Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2015., 13:44   #81
Znači svatko kome je stalo do očuvanje europske kulture i krvi je nacist?
Dakoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 16:23   #82
Quote:
Dakoda kaže: Pogledaj post
Znači svatko kome je stalo do očuvanje europske kulture i krvi je nacist?
Uz konjukciju? Da.
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 14:17   #83
To bi značilo da su svi narodi koji su se borili za svoj fizički opstanak kroz povijest nacisti. Recimo Rusi kada su se branili od Njemaca, Perzijanci kada su se branili od Mongola u srednjem vijeku, Indijanci kada su se branili od Europljana u periodu 17 - 18 stoljeća, itd., svi su oni po tebi nacisti, jer su želeli obraniti svoj opstanak. Trebali su valjda mirno leći, pokoriti se jačemu i dozvoliti mu da ih poubija i istrijebi, pa bi ih ti onda smatrala za prosvjećene i napredne.
stil21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 14:58   #84
Najtalentiranija osoba za jezike koju znam je glupa ko top. Druga je iznimno inteligentni znastvenik, ali lingvist pa to brzo hvata jer brzo pohvata ramaticke strukture, naglaske i slicno zahvaljujuci sirem predznanju opce strukture razlicitih jezika. Toliko o intelgenciji, moze i ne mora ista znaciti, ali tamo gdje znaci je specificno lingvisticki skolovana, inace nisam primjetio direktnu vezu IQ-a sa ucenjem jezika, osim ako mislis na neki "JQ"

Netko talenitraniji, netko nije, tko zna zasto. Kao sto je netko motiviraniji d drugog...

Ima veze uz nabrojano (ranija bilingualnost isl) i koji je i koliko specificno obiljezen materinji jezik.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 15:42   #85
Ja nisam ni rekla da svi jednako lako nauče novi jezik ali nisu mi jasni ljudi koji dođu u drugu zemlju a da se niti ne trude naučiti jezik te zemlje.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 20:04   #86
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Znanje jezika države u koju dođeš se podrazimijeva, ja se potrudim naučiti barem nešto čak i ako putujem na kratko vrijeme, a kad sam došla u Hr, sama od sebe sam naučila jezik (čak ni na tečaj nisam išla), moja kći u drugoj državi nakon godinu dana je položila državni ispit na jeziku te države, to može svaka osoba prosječne inteligenciji, u čemu je problem?
Ljudi idu linijom manjeg otpora, ili lakšim putem, u tome je stvar.

Kolegica s posla upoznala mladog dečka iz Njemačke ovo ljeto, njegovi su gastići dole, mali nikad nije dovoljno dobro naučio njemački (iako je išao dole u školu), nije mu bila sila a i bio je okružen s gomilom svojim, familija, kvart je isto bio pun Hrvata (i ljudi iz država koje su u našem okruženju). E sad je dobio fin poslić u Mercedesu, fina plaća ali kompetitivnost dole (ili gore, bolje rečeno) je strašna, a sad uči sprehen sie deutch kak spada. Sad mu je to nužno.

Tak da stavi ljude u kvart u kojem su svi njihovi, puno je manja vjerojatnost da će se trgati da se uklope, lakše je nastaviti po starome (pa dok ide).
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 12:06   #87
Čudno. Mislio sam da baš ultranacionalisti i rasisti zagovaraju opstanak najjačih. Ali izgleda da se predomisle kada se pokaže da sami baš i nisu u toj kategoriji.

Ne znam zašto su mi izbrisani raniji postovi kada su bili potpuno tematski.
Shy-Ning is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 13:58   #88
Quote:
Shy-Ning kaže: Pogledaj post
Čudno. Mislio sam da baš ultranacionalisti i rasisti zagovaraju opstanak najjačih. Ali izgleda da se predomisle kada se pokaže da sami baš i nisu u toj kategoriji.

Ne znam zašto su mi izbrisani raniji postovi kada su bili potpuno tematski.
Da, ono s transfuzijom (ako je bilo tvoje) - je bilo pun pogodak.
Jedan od najjačih anti-rasističkih argumenata na temi.

(dakle: ovima koji se bore za očuvanje krvi bi bilo smisleno zabraniti transfuziju krvi jer je mogućnost da je ta krv nekoga ko nije "čisto beo" jednaka kao mogućnost da među migrantima ima terorista. U stvari, nije jednaka nego čak veća)
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 14:01   #89
Quote:
Shy-Ning kaže: Pogledaj post
Čudno. Mislio sam da baš ultranacionalisti i rasisti zagovaraju opstanak najjačih. Ali izgleda da se predomisle kada se pokaže da sami baš i nisu u toj kategoriji.
Sinoć mi baš ispriča čovek, bauštelac, kako gazda Nmac vređa sve auslendere.
I kako isti taj gazda uzima papir i olovku da izračuna koliko je 14 plus 14, a prozore na jednoj zgradi broji jedan po jedan,i to nekoliko puta, da ne pogreši, umesto da pomnoži broj prozora u redovima s brojem prozora u kolonama
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 14:04   #90
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
Sinoć mi baš ispriča čovek, bauštelac, kako gazda Nmac vređa sve auslendere.
I kako isti taj gazda uzima papir i olovku da izračuna koliko je 14 plus 14, a prozore na jednoj zgradi broji jedan po jedan,i to nekoliko puta, da ne pogreši, umesto da pomnoži broj prozora u redovima s brojem prozora u kolonama
A šta'š, bitno je da se snalazi sa zbrajanjem krvnih zrnaca.
I para.


Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
Da, ono s transfuzijom (ako je bilo tvoje) - je bilo pun pogodak.
Jedan od najjačih anti-rasističkih argumenata na temi.
Pa, je. :blush:
Shy-Ning is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 12:39   #91
Quote:
Shy-Ning kaže: Pogledaj post
Čudno. Mislio sam da baš ultranacionalisti i rasisti zagovaraju opstanak najjačih. Ali izgleda da se predomisle kada se pokaže da sami baš i nisu u toj kategoriji.

Ne znam zašto su mi izbrisani raniji postovi kada su bili potpuno tematski.
Sada kada je vrijeme otežanih mogućnosti za siguran i prosperitetan život više se ne radi o tvrdonacionalistima nego osnovama evropske civilizacije...
__________________
Živjeti vrijedi samo onda ako se u životu postavljaju beskrajni zahtjev,ako se teži nemogućem.. - M.A.Bulgakov 1891-1940 IAYS-Inicijativa Are You Syrious
Hallsta-Eos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 16:19   #92
Quote:
Hallsta-Eos kaže: Pogledaj post
Sada kada je vrijeme otežanih mogućnosti za siguran i prosperitetan život više se ne radi o tvrdonacionalistima nego osnovama evropske civilizacije...
Kako parsto tisuća doseljenika, pa neka bude i par miliona, prepuštenih na milost i nemilost 500 miliona evropljana, može ugroziti evropsku civilizaciju?
Da, bit će osjetno opterećenje, financijsko i socijalno, al kvragu i takva civilizacija koja vlastiti komfor stavlja ispred humanosti.
Shy-Ning is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 23:58   #93
Quote:
Shy-Ning kaže: Pogledaj post
Kako parsto tisuća doseljenika, pa neka bude i par miliona, prepuštenih na milost i nemilost 500 miliona evropljana, može ugroziti evropsku civilizaciju?
Da, bit će osjetno opterećenje, financijsko i socijalno, al kvragu i takva civilizacija koja vlastiti komfor stavlja ispred humanosti.
Može, kao jedno od sredstava dobro smišljenog plana.
I tu se ne radi o nekakvom odnosu "par miliona prema 500 miliona", jer su na strani "humanosti" i tih "par miliona" državne strukture i elite domicilnog stanovništva, koje bi, kao, trebale zastupati njihove interese !
Uz neizbježno vježbanje "tolerancije".
Ili to, ili su same nemoćne i ucjenjene.

Dakle, to je po meni "humanost".

A prava humanost bi bila spriječavanje širenja ratnog požara, prestanak izvoza oružja u zemlje koje će ga, sasvim očito, odmah iskoristiti za uništenje protivnika, uz neizbježno pokretanje ljudskog vala ogromnih razmjera.
Također, potrebna je pomoć tim zemljama da stanu na vlastite noge, bez nekakvog "širenja demokracije svim sredstvima" bez obzira na posljedice.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 02:34   #94
Quote:
Shy-Ning kaže: Pogledaj post
Kako parsto tisuća doseljenika, pa neka bude i par miliona, prepuštenih na milost i nemilost 500 miliona evropljana, može ugroziti evropsku civilizaciju?
Da, bit će osjetno opterećenje, financijsko i socijalno, al kvragu i takva civilizacija koja vlastiti komfor stavlja ispred humanosti.
I par stotina tisuća/milijune da ne spominjemo/neprilagodljivih mogu izazvati kaos u bilo kojoj državi.
Neprilagodljivost se može sastojati iz više segmenata:
-Nepoštovanje zakona i društvenih pravila u državi u koju su došli,jer se nisu ni voljni odreći naučenog u vlastitoj državi iz koje su otišli
-nerealna očekivanja i zahtjevi,da budu bez ikvog truda tj rada uzdržavani,zbrinuti od države domaćina
-oni koji su voljni raditi nemaju tražena ni zvanja ni školovanja potrebnih zemljama koje su ih primile,tome posljedično očekuju,da ih iste prvo nauče jezik,školuju i još im daju sigurno radno mjesto,sve na trošak države domaćina tj domocilnog stanovništa
i da ne nabrajam dalje..
Sve zajedno stvara nezadovoljstvo,a vremenom agresivno ponašanje i jedne i druge strane.Kako migranata tako i domaćih.
Ovdje nisam ni spomenula vjerska neslaganja,osobito u vidu neslaganja u ponašanju i religijskim pravilima.
A onih koji su došli u evropu s točno određenim ciljem stvaranja kaosa incl teror već se sada spominju tisuće.
Između agresije do otvorenih sukoba tanka je nit.
Nije to samo pitanje smanjenja komfora domicilnog stanovništa ili neznatnog opterečenja budžeta neke države.
Ako se obistini prognoza da će ih ući oko 50 milijuna,bi će gadno.
Zamisli da ih u hrvatskoj ostane samo četvrt milijuna,koje bi to bilo opterečenje za i onako opterečeni narod,uz visoku stopu nezaposlenosti i siromaštva.
Kad je u pitanju opstanak humanost tu gubi.

-
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 09:15   #95
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Može, kao jedno od sredstava dobro smišljenog plana.
I tu se ne radi o nekakvom odnosu "par miliona prema 500 miliona", jer su na strani "humanosti" i tih "par miliona" državne strukture i elite domicilnog stanovništva, koje bi, kao, trebale zastupati njihove interese !
Uz neizbježno vježbanje "tolerancije".
Ili to, ili su same nemoćne i ucjenjene.

Dakle, to je po meni "humanost".

A prava humanost bi bila spriječavanje širenja ratnog požara, prestanak izvoza oružja u zemlje koje će ga, sasvim očito, odmah iskoristiti za uništenje protivnika, uz neizbježno pokretanje ljudskog vala ogromnih razmjera.
Također, potrebna je pomoć tim zemljama da stanu na vlastite noge, bez nekakvog "širenja demokracije svim sredstvima" bez obzira na posljedice.
Apsolutno se slažem za boldano, meni je stres preseliti se iz jednog stana u drugi, a kako li tek ljudima koji moraju bježati sa vrečicom u rukama preko pola svijeta. I njima, i nama bi bilo bolje da oni mogu mirno živjeti gdje su živjeli i do sada.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 09:57   #96
U Njemačkoj ima preko 1,5 miliona stanovnika samo turskog porijekla, da ne pričamo o ostalim imigrantima, i baš mi se ne čini da su uništili Njemačku niti kulturno niti ekonomski. Evropa ima problem sa starenjem prosjeka stanovništva i u ovom trenutku svakako joj mnogo bolje dođe jedna takva populacijska injekcija koju je dovoljno malo prilagoditi nego ulagati u novu generaciju i čekati preko dva-tri desetljeća dok ne postane radno sposobna i društveno funkcionalna.
Ti emigranti koji su prepješačili stotine i tisuće kilometara sigurno nisu živjeli od socijalne pomoći u svojim zemljama (dok nisu bili prisiljeni bježati) i navikli su skromno živjeti od svog rada, a niti su izbjegli s planom da sruše Evropu. Od čega bi inače živjeli, jel od pomoći koju im Islamistička Država šalje?
Pravi teroristi putuju u poslovnim klasama, a ne riskiraju davljenje u moru sa gumenim čamcima. Ajmo bit malo realni.

Da, umjesto prodaje oružja i bezobzirnog manipuliranja radi vlastitih interesa bilo bi bolje pružati stručnu, obrazovnu i ekonomsku pomoć kako bi i tamo nastalo blagostanje i ti ljudi mogli mirno živjeti u svojim domovinama, ali današnja Evropa u cjelini za to snosi najmanju krivicu. Treba malo poznavati i povijest sukoba na Bliskom Istoku i u muslimanskom svijetu.

Što se tiče stanja kod nas, nas daleko više opterećuju vlastiti grabežljivci, korumpirani politički karijeristi i uhljebljeni birokrati na izmišljenim službama, koji su od ove nekad perspektivne zemlje napravili srednjevjekovni feud sa šačicom basnoslovno bogatih i masama osiromašenih koje stvaraju njihovo bogatstvo, i bespoštedni servis stranim bankama i njihovom kapitalu. Recimo u firmi gdje radim, spremačica radi za minimalac od jedva 2 400kn, dok njena matična firma koja ju je "uposlila" za njen rad dobiva 12 000kn. I sad presmiješno zvuči floskula kako će neki došljaci ugroziti njenu kulturu i opstanak. Prije bih rekao da nova buntovna mlada masa koja se neda tretirati kao stoka može unijeti dobrodošle promjene u ovu našu ustajalu žabokrečinu, i to je ono čega se neki trebaju bojati.

Zadnje uređivanje Shy-Ning : 12.10.2015. at 10:15.
Shy-Ning is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 11:40   #97
Quote:
Shy-Ning kaže: Pogledaj post
Da, umjesto prodaje oružja i bezobzirnog manipuliranja radi vlastitih interesa bilo bi bolje pružati stručnu, obrazovnu i ekonomsku pomoć kako bi i tamo nastalo blagostanje i ti ljudi mogli mirno živjeti u svojim domovinama, ali današnja Evropa u cjelini za to snosi najmanju krivicu.
Ček malo, ovde se nećemo složiti.
Da, ne treba prodavati oružje niti manipulisati, ali treba imati u vidu da su, recimo, Libija i Sirija bile dobrostojeće zemlje s jako dobrim životnim standardom, s izuzetno kvalitetnim obrazovnim mogućnostima, i da uopšte nisu imale problem sa stručnjacima.

Udenula sam gore link, ali to si mogao da čuješ i od bilo kog našeg čoveka koji je tamo radio, ili od bilo kog Libijca/Sirijca koji ne spada u verske fanatike.
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 12:17   #98
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
Ček malo, ovde se nećemo složiti.
Da, ne treba prodavati oružje niti manipulisati, ali treba imati u vidu da su, recimo, Libija i Sirija bile dobrostojeće zemlje s jako dobrim životnim standardom, s izuzetno kvalitetnim obrazovnim mogućnostima, i da uopšte nisu imale problem sa stručnjacima.

Udenula sam gore link, ali to si mogao da čuješ i od bilo kog našeg čoveka koji je tamo radio, ili od bilo kog Libijca/Sirijca koji ne spada u verske fanatike.
Ovo o pružanju pomoći se odnosilo i na druge države koje su već malo duže vrijeme u gabuli i iz kojih pristižu izbjeglice (subsaharske zemlje najviše), i bilo je odgovor na raniji post.

Jasno je to meni, čitao sam i ja o Libiji prije rata, imam i bratića koji je tamo radio 80-tih, poznato mi je da je to bila najrazvijenija afrička država, iako se ne bi složio po pitanju demokracije jer ipak je Gadafijeva bila zadnja (što ne smatram samo po sebi lošim, bolje jedan pametan diktator nego vladavina neobrazovane instinktima podložne rulje), znam da ni u Siriji po pitanju standarda nije bilo tako loše. Ali njihov "problem" je što su bogate naftom koje inače sve manje ima, i što su taj "problem" krenule rješavati interesne skupine koje drmaju vanjskom politikom Zapadnih zemalja. A općenito onoj Evropi koja se sve više oslobađa ovisnosti o fosilnim gorivima sigurno to nije bilo u interesu. Recimo jedna Njemačka je dosegnula tričetvrtine proizvodnje energije iz obnovljivih izvora, Danska izvozi struju iz vjetroelektrana, Francuska je već dugo uglavnom orijentirana na nuklearnu, Španjolska se sve više okreće solarnoj... ima par mojih postova sa druge teme o tome što je kome u interesu:

Quote:
Shy-Ning kaže: Pogledaj post
Mapa Sirije pokazuje za koji teritorij ISIS u stvari ratuje:

"ISIS now controls most Syria's oil and gas fields. Extortion and taxation count for most of ISIS' funding, but oil revenues are still significant — The New York Times reports that in 2014, ISIS brought in $100 million from oil alone."
http://www.businessinsider.com/map-o...ing-for-2015-6

Onome tko ima pojma što znači petrodolar jasno je i zašto su Amerikanci nevoljni da unište ISIS, iako bi to mogli još lakše nego što su pregazili Irak i Afganistan.
Quote:
Shy-Ning kaže: Pogledaj post
...
A što se tiče petrodolara, to nije nikakva apstrakcija niti stilska figura, to je realnost ekonomskog sustava koja je nastala kada je '70-tih godina prošlog stoljeća američka ekonomija prestala vezati svoju valutu za zlatne rezerve (kao što još uvijek radi većina stabilnih valuta), nego uz trgovinu naftom. Tadašnji predsjednik Nixon je sklopio sporazum prvo sa kraljevskom kućom Saudi Arabije (kome su se kasnije pridružile sve zemlje OPEC-a) da joj garantira sigurnost od Izraela, u zamjenu za trgovinu naftom isključivo u američkim dolarima. I to je u korijenu svih američkih vojnih angažmana na Bliskom Istoku od tada na ovamo, i zato je došlo do "uspostave demokracije" prvo u Iraku, pa zatim tijekom ovog "arapskog proljeća" u Libiji i Siriji (za uzroke u Egiptu koji je bio američki saveznik nisam siguran)... naravno, to nije jedini sastojak u arapskom loncu, tu su i brojne religijske i druge ideološke i teritorijalne podjele i interesi ostalih velikih sila.

Dovoljno je pogledati veze imeđu američkih demokrata (koji imaju većine u američkim predstavničkim tijelima) i naftnog biznisa.
Quote:
Shy-Ning kaže: Pogledaj post
Jedna slika govori 1 000 riječi:




Bivša američka državna tajnica je bila suvlasnica jedne od najvećih naftnih kompanija. Predsjednička obitelj Bush ima jake veze sa naftnim biznisom - bili su vlasnici "Arbusto Energy" (arbusto na španjolskom znači bush/grmlje), gotovo svi republikanci se mogu bliže ili dalje povezati sa fosilnim biznisom ili bankama vezanim uz to, notora je činjenica da financiraju propagandne kampanje protiv znanstveno potvrđenog antropogenog globalnog zatopljenja, i vode prljave kampanje protiv obnovljivih izvora.
I gazit će i preko zadnjeg leša na Zemlji da što duže zadrže svoju poziciju.

I to su prave zavjere kojih trebate biti svjesni, a ne nesuvisle pizdarije koje čitate po nekakvim mutnim sajtovima koje pišu dežurne munjare željne brze i lake zarade. Pardn maj frenč.
Shy-Ning is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 13:34   #99
Quote:
Shy-Ning kaže: Pogledaj post
iako se ne bi složio po pitanju demokracije jer ipak je Gadafijeva bila zadnja (što ne smatram samo po sebi lošim, bolje jedan pametan diktator nego vladavina neobrazovane instinktima podložne rulje),
Znam to, recimo, mi se ovde na balkanu ložimo na to kako u Švici vlada "direktna demokratija", a švica drži stanovništvo neobrazovanim i tupim, pa rulja glasa ono za šta je nesvesno izdresirana da izglasa.

Saće bacim oko na ovo tvoje.
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 13:38   #100
E, pa ok, pročitala.
Stoji.
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.