Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2006., 14:38   #1
Vrtoglavica / vertigo

U zadnjih tjedan dana konstantno imam problema sa blagom vrtoglavicom koja nije ona uobičajena kao ona "normalna" koju sam prije znala imati tu i tamo koji put, već ova nekako dolazi iz predjela očiju i obrva ne znam kako da to objasnim. U tom dijelu mi se lagano vrti svaki dan, ali ne baš 24/7 već neko određeno vrijeme da, a neko vrijeme ne. Uopće ne kužim u čemu je stvar. Može li to biti nekako povezano možda sa time što često "visim" za računalom i pretjerano buljim u ekran? Nemam pojma... al ide mi na živce
Athalie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 14:48   #2
možda se radi o niskom tlaku ili pak pošto si žena može biti i nedostatak željeza.
kod mene se radi o obje stvari.
preporučam ti da izvadiš krv pa češ vidjet šta i kako dalje.
najbolje ti je otići kod doktorice opće prakse
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 22:05   #3
Eee, baš sam nedavno vadila krv i željezo mi je normalno (što je i mene samu šokiralo jer sam očekivala da će biti nisko jako). A niski tlak imam, to znam. Samo kako da ga povisim? Kava, voda...? Što najbolje djeluje? Meni se čini da kava baš ne djeluje, jer pijem ju svako jutro skoro.
Athalie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 08:36   #4
Za niski tlak moraš piti puno tekućine. Kada ti je jako niski tlak pojedi nešto jako slano jer sol podiže tlak.Ni meni kava baš ne povisuje tlak.
sanjuška67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 10:05   #5
Provjeri vid.Pogotovo ako si dugo za kompjuterom!
acqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 12:30   #6
Unhappy Vrtoglavica / vertigo

narode,ako tko ima iskustva s tim,pomagajte. Jucer ujutro mi se prvi put dogodilo,krenula ustati i bum nazad. ponovo pokusala,katastrofa,kao osjecaj pijanstva da se tjelo nemoze odvojit od kreveta.cak i kad su oci zatvorene sve se okrece. Imala sam stresno razdoblje,i privatno i na poslu,ma imala sam i prije al nikad mi se ovo nije dogodilo. zvala hitnu,oni dosli,malo pogledali dali injekciju torecan,zovi opet ako se pogorsa... klasika,nase zdravstvo. Nije mi bolje,moja dr.mi je propisala jutros torecan,i uputnicu za eeg glave i rtg vrata a to mogu krepat dok docekam po nasim bolnicama,a nema me ko ni odvesti a sam jedva dodjem do wc. Nadam se da ce s lijekovima biti bole pa da necu morat na pretrage. ako netko ima iskustva s ovim i koliko traje nek se javi.popizdicu
martas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 13:23   #7
Martas, treba ti dobar NEUROLOG koji će uz sve potrebne nalaze koje ćeš morati napraviti pokušati doći do dijagnoze.
Ova tvoja priča me podsjetila na moju ,a vjeruj mi nije "ružičasta".Ovi silni stresovi koje si spomenula mi se NE SVIĐAJU jer oni mogu biti inicijalna kapisla za neku neurološku bolešćinu.
cocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 19:59   #8
Quote:
martas kaže: Pogledaj post
narode,ako tko ima iskustva s tim,pomagajte. Jucer ujutro mi se prvi put dogodilo,krenula ustati i bum nazad. ponovo pokusala,katastrofa,kao osjecaj pijanstva da se tjelo nemoze odvojit od kreveta.cak i kad su oci zatvorene sve se okrece. Imala sam stresno razdoblje,i privatno i na poslu,ma imala sam i prije al nikad mi se ovo nije dogodilo. zvala hitnu,oni dosli,malo pogledali dali injekciju torecan,zovi opet ako se pogorsa... klasika,nase zdravstvo. Nije mi bolje,moja dr.mi je propisala jutros torecan,i uputnicu za eeg glave i rtg vrata a to mogu krepat dok docekam po nasim bolnicama,a nema me ko ni odvesti a sam jedva dodjem do wc. Nadam se da ce s lijekovima biti bole pa da necu morat na pretrage. ako netko ima iskustva s ovim i koliko traje nek se javi.popizdicu
I ja imam takve vrtoglavice!!! Molim te reci mi jesi otkrila uzrok?!
Ja već misec dana bezuspješno idem po doktorima!
cvitic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 20:12   #9
Quote:
cvitic kaže: Pogledaj post
I ja imam takve vrtoglavice!!! Molim te reci mi jesi otkrila uzrok?!
Ja već misec dana bezuspješno idem po doktorima!
Si bila kod audiologa?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 20:26   #10
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Si bila kod audiologa?
bila sam na MR mozga -sve ok osim ciste na prednjim sinusima
ultrazvuk vratnih arterija -ok
centar za ravnotežu i sluh- ok
samo srce šteka! kao imam neki šum i svi se čude kako sad odjednom i kako mi se prije nije otkrio!
cvitic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 21:21   #11
ja imam cuden vrtnje vec 2 god i bila na Mr I SVE OK dali to znaci da ne moram vise se brinut ili moze jos nesto biti?????
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 13:41   #12
Unhappy Vrtoglavica

Pozdrav!

Javljam vam se nakon sto sam procitala vec dosta postova o problemu koji me muci vec dugo vremena - vrtoglavici. Naime,prije par mjeseci tocnije krajem prosle godine nakon sto su mi ustanovljeni problemi sa kraljeznicom javila mi se vrtoglavica..prilikom budjenja sam osjetila doslovce kako mi se sve vrti,soba,krevet,luster..tokom dana nisam to osjetila na takav nacin nego zujanje u usima,pritisak,nestabilnost,slabinu,navecer kad sam izasla totalno sam izgubila ravnotezu i otisla na lijevo kao da sam pijana..shvatila sam da nije nista za saliti se i isla opet fizijatru,u to sam vrijeme isla redovito na vjezbe za kicmu pa vise nisam mogla ni to te su mi masirali vratne zile..u medjuvremenu vadila sam krv i sve je bilo u redu,dok sam dosla audiologu vec je proslo mjesec dana i stanje mi se malo popravilo ali je audiolog ustanovio poremecaj ravnoteze i propisao mi Betaserc,Plibex,Draminu..pila sam pet tableta dnevno par mjeseci..osjetila sam blago pogorsanje nakon tri mjeseca medjutim to mi se propisalo anksioznosti stoga sam dobila tablete Misar i stanje se popravilo..kako mi je bilo bolje ja sam prije dva tjedna svojevoljno prestala uzimat Betaserc i vrtoglavica se vratila..opet sam krenula fizijatrici koja kaze da prestanem piti Betaserc kako bi se ustvrdilo da li mi je vrtoglavica od ravnoteze ili kraljeznice ali ja sam na preporuku doktorice opce prakse opet pocela piti tablete te me je strah opet prekidat...ni sama ne znam sto napraviti a cini mi se da ni doktori ne znaju tocno u cemu je problem...

Oprostite na jako dugom postu ali sam stvarno u ocajnom stanju koje mi ogranicava zivot pa ako netko moze pomoci svaki savjet mi je dobrodosao..puno hvala..
tratincica005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 05:27   #13
Quote:
cvitic kaže: Pogledaj post
bila sam na MR mozga -sve ok osim ciste na prednjim sinusima
ultrazvuk vratnih arterija -ok
centar za ravnotežu i sluh- ok
samo srce šteka! kao imam neki šum i svi se čude kako sad odjednom i kako mi se prije nije otkrio!
Ja sam prosle godine imao par mjeseca...gubitak ravnoteze kao i vrtoglavicu.
Pogotovo kada sam se sagnuo samo da nesto podignem ili okrenuo glavu na bilo koju stranu.

Vidio sam specijalistu za Uho,grlo i nos.
Kazao mi je da dodjem ponovo i da se moze sa fizio terapijom ispraviti.

Uz moje normalne bolesti i kronicnih problema i vidim 4 specijalista...bilo mi je dosta i nisam isao i naucio sam se zivjeti i kretati sa paznjom.

Od Nove Godine se je jako pogorsalo ,vidio sam doktora i uzimao kao i uvijek tablete za pomoc "Stematil".

Pogorsalo se jos vise moj doctor me vise nece slati na X-ray ili CT-Scan...radi
mojega stanja zdravlja kao i kolicine od radijacije koje sam imao do sada.
Ali me je ipak poslao na CT-scan glave,nalaz je bio normalan only malo zvuk smanjen (sta se i moze ocekivati u 72 godisnjega).

Prosli tjedan sam otisao specijalistu i imam kaze on kristale u balancu razbacane,zato se dogadja.....nisam se mozda dobro izrazio jer moj hrvatski pomalo se gubi.....48 godina vani.

Ove srijede idem specijalnome fizio za pomicanje polozaja glave da se ispravi.

Dajagnosa i manipulacija se zove na engleskome Epleys.
Ima na Utube mnogo prikazano....zurim se van pa nemam vrijemena da dadem link na utube.

Srdacan pozdrav
vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2018., 02:22   #14
Imam osjecaj nestabilnosti dok stojim ili hodam, znaci ne klasicnu vrtoglavicu nego osjecaj kao da sam na ljuljajucem brodu, to traje vec duze i konstantno u danu. Uz to mi je vid mutniji nego sto je bio prije, imam pritisak u ocima, ponekad osjecam kao da cu se onesvijestiti. Imate li slicno iskustvo? Bila sam kod doktora opce prakse koji me uvjerava da je to od psihe medutim to toliko dugo traje i ometa mi svakodnevan zivot. Koje pretrage preporucate i kojim redom? Hvala unaprijed
Lola Velvet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 12:15   #15
i meni je to bilo i na kraju ne cujem dobro na lijevo uho i imam neka sranja s ravnotezom...
third eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 17:49   #16
Quote:
martas kaže: Pogledaj post
narode,ako tko ima iskustva s tim,pomagajte. Jucer ujutro mi se prvi put dogodilo,krenula ustati i bum nazad. ponovo pokusala,katastrofa,kao osjecaj pijanstva da se tjelo nemoze odvojit od kreveta.cak i kad su oci zatvorene sve se okrece. Imala sam stresno razdoblje,i privatno i na poslu,ma imala sam i prije al nikad mi se ovo nije dogodilo. zvala hitnu,oni dosli,malo pogledali dali injekciju torecan,zovi opet ako se pogorsa... klasika,nase zdravstvo. Nije mi bolje,moja dr.mi je propisala jutros torecan,i uputnicu za eeg glave i rtg vrata a to mogu krepat dok docekam po nasim bolnicama,a nema me ko ni odvesti a sam jedva dodjem do wc. Nadam se da ce s lijekovima biti bole pa da necu morat na pretrage. ako netko ima iskustva s ovim i koliko traje nek se javi.popizdicu
meni je prvi put samo pala crna zavjesa na oci..zacrnilo mi se ..nakon toga su mi ustanovili da su mi vratn arterije pritinute kicmom i krv mi smanjeno ide u mozak..onda su zaredale vrtoglavice..katastrofa..to se ne moze opisati, cijela soba se vrti i samo molis Boga da prestane..prestajanjem vrtoglavice pocinje jako bolit glava, isla sam na vjezbe, terapije, nesto mi se bilo i popravilo, al mi se nekako cini da mi jke ovaj period u proljece najrizicniji, uzimal aam neke homeopatske pripravke..al nis koristi..sad popijem kad mi se pocne vrtit, popijem Sulpirid,,on mi nesto malo pomogne, inace isto imam snizen tlak..pojma nemam sto cu s tim..na kontrolu dopplerom nisam jos isla jer se treba cekat po godinu dana..a i ne hodocasti mi se okolo..spavam na anatomskom jastuku i strogo pazim da ne spavam dugo na ledjima..il da ne spavam previse..ma totalni rezim..a navodno se moze od iznenadnog stresa stegnut misici oko vrata i prouzrocit vrtoglavicu..eto ljudi, preostaj nam jedino borba, sretno!
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 08:13   #17
Quote:
martas kaže: Pogledaj post
narode,ako tko ima iskustva s tim,pomagajte. Jucer ujutro mi se prvi put dogodilo,krenula ustati i bum nazad. ponovo pokusala,katastrofa,kao osjecaj pijanstva da se tjelo nemoze odvojit od kreveta.cak i kad su oci zatvorene sve se okrece. Imala sam stresno razdoblje,i privatno i na poslu,ma imala sam i prije al nikad mi se ovo nije dogodilo. zvala hitnu,oni dosli,malo pogledali dali injekciju torecan,zovi opet ako se pogorsa... klasika,nase zdravstvo. Nije mi bolje,moja dr.mi je propisala jutros torecan,i uputnicu za eeg glave i rtg vrata a to mogu krepat dok docekam po nasim bolnicama,a nema me ko ni odvesti a sam jedva dodjem do wc. Nadam se da ce s lijekovima biti bole pa da necu morat na pretrage. ako netko ima iskustva s ovim i koliko traje nek se javi.popizdicu

Ja sam imala isti problem, sve mi se vrtilo nisam mogla sist a ne dignit se na noge još sam ja slab pa sam stalno povračala... ali meni kad je došla hitna oni bi mi napravili neke vježbe. ka dizanja i dali mi inekciju meni bi odma pomoglo ono još bi mi se vrtilo ali ni približno ka prije... nakon toga sam išla na pretrage sve bilo super i nikad se nije ponovilo.
tuttyfrutty is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 13:32   #18
vrtoglavica

Molim MARTAS da mi se javi jer imamo isti problem!
dubra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 15:09   #19
Tek sada sam vidjela ovaj topic...
E kako bi mi dobro došao kad sam ja bila na ringišpilu...

Kako jurim doma, bit će ovo brzinski odgovor...

Iz čista mira, ničim izazavana, prije više od 2 godine takva vrtoglavica... Bilo je jutro, vura je zvonila...ja hop na noge lagane...i kao loptica na fliperu udarala sam u zidove..

Pala sam na pod u kupaoni i ostala ležati... Nema šanse pomaknuti se od vrtoglavice... Zatvorene oči, otvorene oči, sve je jurilo filmskom brzinom oko mene. Mislila sam da sam kaput.

Nakon prvih valjda 100 pregleda ...svih osim MR-a, zaključku je prethodio sljedeći rezime - napad na desni periferni centar za ravnotežu, nistagmus, urgentna inkontinencija, brza promjena visokog i niskog tlaka kod promjene položaja tijela, lagana slabokrvnost, lagano usporen rad štitnjače..

Pa su zaključili da mi je virus napao desni eriferni centar za ravnotežu, da iz toga slijedi nistagmus...a da je sve ostalo bilo zatečeno stanje u trenutku ataka virusa...

Od terapije - B vitamin, još nešto na B što košta 200 kuna, torecan čepići po potrebi...
Smirilo se samo od sebe...postepeno...a jedno godinu i pol je trebalo...

Kad sam već bila skoro Ok napravila sam MR (jedva ga se dočepala, i to onog na Rebru)...našli su mi dvije lezije...i to baš zahvaljujući tom novom snažnom stroju...ali nisu dijagnosticirali MS.....kažu da trebaju biti minimalno 3

Uglavnom, ja sam dobro
Kad "cigo krene vrtiti ringišpil" ja se čvrsto držim za nekaj...tad ne vozim....odležim...i jurim dalje.
Koji puta potraje...koji puta me jače strefi, koji puta manje... navikne se čovjek
Ali na zapinjanje ramenima o štokove nikad se neću naviknuti, e to mi najviše smeta

Zvučim malo neozbiljno, znam...ali kaj da delam kad mi u stvari ništa nisu našli...nikakvu terapiju dali....
Mogu samo pičiti dalje...uz smješak...

Želim vama kojima je lošije nego meni - da vam čimprije bude bolje.
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 17:19   #20
Imam 27godina, i prije godinu dana su mi dijagnosticirali "post neuronitidem vestibularem" uglavnom upala 8 živca (poremećaj centra za ravnotežu)-uglavnom lijeka nema za tu bolest (pije se samo betaserc koji ublažava vrtoglavice i dramina za mučnine)! Neki neurolozi/audiolozi govore da to samo od sebe prođe a neki pak govore da je to za cijeli život, al živit stim je prava noćna mora-ne možeš normalno funkcionirat jer ti je 24h na dan slabo,mućno i naravno vrtoglavice koje su stalno prisutne. Obavila sam sve moguće preglede,ali nikako da to prođe-molim vas ako netko zna nekakav biljni preparat koji može pomoć il boluje od iste bolesti da mi se javi jer nekako je lakše pričat s osobom koja zna kroz što prolazim
ANTIGONA 27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.