Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2007., 11:29   #321
Quote:
Bosniac kaže: Pogledaj post
Formalno očitovanje vjere kod Boga ne znači ništa,naprotiv! neda se Bog varati!
Bitna je suština,poštivanje Božjih odredbi,moralno-etičkih kodeksa,
ne radi Boga,nego radi čovjeka,sebe,i to je ujedno i štovanje-vjerovanje u Boga.
Možeš jezikom govoriti koliko hoćeš da vjeruješ u Boga,ili da ne vjeruješ u Boga,to ne znaći ništa,bitno je vladati se po općim božjim odredbama,jer to je suština vjere.
Onaj ko kaže da ne vjeruje u Boga,da nije vjernik,a vlada se pošteno, moralno-etičkim kodeksima,on je ustvari bliži Bogu,zapravo je vjernik,makar to negirao,nego onaj bogomoljac,koji je zapravo grešnik.To su farizeji:jedno govore-pozitivno,a drugo rade-negativno.
Tako ja rezoniram,i tako mislim.
Bog najbolje zna!

Amen, brother, amen!
Forensic scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 14:14   #322
Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Zašto se svi, recimo vi, ateisti, pjenite što je papa rekao? Ako ste ateisti, ako ne vjerujete u Boga, onda ne možete ni vjerovati u vraga. Što vas pere ako neki vjernik izjavi da ste sluge vraga? On ne postoji, zar ne? Vjera i nevjera traži dosljednost.
da? a zamisli da atesti počnu o vjernicima širiti priče da spadaju u rubriku 'missing link' i da njihova glupost ukazuje na genetski materijal neandertalca? bi li se na to uvrijedili?
a zašto?
pa vi ionako ne vjerujete u evoluciju, ne?
car_je_gol is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 15:17   #323
Quote:
Forensic scientist kaže: Pogledaj post
Ja nisam ateist, ali štos je u tome da se i ateist naljuti kad ga pošalješ kvragu, iako ne vjeruješ u njega. Tako se uvrijedi kad mu i kažeš da je vražji sluga jer to sigurno nije kompliment.
»Međutim, radujući se Božiću ne smijemo zaboraviti misterij zla (mysterium iniquitatis), moć tame, koja nastoji zatamniti sjaj božanskog svijetla, a, na žalost, tu moć tame osjećamo svaki dan. …To je drama odbacivanja Krista, koje se danas, kao i u prošlosti, očituje na mnoge različite načine. Možda su načini odbacivanja Boga u modernom dobu prikriveniji i opasniji: od otvorenog odbacivanja do ravnodušnosti, od znanstvenog ateizma (sic) do prikazivanja moderniziranog ili postmoderniziranog Isusa, od ljudskog Isusa reduciranog na razne načine na običnog čovjeka njegova vremena i lišenog njegove božanstvenosti, ili pak idealiziranog Isusa koji se čini legendom.«

Pročitaj s razumjevanjem njegove riječi, pa poveži to s komentarom koji je netko već napisao da se radi o sukobu s idejom a ne s pojedincem. Pa onda pokaži u tekstu gdje šalje kak ti veliš "ateiste k vragu". A nakon toga pokaži gdje u tekstu on nekome nešto zabranjuje.
Molim te da tvoj odgovor zasnivaš na onome što je papa stvarno rekao, a ne na onom što je Bešker izvalio, a drugi oko toga sad pletu sitni vez
bilobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 19:38   #324
Što je papa stvarno rekao???

Evo što je papa rekao
»Međutim, radujući se Božiću ne smijemo zaboraviti misterij zla (mysterium iniquitatis), moć tame, koja nastoji zatamniti sjaj božanskog svijetla, a, na žalost, tu moć tame osjećamo svaki dan. …To je drama odbacivanja Krista, koje se danas, kao i u prošlosti, očituje na mnoge različite načine. Možda su načini odbacivanja Boga u modernom dobu prikriveniji i opasniji: od otvorenog odbacivanja do ravnodušnosti, od znanstvenog ateizma (sic) do prikazivanja moderniziranog ili postmoderniziranog Isusa, od ljudskog Isusa reduciranog na razne načine na običnog čovjeka njegova vremena i lišenog njegove božanstvenosti, ili pak idealiziranog Isusa koji se čini legendom.«
__________________
--------------------
www.palotinci.hr

Zadnje uređivanje lujo2 : 18.01.2007. at 19:39. Reason: Naslov
lujo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 08:01   #325
Quote:
car_je_gol kaže: Pogledaj post
da? a zamisli da atesti počnu o vjernicima širiti priče da spadaju u rubriku 'missing link' i da njihova glupost ukazuje na genetski materijal neandertalca? bi li se na to uvrijedili?
a zašto?
pa vi ionako ne vjerujete u evoluciju, ne?
Savršeno, svaka čast. SAVRŠENO!
Forensic scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 13:54   #326
Quote:
Bosniac kaže: Pogledaj post
Formalno očitovanje vjere kod Boga ne znači ništa,naprotiv! neda se Bog varati!
Bitna je suština,poštivanje Božjih odredbi,moralno-etičkih kodeksa,
ne radi Boga,nego radi čovjeka,sebe,i to je ujedno i štovanje-vjerovanje u Boga.
Možeš jezikom govoriti koliko hoćeš da vjeruješ u Boga,ili da ne vjeruješ u Boga,to ne znaći ništa,bitno je vladati se po općim božjim odredbama,jer to je suština vjere.
Onaj ko kaže da ne vjeruje u Boga,da nije vjernik,a vlada se pošteno, moralno-etičkim kodeksima,on je ustvari bliži Bogu,zapravo je vjernik,makar to negirao,nego onaj bogomoljac,koji je zapravo grešnik.To su farizeji:jedno govore-pozitivno,a drugo rade-negativno.
Tako ja rezoniram,i tako mislim.
Bog najbolje zna!
Tako je.
Moje je misljenje da ateisti puno gube svojom nevjerom no da su oni neki negativci s tim se nebih slozio.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 09:01   #327
Quote:
Maitreya kaže: Pogledaj post
Tako je.
Moje je misljenje da ateisti puno gube svojom nevjerom no da su oni neki negativci s tim se nebih slozio.
To je u redu. Ako ne vjeruju to je njihov izbor, ali da su sluge pakla - to su gluposti.
Forensic scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 10:46   #328
Quote:
Forensic scientist kaže: Pogledaj post
To je u redu. Ako ne vjeruju to je njihov izbor, ali da su sluge pakla - to su gluposti.
"ateisti su sluge paklene tmine" papa nikada nikada nije rekao. ako se oko toga mozemo sloziti, onda se mozemo dalje razgovarati. ako ne, onda ne mozemo, ali samo zato jer je citava tema postavljena na izmisljenom "citatu".
i dok se to bude ponavljalo kao "ono sto je papa rekao" ja cu to ispravljat jer je glupo popustiti neistini.

Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 09:58   #329
Već je nekoliko puta rečeno što je provalio. Ovo je samo sukus najgore gluposti.
Forensic scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 14:14   #330
Quote:
Forensic scientist kaže: Pogledaj post
Već je nekoliko puta rečeno što je provalio. Ovo je samo sukus najgore gluposti.
ne, to je sukus izmisljotina o tome sto je rekao.
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 20:11   #331
Quote:
Noćobdija kaže: Pogledaj post
ne, to je sukus izmisljotina o tome sto je rekao.
Već smo ovo prošli nekoliko postova prije. Molim te vrati se unatrag i pročitaj. Umoran sam više od ponavljanja ko papiga.
Forensic scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 20:27   #332
Quote:
Forensic scientist kaže: Pogledaj post
Već smo ovo prošli nekoliko postova prije. Molim te vrati se unatrag i pročitaj. Umoran sam više od ponavljanja ko papiga.
I ja mislim...da toliko pričaš, otekao bi ti jezik!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 22:11   #333
Quote:
Bosniac kaže:
Formalno očitovanje vjere kod Boga ne znači ništa,naprotiv! neda se Bog varati!
Bitna je suština,poštivanje Božjih odredbi,moralno-etičkih kodeksa,
ne radi Boga,nego radi čovjeka,sebe,i to je ujedno i štovanje-vjerovanje u Boga.
Možeš jezikom govoriti koliko hoćeš da vjeruješ u Boga,ili da ne vjeruješ u Boga,to ne znaći ništa,bitno je vladati se po općim božjim odredbama,jer to je suština vjere.Onaj ko kaže da ne vjeruje u Boga,da nije vjernik,a vlada se pošteno, moralno-etičkim kodeksima,on je ustvari bliži Bogu,zapravo je vjernik,makar to negirao,nego onaj bogomoljac,koji je zapravo grešnik.To su farizeji:jedno govore-pozitivno,a drugo rade-negativno.
Tako ja rezoniram,i tako mislim.
Bog najbolje zna!
Quote:
Maitreya kaže: Pogledaj post
Tako je.
Moje je misljenje da ateisti puno gube svojom nevjerom no da su oni neki negativci s tim se nebih slozio.
Suština gornjeg mog posta je ono boldirano:
bitno je vladati se po općim Božjim odredbama, to je suština vjere

Da ne bi bilo kontradikcije:govori se u postu o ateistima,a onda o suštini vjere.
Kako ja shvačam/razmišljam ne postoje ateisti,pa i u širem kontekstu moje sv. Knjige.To je rečeno i u gornjem tekstu posta..Kako?
Svakom čovjeku je usađena vjera u Boga,Svevišnjeg Gospodara,i prije rođenja,još dok su ljudske duše boravile na Nebu,kod Boga.Tada je stvoren savez između Boga i čovjeka,jer su na pitanje Boga:Jesam li ja vaš Gospodar?
svi odgovorili: Da ,ti si naš Gospodar!
Time je vjernost prema Bogu,Općem Gospodaru Milostivom, ustvari usađena u dušu svakog čovjeka još Gore,na Nebu.
Dakle može neko govoriti koliko hoće da je on "ateista",da je protivik Boga,da za njega Bog ne postoji,to su uzaludne njegove priće,Bog se na to ne osvrće,nije Ga briga,jer On traži nešto drugo od čovjeka!
Šta? Poštivanje ,Njegovih,Božjih zakona,i qwit!
Zašto poštivanje,pa za dobro čovjeka,njegovog stvorenja.
E,sada kako ćeš znati za te Božje zakone i poštivati ih.
Nosi ih svaki čovjek u sebi, i manifestiraju se kao savjest čovjekova,kao prirodni nagon za činjenje dobrih djela,i sprećavanje zla,kao unutarnji nagon da voliš svoje dijete,ženu,obitelj,da poštuješ prava drugog da živiš harmonićno u zajednici s ljudima i more drugih manifestacija dobra u čovjeku.
Ako si u jednom religioznom sistemu,na pr. u Islamu,tu si iz vana,naukom vjere, potaknut,i pomognut,da sam manifetiraš te Božje zakone,i djeluješ po njima.
Ovo ne važi za zlikovce,jer su sami sebe osudili,nepopravljivi su,i Bog je digao ruke od njih.Na sreču takvi su vrlo,vrlo rijetki.Ali imaju neku demonsku moč da zavode neke slabije ljude,i uz pomoć šejtena (đavola).
Slično je i u drugim pozitivnim religijama,i ograncima matične religije.
Na pr. ne vidim neku bitnu razliku između dobrog katolika i dobrog protestanta,dobrog jevreja,dobrog muslimana,gledajući sve to na nekom višem
nivou,na malo višem putu prema Bogu.
Na prizemnom nivou vjerske institucije,vjerski službenici znaju sve to iskrivljavati u neke svoje prizemne ciljeve,ili u neku svoju korist,pro domo sua,i to je onda slika religije u krivom ogledalu,i wslika zavedenog čovjeka.
Bila su neka sretnija vremena na Zemljici sa manje krivih ogledala,boljim odnosima među ljudima,i boljem odnosu:čovjek-Bog.
Najviše današnjem lošem stanju je pridonio sekularizam,i naglašeni materijalizam,koji su uradili da se Bog "istjera" iz života čovjekova.
Kakav će biti odgovor Boga na sve ovo,vidićemo,čekaćemo sa strpljenjem!
Bog ne žuri! Ali već se nazire!
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 22:58   #334
Quote:
car_je_gol kaže: Pogledaj post
da? a zamisli da atesti počnu o vjernicima širiti priče da spadaju u rubriku 'missing link' i da njihova glupost ukazuje na genetski materijal neandertalca? bi li se na to uvrijedili?
a zašto?
pa vi ionako ne vjerujete u evoluciju, ne?
Zakaj bi se oni na to vrijeđali kad je to i tak istina. A što se tiče teme, kaj me briga kaj neki čovječuljak iz Rima obučen u smiješnu odoru i sa smiješnom kapom na glavi ima za reći. Hobbit ili Papa, Arda ili Pakao, meni sve isto - bajke.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 09:22   #335
Nemojte vrijeđati vjernike jer ne želimo ni da oni vrijeđaju ateiste. Bunimo se na Papu, a onda se pretvaramo u njega u smislu da vrijeđamo.
Forensic scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 18:55   #336
Jel tko od vas pročitao što je papa uistinu rekao ili ste pročitali što su drugi (novine) napisali o tome?
ivek84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 19:27   #337
Quote:
ivek84 kaže: Pogledaj post
Jel tko od vas pročitao što je papa uistinu rekao ili ste pročitali što su drugi (novine) napisali o tome?
A što taj u haljinici s čipkastim porubom i smiješnim šeširom uopće ima bitno za reć?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 20:17   #338
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
A što taj u haljinici s čipkastim porubom i smiješnim šeširom uopće ima bitno za reć?
ne bacajte biserje pred svinje
__________________
Close enough for rock 'n' roll
ivek84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 01:23   #339
Quote:
Nepoznati kaže:
A što taj u haljinici s čipkastim porubom i smiješnim šeširom uopće ima bitno za reć?
Quote:
ivek84 kaže: Pogledaj post
ne bacajte biserje pred svinje
A što? Bolje im je staviti nisku bisera oko vrata?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 10:08   #340
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
A što? Bolje im je staviti nisku bisera oko vrata?
ako si filozof, filozofiraj koliko tvoj život ima smisla ako završava pod zemljom, a sve tvoje ostaje nad zemljom
__________________
Close enough for rock 'n' roll
ivek84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.