakav VSS posao u Europi nosi više neto love nego par apartmana na Jadranu. Jedan senior inženjer u 40-tim u Njemačkoj bez ikakvih problema zarađuje najmanje 40000 eura neto a vrlo često i puno više (znam jer imam dosta kolega već vani). Plus to što im obično i žena radi dovodi do svote uz koju zarada na zgradi sa 5-6 apartmana izgleda kao socijala.
Plus to što takav čovjek ima godišnji i odmara se gdje hoće u vrijeme dok iznajmljivač mora 24 sata biti na raspolaganju gostima.
Ja fakat ne znam tko u današnje vrijeme ide ulagati u nekretninu na moru osim ako nije neki veliki hotelski kompleks. Pogotovo u našim preizgrađenim prčijama od gradića na moru gdje svako svakome gleda u pijat.

S druge strane postoji još jedan problem a to je da ne znam niti jednog imućnijeg evropljanina (srednja klasa pa gore) koji je bio igdje na Jadranu osim u velikom hotelu ili na jahti. Jednostavno, njih ne zanimaju kuće na plaži niti bilo kakvi apartmani za kojima mnogi ovdje sline, jednostavno ih ne zanimaju. Ne žele gužvu, ne žele buku i ne žele tko zna kakve susjede. U luksuznim hotelima dobiju uslugu na razini a na jahte idu radi mira. I za njih to nije nikakva lova. Gore spomenuti čovjek si može bez problema uplatiti bilo koji hotel na Jadranu na dva tjedna i odmoriti se kako spada umjesto da suši ručnike na betonskom neožbukanom zidiću tražeći nešto što lići na lignje u moru šiptarskih restorana na "rivi". Uostalom, takvi niti ne idu na naše more. Evo da dam primjer, poslovni kolega iz Njemačke se upravo vratio sa 6 tjednog proputovanja Južnom Amerikom. Iznajmio čovjek auto i krstario cestama od Patagonije do Andi. Spavao svaki put u drugom hotelu i bilo mu je nezaboravno. Takve ljude jednostavno ne zanimaju apartmani u socrealističkom stilu na Jadranu.
takve ljude ne zanimaju, neke ljude zanimaju i svi sretni
Pitralon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 10:08   #284
previse izgeneraliziran stav o ponudi smjestaja na jadranu..kao prvo, nisu svi stranci sa godisnjim prihodima preko 40000€x2 osobe, velika vecina nije ( racunajuci i nase gastarbajtere), drugo, spominjes jahte i skupe hotele pa mi molim te reci koliki postotak ih tako ljetuje?...kako onda objasnjavas veliku popularnost kampova i mobilnih kucica gdje ja osobno ne bih nikada isao, ali masa ljudi ide..i sad bi ja trebao reci kako je to smece od smjestaja i ljetovanja?
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 11:46   #285
Nije mi poznat zakon u HR po pitanju domacinskih smjestaja ali sto sam zapazio je, da skoro svak pokusaje. Samo primjer iz Danske kako su sredili zakon, mislim drzava nije neki turisticki hit ali opet ima zakon. Za domacinski smjestaj u turistickim svrhama moras predati zahtjev za licencu. Zakonski postoji za svaku opcinu koliko licenci je moguce izdati, znaci kad neko odjavi dodje netko ko je u prvi u vrsti cekanja, ako su sve licence razdjeljene. Poznanik koji ima toliko apartmana a nema pebijene pare. Ja mu trazim / pomazem pri poslu u Nordiskim zemljama cim sezona prodje jos sam zatvori sredinom 9 mjeseca.

Srednja klasa u 85 - 90% primjera noci u hotelima. Iskreno receno era domacinskog turistickog smjestaja je proslost. Hoteli za uljudne cijene nude znatno veci luksuz sto prosjecan turista trazi.

Pospremljena soba, dorucak, u nekim primjerima i rucak, auto u garazi od hotela (u hladu), bazen, room servis, internet, fitness (to je u Skandinavija ovisni hit - ljudi uzmu slobodno sa posla da odu u fitness), cisti rucnici i kupatilo.

Ima i domacinski smjestaj prednost ako recimo dobijes citav kat. Primjerice dvije sobe, dnevni, kuhinja, kupatilo pa jos neke druge sadrzaje tipa tv, brz internet. Velika negativa su brisaci, posteljina (pogotovo na duze od 5 dana) - ovo cisto iz higijenskih razloga. Iz prakticnih tj. rucak za koji sam moras brinuti.

Onda i mediji igraju ulogu. Ne mogu govoriti o Austriji i Njemackoj ali posto u Danskoj imamo Svedske, Norveske i Finske tv kanalae tocno znam koliko HR ima posvecenosti. Gotovo 0%

Omladina leti u Bugarsku koja je uzduz i poprijeko izreklamirana na televiziji u Nordiskim zemljama, pretezno preko reality programa. Broj dva je Spanija zbog doslovno gratis letova i duge tradicije kod agencija. To je ono malo kao pojedini Njemci u HR islo se od uvjek pa postala navika i tradicija. Isto za Svedsku, Dansku, Norvesku... kad je rijec o Spaniji. Thailand je takodje kad je rijec o omladini. Srednja klasa Grcka i Spanija zbog letova i povoljnosti kod agencija.

Italija i Francuska su vec vozi sam na domor. Te Dance, Svedjane i Norvezane bi mogla HR imati ali takvi traze francusk i italijansku gastronomiju i nisu puno da je zamjene, traze onda taj neki kanski festivalski nivo, antikvitetiski nivo, Sofija Loren nivo, la dolce vita nivo. Rijec je o iskljucivoj doxi nekog filmskog zivota bogatih iz 60, 70ih godina. Tu je nekako Dubrovnik upalio i moze proci. I naravno Michelin zvjezde restorani. Jedna vecer je obavezna. I muzeji.

Top 5 ljetnih mediteran destinacija Danska:
1) Spanija, 2) Franucska, 3) Italija, 4) Grcka, 5) Turska

Top 5 ljetnih mediteran destinacija Svedska:
1) Spanija, 2) Grcka, 3) Italija, 4) Francuska, 5) Turska

Top 5 ljetnih medirean destinacija Norveska:
1) Francuska, 2) Spanija, 3) Italija, 4) Grcka, 5) Hrvatska

Top 5 ljetnih mediteran destinacija Finska:
1) Spanija, 2) Italija, 3) Turska, 4) Grcka, 5) Francuska

Top 5 ljetnih mediteran destinacija Island:
1) Spanija, 2) Portugal, 3) Francuska, 4) Italija, 5) Malta


Tesko da ce HR ikada u narednih 100 godina moci parirati Spaniji i Francuskoj kad su rijec o Nordiskim zemljama cca. 25.000.000 ljudi. Mozda da u HR sve pojeftini za 40% ili da Hrvatska izmjeni zakon o vlasnistvu nekretnina strancima, te da dopusti da banke iz nordsikih drzava imaju svoje mogucnosti primjerice vlasnistva nad objektima. Ali to bi godinama znacilo sljedece: na obali nebi imao domaceg stanovnistva 20% i gradovi bi cim sezona prodje bili prazni, cak i mjesta poput Makarske ili Pule nebi ziva roba bilo, skoro.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 11:59   #286
Samo trebaš pitati vlasnike apartmana jesu li zadovoljni ili nisu. Neki jesu, neki nisu. Neki masno zarađuju, neki se pate. Tako će biti i ubuduće.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:37   #287
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Samo trebaš pitati vlasnike apartmana jesu li zadovoljni ili nisu. Neki jesu, neki nisu. Neki masno zarađuju, neki se pate. Tako će biti i ubuduće.

Poznanik o kojem pricam ima samo taku lokaciju, stvarno skoro sve je u daljini dometa bacanja kamena. I lani je sve skupa u svih pet apartmana imao samo 1,5 apartman pun citavu sezonu. Znaci od 1.5 do sredine 9 mjeseca. U krugu od 200 m oko njega svaka kuca gosti turiste ili bar pokusaje osim jedne. Veca ponuda nego potraznja. Ima par izuzetaka u HR, moja procjena ali za ostalo mislim da je veca ponuda nego potraznja. Ja ga nazvao lani koji dan ped pocetak kolovoza, reko imas li sobodnih dana, kaze imam od 2 u tom i tom apartmanu, reko do kada, kad mi rece do kada zelis, do narede godine. Kaze potrosi vise vremena gledajuci kako se krecu cijene u susjedstvu nego na bilo sto drugo. Kaze neka pet njih spusti icjenu za 10€ kaze propadam ako i ja ne ucinim isto. Kao benziska smo postali. Tako mi u cetri oka govori. U sali na sve jade kaze da mi je imati stalni posao negdje vani prodao bi sve i dolazio samo kao turista u hotel. Dubrovnik je dan jedini u HR kojem ide dobro pa cak i Cavtat vec je kako kad iz brojnih razloga. Vidjet cemo kako ce ici Platu sa novim hotel kompleksom. Kada sam bio prije par godina u 8 mjesecu skoro smo imali plazu za sebe.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:54   #288
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Poznanik o kojem pricam ima samo taku lokaciju, stvarno skoro sve je u daljini dometa bacanja kamena. I lani je sve skupa u svih pet apartmana imao samo 1,5 apartman pun citavu sezonu. Znaci od 1.5 do sredine 9 mjeseca. U krugu od 200 m oko njega svaka kuca gosti turiste ili bar pokusaje osim jedne. Veca ponuda nego potraznja. Ima par izuzetaka u HR, moja procjena ali za ostalo mislim da je veca ponuda nego potraznja. Ja ga nazvao lani koji dan ped pocetak kolovoza, reko imas li sobodnih dana, kaze imam od 2 u tom i tom apartmanu, reko do kada, kad mi rece do kada zelis, do narede godine. Kaze potrosi vise vremena gledajuci kako se krecu cijene u susjedstvu nego na bilo sto drugo. Kaze neka pet njih spusti icjenu za 10€ kaze propadam ako i ja ne ucinim isto. Kao benziska smo postali. Tako mi u cetri oka govori. U sali na sve jade kaze da mi je imati stalni posao negdje vani prodao bi sve i dolazio samo kao turista u hotel. Dubrovnik je dan jedini u HR kojem ide dobro pa cak i Cavtat vec je kako kad iz brojnih razloga. Vidjet cemo kako ce ici Platu sa novim hotel kompleksom. Kada sam bio prije par godina u 8 mjesecu skoro smo imali plazu za sebe.
Pa kao i u svakom poslu nažalost došlo je vrijeme da moraš sve više i više investirati. Ni hoteli se više ne grade sa 3 zvjezdice.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 14:53   #289
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Poznanik o kojem pricam ima samo taku lokaciju, stvarno skoro sve je u daljini dometa bacanja kamena. I lani je sve skupa u svih pet apartmana imao samo 1,5 apartman pun citavu sezonu. Znaci od 1.5 do sredine 9 mjeseca. U krugu od 200 m oko njega svaka kuca gosti turiste ili bar pokusaje osim jedne. Veca ponuda nego potraznja. Ima par izuzetaka u HR, moja procjena ali za ostalo mislim da je veca ponuda nego potraznja. Ja ga nazvao lani koji dan ped pocetak kolovoza, reko imas li sobodnih dana, kaze imam od 2 u tom i tom apartmanu, reko do kada, kad mi rece do kada zelis, do narede godine. Kaze potrosi vise vremena gledajuci kako se krecu cijene u susjedstvu nego na bilo sto drugo. Kaze neka pet njih spusti icjenu za 10€ kaze propadam ako i ja ne ucinim isto. Kao benziska smo postali. Tako mi u cetri oka govori. U sali na sve jade kaze da mi je imati stalni posao negdje vani prodao bi sve i dolazio samo kao turista u hotel. Dubrovnik je dan jedini u HR kojem ide dobro pa cak i Cavtat vec je kako kad iz brojnih razloga. Vidjet cemo kako ce ici Platu sa novim hotel kompleksom. Kada sam bio prije par godina u 8 mjesecu skoro smo imali plazu za sebe.
Neki su s apartmanima othranili sebe i djecu te stekli pozamašnu ušteđevinu.
Ne potcjenjuj apartmane. Problem je što zadnjih par godina doživljavaju bum, ali doživljavaju ga jer je onima prije išlo jako dobro. Zarada će se razvodniti ako ne bude povećan priljev turista. Ali u krivu si ako misliš da turisti idu u hotele, ne u apartmane. Ima ih i za jedno i za drugo, i za treće.
Apartmani imaju svoje prednosti i neki turisti žele te prednosti, hoteli ih ne zanimaju.
Ako destinacija bude sadržajno atraktivnija bit će više turista i trebat će još više postelja u svim vrstama smještaja, tako i u apartmanskom.
Investicija rizik kao i svaka investicija.

Kupiti apartman za rentu ne bih, ali dio obiteljske kuće pretvoriti u apartman
je samo investicija u adaptaciju, nekretninu već imaš. Također, gradnja može biti isplativa. Bolje graditi nego kupiti gotovo, uštediš investitorovu maržu.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 17:12   #290
Puni generaliziranja. Kod mene u apartman svake godine dodje Talijan s obitelji, imucan. Kod oca jedan Austrijanac s zenom svake godine 2 tjedna unajmi sobu. Vlasnik je neke firme koja se bavi distribucijom medicinske opreme. Ne zeli u hotel nego privatnu kucu i da moze svaki dan s biciklom okolo pentrati. Jos jedan debeli austrijanac s zenom zeli samo sobu i dva tjedna provede, i tako dalje, ima ih da sad ne pisem za svakoga.

Radim u hotelu i znam kakvi gosti tamo dolaze, pola ih je sljam a ostala polovica je ok. Bolje goste iman doma nego u hotelu. Ovo po hotelima neki sljam koji su se nedavno obogatili a kulture ni za lijeka. Kompleksasi koje ce dat zadnji cent da uzmu hotelsku sobu.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 18:41   #291
Al posebno mi je fascinantna ova analiza Kerefeka, propase ce privatni smjestaj jer ljudi hoce hotele i jahte

Je, ovi kaj se pregovaraju dal ce platiti noc 70 il 80€ su bas pravi kandidati za to.

Ovo za skandinavske zemlje ne znam kaj bi rekao, kakva primanja imaju mogu ici kam hoce, mi im nismo nit skupi nit jeftini nego im je valjda veca fora otici u poznatiju SPA ili ITA nego u manje poznatu , do prije 20 godina nepoznatu drzavu.

Ja ne kazem da bih isao u investiciju kupovine neceg na moru s ciljem rentanja - za to treba stvarno detalja analiza - ali pobogu kakvre su to usporedbe "vise zaradi VSS u zapadnim zemljama".a ma da
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 02:30   #292
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Al posebno mi je fascinantna ova analiza Kerefeka, propase ce privatni smjestaj jer ljudi hoce hotele i jahte

Je, ovi kaj se pregovaraju dal ce platiti noc 70 il 80€ su bas pravi kandidati za to.

Ovo za skandinavske zemlje ne znam kaj bi rekao, kakva primanja imaju mogu ici kam hoce, mi im nismo nit skupi nit jeftini nego im je valjda veca fora otici u poznatiju SPA ili ITA nego u manje poznatu , do prije 20 godina nepoznatu drzavu.

Ja ne kazem da bih isao u investiciju kupovine neceg na moru s ciljem rentanja - za to treba stvarno detalja analiza - ali pobogu kakvre su to usporedbe "vise zaradi VSS u zapadnim zemljama".a ma da
Skup je zivot u Skandinavskim odnosno Nordiskim zemljama. I ako na papiru plate u HR mogu zvuciti astronomske opet treba iste prilagoditi troskovima zivota u drzavi. Servisi, usloge i tako te stvari kostaju mnogo. VVS inastalter u Danskoj kosta na sat od 400 do 500 kuna. Oni i elektricari su autorizovani i moraju svaki rad sa svojim imenom da zapecete, zapisu, tacno da se zna vrijeme, dan itd. Zato stranci (primjerice Poljaci i drugi) bez skolovanja u Danskoj ova dva zanata nisu u stanju raditi, jer nemaju pecat vazeci. Opravka zuba je 2.500 do 3.000 kuna. Djete u vrticu je 3.500 do 4.500 kuna mjesecno. Kupis kucu na kredit recimo rata + kamata 8.000 mjesecno nato treba jos svaki mjesec (i ako se u vecini slicajeva sve placa svako treci) 3.000 kuna vlasnickih troskova (porez na zemlju, kucu, ono ovo) nato ide potrosnja, ostala osiguranja itd. Strizanje kod frizera za muske 250 - 300 kuna. Dvije snite kolaca, jedna kava i jedna mineralna voda od 250ml 150 kuna. U Danskoj 50 kuna jos malo pa nema vrijednosti, u Norveskoj vec nema.

Druga stvar je jezik. Njemacki je popularan kao sto je i u Izraelu. Skandinavci inace po naravi skrti i hoce cjenkanje kad kupuju, a vecina zna nekako nabosti nesto spanskog, italijanskog ili francuskog. Ti zacjei 100 on ce reci das li za 50 ti pocni nesto drugo osim reci ne. Ima sat vremena da ostanes u diskusiji. Druga stvar Nordijcima plaza ako nije pjesak to nije plaza. I ako znamo da kamenje drzi obalu cistu dzaba oni hoce pjesak jer su tako naucili na televiziji iz USA. Inace ovdje 80% sto se prikazuje u USA i ovdje imam na 20 razlicitih nasih kanala. Onaj Americki Football je jos malo pa popularniji nego nogomet. Za Super Bowl u prodavnicama i super marketima USA ponuda. Razna pakovanja, chicken wings kante, na svakom cosku USA zastava.

Ko je napravio Mt. Rushmore? Borglum. Sin danskih emigranata. Prvi hamburgern napravio i prodao u USA je Danac. Danas sto znamo kao hamburger je nastalo u Danskoj tacnije u dijelu Danske koji danas je dio Njemacke. Danci od davnih dana su imali obicaj peci kruh u obliki malenog kruga kao za hamburger, i ond bi peceno mesto isto u obliku kruga stavili izmedju dvije snite, te nato bi dodali sos i evt. jos nekih stvari, neko bi znao preliti sosom citav hamburger inace ovdje se zove bukvalno prevedeno beef-sendvic. Pa glumci Leslie Nielsen sin danskih emigranata, Scarlett Johansson isto, Viggo Mortensen, Mads Madsen...

I ako nema nista s temom zelim reci pretvoriti jadran u USA i eto Skandinavaca. Spanija je popularna iz dva razloga 1) tradicija, 2) znatno jeftinije. Isto vazi i za ostale.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 08:03   #293
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Puni generaliziranja. Kod mene u apartman svake godine dodje Talijan s obitelji, imucan. Kod oca jedan Austrijanac s zenom svake godine 2 tjedna unajmi sobu. Vlasnik je neke firme koja se bavi distribucijom medicinske opreme. Ne zeli u hotel nego privatnu kucu i da moze svaki dan s biciklom okolo pentrati. Jos jedan debeli austrijanac s zenom zeli samo sobu i dva tjedna provede, i tako dalje, ima ih da sad ne pisem za svakoga.

Radim u hotelu i znam kakvi gosti tamo dolaze, pola ih je sljam a ostala polovica je ok. Bolje goste iman doma nego u hotelu. Ovo po hotelima neki sljam koji su se nedavno obogatili a kulture ni za lijeka. Kompleksasi koje ce dat zadnji cent da uzmu hotelsku sobu.
Kakav hotel, takvi gosti.

Po cijenama se dosta toga da viditi, recimo, Milenij ima znatno bolje goste.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 09:47   #294
Ljetujem u hotelima s 5 zvjezdica Slano Admiral Umag Sol Coral hrana bezveze instant, možeš to jesti prva 4 dana poslije ti dopizdi pa odem po skupim restoranima Kapetanovu kuću Bota&Šare pa se najedem kak spada
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 14:17   #295
Nerazumljivi-hotelski-gosti-

Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Puni generaliziranja. Kod mene u apartman svake godine dodje Talijan s obitelji, imucan. Kod oca jedan Austrijanac s zenom svake godine 2 tjedna unajmi sobu. Vlasnik je neke firme koja se bavi distribucijom medicinske opreme. Ne zeli u hotel nego privatnu kucu i da moze svaki dan s biciklom okolo pentrati. Jos jedan debeli austrijanac s zenom zeli samo sobu i dva tjedna provede, i tako dalje, ima ih da sad ne pisem za svakoga.

Radim u hotelu i znam kakvi gosti tamo dolaze, pola ih je sljam a ostala polovica je ok. Bolje goste iman doma nego u hotelu. Ovo po hotelima neki sljam koji su se nedavno obogatili a kulture ni za lijeka. Kompleksasi koje ce dat zadnji cent da uzmu hotelsku sobu.
http://www.057info.hr/vijesti/2014-0...a-ih-ne-zanima

Direktor jednog od "Falkensteinerovih" hotela na Boriku prije neku večer je, na pitanje o tome kakvi gosti stižu u taj hotel, najprije kratko kazao: "Meni nerazumljivi!"

Naravno, ne radi se tome da on ne zna strane jezike, nego o tome da u hotel na odmor stižu ljudi koje gotovo ništa ne zanima.

Objasnio je kako se čitav dan njegova prosječnoga gosta svodi na izležavanje uz bazen, uz umjerenu potrošnju. U more gotovo nitko ne odlazi iako je udaljeno 50-ak metara, premda ih hotelski animatori pokušavaju razonoditi raznim zabavama i fešticama, odaziv je uglavnom slab pa sve prođe nekako beskrvno, ne idu izvan kruga hotela, možda samo rijetki, ne idu ni na izlete koji im se nude, pa su se direktor hotela i njegovi suradnici zabrinuli da im nešto u ponudi ne valja. Ali ne, gosti nemaju primjedbi i s ljetovanja odlaze uglavnom zadovoljni.

Zašto je to tako, zašto nam dolaze dosadni gosti, koji onda valjda očekuju da će im i ponuda biti dosadna i zato dovoljna?

Naravno da se može krenuti u kvazisociološku lamentaciju o "ubijenoj" europskoj srednjoj klasi koja je izgubila motivaciju i za dobru zabavu, a kamoli za neku adrenalinsku akciju. Naravno da ima neke istine i u tome.

Ali prije će biti da je u igri stara priča o Zadru kao "oazi mira" i obiteljskog turizma, za one goste kojima ne odgovara nikakva halabuka ni gužva, ali od kojih ne trebamo očekivati ni mizerno veću potrošnju od one koju su platili u osnovnoj cijeni.

Predstavljajući se godinama kao mirna (čitaj: dosadna) sredina, Zadar je izgradio imidž neatraktivne destinacije u kojoj je svjetska atrakcija tek nekoliko vrhunski dizajniranih škalina koje sviraju na Rivi, a za koje ne trebate platiti ni lipe da biste ih vidjeli i doživjeli. Grad pizza-cuta i okorjele dosade, kao glavne marketinške točke, u konačnici, naravno, i privlači samo takve goste.


SVAKA PRICA SVOME JATU LETI

Ne dolaze svi turisti u RH češati jaja uz bazen. Ima onih koji traže nešto posebnije.
Npr. http://www.apartmanija.hr/zajednica/...ma-u-hrvatskoj
Iznajmljivači i cikloturizam - prilagodba smještajne ponude za dulju sezonu

Razvoj cikloturizma je dobra vijest za iznajmljivače privatnog smještaja. Idealni vremenski uvjeti za cikloturiste su od veljače pa sve do studenog. Uz prilagodbe smještajne ponude, koje ne iziskuju velika financijska ulaganja, možemo biti puni i do devet mjeseci u godini


Neki puta se jako dobro pune neki specifični objekti. Npr. kućica od 25 m2: http://www.otok-brac.hr/kuca-domina-postira-ducac/11812

Zadnje uređivanje krena : 01.03.2017. at 14:37.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 14:28   #296
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ne dolaze svi turisti u RH češati jaja uz bazen. Ima onih koji traže nešto posebnije.
Npr. http://www.apartmanija.hr/zajednica/...ma-u-hrvatskoj
Iznajmljivači i cikloturizam - prilagodba smještajne ponude za dulju sezonu

Razvoj cikloturizma je dobra vijest za iznajmljivače privatnog smještaja. Idealni vremenski uvjeti za cikloturiste su od veljače pa sve do studenog. Uz prilagodbe smještajne ponude, koje ne iziskuju velika financijska ulaganja, možemo biti puni i do devet mjeseci u godini
Samo takvih je jako malo da bi to nešto bitno promijenilo.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 17:05   #297
U 5 zvjezdica je jutarnja kava u sali šugava Divka instant splaćina bez ukusa, pa ja i žena odemo na terasu hotela u caffe bar na espreso s toplim mlijekom i to nas dođe 40kn dnevno ,400kn za 10dana ,
Mozes naruciti iz hotelskog kafića da ti donesu pravi espreso za stol u sali za doručkovavanje/ručavanje i tad je besplatan ali nevoljko to rade , ali ja volim prije doručka zapaliti cigaretu na terasi popit kavu s mlijekom s pogledom na more, uglavnom budemo sami na terasi ,svi nam se čude da plaćamo 40kn kad u sali to dobijem besplatno, od 1000gostiju samo mi imamo para ko gazde ,ni bogati rusi ne piju kavu za pare na teraci vec dudlaju đabnu u sali
Kad tek dođemo u hotel prva 3 dana si u kurcu dok se ne aklimatiziraš nemres nikam spavs malo se kupas neides na izlete neda ti se auto upalit i otic negdje vec se vucaras po hotelu plaži i oko hotela, zvizdan pripekne nedati se nigdje,jednom sam s biciklom otiso u šumu pa me napali orlovi ,uteko u hotel reko jebi ti ovo i izlete

Zadnje uređivanje Loui : 01.03.2017. at 17:24.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 17:12   #298
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
U 5 zvjezdica je jutarnja kava u sali Divka instant splaćina bez ukusa, pa ja i žena odemo na terasu hotela u caffe bar na espreso s toplim mlijekom i to nas dođe 40kn dnevno ,400kn za 10dana ,
Mozes naruciti iz hotelskog kafića da ti donesu pravi espreso za stol u sali za doručkovavanje/ručavanje i tad je besplatan ali nevoljko to rade , ali ja volim prije doručka zapaliti cigaretu na terasi popit kavu s mlijekom s pogledom na more, uglavnom budemo sami na terasi ,svi nam se čude da plaćamo 40kn kad u sali to dobijem besplatno, od 1000gostiju samo mi imamo para ko gazde ni bogati rusi ne piju kavu za pare na teraci vec dudlaju đabnu u sali
Kad tek dođemo u hotel prva 3 dana si u kurcu dok se ne aklimatiziraš nemres nikam spavs malo se kupas neides na izlete neda ti se auto upalit i otic negdje vec se vucaras po hotelu plaži i oko hotela, zvizdan pripekne nedati se nigdje
Sinko malo manje sa tim opijatima, vidiš da ti nije dobro
Pitralon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 17:19   #299
Nemoj bre da si lubomoren rista hahahahaa
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 17:31   #300
Platimo 18.000kn 10 dana ,
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.