Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 30.06.2008., 16:04   #13
Iskašljavanje krvi

Forumaši, pozdrav, evo mene po dozu savjeta kod vas.
Naime, prije nekih 10-ak dana uhvatila me prehlada. Nos curi, grlo boli, bronhiji jako nadraženi.
Primjetio sam da kod iskašljavanja, uz onu smeđo-žućkastu tekućinu, ponekad zna biti nekakvih malih "crvenih točkica". Pretpostavljam da je to krv. Inače, kašalj koji se javlja nije onaj "duboki"-iz pluća, već nekakav čudan, sličniji nakašljavanju.

Užasnut sam pošao kod svog liječnika opće prakse koji me je poslušao i poslao na snimanje pluća (Rendgen).
Sa slikom je sve OK, nema nikakvih tragova nikakve bolesti, jedino što su bronhiji malo "u magli".
OK, rekao mi je da je posumnjao u upalu pluća, ali da nije to nego da je upala bronhija (i to desnoga krila). Inače, prije dvije godine mi je dijagnosticiran kronični bronhitis (možda zato jer sam pušač). Dao mi je Klavocin i Bisolvon za iskašljavanje. Rekao je da se vidimo za 7 dana na kontroli.
Danas je šesti dan, maloprije sam pljunuo ali u sadržini iskašljaja je opet bilo malo krvi.

Moja sumnja je na TBC, iako on odbacuje to. Kaže da bi slika pokazala da je išta takvo ozbiljno.
Ja se ne osjećam slabo, nemam nikakvih simptoma TBC-a, barem ono što mogu naći i pročitati na internetu.
Brine me ta krv, može li biti od tog kroničnog bronhitisa? Dolazi ljeto i baš mi se ne šeta po raznim specijalistima.

U posljednjih 11 mjeseci držim strogu dijetu, do sada sam skinuo 47 kilograma tako da ne mogu znati gubim li težinu od TBC-a. Imunološki sustav mi je vrlo vjerojatno na nuli. Uspio sam od bolesne pretilosti doći svega do 7 kila do idealne težine.

Što mi preporučate, što bi moglo biti s plućima?
Moby is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.