Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2016., 11:21   #1
Vjenčani list=vlasnički list

Da, upravo tako neki shvaćaju vjenčani list. Kao vlasnički list. Da čim se vjenčaš imaš pravo upravljati partnerovim životom. Pišem ovo jer sam nedugo bila na jednoj svadbi i kad smo čekali kod fotografa na red za slikanje, jedan bračni par, mlađi ljudi, nešto su se povađali, nisam dobro čula, mislim da je bilo tipa nešto da se je žena preglasno smijala ili preglasno nešto komentirala, nebitno. Važno je da je on njoj tamo pred svima nama rekao, kao da je to najnormalnija stvar na svijetu: Kako se to ponašaš? Ušuti ili budeš išla doma! Ja sam blago rečeno ostala zgranuta, ne znam za druge, ali mene je ovo šokiralo. Kako si možeš dopustiti da tako nekog ponižavaš? Ili kako ta žena bez obzira na financijsku situaciju ili bilo što može tolerirati takvo ponašanje svog muža? Pa brak bi morao funkcionirati na međusobnom poštovanju. Mislim moramo se zapitati kako naša djela utječu na partnera i važan je dio braka udovoljti partneru, ali ne tako da ugroziš svoje potrebe i dostojanstvo. Događa li se to u svim brakovima, da li je to normala kod nas ili su ovakvi ispadi srećom iznimka?

Zadnje uređivanje Erwena : 06.05.2016. at 11:57.
Erwena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 13:04   #2
Ona (mladenka) je njega izabrala za muza. Ocito da ne dozivljava njegovo ponasanje na isti nacin kao i ti.
Ti si nemoj takvog muskarca za muza izabrati i sve ce biti ok.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 13:13   #3
Ne znaš njihov odnos, možda je on ispao oduran- ali isto je tako moguće da je inače ona ta koja je odurna i koja se ne zna ponašati.
Uopće nije bitno o čemu se radi kod njih dvoje- ako je ostala , ima svoje razloge - ako je on tako rekao ; on također ima vlastite razloge. I to je njihova stvar

Ti sebi nadi nekog tko će te poštovati i kog ćeš ti poštovati ; a vaši problemi neka ostanu uvijek unutar vaša četri zida i problem riješen.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 13:53   #4
Quote:
Erwena kaže: Pogledaj post
Kako se to ponašaš? Ušuti ili budeš išla doma!

Svašta ! "Budeš išla doma"
Ko bu išao doma ? Jel ja ?
Majko mila pa se sad ti ženi i udaji za ovakve sirovine.
Više sam od muškarac ipak puta čula ženu kako to i slično govori mužu ili dečku. Pred svima. Uz dodatne "komplimente" i to ne iz zafrkancije nego ljuto ili ozbiljno.
Mucko se samo glupavo smješkao ženici.. no dobro to je već dublji problem.
Mi žene jesmo trpne, muškarci balkanci jesu malo sirovastiji, iskrenost je na cijeni
ali ovo da mi veli pred svima, da me osramoti...trebao bi imati jako, jako opravdan razlog uh uh
Inače :

No možda mu je ta žena bila supijana, možda je ometala prisutne drečanjem ili preglasnim smijehom, možda je bila vulgarna ili
nešto slično pa je čovjek puknuo riječima. Ne znamo točno o čemu se radi.
Nije lijepo ali tko zna kako se ponašala. To ga ne opravdava ali onda ju uopće ne vodi sa sobom ako je sklona drečanju, vikanju ili neprimjerenom glasnom smijanju, komentiranju, privlačenju pažnje. Ako ne zna osnove bontona u društvu nego ima potrebu biti glavna zvijezda svuda.

Zadnje uređivanje pozitivax : 06.05.2016. at 15:23.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 16:58   #5
A ljudi su različiti, šta da ti kažem. Da je normalno , nije. Ali možda njima je.
Ja sam imala cimericu koja se izdirala svako malo na momka preko telefona, baljezgala mu nema kakve uvrede nije baljezgala. I kroz pola sata on dolazi sav skockan, idu u grad na kaficu. I tako svako 2-3 dana Ko je tu lud? A najluđe je da su i dan danas skupa (dakle najmanje 8.5 godina veze).

Long story short; ne zamaraj se tuđim stvarima jer nećeš skontat. Samo obrati pažnju da sama ne zapadneš u takvu situaciju jer bi to bilo skroz usrano.
satinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 17:03   #6
Češće su obrnute situacije u kojima su žene te koje partnere vežu lancem, te ne može na pivo s dečkima, te mu određuju kako će se ponašati, kako oblačiti itd.
Takvo mi je ponašanje katastrofa i uvijek žalim te jadnike. Ali podsjetim samu sebe da su oni na to pristali i sami odabrali da s njima žive.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 19:04   #7
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Češće su obrnute situacije u kojima su žene te koje partnere vežu lancem, te ne može na pivo s dečkima, te mu određuju kako će se ponašati, kako oblačiti itd.
Takvo mi je ponašanje katastrofa i uvijek žalim te jadnike. Ali podsjetim samu sebe da su oni na to pristali i sami odabrali da s njima žive.

I znaš kaj je meni fascinantno ? Takvi su presretni i zahvalni ako ih žene tako tretiraju. Neki su i ponosni kaj su strogo kontrolirani muceki sa kojima stalno (po mišljenju njihovih žena i cura ) nekaj ne valja, treba ih ispravljati i za sve trebaju tražiti ausweis. Jawohl Madam!
Neki su kontrolirani vrlo manipulativno, fino i lukavo a neki otvoreno. Plus kaj im to sve imponira a žene koje nisu uberšturmgruberfireri uopće ne doživljavaju. Majko moja !
Go figjr !
Dakle da ne offtopičarimo....
Tko zna možda se ova žena iz priče, svađala u javnosti, kritizirala ga, bila preglasna, cerekala se, sramotila njega i sebe, tračala ili komentirala nešto na neprimjeren način, ponižavala ga i omalovažavala muža. Nije dobro napravio ali valjda mu prekipjelo.
Samo da kažem da je to slično kada netko ne podnosi alkohol pa se narolja i glupim ponašanjem sramoti sebe i partnera. Naravno da onda treba reagirati.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 19:36   #8
Ovi što ih ja gledam su jadni s takvim ženama, ali ipak to trpe.

Mislim da nismo off, ja sam shvatila ovo kao općenitu temu na temelju primjera :P.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 21:02   #9
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
I znaš kaj je meni fascinantno ? Takvi su presretni i zahvalni ako ih žene tako tretiraju.
Da, zato se i odlazi u tuđe dvorište. Il' lupi moždani ili srčani.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 21:08   #10
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Da, zato se i odlazi u tuđe dvorište. Il' lupi moždani ili srčani.
Takvi jedino i jedino ako ih žena prestane tretirati kao maloumne, prestane ih kontrolirati i sa njima manipulirati, čim im dopusti npr. slobodno razmišljanje ili švrljanje ili kretanje bez prethodnog prijavka , počne ih gledati kao muškarce a ne novčanike ili smetala po kući, objasni im da se ne moraju prijavljivati ako odu popiti pivu sa frendom eee više im tada nije zanimljiva. Postanu nesretni ili nezadovoljni ako žena izađe iz uloge mame, frndice i spasiteljice rospije.
Toleranciju i ženino prihvaćanje njih kakvi jesu e to nemreju prihvatiti. Nikako. Tada odu razočarani u drugo dvorište , inače ne.
Malo se zafrkavamo, neka takvi ne zamjere...
Ajmo radije nešto pozitivno...
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 21:15   #11
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Takvi jedino i jedino ako ih žena prestane tretirati kao maloumne, prestane ih kontrolirati i sa njima manipulirati, čim im dopusti npr. slobodno razmišljanje ili švrljanje ili kretanje bez prethodnog prijavka , počne ih gledati kao muškarce a ne novčanike ili smetala po kući, objasni im da se ne moraju prijavljivati ako odu popiti pivu sa frendom eee više im tada nije zanimljiva.Postanu nesretni ili nezadovoljni.
Toleranciju i prihvaćanje kakvi jesu e to nemreju prihvatiti. Nikako. Tada odu, inače ne.
Malo se zafrkavamo, neka takvi ne zamjere...
Ajmo radije nešto pozitivno...
Pa eto pozitivno. Rodit će se i među njima Spartak i izvest ih iz ropstva.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 23:30   #12
Jednostavno. Stvar je samopoštovanja Osobe koje ostaju u takvom odnosu ili izađu iz takvog pa opet uđu u sličan destruktivan odnos imaju nisko samopoštovanje pa zato misle da zaslužuju da se netko tako odnosi prema njima, odnosno takva osoba si to protumači na "Da, preglasno sam se smijala/kajgod.. zaslužila sam da tako reagira" način, a većina nas zna kako to nije primjerena reakcija i da se to može iskomunicirati na iks drugih načina, a ne takvom primitivnom prijetnjom.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 11:18   #13
Quote:
Erwena kaže: Pogledaj post
Da, upravo tako neki shvaćaju vjenčani list. Kao vlasnički list. Da čim se vjenčaš imaš pravo upravljati partnerovim životom. Pišem ovo jer sam nedugo bila na jednoj svadbi i kad smo čekali kod fotografa na red za slikanje, jedan bračni par, mlađi ljudi, nešto su se povađali, nisam dobro čula, mislim da je bilo tipa nešto da se je žena preglasno smijala ili preglasno nešto komentirala, nebitno. Važno je da je on njoj tamo pred svima nama rekao, kao da je to najnormalnija stvar na svijetu: Kako se to ponašaš? Ušuti ili budeš išla doma! Ja sam blago rečeno ostala zgranuta, ne znam za druge, ali mene je ovo šokiralo. Kako si možeš dopustiti da tako nekog ponižavaš? Ili kako ta žena bez obzira na financijsku situaciju ili bilo što može tolerirati takvo ponašanje svog muža? Pa brak bi morao funkcionirati na međusobnom poštovanju. Mislim moramo se zapitati kako naša djela utječu na partnera i važan je dio braka udovoljti partneru, ali ne tako da ugroziš svoje potrebe i dostojanstvo. Događa li se to u svim brakovima, da li je to normala kod nas ili su ovakvi ispadi srećom iznimka?
ne znam za slučaj da bi netko ženi rekao "ili ušuti ili ideš doma samo zato jer preglasno priča. prije će biti da ona voli cugnut i da je bila malo pijana i zato joj je on rekao "ili ušuti ili idemo doma."


što je po tebi trebao napraviti?
kolkotolko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.