Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2015., 05:38   #3561
Quote:
Selective kaže: Pogledaj post
Ovo je bila burna noc sa cak tri sna, dva su isprepletena i molim vas za tumacenje.

Sjedim sa svojim roditeljima, koji su rastavljeni u mjestu gdje smo ljetovali i razgovaramo. Na nebu je nesto kao zicara, koja prevozi ljude od kojih nikoga ne znam.
San zavrsava tako da su oni svi u moru i kupaju se.
Odjednom, vidim sebe kako si radim manikuru.
Poslike toga na mobitel mi dolazi whatsapp od osobe s kojom sam se neko vrijeme vidala, prestali smo na njegovu inicijativu. Od njega dobijam nekoliko poruka. Po svom ponasanju kuzim da se spremam za susret s njim, ali do tog susreta ne dolazi nego mi u meduvremenu dolazi njegova poruka da je cuo da plesem po stolovima i sevim se Uokolo. Znam da sam mu odgovorila, ali ne vidim sta.
Nakin toga sam se probudila.
Molila bih vas tumacenje, jos sam uzrujana :/
u prvom snu razgovaraš sa roditeljima na ljetovanju što je poput vremena iskorištenog za razrešavanje starih stvari. iznad se voze ljudi u žičari i idu na kupanje a to opet zvuči poput prelaska preko starih stvari, možda prevazilaženja onoga što je nekad bio problem. sa druge strane ovaj san može značiti da osjećaš da život prolazi pokraj tebe i da trebaš biti aktivnija. bitno je kako se osjećaš u ovom snu.

manikura se također čini kao izraz potrebe da budeš cijenjena i prepoznata, zadovoljna sobom.

sa druge strane strane ove poruke izraz su vlastite nesigurnosti i sumnje u sebe, riječ je zapravo o vlastitoj podsvjesnoj poruci koja je onakva kako se negdje u sebi osjećaš.

u prvom snu o svečanom ručku tu su prijateljice koje te podržavaju i činjenica da su stolice rezervirane za tebe, te upoznavanje sa njegovom obitelji. šira obitelj omogućava osjećaj stabilnosti i možda je to ono ti nedostaje kod tvoje obitelji. riječ je o izrazu potrebe za prihvaćanjem i zajedništvom.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 05:56   #3562
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
Sanjala sam da mi ex sefica prica za ex kolegu koji je pilot.ima sina i mladu curu s kojom zivi..dal sam ih vidla.ja misilim u sebi.ja sve to znam.zasto mi to govoris.ne zanimajuwme tudji zivoti.i razm.shvacam kako se ne uklapam u hrv.sredinu.i da jedva cekam otic.odselit od tu.hvala.
govoreći o pilotu on je netko ko leti visoko, ima pregled, odgovoran je i ima potpunu kontrolu nad avionom tj. vlastitim životom. on zapravo simbolizira osjećaj kontrole koji stvarno želiš. trebala bi imati povjerenja u neki oblik vodstva. sama odluka da odeš po svaku cijenu je vjerojatno ono što ti to i onemogućava. pokušaj razumjeti što je to što te ovdje drži.

san o trudnici je idealizirana slika aspekta tebe same. kreativna si (simbolizirano trudnoćom) i spremna stvoriti nešto novo ali zasad je to još na razini želje mada je ona izuzetno jaka.

Zadnje uređivanje landon : 01.10.2015. at 06:16.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 09:14   #3563
Quote:
landon kaže: Pogledaj post
govoreći o pilotu on je netko ko leti visoko, ima pregled, odgovoran je i ima potpunu kontrolu nad avionom tj. vlastitim životom. on zapravo simbolizira osjećaj kontrole koji stvarno želiš. trebala bi imati povjerenja u neki oblik vodstva. sama odluka da odeš po svaku cijenu je vjerojatno ono što ti to i onemogućava. pokušaj razumjeti što je to što te ovdje drži.

san o trudnici je idealizirana slika aspekta tebe same. kreativna si (simbolizirano trudnoćom) i spremna stvoriti nešto novo ali zasad je to još na razini želje mada je ona izuzetno jaka.
Hvala.povjerenje u sebe u zivot il?
Tks
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 10:01   #3564
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
Hvala.povjerenje u sebe u zivot il?
Tks
tako nešto, promatraj znakove pored puta
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 12:06   #3565
Quote:
landon kaže: Pogledaj post
tako nešto, promatraj znakove pored puta
da . kao prekjučer zmiju na koju sam skoro stala u šumi ..hm..
bacila sam se u situacije kojih sam se najviše bojala i onda posustala i sad ponovno.
zašto želim van? jako se dobro osjećam u internacionalnom okruženju i pozitivnoj vibri. mogućnosti za duhovni rast i gdje je pozitiva. odrasla sma u okruženju gdje se najviše fokus stavlja na kukanje. ne mogu to više. prerasla sam i shvatila da mi to ne paše.veseli me moje slikanje pisanje. djeca. kuhanje. putovanja. druga kultura....
hvala puno
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 22:13   #3566
Quote:
landon kaže: Pogledaj post
u prvom snu razgovaraš sa roditeljima na ljetovanju što je poput vremena iskorištenog za razrešavanje starih stvari. iznad se voze ljudi u žičari i idu na kupanje a to opet zvuči poput prelaska preko starih stvari, možda prevazilaženja onoga što je nekad bio problem. sa druge strane ovaj san može značiti da osjećaš da život prolazi pokraj tebe i da trebaš biti aktivnija. bitno je kako se osjećaš u ovom snu.

manikura se također čini kao izraz potrebe da budeš cijenjena i prepoznata, zadovoljna sobom.

sa druge strane strane ove poruke izraz su vlastite nesigurnosti i sumnje u sebe, riječ je zapravo o vlastitoj podsvjesnoj poruci koja je onakva kako se negdje u sebi osjećaš.

u prvom snu o svečanom ručku tu su prijateljice koje te podržavaju i činjenica da su stolice rezervirane za tebe, te upoznavanje sa njegovom obitelji. šira obitelj omogućava osjećaj stabilnosti i možda je to ono ti nedostaje kod tvoje obitelji. riječ je o izrazu potrebe za prihvaćanjem i zajedništvom.
Puno puno hvala
Selective is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 15:38   #3567
Bok .ovo je prijateljica sanjala..i mene sanjala...hvala

Sanjala sam prvo da sam isla se natjecat da upisem magisterij. Prostorija je izgledala kao da sam u dvorcu u Engleskoj. Onako kako zna biti u filmovima. Namjestaj od masivnog drveta. Sve starinsko. Visoki stropovi. I svi koji su se natjecali su imali neke vjestine. Jedna cura je npr. sa skejtom preskocila prof i brzo se zaustavila.... ja nisam imala nista za pokazat. I to je to

A drugi san.... ti si me pokupila negdje sa svojim autom. I toliko smo se zurile da kad sno zatvarale auto da su nam ostale grane od iza. I vozile sno se cestom. I ti si skrenula lijevo prema moru. Sve na lijevoj strani je bila stijena al taj puteljcic s3 vidio more. Bilo je nekih 10m gdje si isla nizbrdo. Cesta je bila dosta nezahvalna. Jedna strana auta je visila a drugom si se normalno vozila. Kad si dosla do dolè okrenula si se sa autom. Ja sam izasla. Morw je bilo mirno bistro cisto. Predivno. I bile su stij3ne koje su malo izvirivale na povrsinu. Cak si mogao vidjeti i drugu stranu obale. Ulaz u more nije
Bio je plicak.ne dubina.

Ja sam se htjela okupati. I znam da sam postala mokra. A ne sjecam se ulaska u moŕe.
I tebe vise nije bilo. Odlucila sam se popesti jer to je bila cestica vrlo bluzy glavnoj cesti. I kad sam dosla na glavnu cestu, ti si sa autom izlazila sa suprotne strane na glavnu cestu. Nekog si pokupila. Ne znam koga.


I onda smo trwbali do tebe ici. Tvoja kuca je bila na toj glavnoj cesti i nije se vidjela jer imala je grmlje. Samo.su se vidjela mala vrata koja su prvo vodila u vrt. I morao si sw sagnuti da bi usao. Al ja nisam usla jer si mislim morala pitati svoje ako mogu uci. Dalje ne znam jer me dragi probudio
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 08:25   #3568
Sanjala sam da se nalazim u nekoj ogrmnoj villi, hodala sam po hodnicima i otvarala vrata soba,
a u svakoj sobi su bile prostitutke sa svojim klijentima. Onda se začuo neki jaki zvuk, pa sam sišla
u prizemlje, u kojem su nas dočekali islamisti s puškama. Počeli su pucat' po nama, onda sam se
probudila.

Zna li netko možda što bi ovo značilo?
__________________
The carousel never stops turning.
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 11:14   #3569
san o sportu

Dan. Jutro.. ..Sanjala sam San koji sam nazvala San o Sportu.

Dakle.Sanjala sam moju ex trenericu. U izvrsnoj je forma kao i uvijek iako je jača i ima je. ali lijepa je. Karizmatična.Sanjala sam da joj govorim da bih uzela dva tjedna vježbanja jer odlazim. Ono gleda me pogled wtf. što će ti samo dva tjedna.ali ne komentira. osjetim to. ponavljam joj . odlazim.a hoću da iskoristim ova dva tjedna pametno i vježbam svaki dan. da stešem noge bedra i guzicu.u sportskoj dvorani smo. ja osjećam navau energije i pozitive. Baš sam dobro u svojoj Koži....

smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 12:20   #3570
di je kate?
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 15:18   #3571
Pozdrav!

Evo mene opet tu... Sanjala sam veliku konzervu sa ananasom Konzerva je bila stvarno velika i ogromna i ja sam to nosila sa sobom po gradu. Uz to u snu se pojavila bijela bunda koju sam ponela sa sobom jer ju je osoba koju znam,zaboravila i onda sam ju ponela sa sobom kući. Džepovi bunde su bili puni ali ne natrpani. Bilo je kovanica i par bombona i uz to se sjećam da je bila zima odnosno nekakvo zimsko razdoblje u snu...
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 09:43   #3572
san o Šetnji

Dobro jutro
sanjala sam da sam šetala. Taj detalj mi se upečatio. Bila sam u crnoj trenerci. Lijepoj crnoj trenerci. Lijepo sam izgledala. Kao da je bila jesen. Ne prehladno. Zaboravila sam kišobran. I bilo nas je kao nekoliko . Miješano žene i muškarci. Uz more lungo mare. Nebo je poluoblačno više oblačno i naginje na tmurno. More je savršeno mirno. Kao ulje.Pićak svijetle boje lijep prediavn. Dubine su tamnije. Ali mirno je savršeno mirno.
Osjećala sam ok prirodno spontano. Mrvicu kao da nešto nedostaje na prvu nostalgije ali to se povuklo i nestalo.

Hvala
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 12:42   #3573
Pozdrav svima,

Landon ili Katarina molim vas da mi pogledate san

Kratak je…
Uglavnom, nalazimo se negdje vani, valjda u prirodi. Ide skupina ljudi, ne vidim ih ali ih osjećam. U toj skupini ljudi jedna je žena, ona je tužna ili ne znam točno što, ali pokušava doći do jednog muškarca i ta skupina ljudi joj pomaže.

Usput i mene uzimaju k sebi, jer im ja mogu valjda nekako pomoći.

Nekako shvaćam da smo svi mi glumci…ne znam taj dio mi je jako nejasan

No nađemo se ispred njegove kuće. Ne znam cijeli vanjski izgled, ali vrata su drvena, prozori isto tako, s tim da na prozorima ima one drvene kapke.

Ja sam na čelu skupine i prva kucam na vrata. Svi ostali kucaju poslije mene.
Muškarac otvara prozor. Divan je. Plavokos, sa širokim osmjehom na licu. Ništa ne govori, ali saginje se tako duboko da mene prima ispod pazuha i podiže u svoju razinu.

Očima, mimikom lica sporazumijevamo se. Sporazum glasi: neka ta žena misli da mu je važna, nas dvojica znamo pravu istinu, smiješimo se jedan drugome, kimamo u znak da se kužimo.
Nakon toga poljubi me u usta.

Eto, što bi to moglo značiti?
Inače sam trenutno u životnoj fazi_ boli me đon za sve :-) dosta je bilo živciranja bezveze
SUNČAN DAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 18:50   #3574
Imam dva sna za ispričati, pa kad neko stigne nek ih protumači, jedan jeziv, drugi interesantan. Nadam se da me nećete preskočit.

Prvi san, sanjam kako u kuhinji vidim dva kufera i krenem otvarati ih, prvi je bio prazan, drugi kad sam krenula ga otvarat, počelo se nesto kretati u njemu, debelo i jezivo, bio je proziran i vidjelo se ali nisam mogla uočiti sta točno, jel zmija ili nešto drugo, uglavnom neka zvijer jeziva i opaka, bar sam ja takav osjećaj imala, čak me ujelo za ruku, ruka mi malo na dlanu natekla. Tako ja u strahu i panici vičem za mamu i tetu koje su također bili u kući, ali na spratu obavljali nešto. Ovaj san završava kako ja njima u plaču i boli objašnjavam sto sam vidjela, gledajuči u kufer iz daljine kako ga čuva ko neka crna psina, na kraju dolazi neka zena da to odstrani, čini mi se da ga je upjela. Inače kuća nije bila moja, kao neka vikendica od moje tete, ako to išta znači za tumačenje.

Drugi san , je kako ja se sa mamom šetam ulicom, to ko neki autoput na brdu i sa obe dvije strane gledam polje sa gustom i suncem obasjanom šumom, lijepa i razgranuta, čini mi se da je bila borova šuma, to je naša zemlja koju posjeđujemo (na javi i u snu), usput sretnem se sa strica (koji tako odvano nisam vidjela, nisam ga ni mislila) i tumačim im (mami i njemu) kako neko to želi kupiti, a usput ja i stric tražimo nešto po polju kao neki ključ, koji je bitan za zemlju i njezinu prodaju i nađemo ga, ali činimi se da nije onaj koji smo trebali, tako nešto. Ovaj san je bio baš ugodan za razlike od ovaj prvi.

Zadnje uređivanje Glazer : 10.10.2015. at 19:16.
Glazer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 22:07   #3575
Imao sam jedan zanimljiv san jutros. Juče sam razmišljao o jednoj tehnici percepcije koju sam čuo na nekom kursu - da kad ideš ulicom gledaš visoko u prozore i tako par nedelja. Čovek koji nam je preporučio to nije hteo da kaže koji je efekat već da treba sami da probamo.
Sanjam ja onda jutros kako tako visoko gledam i kako su mi kao posledica toga stvari koje su na mom nivou postale male. Npr. prolaz kroz koji treba da prođem pa zato moram da čučnem i provučem se kroz njega.
Pitam se koja je poenta ovog sna...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 13:49   #3576
Molim landon ili katarinu da mi protumače san..

Dakle nalazim se u nekakvoj velikoj ogromnoj hladnoj vodi (utapam se - ili nekakvo veliko jezero ili more, a gore vidim veliki zid )
U nekom trenutku dolazi muškarac kojeg znam u stvarnom životu i silazi za mnom i spašava me, prima me u naručje, a ja onako sva mokra i isprepadana, kažem mu "nemoj me spašavati".

Što je dalje bilo ne znam, ali san je baš bio onako stvaran, i rekla bih, dramatičan.
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 14:26   #3577
Što znači ljubiti se sa suprotnim spolom u snu? Baš je fin san bio

I još jedan češći motiv koji me zanima - dakle, u snu postoji želja za seks s nekim, i kad god to idemo "odradit" uvijek tražim neko mjesto gdje smo sami no uvijek netko dođe slučajno ili namjerno. U stvarnom životu mi to ne bi toliko ni smetalo teoretski no u snu me to jako smeta. Nije nikakva šala već ozbiljan motiv koji se provlači kroz snove ponekad
LeteciPrsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 09:28   #3578
Landon ili Katarina 7,

Ako imate inspiraciju za noćašnji san, neka djevojka je vidjela cvijeće na mom balkonu, (dole s ulice, i popela se, ja sam na 4 katu) i došla i uzela pelcere od svog cvijeća. Malo me začudilo kako joj je sve trebalo, ali dobro .........
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 20:45   #3579
Pozdrav svima. Predivna tema! Možda mi netko može pomoći: tema su snovi o lavovima.

Kratki uvod: Moji neobični snovi počeli su prije pola godine, nakon prekida jedne kratke ali predivne veze. Sada vidim da je kraj te veze simbolično označio i moj ulazak u novo životno razdoblje, drugačije od dotadašnjeg (dug period apatije, zarobljenosti u rutini koja me ne čini sretnom). U zadnjih pola godine otkrila sam puno novih stvari, postala kreativnija i trgnula se iz pasivnosti koja me uništavala. Međutim, od tada počinju i neobični snovi prepuni simbolike koju ne razumijem, a poseban dojam na mene ostavljaju snovi o lavovima (nikad prije nisam sanjala lava).

Ovo su snovi, redom:

1. Par dana nakon prekida bila sam u totalnoj komi i tada sanjam da ulazim u staru seosku kuću (meni poznatu iz djetinjstva) i u njoj nailazim na strvinu lava. Odjednom iza strvine izviri lavica, potpuno izgladnjela, rebra su joj jako izražena. Čim me vidjela kreće u napad i natjerava me po sobi. Vješto joj izmičem, strah me ali osjećam da joj mogu pobjeći. U tom trenutku u prostoriju ulazi prekrasan veliki lav, raskošne grive koji se ispriječi između nas. Moja prva pomisao je da će me on zaštititi jer je riknuo na nju i ona se povlači. Međutim, zaobilazi njega i opet se okomila na mene. Počinje me juriti kroz sobu, niz dugačak hodnik. Uspješno joj bježim i zalupim vrata pred nosom, nabrzinu oblačim druge traperice, skačem kroz prozor kao u nekom akcijskom filmu (tako se i osjećam, jako hrabro i sigurno u sebe), a zatim kroz taj prozor padam i padam i padam te padnem u neku veselu meksičku (!) kuhinju u kojoj stoji neka vesela domaćica. Kažem joj da zaključa vrata i sakrije žvotinje jer me ganja lav i nastavljam bježati uz staklene stepenice koje me vode na čistinu. Ispred mene je džungla i u njoj napušteni hram. Ulazim u hram, hodam kroz njega i osjećam se dobro, sigurno. Osjećam da sam točno tu gdje trebam biti i da je ovo bio moj cilj.

2. Par dana kasnije sanjam da se nalazim u velikoj luksuznoj vili na privatnoj zabavi. Svi gosti su vani, a ja hodam po vili i razgledavam sobe. Odjednom iz susjedne prostorije dolaze dva mlada lava, nemaju još ni grivu, jako su svijetle boje. Prilaze mi šutke ali podmuklo. Osjećam prijetnju i znam da će me napasti. Čekam ih bez straha i kad su mi skroz blizu napadam prva: jednog zgnječim nogom uz pod, a drugog rukom odbacujem od sebe. Oni se povlače.

3. Par mjeseci kasnije u stvarnosti prolazim kroz teško razdoblje zabrinutosti radi zdravstvene situacije bliskog člana obitelji. Jedne noći sanjam tu osobu, kako šećemo prekrasnim otokom i promatramo mirno more (također čest motiv u snovima). U snu sam, kao i u stvarnosti, zabrinuta za zdravlje tog člana obitelji. Odjednom na nebu vidim izmaglicu u kojoj mi se prikazuje lavlja glava (bez aluzija na Mufasu, molim ) i to onaj isti lav kojeg sam sanjala u prvom snu. Lav me smireno gleda, odjednom osjećam mir i sigurnost. Lav šuti, ali do mene dopire poruka da će osoba za čije sam zdravlje zabrinuta biti dobro. Zanimljivo, nekoliko dana kasnije zdravstveno stanje te osobe se zaista jako popravilo!

4. Posljednji san je bio sinoć. Sanjam da prijateljica i ja vodimo radijsku emisiju, ona je jako nervozna i nezadovoljna. Kasnije odlazimo u muzej gdje susrećemo budističkog svećenika i on nas vodi u razgledavanje eksponata, uglavnom totema i simbola religiozne tematike. Odjednom čujem lavlju riku iznad glave. Pogledam svećenika, a on mi kaže da je iznad nas soba u kojoj su zaključani lavovi, ali da smo mi na sigurnom. Ipak, komadi stropa odjednom počinju padati po nama, a na glavu nam pada hrpa malih glodavaca. Dižem pogled, vidim rupe u slamnatom stropu i nekoliko ogromnih lavljih šapa kako ga trgaju. Na nas skaču tri snažne prekrasne, ali jako ljute lavice. Dajemo se svi troje u bijeg i jurimo niz dugi hodnik prepun vrata koja su identična. Znam da jedna vode prema van, ali ne znam koja. Hvatam prvu kvaku i ulazim u spavaću sobu u kojoj spava dvoje ljudi. Pogrešna vrata. Otvaram sljedeća, a iza njih se nalaze druga, željezna i zaključana. Znam da u ruksaku imam ključ tih vrata (?) i kažem prijateljici da mi ga doda. Otključavam i vani smo, na ogromnom trgu prepunom ljudi koji smireno hodaju. Lavice i dalje jure za nama, ali čini se da to nikog ne dira previše. Zato kažem svećeniku i prijateljici da i mi moramo počet hodati kako bismo se stopili s masom. Lavicama u tom trenu odvlače pažnju mladići koji se loptaju i dodaju im loptu. One prihvaćaju igru, ali zatim se ponovo sjete nas i kreću u potragu. Jasno, pronašle su nas i okružile. Sada hodaju paralelno s nama, reže na nas ali ne pokušavaju nas napasti. Nevjerojatno su lijepe. Osjećam nelagodu, ali ne bojim se. Shvaćam da nas zapravo štite, iako ne znam od čega. Razmišljam o tome kako bi to mogle raditi i na malo suptilniji način. I onda zvoni alarm za posao!

Eto. To su moji famozni snovi. Nadam se da netko može vidjeti poveznicu i dati kakvo objašnjenje. Puno hvala!
__________________
Moj album
sestre is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 09:33   #3580
katarina7 ili landon

Sanjam noćas da polazin na neki dalek put. Ulazim u nekakav brod. Sve je nekako mračno. U tom brodu ulazim u manju prostoriju u kojoj su tri kreveta. Trenutno nema nikoga ali znam da je krevt lijevo od mene za neku curu koja ide samnom a krevet do moga na desnoj strani( spojeni su krajevima) od nekod muškarca koji ide s nama. Nepoznati su mi oboje. Došli su taj muškarac i ta cura , i stojimo u toj sobi kad najednom taj brod zaroni duboko i naglo. Više je kao podmornica na kraju. Taj zaron sam jako osjetila, kao da mi je izbilo zrak iz pluća. Osječalo sma to kao nagli pad sa visine ili kao kad se ljuljaš pa se ljuljačka spušta dole . Uplašilo me to malo ali znala sam da sam na sigurnom i da me čeka dugi put do odredišta.

Eto, ako možete molim vas protumačit. Hvala
sahara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:48.