Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2007., 10:29   #1
Wink Otvoreno pismo papi Ratzingeru od čitatelja J. lista

Dragi Sveti Oče,
molimo Te, mi velika većina građanja RH, nemoj nam više dolaziti u posjet.
Dosta si nam dolazio u ovih 15-stak godina, čak tri puta. To nije doživjela niti jedna zemlja i poslije svakog papinog posjeta u Hrvatskoj ostaje pustoš.
Sve je više siromašnih, sve je više bijede a ona mala grupica se bogati, pa u tvojoj crkvi traži duše svoje spas. Kad Ti dolaziš, Sveti nam Oče sve je blokirano, semafori se gase, bura na moru se policijom stišava, vare se šathovi gradova, zaustavljaju ptice u letu, mravi zatvaraju u svoje mravinjake, a srne imaju na nogama šlape da ne bi te uznemirile....

Usto ako i kad dođeš, vidjeti ćeš da je od Hrvatske malo ostalo ono što je hrvatsko. Prodali smo more, sad su na redu planine, banke su već drugo godina dane strancima, INA je poklonjenja, HT udjeljen, sad su na redu zrak-voda-i mrak u tunelima na relaciji Zagreb-Split. Prodano je i ono što se kreće po zemlji, po tom svetom tlu. Prodano je, opet vidi Sotone, strancima stotine tisuća radnika koje napada bolest konzumerizma i potrošnje a koji gledaju još tele-viziju mimo naputka tvojih Božjih službenika, pa su do kraja pokarani na svi segmentima. Kod nas vlada princip ne oko za oko, niti gebis za gebis, ma čak ne ni vaš poklik ljubi bliženjeg svoga, nego plemenski poklič kamena
"Tko je jamio, jamio je i odjamio ono što vrijedi."

Zato dragi naš Sveti Oče ako dođete u našu Mariju Bistricu budite uvjereni da je i ona već rasprodana. Ono što je ostalo a da još nije otišlo na bubanj je uski pojas oko otpadnog odlagališta, kojeg Europa neće niti ne želi.

Molimo vas dakle vaša Ekselencijo, da spakirate vaš ruksak i papamobilom Strada Di Sole odsolirate u zemlje Skandinavije. Tamo jako rijetko odlazite, a usto je tako skupo da Vaš papinski novčanik neće moći izdržati više od 24 sata, jer ste dakako milijarde dolara morali preusmjeriti u USA na biskupije koje pretenditraju van sudske nagodbe, a samo malo u Darfur.

Dakle, norveška i švedska kraljica, a možda i danska kraljevska obitelj, kao i finski parlament će Vas velikodušno dočekati kao i vašeg predhodnika u ledenoj katedrali u Tromso, dati ti topli čaj, keksić dva i uputiti dalje, možda prema zemlji Djeda Mraza.
Ostavi nas prodane i rasprodane u zemlji "Croatia for sale", koji gledamo televiziju do pojave snijega na njemu, staklastih očiju, koji ne znamo kako
da sastavimo naše plaće, penzije, pa se zadužujemo hraneći veliku neman bankarskog kapitala koje je u rukama bezbožnih stranaca. Ostavi nas, ne dolazi da bi mogli u 300 milijonćića kunića poplaćati u miru sve potrebe župnih dvorova, automobila i nagrade svećenika, njihovih domaćica i nahraniti svu njjihovu djecu po selima šire i bliže, jer kako su "besplatno primili tako besplatno dalje i daju."

Dragi Sveti Oče, ne dolazi nam, molimo Te jer će opet pomicati ceste za 3 stupnja, i graditi nadvožnjake koje više nitko neće koristiti, izgrađivati Potemkinova sela i davati narodu oduška prije seljenja u Konzume, Getroe, Interšparunge i slično.

ostaj mi dobro i čilo

u duhu tvoj Pero, čitatelj lista


PS. pazi na hranu, lako se može pokvariti želudac, kao što se eto zbilo tvojem predhodniku, IP zvanom kao prvi ili "kratki".




(tekst je djelomično skinut sa JL portala)
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:31   #2
daj link
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:40   #3
Quote:
...Sve je više siromašnih, sve je više bijede a ona mala grupica se bogati...
Hm, k'o da sotona dolazi, a ne "sveti otac".

Il' sam ja to nesto (nesvjesno) pogodio.

Quote:
...odsolirate u zemlje Skandinavije...
Zao mi je, al' ovdje je nepozeljan.
Greven is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:56   #4
Pridružujem se želji autora!
__________________
Stara narodna kaže: Nije majka klela sina što se kladio, nego što se vadio!
Al Rassan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 15:23   #5
Quote:
Natch kaže:
daj link

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dan..._papa,57450.jl
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 18:59   #6
dobaaaar...baš me zanima kakav bi bo odgovor na ovo
__________________
Jesus loves you!
Everyone else thinks you´re an asshole!!!

http://obnevidjelicuvar.blog.hr
monkeylord is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 19:14   #7
Jeste se našli!
mmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 19:20   #8
hehehe

Quote:
mmamma kaže:
Jeste se našli!
-
zoxfox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 07:50   #9
Quote:
monkeylord kaže:
dobaaaar...baš me zanima kakav bi bo odgovor na ovo

Dobra ideja...možda napišem i to
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 07:51   #10
Quote:
mmamma kaže:
Jeste se našli!

A i ti si tu, dobro nam došla!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 11:09   #11
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
mi velika većina građanja RH,




Dobra
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 11:28   #12
Quote:
Xerex kaže:



Dobra
Dobro te našli ovdje Xerkso u svoj svojoj manjini.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 08:57   #13
Bil naš Sanader kod pape i uručil mu poziv da dojde sim. Z njim je bila i njegova sad crna zečica Jaca i jena kaj si ni dela šklak na glavu, pa je napravila diplo škandal.
U tih 3 minute i 27 sekundi privat poseta, gledal je Parader na svoj sat iz kluba " Od 28...pa na dalše €" i pital je Svetog Oca na tečnom nemačkom, kad bu došel. Papa je shvatil kaj to on ma na ruci, pa mu je rekel da i on ima sličnu vuru...samo da mu je u magacinu zajedno sa svim blagom.
Poset Svetog Oca, uz ciku i viku oduševljene mase pučanstva kao i svih specijalcov MUP-a, SIS-a, CIC-a, SRK-a, MRK-a, HV-a i Sokol Marice željno se očekuje. Kao i rebalans budžeta ...
Skandinavci moreju odahnuti.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 14:00   #14
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Dragi Sveti Oče,
molimo Te, mi velika većina građanja RH, nemoj nam više dolaziti u posjet.

Dođi nam Presveti Oče Benedikte

...

i poništi sve te ugovore s kojima su nas prodali Vatikanu.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 14:02   #15
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Dođi nam Presveti Oče Benedikte

...

i poništi sve te ugovore s kojima su nas prodali Vatikanu.
Fakat, bilo bi nam to jeftinije
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.